«گام دوم» و امتداد دستاوردهای زیان‌بار

بیانیه‌ علی خامنه‌ای با عنوان «گام دوم انقلاب»، نوید فلاکت و بدبختی بیشتری را به مردم ایران می‌دهد، چون اصولا قرار نیست تجدیدنظری در قوانین و سیاست‌ها و روال‌ها صورت گیرد. قرار است به مردم از داروی سمی‌ای که در چهل سال گذشته تحت عنوان داروی نجات‌بخش داده شده است، بیشتر خورانده شود. به همین جهت، باید نام این بیانیه را «گام دوم  تحقیر و فلاکت» نامید. مشکل آن است که این‌بار خامنه‌ای در اجرای سیاست‌های شکست‌خورده‌ای مثل دوبرابر شدن جمعیت، غرب‌ستیزی و اقتصاد مقاومتی‌اش اصرار دارد: «من روی این بیانیه خیلی زحمت کشیدم... بنای بر این ندارم که اگر چیزی نوشتم یا مطلبی می‌ گویم از دیگران درخواست کنم که روی آن کار کنند، ولی راجع به این می‌گویم این کار را بکنند...» (نقل مهدی شب‌زنده‌دار از علی خامنه‌ای، ۲۷ بهمن ۱۳۹۷)

در گام اول چه گذشت؟
دستاوردهای سیاست‌های اسلامی‌سازی، غرب‌ستیزی، گسترش‌طلبی، یهودستیزی و تمامیت‌خواهی چهل سال گذشته را در مهم‌ترین شاخص‌های اقتصادی و اجتماعی، به ترتیب زیر خلاصه می‌کنم:

۱- برآیند رشد اقتصادی صفر، تورم و نرخ بیکاری دو رقمی در چهل سال گذشته. به بیان محمدرضا باهنر: «از سال ۵۸ تا ۹۴ متوسط رشد اقتصادی ما ۳ درصد بوده که با درنظر گرفتن رشد جمعیتی، این رقم رشد اقتصادی صفر می‌شود. متوسط تورم در طول ۱۵ سال قبل از انقلاب، تک‌رقمی بوده، اما متوسط تورم بعد از انقلاب، بالای ۲۰درصد بوده است. البته ما نرخ تورم ۴۴ درصدی را هم تجربه کردیم. نرخ بیکاری بعد از پیروزی انقلاب همواره دو رقمی بوده و هرگز تک رقمی نشده است.» (خبرگزاری فارس، ۱۷ مرداد ۱۳۹۶)

۲- رفتن حدود دو سوم مردم ایران به زیر خط فقر نسبی و یک‌سوم به زیر خط فقر مطلق، به بیان وفادارترین اقتصاددانان رژیم، با توجه به حداقل نرخ دستمزد و حداقل هزینه‌ زندگی

۳- ۲۳ تا شصت برابر شدن تعداد زندانیان کشور (۱۰ هزار نفر در سال ۵۷ تا ۲۳۰ یا ۶۰۰ هزار نفر در سال ۹۷)

۴- ترک تحصیل حدود ۸ تا ۱۰ میلیون کودک و نوجوان

۵- چهار میلیون معتاد که حاکمان دیگر مثل سه سال پیش، وجود آن‌ها را انکار نمی‌کنند. تا حدود سه سال پیش، این آمار را ۱/۲ میلیون اعلام می‌کردند. اما رییس سازمان بسیج نمی‌گوید ۴ میلیون معتاد در کشور هستند. به‌جای آن، می‌گوید: «۹۵ درصد جمعیت کشور از نظر مصرف مواد مخدر پاک هستند.» (وب‌سایت الف، ۲۷ بهمن ۱۳۹۷)

۶- حدود ۱۵ تا ۲۳ میلیون حاشیه‌نشین شهری که در بیغوله‌ها زندگی می‌کنند (فراموش نکنید که در زمان انقلاب ۵۷ شکایت‌ها از چند ده‌هزار بیغوله‌نشین بود)

۷- بیش از ۲۰ میلیون نفر که با انواع بیماری‌ها و اختلالات روانی درگیرند

۸- ۱/۵ تا ۷ میلیون کودک کار

۹- ۱۵۰هزار معتاد کارتن‌خواب یا قبرخواب

۱۰- مهاجرت حدود پنج تا هفت میلیون ایرانی به‌دلیل شرایط وخیم اقتصادی و اجتماعی و سیاسی

