خامنه‌ای: انقلاب اسلامی آماده‌ تصحیح خطاهای خویش است، اما قابل تجدیدنظر نیست


علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب ۵۷ روز چهارشنبه، ۲۴ بهمن‌ماه، بیانیه‌ای منتشر کرد و در آن از «ورود جمهوری اسلامی به فصل جدیدی از زندگی» سخن گفت.

به گزارش رادیو فردا، خبرگزاری‌ها در ایران روز یک‌شنبه گزارش داده بودند که رهبر جمهوری اسلامی قرار است در روزهای آینده «پیامی مهم و راهبردی» خطاب به مردم با هدف تبیین «گام دوم» برای «پیشبرد انقلاب اسلامی» صادر کند.

وب‌سایت رسمی خامنه‌ای این بیانیه را حاوی توصیه‌هایی برای «جهاد بزرگ برای ساختن ایران اسلامی بزرگ» توصیف می‌کند.

او در این بیانیه که تاریخ ۲۲ بهمن‌ماه را دارد گفت که انقلاب اسلامی «همواره دارای انعطاف و آمادهٔ تصحیح خطاهای خویش است، امّا تجدیدنظرپذیر و اهل انفعال نیست».

رهبر جمهوری اسلامی در ادامه گفت که انقلاب اسلامی «به نقدها حسّاسیّت مثبت نشان می‌دهد و آن را نعمت خدا و هشدار به صاحبان حرف‌های بی‌عمل می‌شمارد، امّا به هیچ بهانه‌ای از ارزش‌هایش... فاصله نمی‌گیرد.»

او تأکید کرد که جمهوری اسلامی «به اصول خود به‌شدّت پایبند و به مرزبندی‌های خود با رقیبان و دشمنان به‌شدّت حسّاس است.»

تأکید رهبر جمهوری اسلامی بر قابل تجدیدنظر نبودن مسیر و سیاست‌های جمهوری اسلامی در حالی بیان می‌شود که حکومت جمهوری اسلامی با درخواست گسترده تغییر و اصلاح از داخل و خارج روبه‌رو بوده و در خود جمهوری اسلامی نیز مدتی است جنبشی موسوم به اصلاح‌طلبی شکل گرفته است.

شمار زیادی از شهروندان ایران نیز در دوره‌هایی دست به تظاهرات گسترده در شمار زیادی از شهرها زده و در شعارهای خود خواستار تغییر سیاست منطقه‌ای جمهوری اسلامی و تمرکز بیشتر بر وضعیت معاش ایرانیان شده‌اند؛ این اعتراضات با سرکوب نیروهای امنیتی روبه‌رو بوده است.

«جمهوری اسلامی مرتکب افراط نشده و باگذشت است»

خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنانش گفت که انقلاب اسلامی «قدرتمند امّا مهربان و باگذشت و حتّی مظلوم» بوده و «مرتکب افراط‌ها و چپ‌روی‌های» نشده‌ است.

او در ادامه گفت که انقلاب اسلامی «از آغاز تا امروز نه بی‌رحم و خون‌ریز بوده و نه منفعل و مردّد.»

این اظهارات علی خامنه‌ای در حالی بیان می‌شود که اپوزیسیون جمهوری اسلامی با اشاره به مواردی چون کشتارهای ۶۷ حکومت جمهوری اسلامی را «مرتکب افراط‌گری» و بدون گذشت می‌داند.

شمار زیادی از زندانیان سیاسی- عقیدتی طی ماه‌های مرداد و شهریور سال ۱۳۶۷ در زندان‌های ایران اعدام شدند. حسینعلی منتظری، قائم‌مقام برکنارشده رهبر اول جمهوری اسلامی، در خاطرات خود شمار این اعدام‌ها را ۲۸۰۰ تا ۳۸۰۰ نفر برآورد کرده‌ است. مدافعان حقوق بشری این رقم را نزدیک به پنج هزار نفر اعلام کرده‌اند.

