نامه‌ی گوهر عشقی مادر ستار بهشتی به اسماعیل بخشی: درود خدا بر تو که آزاده‌گی را به بنده‌گی و سکوت ترجیح دادی 

 
پسرم اسماعیل بخشی عزیزم

پیگیر اخبار اعتراضات شما بودم و قلبم و روحم نزد تک تک شما بود، خبر شکنجه‌ات را و پاسخ مسئولان ضد مردمی را هم پیگیر بودم. با وجودم می‌خواستم به دیدارت بیایم اما کشته شدن ستار توسط بازجویان حکومت خدا، توانن را کم کرده و خواستم سخنانم را برایت بگویم تا همگان بشنوند.

پسرم، می‌دانم که به بی‌رحمانه‌ترین شکل و به غیر انسانی‌ترین روش حقوق اولیه‌ات را زیر پای گذاشتند، می‌دانم برای سوال درباره سفره‌ی تهی از نانت به دنبال تهی کردن شجاعتت آمدند، می‌دانم کارگران زحمتکش صرفا ابزاری هستند تا قدرتمندان حاکم به چپاول خود ادامه دهند، می‌دانم شعارهای حمایت از پای برهنگان تنها و تنها در حد شعار باقی ماند و سالهای بعد پای برهنگان را شکستند و دهان‌شان را بستند، می‌دانم که یک سوال ساده برای پر کردن سفره‌ی خالی مساوی است با آماجی از تهمت‌ها و اتهاماتی برای وادار کردنت به سکوت.

پسرم؛ می‌دانم که صورتت را در برابر خانواده با سیلی سرخ نمودی تا حافظ آبرویت باشی و همچنین با روح و جانم درک می‌کنم بر چگونگی نواختن‌شان بر صورتت تا سپیدی رویت را با بی‌حیایی‌شان رنگین کنند. همه این‌ها را می‌دانم و می‌دانیم و می‌دانند اما افسوس و دریغ... به جای این‌که مدال استقامت و شرافت را بر گردن کارگران و تهی دستان بیندازند، آنها را زیر شکنجه‌های وحشیانه‌شان به مانند ستارم به قتل می‌رسانند و یا اگر در اثر فشار افکار عمومی مجبور به زنده نگاه داشتنش شوند چنان رفتاری می‌کنند که با تو فرزندم کردند. همه این‌ها در حالی است که دزدان و غارتگران آزادانه کمر به نابودی مردم و وطن‌مان بستند.

به جای این‌که تلاش کنند تا مقابل آنها بایستند تا حداقل با جلوگیری از یک اختلاس و دزدی بتوانند جلوی شکسته شدن استخوان کارگری را بگیرند. به جای این‌که دستان پینه بسته کارگران را به گرمی بفشارند و دل شکسته‌شان را گرامی بدارند تمام تلاش‌شان این است که با هیاهو و اتهام‌زنی، تهدید، شکنجه، توهین و تحقیر به رفتار و بقای ننگین خود ادامه دهند.

صد حیف که حاکمان این کشور نکبت زده بجای حمایت از کارگران که همواره شعارش لق لقه زبان‌‌شان است رفتاری مغول‌وار پیشه کرده و با ارعاب و زندان شکنجه و قتل سعی در ایجاد خفقان و تداوم مشی وحشیانه‌شان را دارند تا بدین‌گونه اعتراضات بر حق‌شان را با لطایف الحیل به بن بست برسانند.

پسرم! تو تنها قربانی شکنجه نبودی و نیستی! اولین نبودی و آخرین هم نخواهی بود چرا که عزمی برای مقابله با این مغول‌صفتان وجود ندارد. چه انسان‌های شریفی که بخاطر جاری کردن صدای حق و مظلومانه‌شان به زندان‌ها و سیاه‌چاله‌های مخوف افتادند و آرامش و امنیت و حتی جان‌شان را نیز از دست دادند.

فرزندم تو تنها نیستی گر چه در این شهر سوخته مردی و مردانگی رخت بر بسته و فریادرسی نیست، در این روزهای سیاه آرزو می‌کنم که ای کاش حریت و آزاده‌گی رفته از این دیار دوباره باز آید و تک صدای تو به صدای همگان تبدیل شود. اما یقین بدان که این مادر داغدیده و فرتوت در کنار توست و با همین نوشته به حاکمان بی‌لیاقت هشدار می‌دهم شما ستار مرا گرفتید آگاه باشید و بدانید که همه کارگران مظلوم فرزندان من هستند تا جان در بدن دارم حامی تک تک‌شان خواهم بود.

درود خدا بر تو که آزاده‌گی را به بنده‌گی و سکوت ترجیح دادی.

اسماعیل عزیزم برای تو که صدای حقانیت و مظلومیت طبقه شریف کارگر شده‌ای آرزوی تندرستی دارم و امیدوارم تک تک جامعه کارگران زحمت‌کش و ستمدیده همراه و همیارت باشند.

مادر پیرت....

