وزارت خارجه آمریکا با انتشار ویدئویی از «مبارزه زنان ایرانی» حمایت کرد + فیلم


وزارت خارجه ایالات متحده با انتشار یک ویدئوی دو دقیقه ای، ضمن یادآوری موارد نقض آزادی زنان در ایران از زمان انقلاب سال ۵۷، اعلام کرد از مبارزات زنان برای احقاق حقوق خود حمایت می کند.

به گزارش صدای آمریکا، در توئیت روز جمعه ۲۴ اسفند وزارت خارجه آمریکا آمده است: زنان در ایران زمانی از آزادی برخوردار بودند، اما بعد از انقلاب اسلامی ۱۹۷۹ تنها به دلیل آن که خواستار احترام و زندگی بهتر هستند، سرکوب، تبعید، زندانی و کشته شدند. زنان ایرانی به مبارزه برای حقوق خود ادامه می دهند و ایالات متحده به همراهی با آنها ادامه خواهد داد.

در این ویدئو با عنوان «از شاعر تا خلبان» که حساب توئیتری وزارت خارجه منتشر کرده، به زنان ایرانی قبل از انقلاب اشاره شده و آمده که آنها می توانستند آزادانه هر شغلی را انتخاب کنند. در این ویدئو به مهناز افخمی اشاره شد که نخستین «وزیر مشاور در امور زنان» بود.

این ویدئو همچنین به فرخ‌رو پارسا نخستین وزیر زن ایرانی و شیرین عبادی نخستین قاضی زن اشاره کرده است، که اولی در ایران اعدام شد و دومی بعد از سال‌ها ایران را ترک کرد.

در پایان ویدئو به اعتراضات یک سال اخیر زنان در ایران به حجاب اجباری اشاره شد و گفته شده آنها شایسته برخورد با احترام هستند.