محصول چهل‌ساله حکومت

رهبر جمهوری اسلامی در ادامه این بیانیه، محصول چهل‌ساله حکومت جمهوری اسلامی را چنین برشمرد: «کشور و ملّتی مستقل، آزاد، مقتدر، با عزّت، متدیّن، پیشرفته در علم، انباشته از تجربه‌هایی گرانبها، مطمئن و امیدوار، دارای تأثیر اساسی در منطقه و دارای منطق قوی در مسائل جهانی، رکورددار در شتاب پیشرفت‌های علمی،... سرآمد در گسترش خدمات اجتماعی، سرآمد در انگیزه‌های جهادی میان جوانان، سرآمد در جمعیّت جوان کارآمد.»

بسیاری از این موارد ازجمله «آزاد بودن» «امیدوار» بودن، «رکورددار» بودن در شتاب پیشرفت‌های علمی و «سرآمد» بودن در گسترش خدمات اجتماعی از سوی سازمان‌های حقوق بشری، مخالفان جمهوری اسلامی و حتی گاه خود مقامات جمهوری اسلامی با چالش و انتقاد روبه‌رو است.

تحلیلگران سیاسی و اقتصادی بارها به مشکلات ساختاری در سیاست و اقتصاد ایران اشاره کرده و بحران‌های اقتصادی اخیر در ایران را ناشی از بی‌اعتمادی عمومی به نظام جمهوری اسلامی و بی‌ثباتی در موضع‌گیری‌ها دانسته‌اند.

علی خامنه‌ای با وجود تمجید از آن چه «محصول چهل‌ساله» نامید، در بخشی دیگر از بیانیه خود آورده است که «نارضایتی این حقیر از کارکرد عدالت در کشور... نباید به این معنی گرفته شود که برای استقرار عدالت کار انجام نگرفته‌ است.»

او در ادامه اما گلایه کرد که در این چهل‌ساله به شعارهای انقلابی و جریان انقلابی «بی‌توجهی» صورت گرفته و «غفلت» از این شعارها «خسارت‌بار» بوده و گفت که اگر این بی‌توجهی نبود «بسیاری از مشکلات کنونی وجود نمی‌داشت».

رهبر جمهوری اسلامی در عین تمجید از «محصول‌های چهل‌ساله» جمهوری اسلامی گفت: «عملکردهای ضعیف، اقتصاد کشور را از بیرون و درون دچار چالش ساخته‌ است. چالش بیرونی، تحریم و وسوسه‌های دشمن است که در صورت اصلاح مشکل درونی، کم‌اثر و حتّی بی‌اثر خواهد شد. چالش درونی عبارت از عیوب ساختاری و ضعف‌های مدیریّتی است.»

به گفته وی، «مهم‌ترین عیوب، وابستگی اقتصاد به نفت، دولتی بودن بخش‌هایی از اقتصاد که در حیطهٔ وظایف دولت نیست، نگاه به خارج و نه به توان و ظرفیّت داخلی، استفادهٔ اندک از ظرفیّت نیروی انسانی کشور، بودجه‌بندی معیوب و نامتوازن، و سرانجام عدم ثبات سیاست‌های اجرایی اقتصاد و عدم رعایت اولویّت‌ها و وجود هزینه‌های زائد و حتّی مسرفانه در بخشهایی از دستگاه‌های حکومتی است. نتیجهٔ اینها مشکلات زندگی مردم از قبیل بیکاری جوان‌ها، فقر درآمدی در طبقهٔ ضعیف و امثال آن است.»

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران، بارها از جمله در پیام نوروزی خود از عملکرد اقتصادی دولتش دفاع کرده است.

در همین حال، علی خامنه‌ای روز ۱۹ اسفند ۹۵ در دیدار با اعضای مجلس خبرگان درباره درست بودن آمارهای دولت درباره بهبود وضعیت اقتصاد مردم ابراز تردید کرده بود.

