جنایاتی که با فتوا انجام شده و می شوند...
فيلم/ برشی از مجموعه مصاحبه‌های منتشر نشده درباره قتل زنده ياد کسروی  

 

[کد مطلب: 178201] [تاريخ انتشار: بيستم اسفند ۱۳۹۷ برابر با يازدهم مارس ۲۰۱۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم اسفند ۱۳۹۷ برابر با پانزدهم مارس ۲۰۱۹ ، 16:19:19 توسط بیداری ایرانی- از آلمان
جناب علی اصغر! پیک ایران میتوانست برای قدردانی از این نویسنده پرشهامت که جانش را برای روشنگری مردم داد این نوشته را کمی طولانی تر روی سایت اول بگذارد نه بعد از یکی دو روز سریع بردارد و برای همین من نوشته شما را با طرح چند سوال امروز دیدم و در جاهای دیگر در آینده به جوابشان میپردازم. کوتاه بگویم که برای رسیدن به کمونیسم ابتدا در سوسیالیسم زمینه چینی میشود ولی با تجارب تلخ در سوسیالیسم مثلا کوبا میبینم باعث چه عقب ماندگی و دیکتاتوری شد. در کمونیسم کره شمالی هم وحشتناکترین فرم حکومتی ثابت شد که زندانهای ایران باز بیشتر آزادی درشان هست! من بعنوان کمونیست سابق بعد از دیدارها از چند کشور کمونیستی بلوک شرق سابق و ساعتها گفتگو از دلیل فروپاشی کمونیسم در این کشورها با مردمش به یک ایدئولوژی تمامیت خواه پی بردم و امروزه با تجارب خوبی که با سوسیال دمکراسی مثل آلمان و سوئد و نروژ و غیره دستآورد داشت مدل جمهوریت پارلمانی ( نه پرزیدنتی! مثل فرانسه یا آمریکا) توام با فدرالیسم ایده ال برای ایران با اقلیتهای مختلف میدانم وگرنه نه سوسیالیسم و نه حکومت اسلامی و نه سلطنت میتوانند ایران را آباد و آزاد کنند!
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم اسفند ۱۳۹۷ برابر با چهاردهم مارس ۲۰۱۹ ، 23:11:05 توسط آواره
کشور کوچک و آزادیخواه سوئیس (مساحت ایران چهل برابر سوئیس است) که ار 46 ایالت تشکیل شده و دارای چهار زبان رسمی است، سیستم حکومتی آن "جمهوری فدرال" است، و 9 حزب سیاسی (از جمله حزب کارگر) فعال دارد. بجز خواست اکثریت مردم هیچ حزب یا گروهی نمیتوانند حکومت را عوض کنند. شرکت اکثریت مردم در همه پرسی های گوناگون (که بسیار متداول است) نشانۀ رشد فکری آنهاست. تنها در یکسال (دوسال پیش) 13 همه پرسی انجام گرفت! در دویست سال گذشته سوئیس در هیچ جنگی شرکت نکرده است و مردم سوئیس با درآمد سرانۀ نزدیک به چهل هزار دلار در سال برای هر نفر جزء پردرآمدترین مردم جهانند.
