مرگ مشکوک زنی جوان پس از شکایت از نماینده مجلس بدلیل تجاوز
یک وکیل مطلع: خانم نویدپور فایل‌های صوتی از مکالمات تلفنی با متهم داشت


جسد زن جوانی که یک نماینده مجلس را به تجاوز جنسی متهم کرده بود، در خانه‌اش پیدا شد. یک وکیل دادگستری که به این زن مشاوره حقوقی می‌داده در گفت‌وگویی با دویچه‌وله در مورد مرگ طبیعی یا خودکشی این زن ابراز تردید کرده است.

به گزارش دویچه وله، جسم بی‌جان زهرا نویدپور، زن جوانی که در دعوایی حقوقی از یکی از نمایندگان مجلس به دلیل تجاوز جنسی شکایت کرده بود، روز یکشنبه ۱۶ دی ماه ۹۷ (ششم ژانویه) در منزل مادرش در شهر ملکان در آذربایجان شرقی پیدا شد.

خبر مرگ این زن جوان را اکبر اعلمی، یکی از نمایندگان سابق در دوره‌های ششم و هفتم مجلس روز ۱۷ دی در کانال تلگرامی خود منتشر کرده بود.

 طبق گزارش‌ها، جسد خانم نویدپور روز یکشنبه به بیمارستان فارابی شهرستان ملکان منتقل شده و پس از اعلام قطعی بودن مرگ وی به پزشکی قانونی این شهر انتقال یافته تا بررسی‌ها در مورد دلیل مرگ او انجام شود.

گفته‌ها حاکی از آن است که این زن ۲۸ ساله با "خودکشی" به زندگی خود پایان داده است.

اعلمی در کانال تلگرام خود نوشته است: «با توجه به عزم خانم نویدپور در رسیدن به حق و حقوقش، خودکشی وی قابل تامل برای دستگاههای ذی‌صلاح و موضوعی شک برانگیز است.»

زهرا نویدپور با انتشار چند فایل صوتی و مصاحبه‌ای با تلویزیونی متعلق به جمهوری آذربایجان مدعی شده بود سال ۹۳ در پی درخواست استخدام از سوی سلمان خدادادی، نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی، مورد تجاوز جنسی قرار گرفته است.

در مصاحبه تلویزیونی خانم نویدپور بیان کرده بود که خرداد ۹۷ به هیئت نظارت بر عملکرد نمایندگان مجلس، شورای نگهبان و سپس به دادگاه ملکان از خدادادی شکایت کرده بود.

سلمان خدادادی هم‌اکنون عضو کمیسیون اجتماعی مجلس و هم‌چنین رئیس هیئت قایقرانی استان تهران است.

اکبر اعلمی در تلگرام نوشته است علی‌رغم پیگیری‌های قضایی نویدپور و نیز پیگیری‌های حقوقی اعلمی از طریق چند تن از نمایندگان مجلس، پرونده این شکایت همچنان بی‌نتیجه ماند.

 نویدپورهم‌چنین در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرده بود توسط افراد ناشناس و"اطرافیان نماینده مذکور" بارها به "اسید پاشی" و "مرگ" تهدید شده و این موضوع را به دادگاه هم اطلاع داده بود.

در نامه‌ای دست‌نویس که خبرگزاری "هرانا" آن را منتشر کرده و مدعی است آن را زهرا نویدپور خطاب به قاضی پرونده خود نوشته است، نویسنده ادعا کرده است که تهدیدها علیه او به صورت شبانه‌روزی توسط عوامل مشکوکی تشدید شده و تقاضای "تامین امنیت جانی" کرده است.

بر روی نامه تاریخ ۲۶ مهرماه سال جاری درج شده است.

اکبر اعلمی در تلگرام خود از سکوت مطبوعات داخل ایران و مسئولان و نمایندگان مجلس در مقابل شکایت خانم نویدپور ابراز تاسف می‌کند و می‌نویسد: «از سنگ صدا درآمد اما از مطبوعات و اشخاص مسئول و نمایندگان مجلس صدا و کاری برنیامد تا لااقل در دفاع از متهم  و یا همکار خود به افکار عمومی اعلام کنند که ادعای قربانی جنسی دروغ محض است و واقعیت ندارد.»

نویدپور در گزارش تلویزیونی مدعی شده بود سلمان خدادادی در جلسه دوم دادگاه تهران اتهام‌ خود را پذیرفته است و قاضی برای او قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی صادر کرده است.

به گزارش هرانا به نقل از نویدپور، قاضی پرونده قول صدور رای قریب الوقوع را داده است.