خامنه‌ای: آمریکا در رویارویی با جمهوری اسلامی شکست می‌خورد

خامنه‌ای در ادامه بیانیه‌اش چالش‌های آمریکا را متفاوت از دوره اول انقلاب توصیف کرد و گفت که امروز چالش بر سرِ حضور ایران در مرزهای اسرائیل و «برچیدن بساط نفوذ نامشروع آمریکا از منطقهٔ غرب آسیا» و حمایت جمهوری اسلامی از فلسطینی‌ها و حزب‌الله است.

گرچه به گفته برخی از فرماندهان نظامی، حضور ایران در کشورهایی چون عراق و سوریه به این دلیل است که در خاک خود مجبور به نبرد با «دشمن» نشود، این حضور جمهوری اسلامی به رقابت‌های منطقه‌ای، عکس‌العمل منفی عربستان سعودی، اسرائیل و هم‌پیمانان آنها، و تحریم فزاینده برای ایران دامن زده است.

به‌ویژه اسرائیل با توجه به شعارهای مکرر «محو» آن کشور از «صفحه روزگار» که توسط مقام‌های جمهوری اسلامی داده می‌شود نگران حضور نیروهای ایرانی در نزدیکی مرزهای خود است.

علی خامنه‌ای در ادامه گفت که ایالات متحده «امروز برای مقابلهٔ سیاسی و امنیّتی با جمهوری اسلامی، خود را محتاج به یک ائتلاف بزرگ از ده‌ها دولت معاند یا مرعوب می‌بیند و البتّه باز هم در رویارویی، شکست می‌خورد.»

آقای خامنه‌ای در ادامه افزود که مشکل آمریکا امروز «جلوگیری از انتقال سلاح‌های پیشرفتهٔ ایرانی به نیروهای مقاومت» است.

مسئله انتقال سلاح و قاچاق اسلحه توسط جمهوری اسلامی بارها به تنش روابط ایران با دیگر کشورها منجر شده که موارد آن شامل عراق، سوریه، لبنان، یمن و حتی نیجریه است.


