احتمال عزل یا استعفای ترامپ و معاونش قوت گرفت


تارنمای خبری نشریه هیل روز سه شنبه نوشت: احتمال عزل یا استعفای دونالد ترامپ و مایک پنس معاون وی در پی انتشار گزارشی در روزنامه نیویورک تایمز، قوت گرفته است.

روزنامه نیویورک تایمز به تازگی در گزارش خود افشا کرد که اداره پلیس فدرال آمریکا (اف.بی.آی) تحقیقاتی را درمورد احتمال همکاری رئیس جمهوری با روس ها پس از اخراج «جیمز کومی» مدیر سابق اف.بی.آی در سال 2017 آغاز کرده است.

تحقیقات اف.بی.آی به اثبات سخنان «کریستوفر استیل» مدیر سابق اطلاعاتی انگلیس کمک می کند که گفته بود روسیه در مدت دستکم پنج سال به ترامپ کمک و از وی حمایت کرده است.

چنانچه «رابرت مولر» بازپرس ویژه پرونده رسیدگی به دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا، مسئولیت تحقیقات اف بی آی را برعهده گرفته باشد و همکاری ترامپ با روس ها به اثبات رسد، در آن صورت رئیس جمهوری با ارتکاب جرم سنگین مواجه خواهد بود.

رئیس جمهوری که با قدرت خارجی متخاصم همکاری کند، دستکم به دلیل توطئه علیه آمریکا و شاید خیانت، گناهکار شناخته می شود، که بهانه ای ویژه برای استیضاح وی به موجب قانون اساسی آمریکا فراهم می کند.

هیل در ادامه این گزارش آورد: درست است که خیانت مستلزم وضعیت جنگی است؛ اما با اینکه روسیه با آمریکا با بمب و گلوله درحال جنگ نیست، اما نوع مدرنی از جنگ را با واشنگتن تجربه می کند که حمله ای سایبری علیه دمکراسی ماست.

چنانچه ترامپ به ارتکاب جرم از طرف روسیه گناهکار شناخته شود، معاون وی نیز احتمالا شریک جرم خواهد بود، حتی اگر به طور مستقیم دستی در این کار نداشته باشد.

حال اگر فرض شود که پنس، سیاستمداری بی اطلاع بوده یا دستکم از مساله خیانت مطلع بوده است، نباید فراموش شود که وی در منصب رئیس تیم انتقالی ترامپ، کسی بود که از انتصاب «مایکل فلین» به عنوان مشاور امنیت ملی آمریکا دفاع کرد.

«سالی یتس» معاون سابق دادستان کل آمریکا به کاخ سفید هشدار داده بود که وزارت دادگستری بر این باور است که فلین با روس ها مدارا کرده است.

چنانچه مدرکی وجود داشته باشد دال بر اینکه ترامپ همه چیز را به روس ها فروخته و پنس در سرپوش گذاشتن بر این مساله، سهیم بوده، در آن صورت، معاون رئیس جمهوری به دلیل ارتکاب جرم قابل اتهام یا مخفی نگه داشتن جنایت، گناهکار خواهد بود.

حال اگر ترامپ و پنس از طریق استیضاح و محکومیت یا استعفا، کنار گذاشته شوند، آن وقت پلوسی به موجب قانون، رئیس جمهوری خواهد بود.

همچنین به موجب متمم بیست و پنجم قانون اساسی آمریکا، پلوسی با موافقت کنگره می تواند معاون خود را منصوب کند.

تارنمای خبری نشریه هیل نوشت: هرچند بعید است که «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، رئیس جمهوری بعدی این کشور باشد، اما این مساله، درحال حاضر دستکم امکان پذیر است.

به گزارش هیل، این مساله با انتخابات ریاست جمهوری 2020 محقق نمی شود، اما با جانشینی رئیس کاخ سفید در سال جاری، ممکن خواهد بود.

قانون تعیین جانشین رئیس جمهوری 1947 می گوید که رئیس مجلس نمایندگان و نه وزیر امور خارجه، در صف دستیابی به مقام رئیس جمهوری پس از معاون رئیس جمهوری قرار دارد.

از این رو، چنانچه «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا و «مایک پنس» معاون وی از قدرت عزل شوند یا استعفا دهند، پلوسی رئیس جمهوری بعدی آمریکا می شود. / ایرنا

