رضا پهلوی: نمی‌توان از کمک به مردم ایران گفت و از تغییر رژیم حرف نزد‎‎ راديو فردا نوشت:

شاهزاده رضا پهلوی جمعه ۲۳ آذرماه در نشستی در واشینگتن خواستار تغییر رویکرد آمریکا و کشورهای اروپایی در قبال رویدادهای ایران شد.

فرزند آخرین پادشاه ایران در پایتخت آمریکا و در نشست انستیتوی واشینگتن در حضور دهها تن از تحلیلگران و خبرنگاران آمریکایی و ایرانی سخنرانی کرد. «در آستانه چهل سالگی وقوع انقلاب ۵۷، قدم بعدی چیست؟» عنوان این سخنرانی بود.

رضا پهلوی در این نشست و در پاسخ به پرسشی در خصوص تاثیر تحریم‌های آمریکا و غرب علیه حکومت جمهوری اسلامی گفت، باید بین تحریم‌ها برای تغییر رفتار جمهوری اسلامی و تحریم برای تغییر رژیم تمایز قائل شد.

فرزند آخرین پادشاه ایران گفت: تاکنون هیچ از یک از رهبران سیاسی آمریکایی و اروپایی و دیگر کشورها نگفته‌اند؛ بله ما خواستار تغییر رژیم هستیم.

رضا پهلوی گفت: شما نمی‌توانید بیایید و بگویید می‌خواهیم به مردم ایران کمک کنیم ولی تغییر رژیم نمی‌خواهیم. شما می‌خواهید ما به دموکراسی برسیم وقتی این رژیم بر سر کار است. این تناقض است.

وی تصریح کرد: تغییر برخی سیاست در این خصوص می‌تواند برخی از مشکلات ما در این خصوص را حل کند.

آقای پهلوی همچنین خواستار تغییر قوانین تحریمی به نفع مخالفان جمهوری اسلامی شد تا آنها بتوانند از این مسیر به فعالان داخل ایران کمک کنند.

فرزند آخرین شاه ایران به نمونه‌های متعدد اعتراض‌های مدنی در ایران طی ماه‌های اخیر اشاره کرد و گفت، تحریم‌های کنونی دولت آمریکا، راه را برای همراهی نهادهای بین‌المللی با این اعتراض‌ها، سخت کرده و هم اکنون مثلاً گروه‌های کارگری یا اتحادیه معلمان در آمریکا، نمی‌تواند کمکی جز انتشار بیانیه انجام دهند.

رضا پهلوی همچنین در پاسخ به این پرسشی در خصوص نقش سازمان مجاهدین خلق گفت: مشکلی که همچنان وجود دارد این است که آنها باید برای همکاری با نیروهای موافقت کنند. چرا؟ باید از خودشان پرسید. شاید اگر این کار را بکنند کنترل و تسلط خود را بر ساختارشان از دست می‌دهند.

وی همچنین تصریح کرد: سیاست نهایی باید پذیرش نتیجه فرایند دمکراتیک باشد.

«سرکوب نشانه عدم اعتماد»

رضا پهلوی در بخش دیگری از این جلسه پرسش و پاسخ با اشاره به اینکه سرکوب نشانه عدم وجود اعتماد به نفس است گفت به نظر او حکومت جمهوری اسلامی در آستانه انفجار است اما عناصری وجود دارد که باید برای تغییر رژیم مهیا شود.

آقای پهلوی از جمله به نقشی که نیروهای مسلح می‌توانند در دوران گذار ایفا کنند اشاره کرد.

رضا پهلوی همچنین درباره انتظارش از دولت دونالد ترامپ به دو موضوع رسانه و اموال مقام‌های جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت مالیات‌دهندگان آمریکایی و بریتانیایی هزینه رسانه‌های فارسی زبان را می‌دهند اما به گفته او عناصر اصلاح‌طلب در آنها نفوذ کرده‌اند تا از جمهوری اسلامی حمایت کنند.

او همچنین به اموال مقام‌های جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت کشورهای غربی و آمریکا می‌توانند این اموال را به نفع اپوزیسیون توقیف کنند.

