عکس/ محروم  و بی‌آب


لرستان جزو پنج استان پر آب از نظر میزان بارش سالیانه در کشور است با این حال، مردم روستاهای بخش بشارت ذلقی شهرستان الیگودرز از لوله کشی آب بی بهره اند و به دلیل  کم آبی و مدیریت نشدن آب های منطقه با مشکلات زیادی روبرو هستند. اغلب  هر روز با پای پیاده و یا با چهارپایان به نزدیک‌ترین چشمه آب  می‌روند و آب می‌آورند و یا برای خانه‌هایشان لوله‌هایی از نزدیک‌ترین چشمه‌های آب کشیده‌اند تا سختی رفت و آمد  و فاصله زیاد را کاهش دهند. با این وجود در برخی نقاط چشمه‌های آب خشک شده روستاییان مجبورند برای آوردن آب مسافت بیشتری را طی کنند. این مسئله زنگ خطریست برای یکی از پر آب ترین استان‌های کشور، یعنی لرستان تا مردم علاوه بر مشکلات دیگر با سختی تهیه آب دست و پنجه نرم کنند یا به فکر کوچ اجباری باشند.

[کد مطلب: 173432] [تاريخ انتشار: پانزدهم دی ۱۳۹۷ برابر با پنجم ژانويه ۲۰۱۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ هفدهم دی ۱۳۹۷ برابر با هفتم ژانويه ۲۰۱۹ ، 16:21:59 توسط ایرانی که برای خودش دشمن
یا حد اقل یک حوضچه زیر این چشمه بسازید تا اب شنزارها هدر نرود. منتظر ظهور امام زمان نباشید زیرا دوستدارانش همه مایه ملک و ملت را دزدیده و به بانکهای خارج برده اند اگر هم روزی حکومت اسلام زده کنونی سرنگون شود اهی در بساط امام زمان بعدی وجود نخواهد داشت تا بتواند مشگلات تلمبار شده چند دهه اخیر را در یک چشم بهم زدن از سر راه بردارد. از قدیم گفته اند : کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من. روزی در بلوچستان سر یک همچون چشمه ای با یک بلوچ صحبت میکردم گله داشت که برایشان دولتها کاری نکرده و نمی کنند اما انتظاردارند که این مردم از مرزها دفاع کنند. باو همین پیشنهاد را دادم گفت دولت باید بسازد بهش گفتم دوران پدرتان و پدر بزرگتان نساختند دوران شما و فرزندانتان هم نخواهند ساخت. شاد باشید.
نوشته شده در تاريخ پانزدهم دی ۱۳۹۷ برابر با پنجم ژانويه ۲۰۱۹ ، 10:56:49 توسط ایرانی
این.... روزنامه نگاران و روشنفکر نماهای خارج از کشور و بهانه گیران داخلی هر روز تیتری برای نق زدن پیدا میکنند. ولی نمینویسند حالا که چشمه آب دور است هر آدم عاقلی درک میکند که هم اکنون که مقدورات کم است پای چشمه آب زندگی کنید. حال که بی وطنهای در راس حکومت مابع مملکت را تاراج کرده و خرج بیگانگان میکنند و بفکر ایران و ایرانی نیستند خود برای رفاحتان فکری کرده و کوشا باشید.
آگهی های تجارتی