سرمقاله بلومبرگ: «ایران محتاج یک انقلاب جدید است»


بلومبرگ در سرمقاله خود به قلم «ایلای لیک» با عنوان «ایران محتاج یک انقلاب جدید است»، به شرح چهل سال حکومت اسلامی می‌پردازد.

این مقاله در آغاز با برشمردن وعده‌هایی که «روح‌الله خمینی» در ماه‌های منتهی به انقلاب ۵۷، در مورد به رسمیت شناختن حقوق اقلیت‌ها، دموکراسی و برابری زنان داد، به حمایت روشنفکران غربی از جمله فیلسوف فرانسوی، «میشل فوکو»، و تمایل گروه‌های لیبرال و کمونیست به پیوستن به خمینی برای سرنگونی نظام شاهنشاهی اشاره کرده و می‌گوید «خمینی با شخصیت کاریزماتیک خود هر آنچه را که جامعه خواهان شنیدن آن بود بیان می‌کرد، اما در واقع دروغ می‌گفت.»

این مقاله سپس به شرح تاریخ چهل ساله سرکوب زنان و روشنفکران، ایجاد انواع محدودیت‌ها در زندگی روزمره ایرانیان، کشتار گسترده زندانیان سیاسی در سال ۶۷ و سرکوب روزنامه‌نگاران، و همچنین کشتار خشونت‌آمیز ایرانیان خارج از کشور، از جمله قتل خون‌بار شاپور بختیار، آخرین نخست‌وزیر حکومت پهلوی می‌پردازد: «اما در این چهل سال همزمان با قلع و قمع شهروندان ایرانی مقامات جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران با بدست گرفتن اقتصاد ایران به دنبال کسب ثروت رفته و روز به‌ روز در فساد بیشتری غرق شدند. هر چند امروز ایرانیان زیادی به فساد و بی‌کفایتی مسئولان جمهوری اسلامی پی برده و با آغاز تظاهرات و #اعتصابات_سراسری از دی‌ماه ۹۶، هر روزه نارضایتی و خشم خود را از طریق تظاهرات، اعتصاب، شعارنویسی و همچنین فضای مجازی نشان می‌دهند.»

«ایلای لیک» در ادامه می‌نویسد: فعالان ایرانی خارج از کشور نیز در حال برنامه‌ریزی برای فردای پس از جمهوری اسلامی هستند. بعضی از مخالفان جمهوری اسلامی خواستار برگزاری رفراندوم هستند.

سرمقاله نویس بلومبرگ سپس افزوده: «برخی رهبران کشورهای غربی مانند اتحادیه اروپا و یا وزیر خارجه پیشین ایالات‌ متحده جان کری، همچنان به وعده‌های جانشین خمینی و رژیم اسلامی در مورد عدم دستیابی به سلاح هسته‌ای اعتماد کرده و برای حفظ برجام تلاش می‌کنند. اما خبر خوب این است که میلیون‌ها ایرانی دیگر هیچ‌چیز را که از سوی این رژیم گفته شود باور نمی‌کنند. ایرانیان چهل سال وحشت، محرومیت، ظلم و ستم وحشیانه را تحمل کرده‌اند. کمترین کاری که آمریکایی‌ها و اروپاییان می‌توانند انجام دهند حمایت و دفاع از ایرانیان در راه مبارزه برای یک انقلاب دموکراتیک است.»