هرانا پس از آن گزارش کرده است که در تاریخ پنجم آذر خانم نویدپوراز ارسال پرونده از تبریز به تهران خبر داده و از" وقت‌کشی" در بررسی به شکایتش اعلام نارضایتی  کرده بود.

اتهام‌های اخلاقی سلمان خدادادی

سلمان خدادادی پس از پیروزی انقلاب اسلامی جذب دستگاه اطلاعاتی و امنیتی جمهوری اسلامی شد. او در جریان اعدام‌های دهه ۱۳۶۰ از عناصر اطلاعاتی آذربایجان شرقی بود. سلمان خدادادی پس از یک دهه فعالیت در اداره اطلاعات آذربایجان،‌ با جلب حمایت جامعه روحانیت مبارز، برای انتخابات دوره چهارم مجلس از حوزه انتخابیه بناب و ملکان خود را کاندید کرد ولی موفق به کسب آرای لازم نشد ولی در دوره‌های پنجم، ششم، هفتم، هشتم و دهم نماینده مجلس از این حوزه بود.

خدادادی در مجلس هفتم به اتهام تجاوز به منشی خود و یکی از دختران مراجعه کننده به دفتر نمایندگان، بازداشت و راهی زندان اوین شد؛ مساله‌ای که باعث رد اعتبارنامه‌اش توسط نمایندگان شد.

پس از نیم ساعت مذاکره در جلسه غیرعلنی و در حالی که تعدادی از مردم ملکان در مقابل مجلس تجمع کرده و خواستار اخراج سلمان خدادادی از مجلس بودند، نمایندگان مجاب شدند که به اعتبارنامه خدادادی رای مثبت دهند.

تجاوز یا ارتباط جنسی با رضایت؟


مسعود اخترانی تهرانی، وکیل دادگستری مقیم اتریش، که می‌گوید سه ماه پیش از طریق دوستان رسانه‌ایش در تهران با زهرا نویدپور آشنا شده و به او از طریق تلفن مشاوره حقوقی می‌داده است در گفت‌وگویی به دویچه‌وله فارسی می‌گوید خانم نویدپور فایل‌های صوتی از مکالمات تلفنی با متهم و وابستگان او، هم‌چنین متن پیامک‌های ارسالی بین متهم و شاکی و دیگر نمایندگان مجلس را برایش ارسال کرده است.

اخترانی  در خصوص اتهام تجاوز می‌گوید: «خانم نویدپور سه چهار تا فایل صوتی از مکالمات خودش و خدادادی را فرستاده که در آنها به زبان ترکی صحبت می‌شود و در آنها آقای خدادادی به عمل تجاوز اعتراف می‌کند.»

در فایل صوتی منتسب به سلمان خدادادی که توسط خبرگزاری هرانا منتشر شده و به زبان ترکی گویش شده است، دویچه‌وله فارسی‌به این نتیجه رسید که تمامی گفتگوهای ترکی به فارسی ترجمه نشده و گویش‌ور مرد به تجاوز اذعان نکرده و می‌گوید: «خودت با رضایت با من ارتباط جنسی برقرار کردی، می‌خواستی نکنی!»

دویچه‌وله فارسی نمی‌تواند صحت این فایل صوتی را تایید کند.

مسعود اخترانی تهرانی، وکیل دادگستری، در ادامه گفت‌وگو می‌گوید: «اگر مساله تجاوز نبوده، پس چرا متهم با وجود آن همه تهدیدات به شکایت خود مصر بوده است؟ خانم نویدپور می‌توانسته طبق مکالمات صوتی که در اختیار من قرار گرفته است، پیشنهاد دریافت ۵۰۰ میلیون تومان و دو واحد آپارتمان را قبول کند.»

احتمال خودکشی

فقدان امنیت اجتماعی و حمایت لازم برای زنان در مورد پی‌گیری حقوق قضایی در ایران موضوع جدیدی نیست ولی این بار کسی که متهم شده شاکی پرونده خود را به مرگ تهدید کرده است، نماینده قانون و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس است.

اخترانی تهرانی می‌گوید که خانم نویدپور آخرین بار دو هفته پیش با او تماس گرفته است و اطلاع داده است به علت تهدیدهای بی‌شمار خط تلفن خود را عوض کرده است.

او می‌گوید: «من ساعت‌ها با این خانم صحبت می‌کردم ایشان اصلا روحیه خودکشی نداشت و حتی یک ثانیه هم به خودکشی فکر نمی‌کرد. خانم نویدپور در گفتگو با همکارم که زن است سلامت کامل جسمانی‌اش را گزارش کرده بود.»

