بیانیه جمعی از معلمان ایران در حمایت از اسماعیل_بخشی و اعتراض به خط سرکوب فعالان صنفی و مدنی


سیصد گل سرخ یک گل نصرانی/ما را زسر بریده می ترسانی؟ گر ما ز سر بریده می ترسیدیم/در مجلس عاشقان نمی رقصیدیممعلمان عدالت‌خواه کارگران مبارز دانشجویان آزادی‌خواه مردم شریف ایران با توجه به گذشت چهل سال از انقلاب در حالی که خواست انقلابیون راستین و مردم آزاده ایران از میان برداشتن مظاهر دیکتاتوری و وجود آزادی اعتراضات و اجتماعات بوده و هست؛متاسفانه شاهد برخوردهای قهری و خشن با معترضان اقشار مختلف از جمله معلمان و کارگران هستیم. پس از دستگیری خشونت بار معلم عدالتخواه، محمد حبیبی، که با ضرب و شتم و به کار بردن الفاظ رکیک صورت گرفت، امروز شاهد رنج نامه کارگر زحمتکش، اسماعیل بخشی هستیم که به شرح شکنجه های وحشیانه در دوران بازداشت در اداره اطلاعات پرداخته است. ما ،گروهی از فرهنگیان ایران ،ضمن محکوم کردن این رفتارهای غیر انسانی و غیر قانونی حمایت خود را از آقای  اسماعیل_بخشی اعلام می داریم و تاکید می کنیم با پخش برنامه هایی که یادآور "برنامه هویت" دوران سعید امامی است نمی توان حقیقت را وارونه کرد. ما سخنان  اسماعیل_بخشی را باور داریم و خواستار مجازات آمران و عاملان شکنجه هستیم. چرا که بسیاری از همکاران ما توهین و ضرب و شتم معلمان شاغل و بازنشسته بخصوص  محمد_حبیبی را دیده یا شنیده اند. وقتی نیروهای امنیتی به خود اجازه می دهند در برابر دیدگان ما و در مقابل دوربین ها اینگونه معلمان زن بازنشسته را مورد خشونت قرار دهند؛ کتف یکی را بشکنند و با ضربه مشت ابروی دیگری را بشکافند، و با تیز بر کیف بانوی معلمی را پاره نمایند یا بازنشسته شریف  هاشم_خواستار را ربوده در بیمارستان روانی بستری نمایند و به هیچ کس پاسخگو نباشند،پس تصور شکنجه کارگر مظلومی مانند اسماعیل بخشی پشت درهای بسته و دور از انظار عمومی دور از ذهن نیست. ما،فعالان صنفی، که بارها شاهد این رفتارهای وحشیانه و فراقانونی بوده ایم ،بر صدق گفتار آقای اسماعیل بخشی شهادت می دهیم و خواهان پایان دادن به خشونت و شکنجه تمام زندانیان و آزادی زندانیان صنفی و سیاسی هستیم اسامی امضا کنندگان اولیه بر اساس حروف الفبا :

 ۱-آذر گیلانی ۲-آرام قادری ۳-آرام محمدی ۴-آرش خضری ۵-آوات رضوی ۶-احمد ایران پناه ۷-احمد قربانی ۸-ادیب قادری ۹-اصغر امیرزادگان ۱۰-ابراهیم محمدی ۱۱-اسکندر لطفی ۱۲-اصغر حاجب ۱۳- الناز رحیمی ۱۴-الهام بهزادی ۱۵-امین قنواتی ۱۶-انور فرج زاده ۱۷- اولدوز هاشمی ۱۸-برهان حسینی ۱۹-بهرام احمدی ۲۰-بهزاد قوامی ۲۱-بهمن خدایار ۲۲-بیژن نجفی ۲۳-پروین اسفندیاری ۲۴-پروین حیدر ۲۵- جعفر ابراهیمی ۲۶-جعفر فاطمی رضوان ۲۷-حسین شاه پری ۲۸-حمیده زارعی ۲۹-حمیده منوچهری ۳۰-خالد عبداللهی ۳۱-خدیجه پاک ضمیر ۳۲-رحیم امیری ۳۳-رحیم لطف