معاون وزیر دفاع ایران: اگر آمریکا دست از پا خطا کند پایگاه‌هایش را می‌زنیم


معاون وزیر دفاع ایران مدعی شد "همه پایگاه‌های آمریکا در سوریه زیر برد سلاح‌های فرامرزی ماست". او آمریکایی‌ها را تهدید کرد که "اگر دست از پا خطا کنند" جمهوری اسلامی این پایگاه‌ها را "از داخل ایران" هدف قرار می‌دهد.

به گزارش دویچه وله، رضا طلایی‌نیک، معاون وزیر دفاع ایران، روز یکشنبه ۲۱ بهمن (۱۰ فوریه) گفت که ۴۰ سال تحریم باعث شده است تا جمهوری اسلامی به "قدرت نخست نظامی منطقه" تبدیل شود. این مقام دولتی ایران افزود: «آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها از قدرتمند شدن ایران احساس خطر کرده‌اند زیرا می‌خواستند سوریه را وابسته به خود و آل‌سعود کنند، اما سردار حاج قاسم سلیمانی و مدافعان حرم درسی به آن‌ها دادند که پشیمان شدند.»

معاون وزیر دفاع ایران سپس ایالات متحده را تهدید کرد و گفت: «همه پایگاه‌های آمریکا در این منطقه زیر برد سلاح‌های فرامرزی ماست و اگر دست از پا خطا کنند آن‌ها را از داخل ایران هدف قرار می‌دهیم.»

این مقام دولتی ایران کارنامه جمهوری اسلامی در عرصه‌هایی مانند "قدرت دینی" و حوزه‌های علمی و فرهنگی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: «امروز انقلاب اسلامی توانسته به قدرت بزرگ منطقه تبدیل شود و در چند موضوع قدرت نخست منطقه است که نخستین مورد آن دین است.»

"ضعف" تنها در عرصه اقتصادی و اجتماعی

طلایی‌نیک در مورد "قدرت نظامی" جمهوری اسلامی هم گفت: «۴۰ سال تحریم نظامی موجب شد تا با تکیه بر توان داخلی به قدرت نخست نظامی در منطقه تبدیل شویم.»

به گفته این مقام وزارت دفاع ایران: «تنها در عرصه اقتصادی و اجتماعی دچار ضعف هستیم و دشمن قصد دارد با تهاجم فرهنگی و جنگ نرم جوانان را به انحراف بکشاند.»

رضا طلایی‌نیک با بیان اینکه "مردم ناراضی هستند و مشکلات اقتصادی دارند"، مدعی شد که "اما اصل نظام و انقلاب را تنها نمی‌گذارند."

"دنیا و آخرت زیر سایه نظام"

معاون وزیر دفاع جمهوری اسلامی که بخش عمده سخنانش به چهل سالگی انقلاب ایران اختصاص داشت تأکید کرد: «دنیا و آخرت ما زیر سایه نظام جمهوری اسلامی به سمت سعادت در حرکت است و مدار و محور این نظام ولایت فقیه است.»

فرارسیدن چهلمین سالگرد انقلاب ایران با تهدیدهای متقابل جمهوری اسلامی و آمریکا همراه بوده است. احمد خاتمی، عضو مجلس خبرگان و امام جمعه موقت تهران نیز روز گذشته ضمن اشاره به "حیاتی" بودن "اقتدار موشکی و هسته‌ای" برای ایران به منظور مقابله با آمریکا و هم‌پیمانانش، گفته بود که جمهوری اسلامی "فرمول" ساخت بمب اتمی را در اختیار دارد.

آمریکا اوایل ماه جاری، بهمن ماه، در "سند راهبرد اطلاعاتی" جدید خود ایران را به عنوان یکی از تهدیدهای آتی و چالشی پیش روی ایالات متحده ارزیابی کرد. پیش از این برایان هوک، رئیس "گروه اقدام ایران" در وزارت خارجه آمریکا هشتم آذرماه هشدار داده بود که در صورت تهدید منافع ایالات متحده، این کشور در اقدام نظامی علیه جمهوری اسلامی تردید نخواهد کرد.

امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران، روز ۳۰ آبان‌ماه گفته بود که پایگاه‌های آمریکا در افغانستان، امارات متحده عربی، قطر و نیز ناوهای هواپیمابر این کشور در خلیج فارس و دریای عمان در تیررس موشک‌های جمهوری اسلامی قرار دارند.

حاجی‌زاده با اشاره به پایگاه‌های آمریکا در منطقه گفته بود: «پایگاه‌های العدید و‌ ظفره کمتر از ۳۰۰ کیلومتر و پایگاه قندهار ۴۰۰ کیلومتر با ما فاصله دارند. این پایگاه‌ها‌ گوشت زیر دندان ما هستند و تکان بخورند آنها را می‌زنیم.»

فرمانده نیروی هوافضای سپاه افزوده بود: «همین شرایط در دریا هم هست. امروز به موشک‌های دریایی رسیدیم که برد ۷۰۰ کیلومتری دارند و قابل استفاده در دریای عمان است و ناوهای هواپیمابر آمریکا برای ما یک سیبل هستند.»

مقام‌های ایران در حالی بر تهدیدهای خود افزوده‌اند که نه تنها آمریکا بلکه اروپا نیز خواستار توقف برنامه موشک‌های بالستیک ایران شده است. اتحادیه اروپا آغاز به کار کانال ویژه مالی موسوم به اینس‌تکس را برای معاملات غیردلاری با ایران اعلام کرده، اما هم‌زمان نسبت به برنامه موشکی جمهوری اسلامی ابراز "نگرانی جدی" کرده و خواستار گفت‌وگو بر سر سیاست‌های منطقه‌ای این کشور شده است. مقام‌های ایران اما تاکنون هرگونه گفت‌وگو بر سر برنامه موشکی خود را رد کرده‌اند.