[کد مطلب: 173956] [تاريخ انتشار: بيست و سوم دی ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم ژانويه ۲۰۱۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم دی ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم ژانويه ۲۰۱۹ ، 11:52:25 توسط تهمتن - ش
مزدوران نظام؛ بی حیایی و وقاحت را بجایی رسانده اند که از سایت مخالفین نظام هم طلبکار شده اند !! این مزدور - فرشاد - شکنچه و کشتار فرزند این مادر داغدیده برایش مهم نیست؛ اما گفتن و نوشتن و افشای نظام شکنچه گر آدمکشان؛ اورا آشفته کرده ست ؟؟!! هرچند نگارنده به سانسور اعتقاد نداشته؛ اما از یک نظر بدوستان پیک توصیه میکنم با منتشر نکردن نظرات جیره خواران نظام؛ جیره و حقوق سایبری شان هم از طرف وزارت اطلاعات قطع میشود و نان شان آجر میشود !!﴿برای هر نظر حقوق میگیرند﴾ اما از طرفی دیگر بهتر ست نظرات شان را منتشر کنید تا بیشتر نفرت و انزجار کاربران را از نظام شکنچه و کشتار و مزدورانش مانند این بی حیا برانگیزید !! تصمیم با دوستان پیک ست.
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم دی ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم ژانويه ۲۰۱۹ ، 08:22:54 توسط فرشاد
یک سئوال از پیک ایران داشتم. این نامه را مادر ستار بهشتی خودشان نوشته اند یا مثلا به وکالت از طرف ایشان نوشته اند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آخه مادر ستار بهشتی و این جمله یندی و این نامه نگاری؟؟؟؟؟؟؟ مگر مادر ستار بهشتی نویسنده و روزنامه نگار هست که چنین استادانه نامه ای را نوشته؟؟ محتوی نامه بیشتر شبیه نگارش یک نفر استاد ماهر و نویسنده هست تا یک پیر زن خانه دار . چرا جواب سئوال بنده را ندادید؟؟؟؟؟ اصلا چرا نوشته مرا دو سایت انعکاس نداید؟؟؟؟ انگاری پیک ایران هم آنقدر هم جسارت نداره که جواب بده شاید هم سئوال بنده و نوشته ام به نفعتان نیست مگه نه؟؟؟؟؟؟؟؟

پیک ایران: این نامه مال مادر ستار بهشتی است. مهم نیست کسی در نگارش آن کمک کرده یانه. کمک در نوشتن نامه در ایران و حتی در خارج بسیار عادی است.
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم دی ۱۳۹۷ برابر با يازدهم ژانويه ۲۰۱۹ ، 21:11:43 توسط مستضعف
این نامه باید فاطمه خانم سعیدی و نمایندگان منتصب درمجلس و فراکسیون دروغین امید بخوانند و ازخودشان خجالت بکشند که در مقابل این بانوی سترگ چه حقیر و کوچک هستند که ننگ نمایندگی انتابی ناحق و غیر مردمی را در مجلسی که مال نمایندگان منتخب مردم با انتخابات آزاد است بقیمت فروش همه چیز تحمل میکنند. آنها قبولکرده ند که بگویند بخشی دروغ میگوید وقتی مدانند خودشان دروغ میگویند و ملت حرفشان را قبول ندارند.
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم دی ۱۳۹۷ برابر با يازدهم ژانويه ۲۰۱۹ ، 20:58:21 توسط نکته سنج
بزرگ بانوی ایرانی خانم گوهر عشقی مادر محترم و سر بلند شهید ستار بهشتی. نامه ات به آقا بخشی نشانه ای از بزرگی روح تو که پرورش دهنده مرد بزرگی بوده ای و اینک نقش متناسب رهبری جوانان شجاع و حق طلب را بعهده گرفت ای. درود بر تو بانوی بزرگور که با داغ از دست دادن بزرگ مردی مانند فرزندت ستار بهتی که جایگاهش در بهشت باد باز از پا ننشست ای و چراغی روشنگر برای جوانان مبارز و حق طلب. درباره ت جمله خودت را تکرار میکنم که شایسته آنی"درود خدا بر تو که آزاده‌گی را به بنده‌گی و سکوت ترجیح دادی"
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
عکس/ راننده بسیجی اسنپ پشت سردار سلیمانی و غیب پرور (فرمانده بسیج)
عکس/ مجری مکتبی صدا و سیما به همراه همسرش در کانادا
فيلم/ محمد نوری‌زاد: آسیدعلی خامنه‌ای، استعفا!بسه دیگه، با زبون خوش میگیم: استعفا! 
عکس/ دختر مسافر اسنپ با راننده بسیجی اسنپ دوباره ملاقات کردند آنهم در دفتر دادستان تهران!
"هدف واقعی باور نکردنی بازدید نخست وزیر ژاپن از ایران"
واکنش ترامپ به دیدار نخست وزیر ژاپن با خامنه ای
عکس/ فارس:  تصاویر منتشر شده از دیدار نخست وزیر ژاپن با خامنه ای، روایتگر سرنوشت پیامی است که به مقصد خود نرسید
آمریکا می گوید قایق سپاه پاسداران در حال جدا کردن مین عمل نکرده از یکی از نفتکش بوده + فیلم
توییت احمدی‌نژاد ۱۰ سال پس از انتخابات جنجالی ۱۳۸۸ 
عکس/ نخستین تصاویر از حمله به دو نفتکش خارجی در نزدیکی آب‌های ایران
عیسی شریفی (معاون قالیباف) کجا است؟ اتهام فساد مالی زیر سایه اتهام قتل
فیلم/ پیکر علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی که در زندان به قتل رسید، به خاک سپرده شد/ وی متهم به توهین به خمینی بود
آگهی های تجارتی