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم اسفند ۱۳۹۷ برابر با چهاردهم مارس ۲۰۱۹ ، 20:30:52 توسط علی اصغر
سوییس دارای چه نوع حکومتی هست؟ ایا حزبی یا گروهی هستند که بخوان این نوع حکومت رو عوض کنن؟ ایا در سوییس برده داری هم قانونیه؟ مثلا در کارخونه های عظیم فولادسازی! و ماشین سازی ؟ کیا نمیزارن عدالت بر قرار بشه؟ و با اونها چه باید کرد؟
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم اسفند ۱۳۹۷ برابر با چهاردهم مارس ۲۰۱۹ ، 19:13:18 توسط آواره
در هیچ کشوری یا حکومتی "عدالت مطلق" و یا سیستم ایده آل حکومتی وجود ندارد.( فدرت، باعث زیاده خواهی و سوء استفاده میشود مگر آنکه با قوانین مترقی آنرا محدود کرد) "عدالت" یا "عدالت مطلق" مدینۀ فاضله ایست که گروه ها و ایدئولوژی های گوناگون برای رسیدن به اهدافشان از آن سود می برند. احترام به قوانین (نه از روی ترس و اجبار) در فرهنگ مردم باید نهادینه شود و برای رسیدن به آن یک راه طولانی همراه با آموزش و عدالت نسبی را باید طی کرد. برای مثال کشور سوئیس را در نظر بکیرید که دارای سیستم حکومتی فدرال است و مردم ایلات مختلف به زبانها و دیلوگ های گوناگون صحبت میکنند. حال اگر بخواهید این روش حکومتی را در ایران پیاده کنید هر ایالتی با کوچکترین نا ملایماتی تقاضای استقلال خواهد کرد. جان کلام اینکه این راهی است که یک شبه نمی شود طی کرد بلکه به یک پروسه بلند مدت زمانی نیاز دارد. (با در نظر گرفتن آنکه همیشه قوانین، گاهی به نفع گروهی و به ضرر گروهی دیگر است)
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم اسفند ۱۳۹۷ برابر با چهاردهم مارس ۲۰۱۹ ، 17:16:35 توسط علی اصغر
به بیداری ایرانی از المان، لطفا حکومت کومونیستی و سوسیالیستی را توضیح بده و از هر کدوم یک مثال بزن، حکومت مورد نظر شما چییه؟ لطفا ازادی، دموکراسی، برده داری و لیبرالیسم را توضیح بده و یک کشور که حکومت بر پایه عدالت وجود داره را نام ببر. ممنون
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم اسفند ۱۳۹۷ برابر با چهاردهم مارس ۲۰۱۹ ، 15:03:56 توسط بیداری ایرانی- از آلمان
به کارگر تبعیدی!در جای دیگر زیر مقاله دیگری هم بهت گفتم که تنها آدمهای ساده لوح و کم سواد به شعارهائی که دادی و میدهی باور دارند و برایت دلایل هم آوردم.یا آنها را نخواندی یا شاید ندیده باشی؟ برای بار دوم میگم که شعارت "نان کار آزادی اداره شورایی" هم اشتباهست. چونکه اگر کار داشته باشی با دستمزدت نان هم میتوانی بخری یا تامین مسکن و پوشاک!بنابراین کلمه نان دیگر اضافی است.بجایش عدالت را بگذاری چطوره؟قبلا هم برای تو و کاربر دیگر آذر که احتمالا هردو یکی هستند نوشتم این اداره شورائی هم حرف مفت است چونکه اگر اعضای شورا را همگی فقط خودیهای تک حزب کمونیست تشکیل بدهند چه فرق میکند که در این شورای فرمایشی یکدست ده نفر نشسته باشند یا یک نفر چونکه سرآخر همان تک رای و تک نظر همخوان با ایدئولوژی کمونیستها بیرون میاید که میشود دیکتاتوری حاکمه چونکه در سیستم سوسیالیستی یا کمونیستی تک حزبی که ازش دفاع میکنی جائی برای دموکراسی و نظر مخالف نیست حتی در بین کارگران!بدبخت کارگری که زنجیر اسلامی اش را با زنجیر کمونیستی عوض بکند! میخواهی که سرمایه برایت سرنوشت تعیین نکند پس بیکاری!را بجان بخر یا نوکری دولتی را!