[کد مطلب: 173721] [تاريخ انتشار: هجدهم دی ۱۳۹۷ برابر با هشتم ژانويه ۲۰۱۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ نوزدهم دی ۱۳۹۷ برابر با نهم ژانويه ۲۰۱۹ ، 19:41:42 توسط فرشاد
از کجا معلوم که دست سرویسهای جاسوسی خارجی در کار نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟و این اتفاق هم از اون سناریوها نباشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نوشته شده در تاريخ نوزدهم دی ۱۳۹۷ برابر با نهم ژانويه ۲۰۱۹ ، 17:38:43 توسط ایرانی
این داستان سر درازی دارد. در همه سرزمین نکبت اسلامی زده ما. چندی پیش یک سرباز امام زمان در زاهدان به دختران بلوچ تجاوز کرده بود. وقتی ملای نماز جمعه انرا برملا کرد برادران گمنام امام زمانی با وسایل اسلامی مرد بیچاره را ارشاد امام زمانی کردند و موضوع بدست فراموشی سپرده شد. این جریان چهل سال است که ادامه دارد. از شکنجه و تجاوز به دخترکان ۱۲ - ۱۳ ساله شروع شد و تا بامروز ادامه یافته است. مسول این رفتار هم شخص اول مملکت یعنی خامنه ای است. این کوتاهی را خمینی اغاز کرد و ملاهای اذزی بعنوان دادستان کل و ... بر ان مهر تایید زدند. اگر خمینی میگفت با این کودکان چنین رفتاری نکنید امروز این لمپن های امام زمانی به زنان جامعه ما چنین پلیدانه نمی نگریستند. مردک احمق گفت همه کشور جزو غنایم اسلام است و با تعلق دارند. حتا نوامیس این مملکت. بر قبرش بش .... ید. تا بلکه امام زمان قاتلان و متجاوزان به حقوق مردم ما زود تر بیاید. شاد باشید.
نوشته شده در تاريخ نوزدهم دی ۱۳۹۷ برابر با نهم ژانويه ۲۰۱۹ ، 00:48:11 توسط چهلچراغ
مردم شهر ملکان باید از شرافت این خانوم همشهری شان و از امنیت و شرافت انسانی خود دفاع کرده و متهم جنایتکاری چون سلمان خدادادی را از سرزمین خود بیرون کنند! این فرد تبهکار است و باید بشدت مجازات شود! مردم باید با قدرت و اتحادشان نشان دهند که دزدان ناموس چون سلمان خدادادی شایسته نمایندگی مردم ملکان و سکونت در آن شهر را ندارد! مردم سربلند ملکان می توانند دست در دست هم گوش این بیشرف را گرفته و با لگد به ماتحت این متجاوز ناموس وی را به بیرون شهر انداخت و او را از همه وظایفش خلع کرد!
نوشته شده در تاريخ هجدهم دی ۱۳۹۷ برابر با هشتم ژانويه ۲۰۱۹ ، 23:16:25 توسط خشم
مدارک موجود، تجاوز و سپس قتل زهرا نوید پور توسط مزدور رژیم، سلمان خدادادی و ایادی او را بطور شفاف نشان می دهد. این نمونه ای از هزاران تجاوز و قتل انسانهای اسیری است که توسط عوامل رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی هر روزه در طول چهل سال عمر ننگین این رژیم در ایران صورت میگیرد. با کمال تاسف باید گفت، تا زمانی که این رژیم جنایتکار به حیات ننگین خود ادمه دهد، زنان و مردان بسیاری در آینده همچون گذشته به سرنوشت شوم زهرا نوید پور گرفتار خواهند شد. شاید قربانی قوم و خویش من باشد یا تو؟ براستی چه فرقی می کند؟ بیاییم و از یکدیگر صاحبمندی کنیم تا قدرت خود را پیدا کنیم. بیاییم، خواهر، مادر، پدر و برادر زهرا نوید پورها باشیم و به این جنایات نقطه پایان بگذاریم. کارگران، تهیدستان، تنها با اتحاد، سازماندهی و مبارزه قهر آمیز می توانیم و باید پیروز شویم. این است رسالت ما در این برهه از تاریخ. نابود باد رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی ایران و تمام نهادهای قضایی ضد بشری آن توسط انقلاب توده ها.
نوشته شده در تاريخ هجدهم دی ۱۳۹۷ برابر با هشتم ژانويه ۲۰۱۹ ، 21:59:09 توسط cy
so what was so demeaning or vulgar about pompous ass which i used to describe mike pompeo US secretary of state
which i wrote last week? for your info pompous ass means olagh e por shoor