۱۱- خالی از سکنه شدن حدود ۳۰هزار روستا

۱۲- از میان رفتن غیر قابل بازگشت بخش قابل‌توجهی از جنگل‌ها، مراتع و منابع آب روزمینی و زیرزمینی

۱۳- بیرون ماندن ۶۲ درصد از نیروی کار از بازار اشتغال (۳۷ میلیون از حدود ۶۰ میلیون؛ بیش از ۸۰ درصد زنان و حدود ۵۰ درصد جوانان)

۱۴- حمایت از رژیم اسد که حدود ۵۰۰ هزار سوری را کشت و حدود ۳۰۰حمله‌ شیمیایی علیه مخالفان داشت

۱۴- به کشته و زخمی دادن صدها هزار نفر پس از فتح خرمشهر برای فتح کربلا و قدس

۱۵- پیش بردن برنامه‌ی اتمی با صدها میلیارد دلار خسارت

اینها همه دستاوردهای جمهوری اسلامی‌اند، در گام اول به تعبیر خامنه‌ای و هیچ رقیب داخلی یا قدرت خارجی در آن‌ها نقش نداشته است. حسن روحانی در روزهای سالگرد انقلاب ۵۷ ادعا کرده بود که در همه‌‌ زمینه‌ها پیشرفت شده است. این پیشرفت‌ها همه در آمارهایی است که فلاکت و بدبختی عمومی مردم را نمایان می‌کند. بخش تحقیر آن را نیز همگان در نقض حقوق روزمره‌ (اساسی، مدنی و بشری) خود در کوچه و خیابان و زندان و مراکز دولتی می‌توانند تجربه کنند.

در گام دوم چه خبر است؟
آنچه از بیانیه‌ خامنه‌ای در سالگرد چهل‌سالگی جمهوری اسلامی برمی‌آید، این است که نه‌تنها قرار نیست در امور فوق تغییر مسیری صورت گیرد، بلکه سیاست‌هایی که کشور را بدین‌جا کشانده‌اند، تداوم خواهند یافت. از محتوای سخنان خامنه‌ای و کدهایی که در حوزه‌ سیاست‌گذاری می‌دهد (اقتصاد مقاومتی) ظاهرا در گام دوم قرار است این ارقام چندبرابر شود. بنابه گفته‌ مدیرکل کمیته امداد استان همدان، «در سال جاری افراد تحت پوشش این نهاد حمایتی، از نظر خانوار بیش از ۲۴ درصد و از نظر نفرات ۳۶ درصد افزایش یافته است.» (روزنامه جمهوری اسلامی، ۸ اسفند ۱۳۹۷)

سیاست خارجی
در گام دوم تحقیر و فلاکت، روابط خارجی جمهوری اسلامی با وضوح بیشتری بر این قرار خواهد بود: عمل به‌عنوان آن‌چه به تعبیری، گاوی شیرده برای چین و روسیه خوانده می‌شود، محدود و محصور شدن بیشتر ازسوی ایالات متحده آمریکا به‌منزله‌ حکومتی یاغی  و نفت در برابر غذا و دارو برای زنده ماندن (ازسوی اروپا). سیاست خارجی جمهوری اسلامی این نقش‌های در نظر گرفته‌شده یا تعیین‌شده را محقق خواهد کرد. بسیاری از کشورها مثل کشورهای حاشیه خلیج فارس و ایالات متحده و برخی دول اروپایی کم‌کم دارند از خواب غفلت دربرابر سیاست‌های رژیم بیدار می‌شوند و برای منافع و امنیت ملی خود به مقابله با جمهوری اسلامی خواهند پرداخت و این مقابله شرایط را برای مردم نیز دشوارتر خواهد کرد.

سیاست داخلی
در گام دوم، فرایندی که اصلاح‌طلبان از سال ۹۲ برای تبدیل شدن به اصول‌گرا آغاز کرده‌اند، تکمیل خواهد شد. آنها دیگر فاصله‌ای با علی لاریجانی و احمد توکلی و ضرغامی ندارند و بسیار شبیه به آن‌ها عمل می‌کنند، تاحدی که علی لاریجانی «هویت ساز» ممکن است به نامزد ریاست جمهوری آن‌ها تبدیل شود. برخی از اصلاح‌طلبان (مثل نعمت احمدی و شهاب‌الدین طباطبایی) به خوش‌‌آمدگویی یکی از عوامل کشتار سال ۶۷، ابراهیم رئیسی پرداخته و از ریاست او بر قوه‌ قضاییه دفاع کرده‌اند. دستگاه سرکوب در کنار نظام رانتی جمهوری اسلامی، در نابود کردن هرگونه برنامه‌ اصلاح‌طلبی موفق بوده است. در گام دوم سیاست کاملا به اعمالی محدود خواهد شد که دستگاه‌های امنیتی و مافیایی می‌خواهند.

