خامنه ای: آنچه تاکنون شده با آنچه باید می‌شده فاصله‌ای ژرف دارد


علی خامنه‌ای، رهبر ایران، در بیانیه‌ای به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی از جوانان خواسته "گام بزرگ دوم" را برای پیشبرد انقلاب بردارند.

او در مقدمه این بیانیه توصیفی از آنچه در این چهل سال گذشته از نگاه خود ارائه داده و در بخش دیگری از آن در هفت حوزه مختلف توصیه‌هایی به جوانان و مردم ایران کرده است. او در بخشی که به "عدالت و مبارزه با فساد" اختصاص داده نوشته است: "صریحا می‌گویم آنچه تاکنون شده با آنچه باید می‌شده و بشود، دارای فاصله‌‌ای ژرف است." 

خامنه‌ای میزان فساد در میان مقام‌های حکومت ایران را در مقایسه با "بسیاری از کشورهای دیگر" و حکومت پهلوی بسیار کمتر دانسته اما در عین حال نوشته "حتی آنچه هست غیرقابل قبول است."

چند روز پیش رسانه‌های ایران خبر دادند که خامنه‌ای به زودی "پیامی مهم و راهبردی" صادر خواهد کرد. سایت رسمی رهبر جمهوری اسلامی نوشته بود که او "بیانیه‌ای تفصیلی را در تبیین گام دوم برای پیشبرد انقلاب اسلامی" تدوین کرده است.

علاوه بر موضوع "عدالت و مبارزه با فساد" شش توصیه دیگر رهبر جمهوری اسلامی با این عناوین دسته‌بندی شده است: علم و پژوهش؛ معنویّت و اخلاق؛ اقتصاد؛ استقلال و آزادی عزّت ملّی؛ روابط خارجی، مرزبندی با دشمن و سبک زندگی.

رهبر جمهوری اسلامی، انقلاب اسلامی را "دارای انعطاف و آماده‌ تصحیح خطاهای خویش دانسته، اما تاکید کرده که این انقلاب "تجدیدنظرپذیر و اهل انفعال نیست".  

علی خامنه‌ای که حدود سی سال از چهاردهه گذشته رهبری حکومت ایران را برعهده داشته گفته است که جمهوری اسلامی به مرزبندی با رقیبان و دشمنان خود به شدت حساس است، "با خطوط اصلی خود هرگز بی‌مبالاتی نمی‌کند و برایش مهم است که چرا بماند و چگونه بماند."

او نوشته "فاصله‌ میان بایدها و واقعیت‌ها، همواره وجدان‌های آرمانخواه را عذاب داده و می‌دهد، اما این، فاصله‌ای طی شدنی است."
بی بی سی*
 

