١۶ شخصیت برجستۀ فرانسوی از امانوئل ماکرون خواستند که دیکتاتوری بیرحم مذهبی در ایران را محکوم کند


به مناسبت چهلمین سالگرد تأسیس حکومت اسلامی ایران، شانزده نفر از نویسندگان، دانشمندان، روشنفکران و سیاستمداران برجستۀ فرانسه با انتشار بیانیه ای در روزنامۀ لوموند از حکومت و رئیس جمهوری این کشور خواسته اند که از آرزوها و مطالبات آزادیخواهانۀ مردم ایران در مقابل سرکوب شدید "رژیم ملاهای" این کشور پشتیبانی کنند.

به گزارش رادیو فرانسه، الیزابت بدنتر، فیلسوف، دانیل کوهن-بندیت، سیاستمدار، برنار کوشنر، وزیر پیشین بهداشت و امور خارجۀ فرانسه، شاهدخت جوان، انسانشناس، روژه پُل‌-دورّآ، فیلسوف و نویسنده... از جمله امضاکنندگان این بیانیه هستند.

در این بیانیه می خوانیم که وفاداری اروپا از جمله فرانسه به توافق اتمی با ایران (برجام) نباید خصلت بیرحم و خشن دیکتاتوری مذهبی در ایران را که چهل سال از عمر آن می گذرد پنهان کند. نویسندگان این بیانیه نوشته اند که بزرگترین فراموش شدگان چهلمین سالگرد تأسیس دیکتاتوری بیرحم مذهبی در ایران مردم این کشور هستند که چهل سال است زیر یوغ یکی از سرکوبگرترین و آزادی ستیزترین رژیم های جهان زندگی می کنند. بیانیۀ شخصیت های علمی، سیاسی و روشنفکری فرانسه یادآور شده است که جمهوری اسلامی ایران رکوردار اعدام در جهان است و روی کار آمدن حسن روحانی تغییری در این واقعیت تلخ و دردناک نداده است به طوری که هم اکنون هزاران نفر از زندانیان ایران به ویژه کسانی که در هنگام ارتکاب جرم کودک بوده اند در انتظار اجرای احکام اعدام خود هستند.

شخصیت های فرانسوی سپس یادآوری کرده اند که در جمهوری اسلامی اتهاماتی نظیر "توهین به مقدسات" و همجنسگرایی مستوجب مجازات اعدام است. به نوشتۀ نویسندگان بیانیه، زنان ایران که با شجاعت علیه حجاب اجباری و قوانین تبعیض آمیز به پا ساخته اند بزرگترین قربانیان سرکوب در جمهوری اسلامی ایران هستند.  

امضاکنندگان بیانیه نوشته اند که برغم دستگیری های گسترده و خودسرانۀ معترضان در ایران طی یک سال اخیر، اعتراض های اجتماعی در این کشور سراسری شده و مردم ناراضی سیاست های مداخله گرانۀ جمهوری اسلامی ایران را در منطقه و جهان محکوم می کنند. به نوشتۀ نویسندگان بیانیه، مردم ایران صریحاً خواستار توقف مداخلات نظامی سپاه پاسداران و حکومت اسلامی ایران در سوریه، غزه، لبنان و دیگر جاها و همچنین توقف حمایت تهران از گروه های تروریستی نظیر حماس و حزب الله لبنان هستند.

شخصیت های فرانسوی گفته اند که سپاه پاسداران در این ماجراجویی های خطرناک میلیاردها دلار از سرمایه های مردم ایران را صرف نجات رژیم جنایتکار بشار اسد کرده و با این اقدام شریک جنایت های او شده است.

نویسندگان بیانیه با اشاره به ازسرگیری فعالیت های تروریستی رژیم اسلامی ایران در اروپا علیه مخالفان سیاسی و دست داشتن دیپلمات های جمهوری اسلامی در این اقدام ها، افزوده اند : نباید فراموش کرد که عالیترین رهبران جمهوری اسلامی ایران دائماً منکر قتل عام یهودیان در جریان جنگ جهانی دوم می شوند و منظماً اسرائیل را تهدید به نابودی کامل می کنند. امضاکنندگان بیانیه سپس افزوده اند که برای عملی کردن تهدیدهای خود جمهوری اسلامی ایران همچنان سرگرم توسعۀ موشک های بالستیکی خود است که اکنون قادرند علاوه بر اسرائیل خاک اروپا را نیز آماج تهدید قرار بدهند.

شخصیت های علمی و سیاسی فرانسوی در پایان گفته اند که فرانسه به عنوان "میهن حقوق بشر" نمی تواند در مقابل سرکوب منظم و شدید جمهوری اسلامی ایران ساکت بماند. آنان گفته اند : میهن ما، فرانسه، باید در کنار مردم ایران بایستد و از آرزوها و مطالبات آنان برای رسیدن به آزادی و دموکراسی دفاع کند.  امضاکنندگان بیانیه از رئیس جمهوری فرانسه، امانوئل ماکرون، خواسته اند که قویاً و بدون هیچ ملاحظه و قید و شرطی تشدید سرکوب رژیم ملاها در ایران را محکوم کند که، به گفتۀ نویسندگان بیانیه، مسئول نقض گسترده و روزمرۀ حقوق بشر در ایران است. 