[کد مطلب: 176305] [تاريخ انتشار: بيست و چهارم بهمن ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم فوريه ۲۰۱۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم بهمن ۱۳۹۷ برابر با چهاردهم فوريه ۲۰۱۹ ، 03:08:57 توسط کورش کبیر
مقام عظمای وقاحت این نظام و سرانش محکوم به رفتن هستند و بس.
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم بهمن ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم فوريه ۲۰۱۹ ، 21:49:12 توسط تهمتن - ش
آخوندان جنایتکار که روزی درقبزستانها روضه میت مخواندند و از گدایی زندگی را میگذراندن؛ هیچگاه قدرت بدست آورده دزدی را براحتی از دست نمیدهند و برای همین اگرشده ایران را کاملا نابود میکنند و اگر بتوانند میلیونها ایرانی هم میکشند؛ هم اسلحه دارند و هم مزدوران اسلحه کش؛ که تابحال هم ایران را درسرایب نابودی قرارداده اند و هم صدها هزار ایرانی را چه درجنگ خمینی با صدام﴿برای تحکیم حکومت شان﴾ کشته اند. اگر مردم که دست شان خالی ست اسلحه ای نداشته باشند؛ و آخوندان احساس خطر سرنگونی کنند؛ با همین موشکها شهرها زده و نابودمیکنند. هزار توطئه درکشتارمردم خواهندکرد. اینها تا نابودی کشور و مردم پیش خواهندرفت. آرش های کمانگیر بسیاری را از نمونه ستار بهشتی را علی خامنه ای با شکنچه کشت؛ واکنش مردمی که مسلح نبوده اند؛ نسبت به این آرش کمانگیر امروزمان چه بود ؟؟ هیچی !! چونکه جواب ضحاک مسلح را با باید بااسلحه هم داد. این است که بیائید از شعارهای غیرممکن خودداری کرده و واقعیت جنایتکارانی که فرمان انبوه مزدور و ذوب شده ازمذهب را به فرمان خود دارند؛ واقعیت ها را ببنینم. ژاپن بعداز جنگ را نگاه کنید؛ غرق ملی شان !!
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم بهمن ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم فوريه ۲۰۱۹ ، 19:57:29 توسط مستضعف
میگوید من میخواهم با خطاهای بیشتر و بدون اصلاح دستگاه منحط خطا کار خطاهای گذشته را جبران کنم؟ یعنی چه؟ دستگاهی که از رأس تا ذیل فاسد و خطاکار است چگونه قادر خواهد بود کثافت کاری های چهل سال ولی احمق اول و ولی سفیه دوم و جانشین دزد خیالی سوم را جبران کند؟ اینهمه جوان را که کشتید چگونه میخواهید زنده کنید و این همه خسارت که باین ملت زدید و این همه دروغ و دقل که کردید و مردم را از اتوبوس 2 ریالی پیاده کردید تا اتوبوس 10000 ریالی سوار شوند و قیمت گوشت کیلوئی 8 تومان را به کیلوئی چند ده هزار تومان رساندید و مردم در فقر و فاقه مردند و چپاولگران ماسین های «میدانم چه مارکی سوار شدند را چه خواهید کرد؟ خطای مرگ زنان و مردانی که جلوی در بیمارستانها مردند و حتی یک دکتر را ندیدند و دارو گیرشان نیامد را چگونه جبران خواهید کرد؟ حتی جوابی ندارید جبران پیش کش؟
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم بهمن ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم فوريه ۲۰۱۹ ، 19:42:23 توسط نکته سنج 3
وقتی یک جنایتکار حتی بصورت ظاهری ادعای تغییر روش میدهد (بدون آنکه بگوید کدام روش اصلاح خواهد شد عملا دارد آماده مرگ میشود). این تا دندان مسلح و تامدفق غرق خون بیگناهان و آلوده به هر جنایت و نکبت چه وعده ای میتواند بدهد؟ چه کاری را و چه روشی را خطا میداند و وعده اصلاح میدهد؟ آیا شرخانواده لاری (جانی) را از سر مردم دربند برخواهد داشت. آیا صادق جانی را از رأس دستگاه قضا بر خواد داشت و اگر برای مثال اینکار را بکند کدام جانی دیگری را بجای او خواهد گمارد؟ آیا میتواند آن زنان و مردان بزرگی که فقط بخاطر درخواست کمی از حقوق ملت دربندند ؤا رها خواهد کرد؟ جواب همه اینها منفی است زیرا ذات ناپاک او اجازه این کارها را نمیدهد تا چه رسد به برداشتن دستگاه عمامه بسران چاپلوس شورای نابکار نگهبان و یا مجلس بی اثر و فریبکار خفتگان و تا حتی در اشل بسیار کوچک برداشتن یک آخوند فریبکار از پشت دستگاه فریبکار تلویزیون مثل قرائتی که مهره ای هم نیست؟ همه مردم از داخل و خارج میدانند که این قده سرطانی درمرحله پنچم علاجی ندارد و علاج آن نابودی کل آنست و اینکار را باید جراحی همچون کاوه آهنگر با قدرت مردم انجام دهد وبس