[کد مطلب: 176288] [تاريخ انتشار: بيست و چهارم بهمن ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم فوريه ۲۰۱۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم بهمن ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم فوريه ۲۰۱۹ ، 20:02:36 توسط مهدی
خامنه ای هیچ تسلط و قدرتی بر کنترل اوضاع کشور ندارد و اینکه اطرافیانش او را بزرگ جلوه میدهند فقط برای این است که مردم مقصر را خامنه ای بدانند و خود در این بازار آشفته حسابی بچاپند.
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم بهمن ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم فوريه ۲۰۱۹ ، 14:38:11 توسط دانشجو
مسبب تمام بدبختیها و فساد و فحشا و دزدی وادمکشی و ورشکستگی و از دست رفتن ثروت مملکت و فرهنگ ودیکتاتوری وتمام نابکاریها خودت و پسرانت ومدیران واشخاص تبهکاروبی وطن دزدی که همه بدستورشما بکار گمارده و تبهکاری انها را با کشش ندین گفتن پنهان کردید هستید.در این چهل سال مرتب از هر نظر با مقایسه با اینکه ما کجا بودیم و همسایگان وبعضی کشورها کجا بعقب رفتیم.ابرو منزلت ملی واقتصادواقتدارو...پیشرفتهایی که در زمان دو پادشاه ایرانساز پهلوی بدست اورده بودیم همه از بین رفت.اگر جرات داری و فکر میکنی که این اعلامیه غیرازاهالی قلعه منقل ووافورچهارراه اذربایجان توی کت مردم ایران بخصوص جوانان میره؟یک رفراندوم ازاد بگذار اگر از دو درصد بیشتر که معلومه چه کسانی هستند رای اوردی ازاین اعلامیه های سر تا پا کذب بده.
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم بهمن ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم فوريه ۲۰۱۹ ، 13:57:52 توسط کورش کبیر
گام بزرگ بعدی نه فقط توسط جوانان ایران بلکه توسط همه ملت برداشته خواهد شد و آن گام چیزی جزء محو حکومت ننگین اسلامی از خاک ایران زمین نخواهد بود.
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم بهمن ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم فوريه ۲۰۱۹ ، 13:47:45 توسط کارشناس
نوشدارو پس از مرگ سهراب! مرده گ...د که نگن لاله. بعد از چندین دهه اختیار مطلق بعضی میگن به رهبر اطلاعات اشتباه داده شده و مقصر این همه نارسایی شخص وی نیست! میرزا رضا کرمانی گفت: من ناصرالدین شاه را ترور کردم به خاطر اینکه این وضع را ایجاد کرده بود. اگر وی مقصر بود که حق وی چنین بود اگر وی مقصر نبود و به وی اطلاعات غلط میدادن در هر حال شخص وی پادشاه و صاحب اختیار مطلق مملکت بود و نمی بایست کشور را به این روز می انداخت.
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم بهمن ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم فوريه ۲۰۱۹ ، 12:48:01 توسط مستعار
حتما منظورش این ته مانده بخور نمیر هم از مردم باید میدزدیند غفلت کردند ، از راهپیمایی روز 22بهمن که مردم خانه نشین شدند خجالت بکشید ، مردم ایران شما را دزد و خاعن میدانند
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم بهمن ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم فوريه ۲۰۱۹ ، 12:43:53 توسط مستعار
روزگار مردم را سیاه کردند ، با زور اسلحه و چوب و چماق زندان و شکنجه مردم را ساکت نگه داشتن، اونوقت پای منقل نشسته بیانیه صادر می‌کنند ، مردم از دست شما امنیت ندارند نه کشور های خارجی
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم بهمن ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم فوريه ۲۰۱۹ ، 12:37:23 توسط zima
نمونه کامل وقاحت وبیشرمی یک اخوند
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم بهمن ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم فوريه ۲۰۱۹ ، 12:36:29 توسط مستعار
رو که نیست سنگ پای قزوین هم از پررویی و دروغگویی اینها خسته شده , دشمن واقعی اینها فقط مردم ایران هستند و بس
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم بهمن ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم فوريه ۲۰۱۹ ، 11:34:21 توسط ماني المان
كار از اين حرفها گُذشته، اين سيستم از روز اول با خدعه و نيرنگ دروغ و كُشتار و غارت بي لياقتي بنا شده، به هيچ عنوان تحصيح و رفرم پذير نيست، شاه هم وقتي طناب به گردنش افتاد صداي مردم را شنيد،
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم بهمن ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم فوريه ۲۰۱۹ ، 11:27:58 توسط خسرو
ای ش....یدم به این بیانات مهم و راهبردی معظم له که به درد نوشتن بر روی کاغذ توالت می خورد.مردک پفیوز!مردم داخل ایران در فقر و بدبختی و استرس روز افزون فشارهای زندگی در اون ماتم زده دارن دست و پا می زنن اونوقت این نَشه کرده نشسته برای عمه اش .....شعر نوشته
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم بهمن ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم فوريه ۲۰۱۹ ، 11:25:13 توسط zima
مگر کسی برای این دبنگ تره خورد میکند
ساير مطالب اين بخش
دختران مجرد ایرانی در صف مادر شدن 
کاخ سفید: ۲۰۰ نیروی آمریکایی در سوریه باقی می‌مانند 
هشت میلیون کودک ایرانی «روزانه ۹۰ دقیقه سرگرم بازی‌های رایانه‌ای» هستند 
فيلم/ فریادهای یک کارگر مظلوم شرکت نیشکر هفت تپه بر سر محمد شریعتمداری یکی از وزرای بی‌کفایت جمهوری اسلامی 
فيلم/ دلار بالا می‌رود، خودرو را گران می‌کنید، ارزان می‌شود، باز هم خودرو را گران می‌کنید! حداقل خودروهای‌تان را کیلویی بفروشید که معیار قیمت‌گذاری برای مردم مشخص شود 
پربازديدهای اين بخش
واکنش‌ها به یک دیوارنگاره جدید در میدان پرتردد تهران +  عکس
وقیح الله خامنه‌ای : پوشیدن لباسی که "لباس غیرمسلمانان"  است جایز نیست ( این موجود که سمبلی از اوج واپسگرای و ظلم است 1400 سال دیر بدنیا آمده است )
عکس/ جشن ارتجاعی تکلیف در قبر خمینی
فیلم / یک خانم به دنبال تذکر به مهناز افشار درباره حجابش در جلوی سینما
عکس/ صف مرغ در بوشهر
فیلم/ بندرلنگە / افتضاح نمایش مردمی بودن نظام! در سفر روحانی به بندلنگه
فيلم/ حمايت مردم ار وريا غفوری؛ «وریای باغیرت / حرف تو حرف ملت»، بازی استقلال-پارس جنوبی 
دوره «گشت‌ارشاد» به پایان رسیده است!
اظهار عجز در مقابل فیلم برداری شهروندان توسط موبایل
فيلم/ حمله وحشیانه با گاز فلفل برای حجاب 
احتمال رقم خوردن «معامله قرن» وجود دارد
فيلم/ واکنش مهنازافشار( بازیگر ) به اعتراض یک آمر به معروف (فضول) و اینکه باید حجابت را حفظ کنی 
فيلم/ يکم اسفندماه؛ مسدود شدن اتوبان نیایش تهران توسط کسبه‌ی بازار جنت در تهران/ کسبه به غارت شدن اموال‌شان اعتراض داشته‌اند/ پلیس از شوکر برای متفرق کردن مردم استفاده کرد! 
آگهی های تجارتی