پیک ایران : صحبت سر این کامنت نیست. ما از شما توهین ها و فحش های بسیاری خوانده ایم. پیروز باشید.
نوشته شده در تاريخ هجدهم دی ۱۳۹۷ برابر با هشتم ژانويه ۲۰۱۹ ، 21:18:20 توسط نیره از کرج ( «توسط مرگ بر حکومت اسلامی»)
جناب سایت پیک ایران بنده اصلا نمی فهمم که «توسط مرگ بر حکومت اسلامی» یعنی چه! اما حتما کسی با هزینه کردن بسیار وقت و با هزار دلهره و فیلترشکن مطلبی را برای شما فرستاده و شما عوض آن مطلب ازش درخواست می کنید که در کشوری که نمایندگان مجلسش به زن و دختر مردم تجاوز می کنند و بعد هم سربه نیستش می کنند و یا مثلا ترانه موسوی بعد از ۳۳ باز تجاوز توسط سپاهیان و بسیجیان زنده زنده می سوزانندش و یا در بیت رهبری علنا لواط فرادا و لواط جمعی انجام میشود و بعد به جای محاکمه و تبیه قاری بله قاری قرائت کتاب مقدس حاج سید سعید طوسی حکم برائتش صادر می شود...بله شما انتظار دارید که نظر دهند گان چگونه بنویسند. این حکومت اسلام ناب شرف وجدان انسانیت صداقت همیت و خلاصه تمامی سجایای اخلاقی و ملی و تنار یخی و تمدنی ما مردم را نه فقط تخریب کرده بلکه آنرا با تمامی ضد اخلاقی ترینها و به فحاشی ترینها جایگزین کرده است. بنده البته نمی دانم مطلب آن شخص چه بوده و شخصا با فحاشی مخالفم اما بدانید که حکومت الله ایران تبدل به فحش خانه کرده است.

پیک ایران: به همین سبک بنویسید خوب است. ما که در آسمان نیستیم. ما هم در در این کشور اروپایی نمیتوانیم هر چیزی در مورد مذهب منتشر کنیم. بی دینی با زدن سحنان رکیک به این پیامبر و امام متفاوت است. اعتقادت کس دیگری  در مورد مذهب شاید تند تر از نطر شما ما باشد ولی این یک سایت خبری جدی است و نمیتواند هرچه دلش خواست در مورد این مسائل منتشر کند. پیروز باشید
نوشته شده در تاريخ هجدهم دی ۱۳۹۷ برابر با هشتم ژانويه ۲۰۱۹ ، 20:57:30 توسط مرگ بر حکومت اسلامی تهران
پیک ایران به "مرگ بر حکومت اسلامی تهران": جناب "مرگ بر حکومت اسلامی تهران" چرا متوجه نیستید این یک سایت سیاسی خبری است. سایتی برای فحش دادن و مبارزه با مذهب به سبک شما نیست. چرا اینقدر وقت خود را تلف میکنید این همه مطالب غیر قابل انتشار ارسال میکنید. هیچ سایتی مطالب شما را منتشر نخواهد کرد. شما نطرات خود را میتوانید به راحتی با زبان محترمانه بنویسید و ما هم خوشحال خواهیم شد که آنها را منتشر کنیم.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
عکس/ این ملک متعلق به  بنیادمستضعفان می‌باشد
آمریکا می گوید قایق سپاه پاسداران در حال جدا کردن مین عمل نکرده از یکی از نفتکش بوده + فیلم
«ایران جمهوری اسلامی را پشت سر خواهد گذاشت»
اگر بین ایران و آمریکا جنگ شود ...
سخن عجیب سرمربی تیم ملی والیبال لهستان بعد از آخرین بازی تیمش در ایران: دیگر به ایران نمی آیم، اگر بازی را می‌بردیم، سالم‌ می‌ماندیم؟
فروش اسباب‌بازی با شمایل داعش در مشهد + عکس
مهدی خلجی، همسر مرجان شیخ الاسلام اعلام کرد که از او طلاق گرفته است و از مردم معذرت خواهي کرد
 واکنش اطرافیان احمدی‌نژاد به خبر خودکشی عبدالرضا داوری 
 نانسی پلوسی: چرا رئیس جمهور (ترامپ)به توافق هسته‌ای با ایران پشت کرد؟
«اگر واکنش رهبری نبود، حتما خاک سفارت ژاپن به توبره کشیده می‌شد»!
فیلم/ مقصد این کامیون های نفت کش کجاست؟
فیلم/ موجودات وحشي به نام انسان یک توله خرس قهوه‌ای  را در سوادکوه کشتند
آگهی های تجارتی