در آستانه برگزاری این نشست در واشینگتن، نشریه پولیتیکو گزارش داده بود که مقام‌های شورای امنیت ملی کاخ سفید،‌ در سال اول ریاست جمهوری دونالد ترامپ، در پی انتشار یک پیام نوروزی مشترک توسط رئیس‌جمهور آمریکا و فرزند آخرین شاه ایران بودند، که پس از چندی این تصمیم تغییر کرد و آقای ترامپ یک پیام نوشتاری به مناسبت نوروز منتشر کرد. کاخ سفید و همچنین دفتر رضا پهلوی به این گزارش واکنشی نشان نداده‌اند.

[کد مطلب: 171932] [تاريخ انتشار: بيست و سوم آذر ۱۳۹۷ برابر با چهاردهم دسامبر ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم آذر ۱۳۹۷ برابر با پانزدهم دسامبر ۲۰۱۸ ، 21:05:08 توسط کارشناس
اتفاقن شاهراده کشورهای غربی را مجکوم میکنه که این کشورها خواست اکثریت مردم ایران را که تغییر رژیم هست در نظر نمی گیرند و غربی ها فقط صحبت از تغییر رفتار میکنند. آقای همایون پدر ولیعهد طبقه متوسط درست کرده بود. معلم و کارمند و کارگر نیازمند احتیاجات اولیه زندگی نبودنند. یعنی مانند اروپایی ها قادر بودنند با حقوق ماهیانه خود منزل تهیه کنند و اتومبیل بخرند واقساط آنرا بپردازند. شاه انقلاب سفید کرد و املاک ملاک را به زور گرفت و به رعیت داد. مردم خوشحال بودند ولو اینکه بعضی هنوز فقیر بودنند. ایرانی برای پناهندگی در اروپا پشت میله های محافظ ورود به اروپا منزل نکرده بود یا ایرانی برای ورود به استرالیا خوراک کوسه ماهی نمی شد و در جزیره گینه حبس نمی شد. برای پاسپورت ایرانی احترام خریده بود. مسلمن هیچ حکومتی مدینه فاضله نیست اما به طور نسبی دوران پهلوی کجا و قبل از ایران کجا! حالا عده ای چسبیدن به شمال شهر تهران که با جنوب متفاوت بود! نمدونم کجای دنیا زندگی میکنی ولی مطمئنم شهر شما هم امروز شمال و جنوب متفاوت از هم داره و این ضعف حکومت نیست بلکه مزیت رقابتی در اقتصاد آزاد است.
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم آذر ۱۳۹۷ برابر با پانزدهم دسامبر ۲۰۱۸ ، 14:38:20 توسط هالو
اینرا هم در سایتی خواندم, بخوانید آنرا و تفکر کنید با خرد نه با احساسات. ایران دارد نابود میشود. : ... آنهایی که با ایشان هستند و آنهایی که با ایشان نیستند. آیا زمان ان نرسیده که قبول کنیم؛ قوای ملحق شده به شاهزاده رو به فزونی میروند پس, قوای " هنوز جدا ایستاده " رو به کاهش میروند! این قوای " هنوز جدا ایستاده" را چه میشود! بیایید دست در دست هم میهنمان را آباد و مردمان این سرزمین جادویی را آزاد کنیم. بیایید خط مسیر اجتمائی را تصحیح کنیم تا بتوانیم با استفاده از نیروهای میهندوست و مردمی نخست به یک اجتماع عادی تبدیل شویم و سپس... بیایید نگذریم ابرقدرتها برایمان تصمیم بگیرند.
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم آذر ۱۳۹۷ برابر با پانزدهم دسامبر ۲۰۱۸ ، 14:23:10 توسط همایون
آقای کارشناس شما شمال تهران رو تو فیلمهای قدیمی نشون میدین بقیه ایران رو نشان نمیدین که تو فقر و بیسوادی بود دوما هم که جناب پهلوی سال پیش تقاضای تحریم ایران رو کردن همین دیروز هم تقاضای بلوک اموال ایرا ن شما میدانید درسته بعضی اموال شخصی هست. ولی بیشتر اموال پول سرمایه ایران هست مثل پول نفت که اگر بلوک بشه دودش می ره تو چشم مردم