طلیعه‌های گام دوم
در گام دوم نه‌تنها دستی به تحقیرها و فلاکت‌های فوق زده نمی‌شود، که تحقیرها و فلاکت‌های تازه‌ای بدان‌ها افزوده خواهد شد. نشانه‌های گسترش این امر، همین روزها دیده می شود؛ با تداوم سیاست‌های موجود، افراد زیادی روزانه غذای خود را از میان زباله‌ها جمع کرده و به انواع بیماری‌ها دچار خواهند شد (نگاه کنید به شرایط ونزوئلا). مردم به جای سرپناه به اجاره‌ یک اتاق حلبی بر پشت‌بام‌ها اکتفا خواهند کرد، چون نمی‌توانند اجاره بپردازند (این روند آغاز شده است). به‌تدریج پشت‌بام‌های شهرهای بزرگ، به دنیایی از حلبی‌آبادهای فضایی تبدیل خواهند شد؛ طول صف‌های مواد غذایی به کیلومترها خواهد رسید (به صف‌های گوشت مرغ و گوشت یخی در این روزها نگاه کنید)؛ حکومت که واگذاری بخش‌هایی از خشکی و آب‌های ساحلی را از چابهار (واگذاری به هند) و کیش و خلیج فارس (واگذاری به چین) آغاز کرده است، کم‌کم به مناطق دیگر کشور می‌رسد.

با سیاست‌ها و قوانین و روال‌های موجود، در گام دوم، جنگلی در کشور نخواهد ماند. همان‌طور که هادی کیا دلیری، رییس انجمن جنگلبانی ایران، می‌گوید: «تا ۳۰ سال آینده، جنگلی در شمال کشور نخواهیم داشت.» (الف، ۱۲ اسفند ۱۳۹۷)

نرخ تورم مثل ونزوئلا و زیمبابوه به ارقامی تا یک‌میلیون درصد خواهد رسید، ۳۰ هزار روستای دیگر تخلیه شده و جمعیتشان به حاشیه‌ شهرها خواهند رفت، میلیون‌ها مردم گرسنه به افغانستان و عراق یورش خواهند برد (مثل مردم ونزوئلا که به کلمبیا و برزیل می‌روند) و تعداد روحانیون از ۴۰۰ هزار فعلی به حدود یک میلیون خواهد رسید. 

این‌ها تنها حدس و گمان نیست، برون‌یابی منطقی (اکستراپولیشن) براساس روندهای موجود است. جمهوری اسلامی ظرفیتی فراتر از این ندارد و همه‌ ظرفیت‌های اصلاح از درون را با استقامت جدی از میان برده است. اما نیروهای مخرب آن با حدت و شدت در کارند و قرار نیست چیزی را در کشور سالم بگذارند و رها کنند.
مجید محمدی/ ایران اینترنشنال