[کد مطلب: 176148] [تاريخ انتشار: بيست و دوم بهمن ۱۳۹۷ برابر با يازدهم فوريه ۲۰۱۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم بهمن ۱۳۹۷ برابر با يازدهم فوريه ۲۰۱۹ ، 17:33:42 توسط ایرانی ساکن در غربت
این یارو مرا یاد گفت و گوی دهقان کتاب خوشه های خشم جان اشتاین بک با راننده بولدوزر بانک می اندازد که بانک بدلیل عقب افتادن پرداخت وام توسط دهقان زمینش رامصادره می کند و بلدوزر بانجا می فرستد. او با نشانه رفتن تفنگش بروی راننده می خواهد او را بترساند که الونک او را خراب نکند. راننده می گوید خوب بانک راننده دیگری را خواهد فرستاد. دهقان می گوید او را هم خواهد زد. خلاصه سخن انکه نفر بعدی چه راننده و چه ریس بانک جانشین می شوند. حالا این ژنرال هندوانه فروش هنوز متوجه نشده است که پایگاه های امریکایی نزدیک را میزند با انها که کمی دورتر هستند چه خواهد کرد؟ پایگاه های امریکایی نزدیک جانشین دارند کمی دورتر (حدود ۲۸۰ پایگاه) خداوند جاهلان ٬ یک مشت هندوانه فروش بازار تره بار را حاکم ایران کرده است. شاد باشید و بریش این ابلهان بخندید تا عمرتان دراز گردد.
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم بهمن ۱۳۹۷ برابر با يازدهم فوريه ۲۰۱۹ ، 12:52:47 توسط تهمتن - ش
آمادگی و هشدار بمردم و بویژه جوانان مبارز ایران خصوصا در تهران - نظام جنایتکار بر اساس محاسبات غلط و تهدیدهای توخالی؛ و براساس گروگان گرفتن مردم ایران و بخیال اینکه بر اثر این کروگانگیری؛ امریکا حمله نظامی﴿به رژیم﴾نخواهدکرد؛ اینگونه گنده کوزی میکنند. اما این جنایتکاران بیسواد و بی شعور نمیدانندکه امریکا همین تهدیدهای توخالی را بهترین بهانه قرارخواهند داد ودیکر منتظر اثرات سرنگونی ازتحریم نخواهندماند و بزودی حملات ناگهانی و برق آسای بدون اطلاع قبلی و پیشگیرانه را به تمامی مراکزحکومتی و پایگاهای قدرت وسرکوب نظام را شروع کرده و هرچه موشک و پوشکان را بر سز خودشان منهدم میکنند که اتفاقا ممدجوادظریف هم جندسال بیش گغت که امریکا همه موشکها زا قبل از شلیک؛ خنثی خواهندکرد. اما اگرحمله نظامی بدستگاه های حکومتی انجام گیرد؛ این مراکز بصورت نیمه خرابه و تارومار شده درآمده و حکومتگران و مزدوران را در یک چشم بهم زنی؛ یا نابودمیشوند و یا پا بفرارمیگذارند و درهمین لحظات حشاس ست که مردم وخصوصا جونانان عاصی به این مراکز خکومتی بدون هیچ تهدید جانی حمله ورشوند و اسلحه هارا برای نابودی کامل نظام بدست آرند.
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم بهمن ۱۳۹۷ برابر با يازدهم فوريه ۲۰۱۹ ، 11:11:56 توسط آخوندزاده از قم
و مدپارا یعنی قتل و شکنجه و زندان و آدمکشی و تجاوز و لواط و ریا و تقیه و نیرنگ و دروغ. و همه ی اینها یعنی حکومت اسلام و قرآن و سیره پیامبر و اهل بیت نفرت و نجاست!
ساير مطالب اين بخش
عارف: اگر اعتماد مردم از دست برود حتماً در مسیر فروپاشی قرار خواهیم گرفت (این فرد یکی از بی عرضه ترین افراد جریان اصلاح طلبان است و در حالیکه میداند مردم اعتمادی به این نظام ندارند باز دروغ میگوید)
فیلم / یک خانم به دنبال تذکر به مهناز افشار درباره حجابش در جلوی سینما
یکی دیگر از مشکلات مردم ایران حل شد
 پاسخ وقیح الله خامنه ای به استفتائات؛ پوشش دختر مقابل خواستگار
سردار سلیمانی (تحفه ذخیره خامنه ای): هشدار می‌دهم ایران را آزمایش نکنید/ پاکستان بمب اتم دارد چرا تروریستها را نابود نمیکنید! / ما این گروه خبیث را در هر نقطه‌ای از جهان بیابیم تنبیه می‌کنیم
 دفتر روحانی اختصاص یک هزار میلیارد تومان به سهامداران شاندیز را تکذیب کرد
مطهری :  بنده نامه نامه روحانی برای  تخصیص ۱,۰۰۰ میلیارد تومان را دیده‌ام  
پربازديدهای اين بخش
عکس و فیلم/ تابلوی خوش آمد گویی  مدافعان حرم (سوریه) در دزفول  پس از نصب، توسط مردم بپایین کشیده شد
نیکلا باورز : رژیم ایران نه قابل دوام است نه قابل اصلاح/ ایدئولوژی انقلاب اسلامی مُرده است
عکس/ جشن ارتجاعی تکلیف در قبر خمینی
تهدید قهرمان ورزش ایران؛ اگر بگویید با اسرائیل مبارزه نکن، به ایران برنمی‌گردم
قتل زن ۲۸ ساله ایرانی در آلمان و دستگیری یک مظنون 
فروش یک 206 ایران خودرو به دختر بچه یک ساله
فيلم/ حمايت مردم ار وريا غفوری؛ «وریای باغیرت / حرف تو حرف ملت»، بازی استقلال-پارس جنوبی 
فیلم/ بندرلنگە / افتضاح نمایش مردمی بودن نظام! در سفر روحانی به بندلنگه
واکنش یاشار سلطانی به تکذیب املاک نجومی توسط قالیباف در تلویزیون 
واکنش‌ها به یک دیوارنگاره جدید در میدان پرتردد تهران +  عکس
فيلم/ صحنه اي دردناك از هجوم مردم برای خرید گوشت یخ زده در شیراز 
دوره «گشت‌ارشاد» به پایان رسیده است!
اظهار عجز در مقابل فیلم برداری شهروندان توسط موبایل
آگهی های تجارتی