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم آذر ۱۳۹۷ برابر با پانزدهم دسامبر ۲۰۱۸ ، 14:09:26 توسط هالو
به نظر من در این مقطع از زمان تنها برگ برنده ای که ایران دارد فقط ایشان است و نهاد پادشاهی. فقط نهاد پادشاهی است که خیال ایرانیان را راحت میکند تا با خیال راحت به آبادانی ایران بکوشند و اگر نه در این بازار دموکراسی و حقوق بشری همیشه باید نگران ایران باشد که آیا ایرانی وجود خواهد داشت؟ یا خیر ؟
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم آذر ۱۳۹۷ برابر با پانزدهم دسامبر ۲۰۱۸ ، 12:55:17 توسط کارشناس
آینده نشان خواهد داد که برگ سوخته است یا برگ برنده. ایشان همیشه برعکس خواست خیلی ها با حمله نظامی یا تحریم و غیره که باعث رنجش و صدمه به ملت ابران باشه مخالفت کرده. خاندان پهلوی در طول حیات خود برای مردم ایران و بزرگی ایران تلاش کرد و تهمت ها آقای همایون را کسی باور نخواهد کرد. تاریخ گواه ماست.
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم آذر ۱۳۹۷ برابر با پانزدهم دسامبر ۲۰۱۸ ، 12:05:59 توسط حميد
این شاهزاده ۴۰ سال پیش اینقدر اموال از ایران بردن که تا حالا زندگی شاهانشون رو دارند انجام میدن میلیاردها دلار بردن بعد سنگ ننه من غریبم دارند به سینه میزنند تازه التماس غربیها میکنه که ایران رو تحریم کنند خودش شاهانه زندگی میکنه با اموال مملکت مردم اینجا تحریم میشن
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم آذر ۱۳۹۷ برابر با چهاردهم دسامبر ۲۰۱۸ ، 23:22:44 توسط همایون
کسی مثل این آقا که یکی دوسال پیش تقاضای تحریم کرد و مردم ایران امروز چوب خائنانی مثل همین آقا که تو خارج نشسته و نفسش از جای گرم بلند میشه رو هیچ وقت قبول ندارن و ایشون یک برگ سوخته هست
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
 ابوالفضل قدیانی: مسبب همه شكنجه ها،اقاي خامنه اي مي باشد
انتشار فایل صوتی مکالمه تلفنی سپیده قلیان با مامور وزارت اطلاعات + فایل صوتی
عکس/ تیتر و توضیح خبرگزاری سپاه (فارس) برای دستگیری اسماعیل بخشی
پدر سپیده قلیان: 12 مامور مرد و دو مامور زن با خشونت ریختند خانه، دندان‌های پسرم را شکستند من و همسرم را کتک زدند گفتند دخترت را هم می کشیم + فیلم مصاحبه
مستند «طراحی سوخته» چرا پخش شد؟
طراحی سوخته؛ بازی باخت-باخت جمهوری اسلامی
خوب شد ما ابر قدرت نیستیم/ در مورد سخنان نژاد پرستانه جواد خیابانی، گزارش‌گر صدا و سیمای خامنه ای
احمدی‌نژاد در نامه به خامنه‌ای: روحانی و برادران لاریجانی با هم هستند 
فيلم/ آخرین صحبت‌های سپیده قلیان پیش از بازداشت دوباره: "نمی‌دانم وقتی که این فیلم پخش شود کجا هستم، اما تنها خواسته‌ی من این است که برایم دادگاه علنی برگزار شود"
متن نامه وزرای روحانی به خامنه ای چه بود؟
پمپ بنزین‌های جدید تهران، راه تازه دستفروشی 
پیام نتانیاهو به مردم ایران؛ حقیقت یا دروغ؟ 
آگهی های تجارتی