فقط در حکومت اسلامی: شکنجه گران طلبکار شدند! 
 اسماعیل بخشی در مظان اتهامات تازه + فيلم


پس از آن که وزارت اطلاعات شکنجه اسماعیل بخشی را انکار کرد، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس مدعی شد که این کارگر نیشکر هفت تپه با حزب کمونیست کارگری ارتباط دارد و در زمان بازداشت و در مسیر انتقال، با ماموران درگیر شده است.

به گزارش دويچه وله، عصر سه‌شنبه ۱۸ دی (هشتم ژانویه)، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت در نشست مشترک با وزیر اطلاعات، معاونان وزارت و مدیرکل اطلاعات خوزستان، فیلم‌هایی از "آشوب‌ها، اعتراض‌ها و اعترافات" پخش شد و کمیسیون با توجه به این فیلم‌ها و اظهارات مسئولان وزارت اطلاعات نتیجه گرفت که شکنجه‌ای در کار نبوده است.

او به خبرگزاری خانه ملت گفت: «آقای بخشی در این فیلم‌ها انکار نمی‌کند که عضو یک حزب کمونیست، فکر کنم گفت حزب کمونیست کارگری بوده است... البته ‌صدا کاملا مفهوم نبود...»

فلاحت پیشه ادعا کرد که اسماعیل بخشی در مسیر بازداشت و انتقال، در زمان دستگیری با ماموران درگیر شده اما چیزی به نام شکنجه صورت نگرفته است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس مسئله را به "جوسازی" رسانه‌های خارجی نسبت داد و طرح موضوع پس از ۲۰ روز بازداشت را زیر سوال برد. او اعلام کرد که موضوع رسیدگی به سخنان اسماعیل بخشی از دستور کار مجلس خارج شده است.

صبح همین روز حسن روحانی دستور داده بود مسئله با "دقت و سرعت" بررسی شود. علی مطهری، نایب رئیس مجلس ایران، پیش‌تر گفته بود‌: «اگر ادعاهای آقای بخشی واقعیت داشته باشد، معلوم می‌شود که هنوز درون وزارت اطلاعات نیروهایی هستند که خیال می‌کنند برای حفظ نظام از هر وسیله‌ای می‌توان استفاده کرد. این پدیده برای دولت تدبیر و امید که با شعار آزادی و دفاع از حقوق شهروندی روی کار آمده، مایه شرمساری است.»

قبل از گفت‌وگوی ویدئویی فلاحت پیشه، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس نیز اعلام کرده بود که موضوع شکنجه اسماعیل بخشی منتفی است. او به نقل از وزیر اطلاعات گفته بود: «کار اطلاعاتی با قاطعیت و در عین حال با حفظ حرمت افراد انجام می‌شود.»

کمیسیون امنیت ملی مجلس در حالی موضوع را مختومه اعلام کرده که علیرضا رحیمی، نماینده مجلس، از تلاش برای حضور اسماعیل بخشی در جلسه مشترک با وزیر اطلاعات خبر داده بود. یک روز قبل، رئیس قوه قضاییه گفته بود موضوع بررسی می‌شود اما زندانی نباید گمان کند که محیط زندان باید مثل یک هتل باشد.

اسماعیل بخشی چند روز قبل در اینستاگرام خود نوشته بود در طول بازداشت آن قدر شکنجه شد که سه روز نمی‌توانست حرکت کند. او وزیر اطلاعات را به مناظره زنده تلویزیونی و پاسخگویی به پرونده بازداشت خود دعوت کرد.

اسماعیل بخشی اواخر آبان در جریان اعتراضات کارگران نیشکر هفت تپه بازداشت شد و حدود یک ماه در اختیار ماموران وزارت اطلاعات بود. فرزانه زیلایی، وکیل او، خبر داده که موکلش برای تکذیب حرف‌هایش تحت فشار قرار دارد. گفته می‌شود که این کارگر هفت تپه در طول روز چند تماس تلفنی تهدیدآمیز دارد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس کوشیده آسیب‌های وارده به اسماعیل بخشی را به درگیری او با ماموران در زمان دستگیری مرتبط کند اما این نماینده کارگران هفت تپه در روایت خود از دوران بازداشت نوشته است: «در روزهای اول بدون دلیل یا هیچ حرفی تا سر حد مرگ مرا شکنجه کردند و زیر مشت و لگد گرفتند که تا ۷۲ ساعت در سلولم از جایم نمی‌توانستم تکان بخورم و آنقدر زده بودند که حتی از تاب درد خوابیدن هم برایم زجرآور بود. و امروز پس از گذشت تقریبا دو ماه از آن روز سخت در دنده‌های شکسته‌ام، کلیه‌ها، گوش چپم و بیضه‌هایم احساس درد می‌کنم.»

با سخنان فلاحت پیشه و انکار وزارت اطلاعات، شاکی در جایگاه متهم قرار گرفته و صورت مسئله به روش معمول دستکاری شده است. بخشی می‌خواست با وزیر اطلاعات مناظره کند اما حتی امکان حضور در جلسه مجلس را هم نیافت. او در روایت‌اش نوشته بود که شکنجه‌گران خود را سربازان گمنام امام زمان می‌نامیدند.