[کد مطلب: 178497] [تاريخ انتشار: بيست و چهارم اسفند ۱۳۹۷ برابر با پانزدهم مارس ۲۰۱۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم اسفند ۱۳۹۷ برابر با نوزدهم مارس ۲۰۱۹ ، 11:12:42 توسط بیداری ایرانی .از آلمان
به کارگر تنبل تبعیدی. امروز وقت نمیکنم و از روی اسمارت فون کوتاه مینویسم.حتی مرغ پخته هم از حرفت خنده اش میگیرد که کمونیستی نادان مثل تو بگوید مدافع آزادی بیان است مثل رزیم اسلامی البته آزادی بیان فقط برای خودیها و فقط در خدمت ایدئولوژی توتالیتر اسلام یا کمونیسم.قبلا هم بهت گفتم که با نظراتت نشان میدهی کمتر اطلاعی از کمونیسم داری و فقط داری عمر و انرژی ات را برای یک ایدئولوژی سرکوبگر تلف میکنی دلیلش را هم آوردم. میگم این شعارهایت فقط بدرد نشریه های چپ کمونیست گروهک های مختلف میخورد نه یک سایت مثل پیک ایران که هدف روشنگری اش یقینا رسیدن به سکولار دمکراسی و آزادی است نه اینکه اشاعه یک ایدئولوژی بدتر از اسلام که کمونیسم ضد همه چیز باشد.مشکلت اینست توجه نمیکنی که: هر سخن وقتی و هر نکته مکانی دارد!!!! تو لازم نیست سنگ کارگران و تهیدستان را به سینه بزنی ابتدا بشین کمی فقط فکر کن و جواب پیدا کن که چرا مردم ستم دیده ایران بعد از آزمایش تلخ با دیکتاتوری اسلامی بیایند به دیکتاتوری پرولتاریای تو روی آورند که ابتدایش جنگ با آمریکاست و غرب؟ باز تحریم و بدبختی و عقب ماندگی کمونیستی و سیستم کنترل!!!!
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم اسفند ۱۳۹۷ برابر با نوزدهم مارس ۲۰۱۹ ، 00:46:18 توسط کارگر تبعیدی
به سانسورچی از آلمان، برای من جالب است که تو از ادبیات رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی استفاده می کنی، ""گروهک"! عجب. من ثابت میکنم که تو یک مستبد هستی، چرا؟ دلیلش بسیار ساده است، تو هر عقیده ای میتوانی داشته باشی، من از آزادی بیان تو دفاع خواهم کرد و ممکن است جانم را در این راه بدهم اما تو در همین فضای مجازی نیز کسانی چون من را تحمل نمی کنی و خواهان خفه کردن صدای من میباشی و مطمئن هستم، با بودن کسانی چون تو در قدرت، آزادی بیان کسانی چون من را به جرم گستاخ بودن با زندان و اعدام جواب می دهید. این است فرق بین من با تو. نوشته ام که با اعتصابات و سلاحهای سبک و سنگین رژیم جنایتکار ج.ا. را سرنگون میکنیم، خب، تو که سرنگونی طلب هستی، چرا با این نظر من بهم ریختی؟! من نوشتم با کتک زدن و شکنجه و اعدام زندانی و اسیر مخالف هستم اما پس از پیروزی دولت شوراها، تلاش نظامی دشمنانمان که امروز رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی میباشد را بشدت سرکوب می کنیم. مرگ بر رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی ایران زنده باد انقلاب سوسیالیستی برهبری طبقه کارگر بر قرار باد دولت دیکتاتوری پرولتاریا
نوشته شده در تاريخ بيست و هفتم اسفند ۱۳۹۷ برابر با هجدهم مارس ۲۰۱۹ ، 20:38:10 توسط بیداری ایرانی .از آلمان