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم بهمن ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم فوريه ۲۰۱۹ ، 19:37:17 توسط *********
خامنه‌ای: انقلاب اسلامی آماده‌ تصحیح خطاهای خویش است، اما قابل تجدیدنظر نیست>>>>>> حاجی خودمونیم ها کم کم دارای یواش یواش حالیت میشه فشاریعنی چی؟؟؟؟؟؟!!!
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم بهمن ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم فوريه ۲۰۱۹ ، 19:21:47 توسط نکته سنج 2
آیا رهبر مدعی تصحیح برای یک نکته ساده آمادگی تصحیح خطا دارد و آن اینست که در مقابل دور بین تلویزیون به سؤالات مردم در مورد خودش جواب دهد و امنیت مردم سؤال کننده را تأمین نماید؟ شرطی که در پی وعده اصلاح آمده است عملا این وعده دروغین را بی معنی و قابلیت اجرائی میسازد. اول آنکه تکلیف خونهدی بناحق ریخته شده توسط رژِم چه میشود . آب رفته را چگونه میتوانید باز گردانید؟ دوم بسیاری از خطاها نتیجه ساختار غلط نظام شتر گاو پلنگی شماست که اگر تجدید نظر و بصورت ریشه ای اصلاح نشود خطاها ادامه خواهد داشت. سوم آنکه اداره کشور و یغما بردن دارائی عمومی توسط سران با قدرتی که از ولی فقیه (سهثه و وقیح) ناشی شده بخصوص چپاول منصوبین و منسوبین شما که همواره مجهول و بدون حسابرسی بوده و هست (بصورت میلیاردی در خارج از کشور) چگونه و چطور میتواند برگردد و هزینه های مصرف شده در سایر کشورها که در جهت گسترش امپراطوری هوس آلود مقام بیعرضه رهبری انجام گرفته و روابط تخریب شده با چهان بچه ترتیب میتواند درست شود و ایران بجای یک کشور وحشی متمدن شناخته شود؟ آقای خامنه ای برو که جای ماندن نداری و آنقدر غرقی که نجات محال شده!
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم بهمن ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم فوريه ۲۰۱۹ ، 16:14:08 توسط تهمتن - ش
هرچند ولی وقیح عقب نشینی موضعی کرده﴿دراصل دروغگویی﴾ اما مانندهمیشه که خودهم بارها گفته؛ دفاع او؛ تهاجم ست که بارها با سرکوب وکشتارمردم درقیام ۸۸ و خیزش دیماه؛ و شکنچه وکشتار در زندانها ومحاکمه ها در بیدادگاه های او و حبس و شلاق و هرگونه نارضایتی را با ارعاب نیروی های سرکوبگرش باهمان شیوه تهاجمی اعمال میکند که البته وانمود هم میکند که ازکسی﴿مردم ایران﴾ واهمه ندارد. - خب با چنین هیولایی که تا دندان مسلح و انواع مزدور مسلح سرکوب دارد و غرق درفساد و تکبر ست و از آدمکشی مردم بیگناه و بیدفاع اینچنین تهاجم میکند؛ راه حل مردم بی سلاح و بیدفاع در مقابل این چرثومه فسادچیست ؟؟ آیا درخیزش دیماه طبق آمار ۷ هزار ازجوانان عاصی را دستگیر و زندانی وشکنچه وکشتارنکرد و با وقاحت﴿دژخیمان اش﴾ نگفت خودشان خودکشی کرده اند؟؟!! این نظام تهاجمگر مسلح؛ راه حل اش همان تهاجم ست و لاغیر. اما مردم میتوانند مسلح﴿کدام اسلحه و از کجا و کدام آموزش؟؟﴾ شوند و این چرثومه فساد و مسلح به همه نوع سرکوبگررا به پائین بکشد؟؟ پس راه حل همان حمله امریکا به پایه های حکومتی ومراکز سرکوب و تارومار شدن حتمی نظام اوست. راه حل دیکری هست؟