[کد مطلب: 174236] [تاريخ انتشار: بيست و پنجم دی ۱۳۹۷ برابر با پانزدهم ژانويه ۲۰۱۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و هفتم دی ۱۳۹۷ برابر با هفدهم ژانويه ۲۰۱۹ ، 08:41:13 توسط هالو
هی فتح الله , دو زار بده آش ... به همین خیال باش ... من یکی ریش الله ترا چسبیده ام و تا از آن عرشش بزیرش نکشم ول کن نیستم.
نوشته شده در تاريخ بيست و هفتم دی ۱۳۹۷ برابر با هفدهم ژانويه ۲۰۱۹ ، 05:06:55 توسط فتح الله
اونهاییکه با آخوند مخالفن، دراصل با اسلام مخالفن. وکسی که با اسلام مخالف است. با خدا مخالف است. ان شاء الله تمامی کسانیکه با دین و آخوند مخالفن به درک اسفل السافلین سرازیر میشن.
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم دی ۱۳۹۷ برابر با شانزدهم ژانويه ۲۰۱۹ ، 09:48:25 توسط پرهام
آریا! ساندیس خور وطنفروش آمریکایی ندیده بودیم که بعد از بسیجیهای دزد و آدمکش چشممان به امثال تو روشن شد.
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم دی ۱۳۹۷ برابر با پانزدهم ژانويه ۲۰۱۹ ، 22:39:45 توسط آریا
یکی دیگر از خزعبلات مدیای مافیای لیبرال سوسیالیست حاکم برجهان علیه رییس جمهور مردمی و موفق امریکا.نام ترامپ لرزه بر اندام دموکرات های بیشرافت؛ قاچاقچیان مکزیکی؛ کمونیست ها و تودهای های بیوطن؛ مزدوران رژیم اسلامی و تبهکاران افریقایی می اندازد. درود بر تو ای ابرمرد. ما با تو تا سقوط نظم لیبرالیستی جهانی و اسلام کثیف ایستاده ایم.
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم دی ۱۳۹۷ برابر با پانزدهم ژانويه ۲۰۱۹ ، 21:37:22 توسط Javad zarei Rastgo
مسلمانا خدعه کنید عزل ترمپ ثواب آاه
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم دی ۱۳۹۷ برابر با پانزدهم ژانويه ۲۰۱۹ ، 21:21:29 توسط به افراسیاب
تو حتمن اطلاعاتت از اف بی آی و عوامل نیویورک تایمز بیشتره. یاد بگیر هر چیزی به مزاقت خوش نمیاید را به مسخره نگیری که بر عکس عمل خواهد کرد. امیدوارم همراه با ترامپ این حکومت کثیف شیطانی آخوندی هم به درک واصل بشود که هر دوتایشان باعث قوی تر شدن موقعیت بین المللی روسیه و چین در دنیا شده اند.
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم دی ۱۳۹۷ برابر با پانزدهم ژانويه ۲۰۱۹ ، 18:50:57 توسط افراسیاب
احتمال عزل یا استعفای ترامپ خنده دارترین جوک سال البته لاشخورهای جمهوری اسلامی کمی خوشحال و امیدوار میشن و بیشتر تو باتلاق فرو میرن
ساير مطالب اين بخش
عارف: اگر اعتماد مردم از دست برود حتماً در مسیر فروپاشی قرار خواهیم گرفت (این فرد یکی از بی عرضه ترین افراد جریان اصلاح طلبان است و در حالیکه میداند مردم اعتمادی به این نظام ندارند باز دروغ میگوید)
فیلم / یک خانم به دنبال تذکر به مهناز افشار درباره حجابش در جلوی سینما
یکی دیگر از مشکلات مردم ایران حل شد
 پاسخ وقیح الله خامنه ای به استفتائات؛ پوشش دختر مقابل خواستگار
سردار سلیمانی (تحفه ذخیره خامنه ای): هشدار می‌دهم ایران را آزمایش نکنید/ پاکستان بمب اتم دارد چرا تروریستها را نابود نمیکنید! / ما این گروه خبیث را در هر نقطه‌ای از جهان بیابیم تنبیه می‌کنیم
 دفتر روحانی اختصاص یک هزار میلیارد تومان به سهامداران شاندیز را تکذیب کرد
مطهری :  بنده نامه نامه روحانی برای  تخصیص ۱,۰۰۰ میلیارد تومان را دیده‌ام  
پربازديدهای اين بخش
عکس و فیلم/ تابلوی خوش آمد گویی  مدافعان حرم (سوریه) در دزفول  پس از نصب، توسط مردم بپایین کشیده شد
نیکلا باورز : رژیم ایران نه قابل دوام است نه قابل اصلاح/ ایدئولوژی انقلاب اسلامی مُرده است
عکس/ جشن ارتجاعی تکلیف در قبر خمینی
تهدید قهرمان ورزش ایران؛ اگر بگویید با اسرائیل مبارزه نکن، به ایران برنمی‌گردم
قتل زن ۲۸ ساله ایرانی در آلمان و دستگیری یک مظنون 
فروش یک 206 ایران خودرو به دختر بچه یک ساله
فيلم/ حمايت مردم ار وريا غفوری؛ «وریای باغیرت / حرف تو حرف ملت»، بازی استقلال-پارس جنوبی 
واکنش‌ها به یک دیوارنگاره جدید در میدان پرتردد تهران +  عکس
فیلم/ بندرلنگە / افتضاح نمایش مردمی بودن نظام! در سفر روحانی به بندلنگه
واکنش یاشار سلطانی به تکذیب املاک نجومی توسط قالیباف در تلویزیون 
فيلم/ صحنه اي دردناك از هجوم مردم برای خرید گوشت یخ زده در شیراز 
دوره «گشت‌ارشاد» به پایان رسیده است!
اظهار عجز در مقابل فیلم برداری شهروندان توسط موبایل
آگهی های تجارتی