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم اسفند ۱۳۹۷ برابر با چهاردهم مارس ۲۰۱۹ ، 07:59:04 توسط آواره
هموطن "کارگر تبعیدی" در اینکه رضاشاه دیکتاتور بود شکی نیست، در اینکه بین سالهای 1320 تا 1332 آزادی نسبی رواج داشت شکی نیست، در اینکه پس از سال 1332 دیکتاتوری سیاسی حکمفرا و به قانون اساسی تجاوز شده بود شکی نیست. ایکاش شما بجای دلسوزی برای "کارگر" برای "مردم" دلسوزی میکردی آنوقت سخن هایت بیشتر به دل می نشست. در ضمن، آیا ایحاد دانشگاه ( اعزام دانش آموزان ممتار به خارج)، دادگستری ( بیرون ریحتن آخوندها از محکمه ها)، بانک های ملی،سپه و گشاورزی، فرهنگستان، بیمارستان، ژاندارمری، ثبت اسناد و ثبت احوال (داشتن نام خانوادگی)، کشف حجاب، تغییر لباس مردان، ایجاد رادیو، جایگزین کردن تقویم ایرانی بجای تقویم مذهبی، موزه ایران باستان، مرمت و حفظ آثار باستانی، شرکت بیمه ایران و... آیا ضد خلقی بود، اگر رضاخان قلدر نبود اکنون نواده های شیخ خزعل بر کشوری بنام عربستان شرقی (خوزستان) و شهرهای آن مانند محمره (خرمشهر)، عبادان (آبادان) و بندر ناصری(اهواز)حکمرانی میکردند....سوای همه اینها در کنار تمامی زشتکاری های پهلوی ها که من منکر آن نیستم، رشد چشمگیر طبقه متوسط "مردم" در زمان آنها غیرقابل انکار است.
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم اسفند ۱۳۹۷ برابر با چهاردهم مارس ۲۰۱۹ ، 00:28:34 توسط علی اصغر
گروههای انقلابی نباید اوایل انقلاب با درگیریهای بی ارزش خودشونو به کشتن میدادن، باید همچنان بصورت مخفی میموندن و موقعی که ابها از اسیاب افتاد ، یک به یک این حیوانات نجس را اعدام انقلابی میکردن،دیدن صورت جنایتکارشون حال ادومو خراب میکنه.
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم اسفند ۱۳۹۷ برابر با چهاردهم مارس ۲۰۱۹ ، 00:04:13 توسط کارگر تبعیدی
بیداری از آلمان، تو بیزاری و نفرت خود را به کارگران نشان میدهی، چرا که همین کارگران در ایران فریاد میزنند، نان کار آزادی اداره شورایی. رضا خان نیز یک فاشیست و دست نشانده انگلیسی ها بود اما با نازیستها همکاری کرد، انگلیس هم او را بخاطر همکاری با آلمانها، مثل موش آبکشیده به جزیره ای در آفریقا پرت کرد. او بسیار ضد چپ بود و فعالیت کارگری در زمان آن مستبد ممنوع بود. زمانی که او را تبعید کردند، بین سالهای 1320 تا قبل از کودتای ننگین 28 مرداد 1332 که ایران در اشغال متفقین بود، کارگران و زحمتکشان چه نفس راحتی کشیدند و از آن 12 سال فضای آزاد سیاسی که پسرش در ضعف بود، چه خوب استفاده کردند. و اما، کارگران مبارزه میکنند و اشتباه می کنند، انقلاب میکنند، پیروز میشوند اما شکست نیز میخورند. آنها از اشتباهات و شکستهای خود تجربه میگیرند و باز هم مبارزه و باز هم انقلاب می کنند. در نهایت، کارگران برای گرفتن سرنوشت خود از دست سرمایه و تعیین آن به دست خود، بر علیه این نظام سرمایه داری امپریالیستی، انقلاب سوسیالیستی خواهند کرد. رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی ایران، به همت توده ها نابود باید گردد.