[کد مطلب: 173718] [تاريخ انتشار: هجدهم دی ۱۳۹۷ برابر با هشتم ژانويه ۲۰۱۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ نوزدهم دی ۱۳۹۷ برابر با نهم ژانويه ۲۰۱۹ ، 08:31:50 توسط کاظم
شکنجه و اعدام از روزی که این رژیم ضد ایرانی شکل گرفت نهادینه شده و بطور سیستماتیک و برای بقا کثیف این رژیم نامشروع و ضد بشری قرون وسطایی ادامه داشته مگر با همت و اتحاد مردم ستمدیده ایران به عمر ننگین این حکومت خون اشام و وحشی و فاسد خاتمه داده شود.
نوشته شده در تاريخ هجدهم دی ۱۳۹۷ برابر با هشتم ژانويه ۲۰۱۹ ، 22:29:07 توسط خسرو
پدرسوخته مثل خر تو گل گیر کرده هی‌ به در و دیوار نگاه میکنه و آسمون ریسمون میبافه! اگر بخشی دروغ میگه باهاش رو در رو مناظره کنید، چرا فرار می‌کنید پس؟؟؟
نوشته شده در تاريخ هجدهم دی ۱۳۹۷ برابر با هشتم ژانويه ۲۰۱۹ ، 21:35:36 توسط چهلچراغ
هیچ ایرانی آگاه و آزاده ای از این تبهکاران مزدور و درغگویان پلید فرقه تبهکار ملایان منتظر اجرای عدالت نیست! سرنگونی محتوم این جنایتکاران در پیش روی است و بزودی دادگاه های ملی و علنی برای رسیدگی به جنایات همه سران آدمخوار اسلامی و عوامل شکنجه آزادیخواهان برپا خواهد شد!
نوشته شده در تاريخ هجدهم دی ۱۳۹۷ برابر با هشتم ژانويه ۲۰۱۹ ، 19:05:50 توسط بابک
خیلی عجیبه کار نیست اگرهم کار پیدا کنی حقوق نمی دهند اگر هم اعتراض کنی زندان شکنجه میشی بعدشم از شکنجه کردنشان دفاع میکنند براستی اینا چه موجوداتی هستند در طول تاریخ این حرکات بی سابقه است
نوشته شده در تاريخ هجدهم دی ۱۳۹۷ برابر با هشتم ژانويه ۲۰۱۹ ، 18:58:20 توسط شهروند شماره ۰ صفر
یکی از هموطنان کورد میگفت این فلاحت پیشه بی شرف ترین جاش در تاریخ جدید کوردهاست (کردها از کلمه جاش برای افراد مزدور استفاده میکنند)
نوشته شده در تاريخ هجدهم دی ۱۳۹۷ برابر با هشتم ژانويه ۲۰۱۹ ، 18:44:22 توسط آذر
تجربه ۴ دهه گذشته نشان داده است که تنها نیرویی که قادر است در وضعیت کنونی تغییری به وجود آورد، مبارزات و اعتراضات خود توده‌های مردم ایران است. اگر در شرایط کنونی، به رغم اعتراضات و اعتصابات گسترده و ادامه‌دار کارگران و معلمان و دانشجویان و توده‌های مردم، سرکوب ج-ا، با تمام سبعیت و دامنه‌اش، فعلا از محدوده‌هایی معینی فراتر نرفته است، دقیقا به علت همین اعتراضات و ناشی از هراس رژیم از گسترش و استمرار اعتراضات و اعتصابات است. در شرایط رکود سیاسی پیشین، مسئولان رژیم بدون هیچگونه بیمی به بگیر و ببندها و شکنجه‌ها ادامه میدادند و به هیچ کسی هم پاسخگو نبودند، اما امروزه در پرتو این مبارزات، رژیم به شیوه‌های دیگر میکوشد اعتراضات را مهار کند. از اینرو، تمامی فعالین کارگری، معلمی و دانشجویی بایستی آگاه باشند که امید به تحقق وعده و وعیدها نیست که تحقق خواسته‌ها از جمله آزادی بازداشت‌شدگان را تضمین میکند، بلکه گسترش مبارزات است که هم رژیم را به عقب‌نشینی وامیدارد و هم بر هراس و هزینه سرکوب برای رژیم می‌افزاید. هر چه این مبارزات گسترده‌تر و تعرضی‌تر باشند، رژیم را دچار تنگناهای بیشتری میکنند.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
چه کسانی بیانیه گام دوم خامنه ای را قدسی خواندند؟
عکس/ حادثه برای هواپیمای ایرانی در قطر
بازداشت ایرانی‌ها با پاسپورت جعلی اسرائیلی در فرودگاه‌های جهان! +عکس
فیلم/ استقبال مردم کنگان از روحانی با شعار : کلیدساز دروغگو، کلید تدبیرت کو
عکس/  غَش‌کردن متهم به "فساد اقتصادی" در دادگاه
فیلم/ یکی از پر بیننده ترین ویدئوهای توئیتر ایرانی ها
طرح نام صادق لاریجانی و علی‌اکبر ناطق‌نوری در زمین خواری بزرگ کلاک
فیلم/ رگبار مسلسل و حمله نیروی انتظامی برای متفرق کردن مردم
عکس/ ماموران امنیتی دفتر حزب پان ایرانیست در تهران را پلمپ کردند
عکس/ سیل در مازندران
چرا قاسم سلیمانی در دیدار روحانی و سیستانی غایب بود؟
فیلم/  رشت/ ماموران نیروی انتظامی به میان جشن و شادی مردم در میدان شهرداری ریختند تا مراسم را به هم بزنند
آگهی های تجارتی