فراموش شدگان + عکس


 مجموعه روستاهای «زلقی» شرقی و غربی، از توابع شهرستان الیگودرز استان لرستان، از کمترین امکانات زندگی محروم مانده‌اند و از نظر بهداشت نیز بشدت در مضیقه‌اند؛ آنها فراموش شده‌اند و از نظر پیشرفت و امکانات زندگی حتی با نزدیک‌ترین شهر نیز فاصله زیادی دارند. بیشتر این روستاها به دلیل مناسب‌ نبودن جاده، آب لوله کشی ندارند و ساکنان آنها هنوز به کمک چهارپایان و مشک‌هایی که از پوست حیوانات درست شده‌، آب را  از چشمه‌ برمی‌دارند. خانه‌های روستایی نیز  از سنگ و گل و سقفشان از چوب است یا به شکل کپر ساخته شده‌است. کمبود آب نیز باعث شده‌ حمام در اولویت زندگی این مردم نباشد.

به دلیل کوهستانی بودن منطقه، مارگزیدگی و عقرب‌گزیدگی در فصل‌های مختلف سال دیده می‌شود، اما روستاها تا اولین مرکز بهداشت فاصله زیادی دارند و همین موضوع مرگ‌ومیر برخی از اهالی را هم دنبال داشته است. بیماری‌های پوستی، بیماری‌های مشترک انسان و حیوان و برخی بیماری‌های دیگر نیز که در کودکان بیشتر شایع است به بخشی از زندگی مردم این روستاها تبدیل شده‌است.


[کد مطلب: 172120] [تاريخ انتشار: بيست و ششم آذر ۱۳۹۷ برابر با هفدهم دسامبر ۲۰۱۸] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم آذر ۱۳۹۷ برابر با نوزدهم دسامبر ۲۰۱۸ ، 02:31:46 توسط sorry kids
در۳ قرن گذشته ایران، از قجر و »رضا شاه روحت شاد« ﴿کارملت ایران ببینید به کجا رسیده است، که آینده سیاسی اش را درروان شادها گوگل میکند﴾ تا وابستگی، اسارت، ج تبهکار. که حواریان این آخری وتگا درمعده، تلوتلورفتن درتاریخ ایرانیان بلاخره حکومت مستضعفان برای ایرانیان را، آنطور که خداوند وپیامبراش وعده داده بودند مستقرکردند که :»? That everything good is happening somewhere else« ----- درحیرت که کجا با اشک تمساح حواریان این ۳ قرن؟؟؟؟
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم آذر ۱۳۹۷ برابر با هفدهم دسامبر ۲۰۱۸ ، 16:07:40 توسط ایرانی ساکن در غربت
مرگ بر دزدان اسلام پناه. سهم اینان از درامد کشور را دزدیدند و بردند بانکهای انگلیس و کانادا. کارگاه های کشور را تعطیل کردند و بجایش واردات را سامان دادند چون دزدیهایشان را گسترش می داد. پلوور این کودک هم وارداتی از چین است که بسفارش ٬٬تجار محترم٬٬ المانی در چین تولید شده و پس مانده های انها را دزدان موتلفه و آقازادگان با ژن خوب بکشور وارد کرده اند و کارگاههای کوچک و حتا کار شخصی مادران را تعطیل کرده اند. شاد باشید و بجای محر پیشانی این دزدان بشا...
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم آذر ۱۳۹۷ برابر با هفدهم دسامبر ۲۰۱۸ ، 16:01:49 توسط مجید
جای تاسفه . ثروت ایران برابری میکنه با کل ثروت اروپا اما مردم ایران با بدبختی زنده مانی میکنند
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم آذر ۱۳۹۷ برابر با هفدهم دسامبر ۲۰۱۸ ، 15:12:51 توسط سمكو
اینها كه‌ مشكل نیستند، تا روزی كه‌ خاویار اعلا و تریاك ناب روی سفره‌ رهبری وجود دارند، هیچ مشكلی در ایران نداریم. البته‌ باید در فكر مهیا كردن عبای پشم شتری و دستمال ابریشم و عصای هندی و كفش انگلیسی اقا هم باشیم!
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
 ابوالفضل قدیانی: مسبب همه شكنجه ها،اقاي خامنه اي مي باشد
انتشار فایل صوتی مکالمه تلفنی سپیده قلیان با مامور وزارت اطلاعات + فایل صوتی
عکس/ تیتر و توضیح خبرگزاری سپاه (فارس) برای دستگیری اسماعیل بخشی
پدر سپیده قلیان: 12 مامور مرد و دو مامور زن با خشونت ریختند خانه، دندان‌های پسرم را شکستند من و همسرم را کتک زدند گفتند دخترت را هم می کشیم + فیلم مصاحبه
مستند «طراحی سوخته» چرا پخش شد؟
طراحی سوخته؛ بازی باخت-باخت جمهوری اسلامی
خوب شد ما ابر قدرت نیستیم/ در مورد سخنان نژاد پرستانه جواد خیابانی، گزارش‌گر صدا و سیمای خامنه ای
احمدی‌نژاد در نامه به خامنه‌ای: روحانی و برادران لاریجانی با هم هستند 
فيلم/ آخرین صحبت‌های سپیده قلیان پیش از بازداشت دوباره: "نمی‌دانم وقتی که این فیلم پخش شود کجا هستم، اما تنها خواسته‌ی من این است که برایم دادگاه علنی برگزار شود"
متن نامه وزرای روحانی به خامنه ای چه بود؟
پمپ بنزین‌های جدید تهران، راه تازه دستفروشی 
عکس/ صفحه اول امروز روزنامه ها، سه شنبه 2 بهمن، 22 ژانویه
آگهی های تجارتی