[کد مطلب: 176114] [تاريخ انتشار: بيست و يکم بهمن ۱۳۹۷ برابر با دهم فوريه ۲۰۱۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم بهمن ۱۳۹۷ برابر با يازدهم فوريه ۲۰۱۹ ، 11:30:20 توسط تهمتن - ش
"کاوشگر" درست میگوید و داریم می بینیم که دراین خبر؛ یکی برای استمرار حکومت میگوید دیگر انقلاب نکنیم و انقلاب آینده را به شرق و غرب ربط میدهد !! پس درنتیجه؛ همین آخوندان خوب اند و باید بمانند؟؟!! و دیکری از دخالتهای امریکا که غمدتا همان تحریم نفت دزدی مردم ایران و بستن شاهرگ تنفس حکومت جنایتکارست؛ دخالت در امور *ایران* نامیده ست ؟؟!! به بیانی دیگر رژیم جنایکار و غارتگر را با نام ایران جایگزین کرده ست ؟؟!! همان کاری که رژیم جنایتکار و مزدورانش شب و روز انجام میدهند و هی ایران ایران میکنند ؟؟!! اما در دنباله؛ ازدیکتاتوری دیگری بر مردم دیکتاتور زده ایران هم هشدار میدهند و می ترسانند ؟؟!! که پیوند تاریخی حزب کمونیست خائن توده با آخوندان را در ذهن مردم ایران زنده میکنند. - هرچند این دو؛ از دو اندیشه متصادند؛ اما در عمل؛ خواسته و یا ناخواسته﴿در شرایط خطیر امروز ایران و درمقابل رژیم جنایتکار؛ ناخواسته نداریم !!﴾ یک هدف را دنبال میکنند : استمرار حکومت !!
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم بهمن ۱۳۹۷ برابر با يازدهم فوريه ۲۰۱۹ ، 10:30:50 توسط کاوشگر
میبینم بسیجیان سایبری حکومت دچار ... مغزی-گواشی شدن! ، خوب میدونن که باید با حکومت دیکتاتوری و ظلم و چپاول و قتل مخالفین و غارت ثروت کشور و‌..‌ خداحافظی کنند و منتظر تشکیل دادگاههای جنایی برای محاکمه تک تک این جنایتکاران باشند حالا از ترس به هر حرف و خسک و خاشاکی چنگ میزنن تا جان خود و حکومت دیکتاتوری رو نجات بدن اما خوب میدونن که دوره دیکتاتور خونریز و شیطان صفت به سر اومده و باید دنبال سوراخ موش باشن مثل قذافی و دیگر دیکتاتورها.
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم بهمن ۱۳۹۷ برابر با دهم فوريه ۲۰۱۹ ، 22:40:57 توسط ناشناس
همون انقلاب چهل سال پیش برای نسل ها بس است و انقلاب دست ساخته دیگر غرب یا شرق به درد ما نمی خورد.
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم بهمن ۱۳۹۷ برابر با دهم فوريه ۲۰۱۹ ، 21:55:38 توسط کارگر تبعیدی
دخالتهای آشکار کنونی آمریکا در امورایران توام با راه اندازی ده ها رسانه خبری پر قدرت، اجیر کردن ده ها آلترناتیو قلابی، بریده و بی هویت، حکایت از برنامه ای دارد که دیر یا زود یک عنصر تربیت شده آمریکا را در پیشاپیش موج نارضایتی مردم ایران قرار خواهند داد. برای آمریکا فرقی نمی کند چه بر سرمردم ایران خواهد آمد، همچنانکه در لیبی شاهدیم نتیجه استقرار «شریعت اسلامی» توسط بمباران ناتو، به رواج برده داری منجر شده است. تمام سناریوهای براندازی و تبلیغات سازمانهای وابسته به غرب نشان میدهد که آمریکا درصدد است سیستم دیکتاتوری و نهادهای سرکوبگرحاضر نظیر سپاه ، ارتش و بسیج را حفظ کند، بجای رهبران جناح «اصولگرای» حاکم، ترکیبی از جناح «اصلاح طلب» در حاکمیت را با مشارکت بازماندگان رژیم سابق و عده ای از عناصر تربیت شده در در خارج ازکشورجایگزین کند. هرگونه دخالت رژیمهای غربی بخاطر رژیم چنج، جزتداوم فقرو فلاکت عمومی و جنگ داخلی برای توده ها، نتیجه ای نخواهد داشت. از اینرو سرنگونی انقلابی رژیم جنایتکار ج.ا. با هدف برقراری دولت دیکتاتوری پرولتاریا، وظیفه کارگران و تهیدستان و پیشروان کمونیست انقلابی است.
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم بهمن ۱۳۹۷ برابر با دهم فوريه ۲۰۱۹ ، 20:49:07 توسط افراسیاب
آمریکا بزرگترین ابر قدرت اقتصادی و نظامی دنیاست و این کشور تصمیم گرفته جمهوری اسلامی بره و جمهوری اسلامی هر کاری بکنه موفق نمیشه و مثل صدام و قذافی میره
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
فیلم/ درگیری «همه‌ی مردم» با «یک آخوند» که با فضولی خود قصد دخالت در پوشش یکی از بانوان را داشت / متروی تهران
فيلم/  ورود وقيح الله موسوی جزایری «برای تبیین آرمان‌های انقلاب» در لندن و خوردن نان جو در کلبه ای فقیرانه! 
حمله انتحاری به اتوبوس سپاه پاسداران در سیستان و بلوچستان /  20 نفر کشته شدند/ تکمیلی + فیلم
نگاهی گذرا به مردان متقاضی خدمات جنسی در پایتخت 
گم شدن ۹۲۷ گوسفند در فرودگاه خمينی! 
فیلم / نمونه ای از دروغین بودن امامزاده ها/ جعلي بودن مكان بي بي شهربانو مادر امام سجاد (در تهران)
شهرک ویلایی «باستی هیلز لواسان» امپراتوری «ژنرال‎های تدبیر و امید» با منظره‌ی سد لَتیان
۱۰ ایرانی که به دلیل جاسوسی سایبری از آمریکا تحریم شده‌اند چه کسانی هستند؟
فیلم/  تنش روی سکوهای ورزشگاه یادگار امام  (آخر این هم شد اسم!) در تبریز در بازی تراکتور سازی و استقلال تهران
دلالی علی لاریجانی این بار در ژاپن 
کنفرانس امنیتی ورشو پایان یافت 
انتقاد از کیروش به علت «افشای اسرار ملی»! 
آگهی های تجارتی