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم اسفند ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم مارس ۲۰۱۹ ، 16:48:43 توسط بیداری ایرانی- از آلمان
به کارگر تبعیدی- یکسری واقعیات در کامنتت نهفته است که خودم هم بهتر میدانستم و میدانم ولی شاید این توضیحاتت برای یکسری کاربران طرفدار سلطنت مفید باشد که مدام جار میزنند که چپها مقصر بودند که انقلاب اسلامی رخ داد! در حالیکه خودم بارها نوشتم که شاه وقتیکه با اسلام عقب مانده به تختخواب رفت بایستی فکرش را میکرد که حرمزاده ای بنام خمینی بدنیا میآید! تحمل شاه در مقابل فعالیت اسلامیستها باعث شد که دودش آخرش به چشم خودش برود چونکه از پدرش رضا شاه کبیر یاد نگرفت که بایستی با اسلام عربها مبارزه کرد نه فرصت و میدان فعالیت بدان داد مثل امثال دکتر علی شریعتی مرتجع یا جلال آل احمد و غیره عقب مانده های ذهنی! ولی با همه انتقادی که به دو دیکتاتوری شاه و خمینی وارد است دلیلی نمیشود که بدنبال یک ایدئولوژی توتالیتر و دیکتاتوری دیگر مثل کمونیسم راه بیافتیم که آزمایش روفوزه گی اش هست و کارنامه اش درخشانتر نیست! میخواهی از آب گل آلود ماهی بگیری در حالیکه امثال خودم از کمونیسم گذشتم با آگاهی و دانائی که برای امثال خودت هم آرزو میکنم تا بیخود انرژی و وقت خود را برای چیزیکه اتوپیا و یک ایلوزیون است هدر ندهید!
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم اسفند ۱۳۹۷ برابر با سيزدهم مارس ۲۰۱۹ ، 00:09:48 توسط آواره
خفه کردن صدای مخالفین جزئی از فرهنگ ما شده. اگر قدرت داری باید بکُشی، اگر قدرت نداری با تهمت و دروغ باید خفه اش کنی. اگر هم دستت بهش نمی رسد با هزار انگ و ناسزا و راست و دروغ باید حرفت را به کرسی بنشانی.... باور نمی کنید؟ چند روزی نظرات مراجعین به این سایت را مطالعه فرمایید آنوقت ملاحظه خواهید فرمود آنهایی که سنگ آزادی و دمکراسی را به سینه میزنند چگونه از تهمت و ناسزا برای به کرسی نشاندن حرفشان بهره می برند. عزیزان ما به یک پاکسازی پنداری و گفتاری نیاز داریم که کار آسانی نیست.
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم اسفند ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم مارس ۲۰۱۹ ، 23:03:48 توسط کارگر تبعیدی
بیداری ایرانی مینویسد:".....شاه سابق کجا بود با آنهمه دستگاه عریض و طویل ساواکش که این همه توطئه اسلامی را دید ولی چشمش را بست تا تروریست های اسلامی رشد بکنند و بعدا ریشه خود شاه را هم بزنند؟....." واقعیتش، حاجی رضای کمربسته، دست نشانده امپریالیستهای آمریکایی و انگلیسی بود که با حمایت کاشانی ها، با کودتای ننگین 28 مرداد 1332 برعلیه دولت ملی گرای محمد مصدق به قدرت رسید. اربابانش میدانستند، دیر یا زود، توده ها رژیم او را سرنگون خواهند کرد. درآن زمان فضای جنگ سرد بر جهان حاکم بود، بهمین خاطر از او خواسته بودند که با اسلامگرایان میبایستی مدارا میکرد اما در عوض چپها را سرکوب، چرا که از ظرفیت بالای فاشیستی و ضد انقلابی اسلامگرایان بعنوان رژیم جدید همچون پینوشه ها اطلاع داشتند. حاجی رضا هم اجازه داد تا توده ها در دامان آخوندها در مساجد، هیئت ها، حسینیه ها....با خرافات ضد آزادیخواهانه پرورش یابند! در واقع رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی ایران، دستپخت امپریالیستها برای ما در دوران جنگ سرد بود. نشست گوآدالوپ، قتل عام زندانیان سیاسی و حضور پررنگ امپریالیستهای اروپایی در ایران، نتایج جنگ سرد بود.