اللهی ۳۴-رضا سیدی پور ۳۵- روزبه نعمتی ۳۶- زهرا امیری ۳۷-زهرا سلطانی ۳۸-زهرا فیاض ۳۹-زهره سیدی ۴۰-زیبا خانی ۴۱-زینب سپهری ۴۲-زینب علیزاده ۴۳-ژاله صیرفی ۴۴-ژیلا خیر ۴۵- سارا سیاهپور ۴۶-سلیمان عبدی ۴۷-سولماز طالبی پور ۴۸-سهراب مهدی پور ۴۹-سیاوش اعظمی ۵۰- شبنم بهارفر ۵۱-شعبان محمدی ۵۲- شهرزاد قدیری ۵۳-شهناز سیروس ۵۴-شیما فراهانی ۵۵-صادق شریعتی ۵۶-صدیقه پاک ضمیر ۵۷-صدیقه مالکی فرد ۵۸-صلاح آزادی ۵۹-عالم بها غلامحسین زاده اقلیدی ۶۰-عبدالله صیادی ۶۱-عبدالله نظری ۶۲- عزیز قاسم زاده ۶۳-عصمت فرهادی ۶۴-علی اکبر باغانی ۶۵-علی حاجی ۶۶-علی نجفی ۶۷- عنایت وثوقی ۶۸-فهیمه بادکوبه ۶۹-کژال کریم نژاد ۷۰-کورش بابا مرادی ۷۱-لیلا ملکی ۷۲-لیلا عنایت زاده ۷۳- محبوبه فرحزادی ۷۴-محسن عمرانی ۷۵-محمدرضا بهنام نژاد ۷۶-محمدعلی زحمتکش ۷۷-محمد تقی فلاحی ۷۸-مرضیه زارعی ۷۹-مریم زارعی ۸۰- مریم حق شناس ۸۱-مریم زیرک ۸۲-مریم رنود ۸۳-مژگان طاهر خانی ۸۴-مسعود زینال زاده ۸۵-مسعود شفیعی ۸۶-مصطفی تحسین ۸۷-منصوره عرفانیان ۸۸--منصوره فرحزادی ۸۹--منیژه رفیعی ۹۰-مهدی فتحی ۹۱-مهرنوش حیدرزاده ۹۲-مهناز شاه زیدی ۹۳-مهناز میرزایی ۹۴-مینو کیخسروی ۹۵-میلاد خورشیدی ۹۶- مختار اسدی ۹۷-نسرین بهمن پور ۹۸-وحید میرشکار ۹۹-هیوا قریشی ۱۰۰-یاسر ریگی

[کد مطلب: 174033] [تاريخ انتشار: بيست و دوم دی ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم ژانويه ۲۰۱۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم دی ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم ژانويه ۲۰۱۹ ، 23:23:25 توسط ای مردم بیدارشوید تهران
فرانسویها در سرتاسر تاریخشان ملتی زنده و پویا بوده اند. این ملت بزرگ همیشه به همه ی جهانیان درس آزادیخواهی داده اند. معلوم نیست چرا این ملت «شریف» و «خلق قهرمان» و هزار نام بی مسمای دیگر در کشور تحت اشغال ما ایران نه تنها یک کار نمادین و سمبولیک که باعث الهام دیگر ملتها بشود نمی کند بلکه از کاری به این مهمی که در فرانسه می شود هم نمی تواند الهام بگیرد. حتما این ملت «همیشه در مسجد و حسینیه و در خانه» خواهد گفت که در اینجا پاسداران و بسیجیان سرکوب می کنند! باید پرسید تقصیر کیست؟ مگر همین مش باقر و مشد حسن و اکبرآقا و آقا تقی و کربلایی محمد و آتقی و... نبودند که این رژیم ضد بشری و البته اسلامی را سرکار آوردند؟ و مگر حالا همین همین مش باقر و مشد حسن و اکبرآقا و آقا تقی و کربلایی محمد و آتقی و... نیستند که گرسنه و دربدرند؟ خب بفرمایید و به خیابان بیایید. ملت فرانسه با وجود عقب نشینی دولت و رییس جمهوریش ماکارن باز هم دست برنمی دارد. کشته داده و میدهد سرکوب می شود و زنذانی میشود ولی از پای نمی نشیند. ای ملت در خواب ایران اگر ابتکاری نمی زنید که مو جب الهام دیگران بشوید دست کم بیدار شوید!
