نشستی در تورنتو درباره ایران؛ «چهلمین سالگرد انقلاب، آغاز جنبشی برای حمایت از حقوق بشر مردم ایران است


«ایروین کاتلر» دادستان و وزیر دادگستری سابق کانادا در حاشیه نشستی در مورد دموکراسی در ایران گفت: «مطمئن هستیم این چهلمین سالگرد انقلاب، سرآغاز جنبشی به سوی ترویج و حمایت از حقوق بشر، به نمایندگی از تمامی مردم ایران است.»‌

روز یکشنبه ۲۱ بهمن ماه، در دانشکده زمین‌شناسی دانشگاه تورنتو، مراسمی با عنوان «جامعه مدنی ایران و راهی به سوی دموکراسی» به میزبانی «شوراى ملى ايران براى انتخابات آزاد» برگزار شد. مهمانانی که به این مراسم دعوت شده بودند،‌ در سخنرانی‌های خود از ابعاد مختلف، راه‌های تغییر سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در ایران را بررسی کردند.

مایکل لویت، نماینده پارلمان کانادا هم از مهمانان این مراسم بود.

آقای لویت گفت: «ما امروز در این مراسم هستیم که بگوییم در چهلمین سالگرد انقلاب، هنوز و به طور مستمر، نظام حاکم حقوق مردم ایران را نقض کرده و فراتر از مرزهای ایران به دنبال بی‌ثباتی است.»

آقای لویت در پاسخ به پرسشی در مورد سیاست‌ فعلی دولت کانادا در قبال جمهوری اسلامی گفت: «سیاست فعلی دولت بسیار محکم است و آن‌ها را پاسخگو نگه می‌دارد. کانادا از تمامی ابزارهایش - از جمله در سازمان ملل و یا تحریم‌هایی که اعمال کرده - به ایران واکنش نشان داده و البته تلاش این است که صدایی باشد برای مردم ایران، و سرکوبی که با آن روبرو هستند.»

همچنین ایروین کاتلر دادستان و وزیر دادگستری سابق کانادا در سخنانی گفت: «چیزی که ما در ایران شاهد آن هستیم، این است که افراد را به جرم بیگناهی، تحت تعقیب قرار می‌دهند. یادآور حکایت زمان استالین است که می‌گفتند شخص را به ما بده، ما هر جرمی بخواهیم به او می‌چسبانیم.»

او افزود: «پیام ما ضد ایران و ایرانی نیست؛ از قضا برعکس، پیام ما به دولت و ملت کانادا این است: در همبستگی با مردم ایران در این حق مسلم، بایستید.»

«علی احساسی» و «مایکل پارسا» دو نماینده پارلمان کانادا، و نیز «رضا پیرزاده» و «نازیلا گلستان» از شورای ملی ایران برای انتخابات آزاد در این مراسم حضور داشتند.

در بخش گفت‌وگو و بررسی این کنفرانس، مسیح‌ علی‌نژاد، مهدی خلجی و نازیلا گلستان حضور داشتند. بحث تغییر اجتماعی در ایران و نقش فردی مردم از نکات مطرح در پنل بود.

مهدی خلجی در سخنان خود گفت: «کاری باید همه به آن توجه کنند، این است که مخالفتشان با جمهوری اسلامی، باعث نشود خودشان به جمهوری اسلامی تبدیل شوند.»‌

او همچنین تاکید کرد تنفر ورزی و نفرت‌افکنی را باید از هرگونه جنبش دموکراتیک، کنار گذاشت.

زرین محی‌الدین، برگزارکننده این مراسم در پایان گفت هدف اصلی این بود که پرسش‌های اساسی در مورد هرگونه تغییر در ایران بررسی شود که به شکل خوبی این کار انجام شد.

[کد مطلب: 176144] [تاريخ انتشار: بيست و دوم بهمن ۱۳۹۷ برابر با يازدهم فوريه ۲۰۱۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم بهمن ۱۳۹۷ برابر با يازدهم فوريه ۲۰۱۹ ، 12:08:30 توسط سخنگو
مزدوران مؤقتا خارج شده از نظام براي اينده ايران طراحي ميكنند . خانم علينژاد نماد جمهوري تبهكار و فاسد اسلامي ايران است و نخود همه اش ها . كسي كه دارد از مضار و بديهاي تنفر صحبت ميكند ميداند كه اين مردم بعد از سرنگوني چه به روز گاز مزدوران تماميت چهل سال جنايت رژيم ترس و ترور مياورند و از حالا مشغول اشتي كنان است . زهي خيال باطل . رهبران راستين مردم ستمديده ايران در ايران هستند و انها اجازه نخواهند دا د كه مزدوراني مثل اين لكه هاي ننگ حكومت را بدست بگيرند . درود بر نسرين ستوده ، اسماعيل بخشي ، سپيده قليان ، عبدالفتاح سلطاني ، هاشم خواستار و هزاران زن و مرد شجاع كه هرچه داشتند تقديم مردم كردند . درود بي پايان .
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم بهمن ۱۳۹۷ برابر با يازدهم فوريه ۲۰۱۹ ، 10:02:33 توسط سلیمی
عناصرمزدور در تصویر را نگاهی بکنید ،تبلیغات خوبی برای بخشی از رژیم در پرتگاه سرنگونی !
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
عکس و فیلم/ تابلوی خوش آمد گویی  مدافعان حرم (سوریه) در دزفول  پس از نصب، توسط مردم بپایین کشیده شد
نیکلا باورز : رژیم ایران نه قابل دوام است نه قابل اصلاح/ ایدئولوژی انقلاب اسلامی مُرده است
عکس/ جشن ارتجاعی تکلیف در قبر خمینی
تهدید قهرمان ورزش ایران؛ اگر بگویید با اسرائیل مبارزه نکن، به ایران برنمی‌گردم
قتل زن ۲۸ ساله ایرانی در آلمان و دستگیری یک مظنون 
فروش یک 206 ایران خودرو به دختر بچه یک ساله
فیلم/ بندرلنگە / افتضاح نمایش مردمی بودن نظام! در سفر روحانی به بندلنگه
واکنش یاشار سلطانی به تکذیب املاک نجومی توسط قالیباف در تلویزیون 
فيلم/ حمايت مردم ار وريا غفوری؛ «وریای باغیرت / حرف تو حرف ملت»، بازی استقلال-پارس جنوبی 
فيلم/ صحنه اي دردناك از هجوم مردم برای خرید گوشت یخ زده در شیراز 
دوره «گشت‌ارشاد» به پایان رسیده است!
اظهار عجز در مقابل فیلم برداری شهروندان توسط موبایل
قیمت دلار آمریکا در ایران به بالاترین میزان در ۳ ماه اخیر رسید 
آگهی های تجارتی