به کارگر تبعیدی. جواب گستاخی ات را در فرصتی دیگر خواهم داد. عجیبه که خودت هم از پرت و پلاگوئی ات خسته نمیشوی چونکه در آن گروهک کمونیستی که مغزت را بدجوری شستشو دادند و از کله ات بتون ساختند و هرچه همه کاربران دیگر هم بارها بهت انتقاد میکنند و جوابت را هم دادند و،میدهند ولی از رو نمیروی. برو توی یک کارخانه در ایران یا هرکجا که زندگی میکنی ببین حتی یک کارگر هم تره برای شعارهایت خرد میکند؟ نه و خواهند گفت حالت خوب نیست یا چشم نداری ببینی کمونیسمت چه بلائی سر مردمان کشورهای بلوغ شرق آورد؟ برایت قبلا توضیح هم دادم که با ساختار غلط کمونیسم اتوماتیکوار به دیکتاتوری استالینی میرسی و نه از عدالت خبری خواهد بود ونه از آزادی. من و دیگران بهت میگیم کمونیسم تو نره ولی تو میگی بدوش. اتفاقا حضور تو خوبه تا دیگران ببینند که طرفداران کمونیسم مثل تو چه خشن و وحشتناک هستند و پیک ایران اگر تبدیل به نشریه و پلاتفرمی برای پروپاگاندای کمونیستهای امثال تو شود مطمئنا برخی از کاربران خودش را از دست خواهد و بی اهمیت میشود و کم نبودند سایتهای ایرانی که دربشان بسته شد.طرفدار سانسور کسی نیست ولی نه به هذیانگوئی ات!
نوشته شده در تاريخ بيست و هفتم اسفند ۱۳۹۷ برابر با هجدهم مارس ۲۰۱۹ ، 19:10:44 توسط افراسیاب
خوب مگه بد که روح استالین زنده بشه. اگه روح استالین زنده بشه تمام مسجدها با خاک یکسان میشه و اسلام نابود میشه، نسل آخوند کنده میشه و شما حتی یک زن چادری و داعشی در ایران نمیبینید. البته بعد از این رژیم مردم ایران حکومت کشورشون را میدن به امثال پهلویها و دوباره مسجد سازی شروع میشه
نوشته شده در تاريخ بيست و هفتم اسفند ۱۳۹۷ برابر با هجدهم مارس ۲۰۱۹ ، 18:38:46 توسط کارگر تبعیدی
به سانسورچی ایرانی از آلمان، من روی سخنم با کارگران و تهیدستان است، این مشکل من نیست که تو با نظرات من مشکل داری، توصیه من به کسانی چون تو این است که خودتان را ناراحت نکنید و بدون توجه از کنار نظرات من بگذرید. مسئولیت انتشار و یا عدم انتشارات نظرات هم با مسئولین سایت پیک ایران میباشد.
نوشته شده در تاريخ بيست و هفتم اسفند ۱۳۹۷ برابر با هجدهم مارس ۲۰۱۹ ، 14:45:49 توسط بیداری ایرانی- از آلمان
با نگاهی به کامنتهای طولانی و کیلومتری کاربر-کارگر تبعیدی- باید به او گفت که اولا سایت ایران حداکثر تعداد کلمات را محدود کرده تا در روده درازی یکسری مانعی ایجاد شود ولی میبینیم با شماره گذاری کامنتها 1، 3،2 تا به بالاتر گویا برخی میخواهند این محدودیت را دور بزنند. گذشته از حوصله دیگران را سربردن گویا این کاربر نمیخواهد درک کند که اینجا نشریه کمونیستی گروهکی مثل توفان یا غیره نیست و کاربران پیک ایران هم از طبقه کارگر فکر نکنم باشند که شعارهای همیشه تکراری کارگری او به گوششان برسد و یقیناً نتیجه معکوس میدهد و به طرفداران سلطنت افزوده میشود چونکه نظراتش هم ابزار خوبی برای وحشت انداختن بین کسانی است که بدنبال آلترناتیو بجای رژیم ملایان میگردند که این کمونیستها مثل کارگر تبعیدی میخواهند روح استالین را دوباره زنده کنند وقتیکه با چنین نظراتی هنوز به قدرت نرسیده همه مخالفینشان را تهدید به قتل و غارت میکنند.هنوز نفهمیده که بزرگترین دشمن اصلی ملت ایران اسلام است و حکومتش نه امپریالیسم آمریکا و سرمایه داری که چهل سال دست ج.ا. را باز گذاشته تا هار شده.کمونیسمی که شکست خورده ولی او حالیش نمیشود!؟؟
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم اسفند ۱۳۹۷ برابر با هفدهم مارس ۲۰۱۹ ، 22:21:02 توسط کارگر تبعیدی
