موضوع امام زمان ـ بی خیال علم و تاریخ و ژن شناسی . روایت را بچسب! 


خبرگزاری مهر از زبان آخوند خشک مغزی به نام محمد باقر علوی، گام دیگری برای تحکیم خرافه و اسطوره مذهبی در ذهن عوام الناس و خوش باوران برداشته است.

در حالی که هر روز تعداد بیشتری از مردم با گسترش و اندیشه های نو، افسانه غیبت امام دوازدهم شیعیان و اصولا وجود چنین شخصی در تاریخ واقعی را زیر سوال می برند، حالا دستگاه تاریک اندیشی مذهبی در ایران ما را به فاز دوم این قصه می برد و بحث را به اینکه «آیا امام زمان همسر و فرزندی دارند؟» می کشاند!

مهر می نویسد: «یکی از مسائلی که در حوزه مباحث عمومی مهدویت است و موضع ما نسبت به آن هر چه باشد، به اصل مطلب ضرری نمی رساند(!)، این است که آیا امام عصر همسر و فرزند دارند یا نه؟»

در این هنگامه پیشرفت و جهش های علمی در کیهان شناسی و فیزیک و زیست شناسی و عرصه دیجیتال، آخوند علوی صحبت از وجود «چهار نظریه» در این مورد می کند. (واقعا جای استیفن هاوکینگ در این مباحثه خالی است):

«قول اول این است که امام ازدواج کرده اند و دارای فرزند هستند. قول دوم این است که امام ازدواج نکرده اند. قول سوم این است که امام ازدواج کرده اند ولی فرزند ندارند. برخی نیز نسبت به این مسئله سکوت کرده اند. چون فایده‌ای در آن وجود ندارد.»

«قول دوم که می‌گوید امام همسر و فرزندی ندارد به شش نوع دلیل استناد کرده است. می‌گویند ازدواج و صاحب اولاد شدن امام با یکی از مهمترین فلسفه‌های غیبت او که خفا و شناخته نشدن امام است، سازگار نیست. زیرا کسی که ازدواج می‌کند و صاحب فرزند می‌شود، مورد شناسایی خانواده اش قرار می‌گیرد و این با غیبت و خفاء ناسازگار است. (آیا خدای ناموجود نمی توانست در این مورد ارفاق کند و معجزه ای ترتیب دهد و مسئله استتار امام دوازدهم را حل کند؟!)

علوی ادامه می دهد: «ولادت حضرت را مخفی کرده اند، چه برسد به بحثی مانند ازدواج.»

«وکلای امام در دوران غیبت صغری که ۶۹ سال به طول کشید، هیچ یک به ازدواج امام و همسر و فرزند ایشان اشاره نکردند. این خود قرینه ای قوی است که این مسئله اتفاق نیفتاده باشد.» (وکیل این روزها به درد می خورد که بعدا کسی نتواند ادعای همسری و نفقه و ارث و میراث کند.)

«حضرت اولادی ندارند. [ولی] قاعده در اثبات امامت یک امام این است که امام باید حتماً فرزند پسر داشته باشد که امامت به نسل بعدی انتقال پیدا کند... [اما] امام رضا در روایت می‌فرماید هر امامی فرزند دارد مگر حضرت مهدی (عج).»

«دلیل چهارمی که ما می‌توانیم مطرح کنیم این است که اساساً ما می‌دانیم جناب خضر ملازم امام است... لذا ماهیت جناب خضر را قرار داده اند تا ملازم امام زمان باشند تا تنهایی امام را به نوعی پر کنند. بحث این است که اگر امام زن و فرزند داشتند نباید بحث تنهایی ایشان مطرح می‌شد.» (چه دلیل دندان شکنی)

اما دلیل پنجم را گوش کنید که دیگر دهان هر یاوه گویی را می بندد: «دلیل پنجم دو تا از القاب امام است که حضرت امیرالمومنین فرمودند، یکی لقب فرید و یکی لقب وحید است.» (لابد هرکس اسمش فرید یا وحید باشد حق ازدواج ندارد)