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم اسفند ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم مارس ۲۰۱۹ ، 21:36:23 توسط اسلام یعنی قاتل و آدمکش
اسلام از اول با آدمکشی و جنایت آمده. عصاره ی این جنایت و آدمکشی تشیع است. به امید روزی که این ا‌ژدهای خونخوار و ضد انسان از بلاد ما رخت بر بندد و برود در چاه زباله. ببینید خودشان با خوشحالی از جنایت و ارعاب و ارهاب سخن می گویند. اینان بیچاره بهاییان را در هر کجا یافتند کشتند. مردم بی سواد و شستشوی مغزی شده همیشه پادو های جنایات اینها بوده اند. معلوم نیست کی ارتش و حتا بدنه سپاه جنبشی خواهند کرد و این جرثومه های فساد و آدمکشی را برای همیشه نابود خواهند کرد. ای ایران بیداتر شو. به خود بیا. اعتصابات را سراسری کن. اینکه هر گروهی برای خودش اعتصاب کند فایده ای ندارد. باید همه با همبستگی کامل اعتصاب کنیم. باید یک بار برای همیشه به میدان بیاییم و دادخودمان را از این بیشرفان آدمکش بستانیم.
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم اسفند ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم مارس ۲۰۱۹ ، 21:30:03 توسط سمكو
برای داونلود كتاب شیعیگری روان شاد احمد كسروی به‌ لنگ زیر كلیك نمائید http://www.shabneshinidareu.com/books/shie_gari_kasravi.pdf
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم اسفند ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم مارس ۲۰۱۹ ، 16:13:42 توسط چارلی
دقیقن کسانیکه به دفتر نشریه چارلی در فرانسه حمله کرده بودند و 12 نفر از جمله تمامی هیئت تحریریه نشریه را کشته بودند هم وقتی که از دفتر بیرون آمده بودند در خیابان فریاد میزدند الله اکبر و ما چارلها را کشتیم........
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم اسفند ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم مارس ۲۰۱۹ ، 14:56:02 توسط بیداری ایرانی- از آلمان
سند دیگر از این بهتر که اسلام دین وحشی و ترور و خشونت است و با هرکسی که بر علیه آن حرف بزند مورد خشم نمایندگان جنایتکارش قرار میگیرد. خودشان که در این ترور دست داشتند دارند با زبان خودشان خیلی راحت و آشکار میگویند که تنها با ابزار زور و ترور صدای حقگرائی و حقگوئی نویسنده بزرگ زنده یاد احمد کسروی را توانستند خاموش کنند ولی ذهی خیال باطل که نامش همیشه در تاریخ روشنگری ایران جاویدانه شد و میماند چونکه با دید روشنفکری اش خیلی زود فهمیده بود که مسلمانهای جنایتکار که طرفدار برپائی حکومت اسلامی بودند چه جنایتکاری هستند اگر روزی به قدرت برسند؟ شاه سابق کجا بود با آنهمه دستگاه عریض و طویل ساواکش که این همه توطئه اسلامی را دید ولی چشمش را بست تا تروریست های اسلامی رشد بکنند و بعدا ریشه خود شاه را هم بزنند؟ در فیلم مستند دیگری هم آمده که خود رفسنجانی که در زمان شاه هم مزارع بزرگ پسته در رفسنجان داشته با فروش پسته هایش سرمایه عظیمی به هم زد و همه را در راه اهداف فدائیان اسلام خرج میکرد و خود رفسنجانی در مصاحبه ای گفت که آری اسلحه نواب صفوی تروریست را با کمک مالی او خریده شده بود در این فیلم نیامد؟
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
عکس/  طبیعت بهاری «الموت»
10 چهره تاریخی که شاید وجود خارجی نداشته‌اند + عکس
فیلم/ منشاء اب زمین از کجاست ؟ / کاملا علمی و عقلی
فیلم تازه برادران داردن در کن: وجه مخرب مذهب برای نوجوانان
قطع دسترسی هواوی به اندروید چه تاثیری بر مصرف‌کننده دارد
نوشیدن چه میزان قهوه برای قلب مضر است؟ دانشمندان پاسخ می‌دهند
پزشک دانشگاه اوهایو '۱۷۷ دانشجوی مرد را مورد آزار جنسی قرار داده است'
11 دلیل احساس گرسنگی مداوم
مهاجرت دولت کره جنوبی به سیستم عامل لینوکس
زنان کره شمالی در چین 'وادار به کار جنسی می شوند'
آیا افراد باهوش بیشتر الکل می‌نوشند؟ دانشمندان پاسخ می‌دهند
چه کسی در حال جاسوسی از شما است؟
آگهی های تجارتی