"بیانیه خامنه ای حتی یک سخن تازه نداشت و تکرار سخنرانی‌های ۳۰ساله‌اش بود"


محمدجواد اکبرین

بیانیه «مهم» رهبر جمهوری اسلامی برای «۴۰سال دوم انقلاب» که پس از چند روز تبلیغات در ۶۵۰۰کلمه منتشر شد حتی یک سخن تازه نداشت و تکرار سخنرانی‌های ۳۰ساله‌اش بود. ۴ماه پیش هم بیانیه‌ی «الگوی‌ پیشرفتِ ۵۰سال آینده» را با مجموعه‌ای از رؤیاهای تکراری منتشر کرد. این یعنی رهبری دیگر حرف تازه‌ای ندارد جز تکرار مکرّرات و بازی با اعداد.

حرف تازه، یعنی حرفی که یا راه تازه‌ای بگشاید که خطاهای گذشته را جبران کند، یا به نقدها و نارضایتی‌های مردم پاسخی اقناعی بدهد یا حداقل باب گفتگو را در مسائل اختلافی باز کند.

کسی که طی ۳۰سال یک مجموعه حرفها را یک‌طرفه تکرار و مخالفش را مجازات می‌کند یک انشاءنویسِ متوهّم است نه یک رهبرِ استراتژیست.

این بیانیه حتی می‌تواند هشداری برای آن دسته از هواداران باهوشِ او باشد که در این بیانیه، منتظر استدلال تازه و چشم‌انداز قانع‌کننده‌ای در موج عظیم نارضایتی‌ها بودند.

و اما سخنی با خامنه‌ای: یادتان هست پس از «پیام‌تان به جوانان اروپا» برخی گفتند و نوشتند که «این پیام بسیاری از جوانان غربی را متحول کرده»؟ همان‌ها لابد به شما خواهند گفت که این بیانیه جوانان ایرانی را متحول کرده است. از این مشاوران بترسید و از سرنوشت رهبرانی که به ستایش‌های چاپلوسانِ تاجر و مشاوران فاجِر دلبسته بودند عبرت بگیرید. آنچه آنها در مقابل‌تان به دست گرفته‌اند آینه نیست، کاریکاتوری است از آنچه نیستید. کسی که آفتاب عمرش لب بام است بیش از دیگران باید در جستجوی آینه باشد.

[کد مطلب: 176307] [تاريخ انتشار: بيست و چهارم بهمن ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم فوريه ۲۰۱۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم بهمن ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم فوريه ۲۰۱۹ ، 15:22:38 توسط شرر
براستی!!چرابایدازخامنه ای انتظارداشت که سخن تازه ای بگوید؟مگروضعیتی که امروزبوجودآمده راچه کسانی بوجودآورده اندواصلاچه کسانی آرزوی برقرای چنین اوضاعی راداشتندودارند؟وقتی آقای خمینی درپاریس گفت(مارکسیست هادرابرازعقیده آزادند،مگربه مصلحت نباشد)روشنفکران ذوق زده گفتند(خمینی گفته مارکیست هادرابرازعقیده آزادند)و(مگربه مصلحت نباشد)راعمداحذف کردند.بله کسانی که درسال۵۷قدرت رابدست گرفتند،تابه امروزخواهان همین وضعیتی بوده وهستندکه امروزبه آن رسیده اند،آقای اکبرین انتظارعبث دارد
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم بهمن ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم فوريه ۲۰۱۹ ، 15:17:56 توسط ماني المان
ذوب شدگان در ولايت فقيح ( فرقه ذوبيه ) دو دسته اند، يك دسته رندِ پدر سوخته شارلاتان تر از اخوند كه دارند حسابي ميچرند و دسته دوم متوهم هاي ساده بدتر از ابله !! حرف زدن و باب مباحثه با اين دو گروه سندان سرد كوفتن است، چون قصد بيدار شدن ندارند، فقط يك جمله در اخر بگويم كه چرا ٢ روز بعد از ٢٢ بهمن سخن از همين فاصله ژرف عدالتي و اقتصادي گُفت، صبر كردنش فقط براي اين بود كه ميخواست ببيند باز ميليوني به خيابان ميايند، اما اينبار تيرش به سنگ خورد و از سانديس و كيك مجاني هم مرادي حاصل نشد
ساير مطالب اين بخش
دختران مجرد ایرانی در صف مادر شدن 
کاخ سفید: ۲۰۰ نیروی آمریکایی در سوریه باقی می‌مانند 
هشت میلیون کودک ایرانی «روزانه ۹۰ دقیقه سرگرم بازی‌های رایانه‌ای» هستند 
فيلم/ فریادهای یک کارگر مظلوم شرکت نیشکر هفت تپه بر سر محمد شریعتمداری یکی از وزرای بی‌کفایت جمهوری اسلامی 
فيلم/ دلار بالا می‌رود، خودرو را گران می‌کنید، ارزان می‌شود، باز هم خودرو را گران می‌کنید! حداقل خودروهای‌تان را کیلویی بفروشید که معیار قیمت‌گذاری برای مردم مشخص شود 
پربازديدهای اين بخش
واکنش‌ها به یک دیوارنگاره جدید در میدان پرتردد تهران +  عکس
وقیح الله خامنه‌ای : پوشیدن لباسی که "لباس غیرمسلمانان"  است جایز نیست ( این موجود که سمبلی از اوج واپسگرای و ظلم است 1400 سال دیر بدنیا آمده است )
عکس/ جشن ارتجاعی تکلیف در قبر خمینی
فیلم / یک خانم به دنبال تذکر به مهناز افشار درباره حجابش در جلوی سینما
عکس/ صف مرغ در بوشهر
فیلم/ بندرلنگە / افتضاح نمایش مردمی بودن نظام! در سفر روحانی به بندلنگه
فيلم/ حمايت مردم ار وريا غفوری؛ «وریای باغیرت / حرف تو حرف ملت»، بازی استقلال-پارس جنوبی 
دوره «گشت‌ارشاد» به پایان رسیده است!
اظهار عجز در مقابل فیلم برداری شهروندان توسط موبایل
فيلم/ حمله وحشیانه با گاز فلفل برای حجاب 
احتمال رقم خوردن «معامله قرن» وجود دارد
فيلم/ واکنش مهنازافشار( بازیگر ) به اعتراض یک آمر به معروف (فضول) و اینکه باید حجابت را حفظ کنی 
فيلم/ يکم اسفندماه؛ مسدود شدن اتوبان نیایش تهران توسط کسبه‌ی بازار جنت در تهران/ کسبه به غارت شدن اموال‌شان اعتراض داشته‌اند/ پلیس از شوکر برای متفرق کردن مردم استفاده کرد! 
آگهی های تجارتی