«آخرین دلیلی که در زمره این موضوع بیان می‌کنیم این است که امام همواره حلقه ای سی نفره دارند که اوتادی اند که واسطه‌های امام عصر هستند. اینها به واسطه امام انتخاب می‌شوند و تعداد آنها سی نفر است... یعنی این سی نفر کارگزاران حضرت در دوره غیبت کبری هستند. آن سی نفر زن و فرزند امام نیستند بلکه اصحاب امام هستند.» (خب که چی؟)

بگذریم، مزخرف گویی امثال آخوند علوی تمامی ندارد و او قول داده که در جلسه بعد این موضوع را همچنان دنبال کند. حق دارد؛ از این طریق نان می خورد.

##[کد مطلب: 178459] [تاريخ انتشار: بيست و چهارم اسفند ۱۳۹۷ برابر با پانزدهم مارس ۲۰۱۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم اسفند ۱۳۹۷ برابر با پانزدهم مارس ۲۰۱۹ ، 17:27:57 توسط ختنه شدند؟
یعنی امام زمان هیچ زنی را صیغه نکرد، پس باکره است؟ 
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم اسفند ۱۳۹۷ برابر با پانزدهم مارس ۲۰۱۹ ، 16:33:05 توسط حمید
من از حماقت این اخوند بی سواد (اخوند ها همه بی سواد هستند منجمله خمینی ولو اینکه امثال سروش بگویند او با سواد تر از همه شاهان ایران زمین بوده) تعجبی ندارم بلکه از میلیون ها ایرانی که هنوز هم به این مزخرفات اعتقاد دارند متعجبم
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم اسفند ۱۳۹۷ برابر با پانزدهم مارس ۲۰۱۹ ، 12:57:42 توسط مهران
سپاس از پیک ایران طنز خنده داری بود اندکی مشکلات را فراموش و خندیدیم
ساير مطالب اين بخش
کمیسیون اروپا گوگل را به پرداخت یک میلیارد و چهل و نه میلیون یورو محکوم کرد
کانون نویسندگان ایران: مردم در شرایطی به استقبال نوروز می روند که سفره ها و جیب هایشان خالی تر از همیشه است
توضیحات رضا خندان در خصوص حکم نسرین ستوده: وی متهم به براندازی با کلیدواژه رفراندوم است/ وی متهم به حمایت از دختران خیابانی است و آنها هم در جهت گسترش فحشا فعالیت میکردند!
جمهوری اسلامی در مورد تهدید دریایی نتانیاهو به سازمان ملل نامه نوشت
تلفات سیل مازنداران به 5 نفر رسید
پربازديدهای اين بخش
چه کسانی بیانیه گام دوم خامنه ای را قدسی خواندند؟
عکس/ حادثه برای هواپیمای ایرانی در قطر
فیلم/ رگبار مسلسل و حمله نیروی انتظامی برای متفرق کردن مردم
بازداشت ایرانی‌ها با پاسپورت جعلی اسرائیلی در فرودگاه‌های جهان! +عکس
فیلم/  لحظه حادثه فرود بدون چرخ فوكر ١٠٠ ایران ایر، بروی باند فرودگاه مهرآباد تهران
فیلم/ یکی از پر بیننده ترین ویدئوهای توئیتر ایرانی ها
عکس/  غَش‌کردن متهم به "فساد اقتصادی" در دادگاه
فیلم/ استقبال مردم کنگان از روحانی با شعار : کلیدساز دروغگو، کلید تدبیرت کو
فیلم/  رشت/ ماموران نیروی انتظامی به میان جشن و شادی مردم در میدان شهرداری ریختند تا مراسم را به هم بزنند
طرح نام صادق لاریجانی و علی‌اکبر ناطق‌نوری در زمین خواری بزرگ کلاک
عکس/ ماموران امنیتی دفتر حزب پان ایرانیست در تهران را پلمپ کردند
فیلم/ جشن چهارشنبه سوری مردم تهران در فلکه دوم تهرانپارس همراه با رقص و پایکوبی خیابانی
آگهی های تجارتی