امضاکنندگان بیانیه افزوده اند : به مناسبت چهلمین سالگرد تأسیس رژیم ملاها در ایران باید با صدای بلند یادآوری کرد که میهمن ما، فرانسه، در کنار کسانی است که از ارزش های بنیانی جمهوری و دموکراسی فرانسه، یعنی آزادی، عدالت و مدارا حمایت می کند.   

[کد مطلب: 176235] [تاريخ انتشار: بيست و سوم بهمن ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم فوريه ۲۰۱۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم بهمن ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم فوريه ۲۰۱۹ ، 17:40:21 توسط سلیمی
دانیل کونبندیت ، نماینده سابق پارلمان اروپا ،عنصر بسیار فرصت طلب و فاسد از حزب سبز آلمان ،همسنگر سیاسی "یوشکا فیشر " وزیر خارجه سابق آلمان و یار غار پاسدارعلی لاریجانی و آخوند روحانی واز لابیهای اصلی رژیم جنایتکار و مافیائی اسلامی !
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم بهمن ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم فوريه ۲۰۱۹ ، 16:09:02 توسط بیداری ایرانی- از آلمان
کاری بسیار با ارزش انجام دادند تا اذهان عمومی جهان روی رژیم جنایتکار اسلامی که اصلا هیچ احترامی به حقوق بشر نمیگذارد و برای زنان ایرانی هم هیچ حقوق برابری قائل نیست طبق فقه پوسیده اسلامی بیشتر جلب شود. حتما نبایستی چهارتا آدم سرشناس اعلامیه بدهند بیرون بلکه هفت تا هشت میلیون ایرانی مقیم خارج از کشور هم اگر هر کسی یک نامه یا ایمیل به سران کشورهائی که در آن مقیم هستند بفرستند جلب توجه روی رژیم جنایتکار اسلامی میشود که مردم ایران را با زور اسلحه به گروگان گرفتند. من خودم بارها در نامه های مختلف به صدر اعظم آلمان از ایشان پرسیدم که چطور ممکن است شما با یک رژیم اسلامی که بزرگترین حامی تروریسم اسلامی در جهان و خصوصا در منطقه است تبادلات اقتصادی دارید و سفیر رژیم ملاها را بیرون نمیاندازید و درب سفارتخانه ایران اسلامی را نمیبندید؟ چرا از فعالیت ایرانیهای مخالف رژیم اسلامی در براندازی چنین رژیم ضد ایران و ضد ایرانی که با اسلام عصر حجرش به ملت ایرانی زور میگوید حمایت کافی نمیکنید و با رژیم ملائی رابطه سیاسی دارید با اینکه میدانید رژیم داعش شیعه تروریستی در ایران حاکم است. سیاست دو گانه غربیها!!
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم بهمن ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم فوريه ۲۰۱۹ ، 15:52:44 توسط کارشناس
دولت فرانسه فرصت طلب و زرگر صفت است. این کثافت ها به خمینی پناه دادند و بعد شرکت های فرانسوی اولین شرکتهای طرف قرداد با جمهوری اسلامی شدند. شاهپور بختیار را به رژیم ایران فروختند و قانلین وی را نیز با رژیم ایران صوری معامله کردند. دولت فرانسه برعکس دست به هر حقه ای خواهد زد تا منافع خود را با رژیم ملاها حفظ و برقرار کند.
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم بهمن ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم فوريه ۲۰۱۹ ، 14:29:06 توسط فرشاد
کچل اگر درمانی بلد بود اول موهای خودشو علاج میکرید. حالا حکایت آقا ماکارونی فرانسه هم دقیقا حکایت آقا کچل هستش.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
فیلم/ درگیری «همه‌ی مردم» با «یک آخوند» که با فضولی خود قصد دخالت در پوشش یکی از بانوان را داشت / متروی تهران
فيلم/  ورود وقيح الله موسوی جزایری «برای تبیین آرمان‌های انقلاب» در لندن و خوردن نان جو در کلبه ای فقیرانه! 
حمله انتحاری به اتوبوس سپاه پاسداران در سیستان و بلوچستان /  20 نفر کشته شدند/ تکمیلی + فیلم
نگاهی گذرا به مردان متقاضی خدمات جنسی در پایتخت 
گم شدن ۹۲۷ گوسفند در فرودگاه خمينی! 
فیلم / نمونه ای از دروغین بودن امامزاده ها/ جعلي بودن مكان بي بي شهربانو مادر امام سجاد (در تهران)
شهرک ویلایی «باستی هیلز لواسان» امپراتوری «ژنرال‎های تدبیر و امید» با منظره‌ی سد لَتیان
۱۰ ایرانی که به دلیل جاسوسی سایبری از آمریکا تحریم شده‌اند چه کسانی هستند؟
فیلم/  تنش روی سکوهای ورزشگاه یادگار امام  (آخر این هم شد اسم!) در تبریز در بازی تراکتور سازی و استقلال تهران
دلالی علی لاریجانی این بار در ژاپن 
کنفرانس امنیتی ورشو پایان یافت 
انتقاد از کیروش به علت «افشای اسرار ملی»! 
آگهی های تجارتی