ادامه....در مراکز تولیدی و در محلات ابتدا هسته ها و کمیته های مخفی خود را خواهند ساخت و با مسلح شدن کارگران و تغییر توازن قوا به نفع این طبقه، این کمیته ها پیش زمینه دولت جدید که همانا شوراهای مسلح کارگران میباشد، خواهند بود. بخشی ازعوامل نظامی و امنیتی رژیم وقتی که کارگران هم میهن خود را در مقابل خود ببینند، به آنها خواهند پیوست و این امر شکست دشمن و پیروزی انقلاب سرخ را تسریع خواهد کرد. ما کارگران و دیگر اقشار خلق، اعتصابات یکپارچه و سراسری و تمام سلاحهای سبک و سنگین را بر علیه رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی ایران و برای سرنگونی انقلابی این رژیم بکار خواهیم برد اما ما هیچ اسیر و زندانی را همچون فاشیستها و داعشیان سنه و شیعه کتک و یا کابل نمیزنیم، شکنجه و یا تجاوز نمیکنیم و هیچ زندانی را اعدام نمی کنیم اما هر تلاش نظامی دشمنانمان را بشدت سرکوب می کنیم. بر قرار باد دولت دیکتاتوری پرولتاریا برای نابودی نظام طبقاتی و الغای مالکیت خصوصی
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم اسفند ۱۳۹۷ برابر با هفدهم مارس ۲۰۱۹ ، 22:15:20 توسط کارگر تبعیدی
ادامه..... تا زمانی که امپریالیستها به حیات انگل وار خود ادامه دهند، این سناریوی غم انگیز بخصوص برای کارگران در کشورهای تحت سلطه همچنان بکار گرفته خواهد شد. تنها راه حل، انقلاب سوسیالیستی و حضور قدرتمند طبقه کارگر و اتحاد جهانی این طبقه در عرصه سیاسی، نظامی، اقتصادی و فرهنگی میباشد. کارگران و دیگر اقشار خلق نباید یک لحظه هم صبر کنند، آنها باید خود را سازماندهی کرده و در صف مستقل، مبارزات خود را با این رژیم ضد کارگرافزایش داده و عمق ببخشند. آگاهی توده ها درپروسه مبارزه افزایش خواهد یافت. آنها دوستان و دشمنان خود را خواهند شناخت.....
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم اسفند ۱۳۹۷ برابر با هفدهم مارس ۲۰۱۹ ، 22:10:17 توسط کارگر تبعیدی
1) تضاد رژیمهای ضد کارگری نظیر جنگ بین رژیمهای جنایتکار ایران و عراق و دخالت سیاسی و نظامی امپریالیستها، ویرانی و کشتار میلیونی کارگران و دیگر اقشار خلق در ایران، عراق، لیبی، سوریه، ویتنام، کامبوج، افغانستان، آفریقا و... ونابدی طبیعت را ایجاد کرده. دخالت و حمله نظامی امپریالیستها تمام زیر ساختها را نابود خواهد کرد. جنگ سالها ادامه خواهد داشت (امروز ترامپ با طالبان وارد مذاکره شده!) آنها عوامل سرسپرده دیگری را بجای رژیم کنونی بقدرت خواهند رساند و رژیم جدید نیز برای دوباره ساختن زیر ساختها بخصوص خرید تسلیحات نظامی، پلیسی و امنیتی با اسم رمز ایجاد نظم و امنیت و آرامش و در واقع سرکوب مقاومت کارگران، ابتدا با امپریالیستهای آمریکایی، قرار داد تجاری کلان خواهد بست، از بانک جهانی و آی ام اف که در کنترل امپریالیست آمریکا میباشد، وامهای زیاد دریافت خواهد کرد. افزایش فشار کار بر کارگران درایران همچنان ادامه خواهد یافت تا برای صادرات در مقیاس عظیم، آنها بیشتر تولید کنند، تا بتوان تنها بهره آن وامها را پرداخت کرد! امپریالیستها هم با این سیاست، اندکی بحران اقتصادی خود را تخفیف خواهند داد.
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم اسفند ۱۳۹۷ برابر با شانزدهم مارس ۲۰۱۹ ، 23:45:07 توسط کارگر تبعیدی
بزک کردن رژیم سابق و فرصت طلبانه آن را با شرایط کنونی مقایسه کردن و همچنین خار و منفی نشان دادن ونزوئلا تمامن جانبدارانه است. حکومت یاغی؟! اروپا و آمریکا از خواب غفلت بیدار میشوند؟! متاسفانه ما با یک مشت سلطنت طلب پرو امپریالیست و عاشق رژیم چنج روبرو هستیم. ضد یاغی یعنی مطیع. خب، مطیع چه کسی؟! توده ها؟ نخیر، مطیع امپریالیست آمریکا، چرا که از نظر آنها مردم عوامی بیش نیستند، هیچکاره اند و در معادلات سیاسی به حساب نمی آیند. هر چه هست، آن بالاها اتفاق می افتد. اینها میگویند بجای روسیه و چین، آمریکا باید غارت کند! ادعا میکند مردم قحطی زده شده و آواره کشورها میشوند و هیچ اعتراضی هم نمی کنند! مبارزات کارگران و بیکاران و سرکوب آنها از طرف رژیم را عمدن انکار می کند. تنها اشاره کوچکی به واقعه عظیم کشتار زندانیان سیاسی در دهه شصت شده، با مطرح نکردن سرکوب و فارسیزه کردن ملتهای کورد، تورک، عرب و بلوچ توسط این رژیم ، عامدانه این جنایات را انکار می کند. رژیم جنایتکار ج.ا. به سرکوب کارگران، ملتهای تحت ستم ملی و زنان ادامه خواهد داد اما خوب می داند که دیگ انقلاب سرخ در حال گرم شدن و جوشیدن است.
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم اسفند ۱۳۹۷ برابر با شانزدهم مارس ۲۰۱۹ ، 18:19:35 توسط افراسیاب
جمهوری اسلامی مثل یک گرگ درنده است که تیر خورده و داره خونریزی میکنه و باید صبر کرد تا این وحشی نتونه گاز بگیره و بعد تیر آخر را تو مغزش زد.اقتصاد ورشکسته و بی پولی یعنی مرگ، بی پول یعنی به طرف غذا و انرژی نمیرسه و میمیره. مردم ایران دقیقا میدانند چه بلای داره بر سر رژیم آخوندها میاد و از دیدن چهره های وحشت کرده و نگران ارازل حکومتی لذت میبرن، مخصوصا از هذیان گوئی هر روزه مسئولان و پاسداران رژیم. وقتی حکومت ملای سقوط کنه تقریبا نیم میلیون آخوند و پاسدار و مسئول حکومتی زندگیشون زیر و رو میشه، سیاهچالها و زندانهای ایران پر میشه از این ارازل و خیلیهاشون همون روزهای اول سقوط تیرباران میشن، بعد بازجوئیها شروع میشه همراه با کتک و کابل، تمام اموالشون مصادره میشه. هر روز میرن در زندان کتکشون میزنن تمام فیلمها و روزنامه ها رو میارن ببینن کی چکار کرده و کی چی گفته، کمیته حقیقت یاب ایجاد میشه باید مشخص بشه این حکومت چقدر آدم کشته و کجا دفن کرده چه کسی دستور داده و ماموران چه کسانی بودن همه و همه کس که با این رژیم همکاری کرده رو میگیرن. هیچکدام جائی برای فرار ندارن حتی عراق و سوریه
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم اسفند ۱۳۹۷ برابر با شانزدهم مارس ۲۰۱۹ ، 16:29:43 توسط آذر
اگرچه ج-ا، برای عقب نشینیھای محدود – آنھم بدون سروصدا – آمادگی دارد و بارھا نیز این عقب نشینیھا را در شرایطی که گریزی از آن نبوده انجام داده، اما، ج-ا، به دلایل بسیار ، بطور علنی ، نه حاضر است و نه قادر به عقب نشینی کلی از موضوعی که بنیاد سیاست خارجی آن را تشکیل میدھد. از تاثیر ساختار ایدئولوژیک دولت و تلفیق مذھب، وسیاست گرفته تا بحران ھمه جانبه داخلی، از جمله عواملی ھستند که باعث میشوند تا ج-ا، بر ادامه سیاست. خود اصرار بورزد. برای مثال بحران داخلی یک عامل مھم است. ج-ا، در تمام این سالھا تمامی معضلات اقتصادی را. به “دشمن خارجی” نسبت داده است. در واقع وجود “دشمن خارجی” ھمواره بھانه ای برای پوشش در ناتوانی ج-ا، برای مقابله با گسترش بحران اقتصادی بوده و باز به ھمین بھانه در جامعه جو امنیتی ایجاد کرده، خواستھای برحق توده ھا را بی پاسخ گذاشته و اعتراضات آنھا را سرکوب کرده است. ج-ا، اگر بخواھد پس از سالھا ازشعارھای خود در این رابطه عقب نشینی کند، دیگر پاسخی به توده ھا ندارد و ھمین مساله میتواند به گسترش موجی انقلابی و ویرانگر منجر شود که ج-ا، را به گورستان تاریخ بسپارد.
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم اسفند ۱۳۹۷ برابر با شانزدهم مارس ۲۰۱۹ ، 15:08:01 توسط بیداری ایرانی- از آلمان