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم دی ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم ژانويه ۲۰۱۹ ، 23:03:04 توسط سخنگو
درود بر معلمان شرافتمند و ازاده كه ميدانند نفسهاي حكومت حيوانات جنگلي بر ايران به شماره افتاده است و ميدان مبارزه را گسترش ميدهند . حكومت اشغالگر و منفور با كشتارها و جنايتهايي كه در اين چهل سال مرتكب شده چاره اي جز سركوب ندارد . شانس بقاي اين نظام صفر است و خودشان هم انرا خوب ميدانند. نه دوستي در داخل و نه دوستي در خارج ، اين لكه ننگ از پيكر ايران پاك خواهد شد .
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم دی ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم ژانويه ۲۰۱۹ ، 20:49:50 توسط آذر
زنده باد همبستگی! طی ۴۰ سال ، دستگاه های قضایی و امنیتی رژیم،با توسل به تمام ابزارهای سرکوب و تحمیق، تلاش کرده اند هرگونه صدای اعتراضی را در نطفه خفه و به زعم خود امنیت اسلامی و آرامش گورستانی را در جامعه مستقر سازند. در عرصه سیاسی، بی رحمانه ترین شیوه های اختناق و سرکوب را در جامعه اعمال نمودند. کمونیستها ودیگر نیروهای مترقی و آزادیخواه را به زندان افکنده و کشتار وقتل عام کردند. فعالیت سازمانهای سیاسی و هر انسان مبارزی را ممنوع و سرکوب نمودند و انجام هرگونه فعالیت سیاسی حتا در چهارچوب قوانین کذایی خود رژیم را نیز با زندان و شکنجه پاسخ دادند. کارگران را از ابتدائی ترین حقوق صنفی و تشکیلاتی شان محروم ساختند، دانشگاه ها را به پادگان تبدیل کردند و با تحمیل حجاب اجباری و قوانین تبعیض آمیز و زن ستیز، زنان را بسمت بردگی قرون وسطائی سوق دادند. به فرمان خمینی قلم ها را شکستند، روزنامه های دیگراندیش را بستند و حتا کوچکترین انتقادی از طرف روزنامه های دورن حاکمیت را نیز بر نتافتند، تا بزعم خود با ایجاد فضای گورستانی، هر صدای اعتراضی را منکوب و بجز صدای مرتجعین حاکم بر هیچ صدای دیگری بگوش نرسد.
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم دی ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم ژانويه ۲۰۱۹ ، 20:28:32 توسط مستعار
خوشبختانه با تکذیب عوامل حکومت نسبت شکنجه بخشی باعث انزجار بیشتر مردم از نظام شد ، و جلب توجه اکثریت مردم نسبت به بیداد وظلم و ستم حکومت جبار و همچنین رسوایی و دروغگو بی هایشان بیشتر آشکار شد
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
عکس/ راننده اسنپ، فردی بالاتر از یک راننده ساده تاکسی اسنپ
فیلم/ حمله‌ی یکی از آمران به معروف به چند دختر گیلانی
عنصر فاسد قوه قضائیه کیست؟
زاکانی اعتراف کرد: اکبر طبری‌پور عنصر فاسدی است که دو رئیس قوه را بیچاره کرد
تذکر جدی قوه مجریه برای نقض قانونی و حرفه‌ای صداوسیما در پوشش اخبار قتل میترا استاد
عکس/ این ویلای محسن کوهکن نماینده ی اصولگرا مجلس در دل کوه های لاهیجان است
فیلم/ برخورد زشت و خشن نیروی انتظامی با یک شهروند بر سر مساله حجاب، دیشب بلوار گیلان - رشت
عکس/ صفحه اول امروز روزنامه ها، چهارشنبه 29 خرداد، 19 ژوئن
فیلم/ پدر ندا آقاسلطان با انتشار ویدئویی سکوت 10 ساله اش را شکست
"سقوط لاشه پهپاد آمریکایی در منطقه رأس الشیر"
 چرا حسن خمینی با خانواده زندانی کشته شده در فشافویه تماس گرفت؟
نشریه جروزالم پست: تصمیم به حمله محدود به ایران گرفته شده/ مایک پمپئو به حمله اصرار دارد
پیام روشن و قاطع مایک پمپئو برای رهبران ایران، در سفر او به عراق چه بود؟
آگهی های تجارتی