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم بهمن ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم فوريه ۲۰۱۹ ، 15:57:22 توسط نکته سنج
اگر این پیام مورد مو شکافی قرار گیرد نتیجه ای ساده خواهد داشت و آن عبارتست از اینکه گوینده یک آخوند متقلب و فراری از مسئولیت و تر سو است. آخوند است و بی محتوا و بدون سند حرف میزند و دروغ میگوید. اگر از عیوب کشور وابستگی به نفت است شما چپاولگران در جهت ایجاد منبع در آمد دیگری که جایگزین نفت باشد در این چهل سال چه کذرده اید؟ البته در اطراف او و در میان بیضه مالان دربارش هستند کسانی که انشای فارسی و مغلط کاری را میدانند و در این بیانیه که حتی نتوانستند در 22 بهمن آنرا آماده ومنتشر کنند از این هنر خود در جهت فریب مردم و جهانیانی که آنها را خوب شناخته اند سوء استفاده کنند. در جمع ولایت معاشان درباری آخوند های مجهز به حیله گری کم نیستند و در کلمه بکلمه این مثلا بیانیه خدعه و نیرنگ و دروغ موج میزند. عنوان بیانیه خود خدعه و فریب است وقتی ادعا میشود که هیچ کارشان خطا نبوده آماده چه تصحیحی هستند؟ قدرت نمائی و حل من مبارز را کسی میکند که حد اقل از داخل متکی به قدرتی باشد> آیا اینها دارای نیروئی و بودجه ای هستند که بتوانند قدرت خویش را بکار برند ؟ قدرتی که فقط برای سرکوب داخلی تهیه شده است.
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم بهمن ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم فوريه ۲۰۱۹ ، 14:35:56 توسط سخنگو
اين فاسد مخفي از مردم براي اينده فرزند جانشينش زمينه سازي ميكند. بين پدر و پسر صحبتهايي شده و پدر براي اينده فرزند پايه ريزي ميكند. فرزندش هم بعد ها خواهد گفت كه پدرم تغيير را پيش بيني كرده بود و من انرا به جامعه خواهم داد و سلسله خامنيان شروع خواهد شد . اگر اين سلطه جوي بيسواد راست ميگويد چرا نسرين ستوده ،بخشي ، قليان و هزاران وكيل و تحصيلكرده و انسانهاي بيگناه در حبس املي لاريجاني تبهكار هستند. اين گفتارها همانا خدعه گري خميني ملعون است .
ساير مطالب اين بخش
دختران مجرد ایرانی در صف مادر شدن 
کاخ سفید: ۲۰۰ نیروی آمریکایی در سوریه باقی می‌مانند 
هشت میلیون کودک ایرانی «روزانه ۹۰ دقیقه سرگرم بازی‌های رایانه‌ای» هستند 
فيلم/ فریادهای یک کارگر مظلوم شرکت نیشکر هفت تپه بر سر محمد شریعتمداری یکی از وزرای بی‌کفایت جمهوری اسلامی 
فيلم/ دلار بالا می‌رود، خودرو را گران می‌کنید، ارزان می‌شود، باز هم خودرو را گران می‌کنید! حداقل خودروهای‌تان را کیلویی بفروشید که معیار قیمت‌گذاری برای مردم مشخص شود 
پربازديدهای اين بخش
واکنش‌ها به یک دیوارنگاره جدید در میدان پرتردد تهران +  عکس
وقیح الله خامنه‌ای : پوشیدن لباسی که "لباس غیرمسلمانان"  است جایز نیست ( این موجود که سمبلی از اوج واپسگرای و ظلم است 1400 سال دیر بدنیا آمده است )
عکس/ جشن ارتجاعی تکلیف در قبر خمینی
فیلم / یک خانم به دنبال تذکر به مهناز افشار درباره حجابش در جلوی سینما
عکس/ صف مرغ در بوشهر
فیلم/ بندرلنگە / افتضاح نمایش مردمی بودن نظام! در سفر روحانی به بندلنگه
فيلم/ حمايت مردم ار وريا غفوری؛ «وریای باغیرت / حرف تو حرف ملت»، بازی استقلال-پارس جنوبی 
دوره «گشت‌ارشاد» به پایان رسیده است!
اظهار عجز در مقابل فیلم برداری شهروندان توسط موبایل
فيلم/ حمله وحشیانه با گاز فلفل برای حجاب 
احتمال رقم خوردن «معامله قرن» وجود دارد
فيلم/ واکنش مهنازافشار( بازیگر ) به اعتراض یک آمر به معروف (فضول) و اینکه باید حجابت را حفظ کنی 
فيلم/ يکم اسفندماه؛ مسدود شدن اتوبان نیایش تهران توسط کسبه‌ی بازار جنت در تهران/ کسبه به غارت شدن اموال‌شان اعتراض داشته‌اند/ پلیس از شوکر برای متفرق کردن مردم استفاده کرد! 
آگهی های تجارتی