آقای مجید محمدی جامعه شناس و تحلیلگر نسبتاً! خوب میباشد نوشت" میلیون‌ها مردم گرسنه به افغانستان و عراق یورش خواهند برد."گویا ترکیه از آینده اسفناک ایران خبر دارد که شروع کرد به دیوار کشیدن در مرزهایش با ایران تا میلیونها ایرانی گرسنه بدانجا پناهنده نشوند؟ البته فکر نکنم سران رژیم اینقدر ابله باشند و پای شعار اقتصاد مقاومتی بمانند چونکه میدانند ایرانی گرسنه که شود دیگر دین و ایمان نمیشاسد و برای همین برای حفظ نظام فاسد اسلامی اش تن به مذاکره و سازش با آمریکا خواهند داد و نرمش قهرمانانه 2 را با صلح و سازش فلان امام کذائی شیعیان خلاصه یکطوری توجیه میکنند! آخوندها شارلاتانهائی هستند که لنگه ندارند! فقط بدنبال تحریمها با فشار اقتصادی کمر شکن میشود رژیم را وادار به تسلیم کرد آنوقت بهترین فرصت برای مردم ایران است که در اوج ضعیف شدن رژیم ضد ایرانی و ضد مردمی ملایان به سرنگونی اش همت کنند چونکه با تداوم همین رژیم همان آش است و همان کاسه و کمتر چیزی به نفع مردم عوض میشود.فقط حیف ثروت نفت مردم ایران که فعلاً با قیمت بسیار ارزان بفروش میرسد تا رژیم فاسد اسلامی به حیات ننگینش ادامه بدهد!خطرات فقر؟!
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم اسفند ۱۳۹۷ برابر با شانزدهم مارس ۲۰۱۹ ، 11:38:31 توسط مشگل تشیع مافیایی
مسله ایرانیان زیاد جدی نیست. یک غلطی کردند و بعید است درتوان تصحیح آن باشند. ملتهای مثل افغانستان ویا فقیرترین ملت افریقایی، بلاخره جوری زندگی میکنند. یکی با فروش مواد مخدر، دیگری با گدایی ... ایرانی ها نفت وگازدارند و بعید است به سرنوشت مادورو دچار شوند. ۴ دهه گذشت، دههای دیگری هم سپری خواهد شد.--- ایرانیان برای گذرباید ابتدا مشگل تشیع مافیایی را حل کنند که نه درتوان روشنفکران!!!؟؟؟آنجاست و نه ملت آنجا.
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم اسفند ۱۳۹۷ برابر با پانزدهم مارس ۲۰۱۹ ، 20:32:48 توسط حمید
با اوضاعی که در ایران در چهل سال گذشته برقرار بوده و عکس العمل اکثریت مردم در برابر اینهمه فساد و جنایت و دروغ به نظر می‌رسد که رژیم برای مدت طولانی دیگری پا بر جا خواهد ماند. نگاهی به وضع مردم افغانستان که بسیار به ما ایرانی ها نزدیک هستند و ظرفیت عظیم آنها در قبول بدبختی نشان می‌دهد ما ایرانی ها هنوز خیلی جا داریم که بدبختی های بیشتری را تحمل کرده و لب به اعتراض باز نکنیم!
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
فیلم/در یکی از شهرهای ایران
آدرس نمی دیم تا آخوندها از عصبانیت سکته کنند
تسلط خامنه اي به زبان فرانسه!
فیلم/ اسم محل را نپرس/ این صحنه ها به عنوان حرکت های اعتراضی، از مدرسه تا خیابانها علیه حکومت اسلامی در حال گسترش است
"آرش صادقی در زندان اوین دستش را از دست داد" + عکس
فیلم/ جابجایی گسترده تجهیزات نظامی در جاده عسلویه (بوشهر و هرمزگان)
فیلم/ اسلام زنان را در ردیف کدام حیوانات قرار میدهد؟
اگر بین آمریکا و ایران جنگ شود، روسیه چه خواهد کرد؟
در حادثه انفجار در تهران  3 نفر کشته شدند
خرماهای تقلبی در بازار ایران + فیلم
محمد سرافراز، رئیس سابق صدا و سیما: کاخ سفید به تدریج و به روش کج دار و مریز بهانه برای درگیری رافراهم میکند
خبرگزاری روسیه: ترامپ طبق وعده انتخاباتی اش میخواهد به "مشکل ايران" پایان دهد حتی با توسل به جنگ/ نسخه آمریکایی برای ایران: 500 موشک در روز
نامه ای به نوبخت:  شما هنوز با ماشین جنگی آمریکا روبرو نشده اید /  دارند با شما شوخی اقتصادی میکنند و به زانو افتادەاید!
آگهی های تجارتی