[کد مطلب: 178507] [تاريخ انتشار: بيست و پنجم اسفند ۱۳۹۷ برابر با شانزدهم مارس ۲۰۱۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم اسفند ۱۳۹۷ برابر با هفدهم مارس ۲۰۱۹ ، 16:48:17 توسط مزدك
تهمتن گرامى، با سپاس و آرزوى تندرستى براى شما، پيشاپيش فرارسيدن نوروز باستانى و سال جديد خورشيدى رابه شما و ديگر ايرانيان آزاديخواه و برانداز تهنيت ميگويم. خير پيش.
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم اسفند ۱۳۹۷ برابر با هفدهم مارس ۲۰۱۹ ، 13:11:38 توسط تهمتن - ش
به"مزدک" عزیز؛ با درود - بخاطر کمی وقت و حجم کم نظرنویسی؛ من تنها گوشه ای از نظر حامی پنهان نظام را افشا و برملا کردم. اما درود برشما که از مردوران نظام چه پنهان و چه آشکار؛ باکی نداشته و بخش دیگر نوشته مزدوران را﴿تحریم نظام﴾ یر ملا و افشا کردید. - درود دوباره برشما.
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم اسفند ۱۳۹۷ برابر با شانزدهم مارس ۲۰۱۹ ، 22:04:04 توسط مزدک
قسمت دوم--- هموطن شریف! قلب هر ایرانی‌ آزاده از دیدن صحنه هایی که در ۴۰ سال گذشته روزانه در گوشه و کنار توسط حکومت اسلامی فاشیستی و بدست عمالش رخ میدهد به درد میاید. بعد از ٨ سال مماشات باراك حسين اوباما (حاج حسین) با رژيم ايران و بزك كردن چهره كريه آن، زمان رو در رويى نزديك ميشود. با دستان خالی‌ به مصاف این مزدوران نمیتوان رفت. در تبلیغ و ترویج ۲ شعار فوق کوشا باشیم: بسیجی‌ رو باید کشت ..... چه با تفنگ، چه با مشت //// دانشجو، کارگر، طلایه دار خلق است ..... مسلسل، خمپاره، جواب ضد خلق است
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم اسفند ۱۳۹۷ برابر با شانزدهم مارس ۲۰۱۹ ، 21:58:25 توسط مزدک
قسمت اول---خطاب به ناشناس: گذشته از یکسان شمردن "کشور ما" و "نظام حاکم بر آن"، استفاده از عبارت "تحریم کمر شکن ملت" بسیار شک برانگیز هست: هم در مورد ماهیت شما و هم چنین مقاصد. جالبه که ۴۰ سال چپاول و دزدی و غارت و جنایت و اعدام، کمر ملت بدبخت فلک زده ایران رو نشکست ولی‌ تحریمی که هنوز یکسال عمر نکرده، پدر ملت رو دراورده؟؟؟ آخه چقدر رو می‌خواد که با این استدلال شما بدین نتیجه میرسیم که سیاست پول نقد دادن حاج حسین اوباما به ایران (نظام ایران) باعث آسون زیستن ملت شریف ایران شد!!! بنظر میاد که خودتونو به خواب زدید وقتی‌ حسن خرس الله (نصر الله) خودش اقرار میکنه که به علت فشارهای آمده بر رژیم سید علی‌ گدا، دیگر مثل گذشته کمک مالی از رژیم دریافت نمیکنن و کاسه دریوزه گی بدست گرفته از دیگران تقاضای کمک می‌خواد. خلاصه کنم، حتا خردسالان مهد کودک نیز میدانند که "خسارت" وارده به "خزانه مملکت" که در اثر تحریم‌ها رخ داده، در درجه اول و بطور فاحش ضربه نه به ملت محروم ایران بلکه به رژیم‌ها و گروه‌های تروریستی زده که رژیم ایران منبع مالی‌ و ارزاقی آنها بوده است.
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم اسفند ۱۳۹۷ برابر با شانزدهم مارس ۲۰۱۹ ، 20:36:24 توسط تهمتن - ش
به آنانیکه هدف از نوشته ها را بخوبی نمی فهمند﴿یا سرسری میخوانند﴾و یا خودرا به نفهمی زده اند!! اگر ممکن است معنای : "برعلیه کشورما﴿که همان مردم متنفر ازهمین نظامند﴾ و نظام حاکم﴿همان نظام جنایتکار آخوندان﴾ متحد شده..." که دراولین نظرناشناس آمده؛ برای ما تعریف کنند؛ او سعی میکند این دو را ﴿ نظام و مردم﴾ را پیوسته و همراه هم نشان دهد و وانمود کند و بخورد شما بدهد !! برای این کار از عربستان هم سواستفاده میکند !! و عربستان را دشمن "مردم ایران + نظام" قلمداد میکند!! اما مزدوران پنهان نظام فراموش میکنند که مگر همین آخوندان نبودند که سالهای سال با فرستادن حجاج ایرانی به مکه دست به بلوا و خونریزی درآن کشور زده و میزنند و بمب کذاری در ساختمان خیبر در ریاض کردند و درصدد آشوب شعیان شرق عربستان دست به نفاق زده و میزنند. حال این عربستان ست و یا آخوندان جنایتکار که نه فقط درعربستان؛بلکه در سزاسر منطقه آتش افروزی کرده و میکنند!! و دشمن صلی ما کیست ؟؟ نظام جنایتکار است و یا عربستان ؟؟؟ گاهی هم "بین جملات" را نیز بخوانید.
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم اسفند ۱۳۹۷ برابر با شانزدهم مارس ۲۰۱۹ ، 17:39:00 توسط سلطنت طلب
من سلطنت طلب هستم و دشمن دشمن من دوست من است، ما نباید دست کمک دیگران را در راه سرنگونی این رژیم دزد و جانی و بدست اوردن آزادی، برگرداندن ارزشهای از دست رفته رد کنیم، بلکه باید تشکر نیز کرد.
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم اسفند ۱۳۹۷ برابر با شانزدهم مارس ۲۰۱۹ ، 17:22:43 توسط نام مستعار
حالا كجاي نوشته اين ناشناس اشتباه بود كه از سوراخ سايبري نظام بيرون ميخواهيد بكشيدش بيرون . اكر قرار باشه در نظام اينده باز هم نظر دهنده ها را سوراخ كشي بكنيم كه همين جمهوري اسلامي داريم . اين ها در قدرت هستند و اينقدر تهديد نميكنند .
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم اسفند ۱۳۹۷ برابر با شانزدهم مارس ۲۰۱۹ ، 17:14:53 توسط به همین سادگی
این رژیم قصدا مردم را دراین وضعیت اسفناک انداخته، که مخالفان یا ترک ایران کنند و یا به این زندگی ذلت بار تن بدهند، در هر ۲ صورت رژیم برنده هست و به دزدی و غارت مملکت ادامه میدهد، معترضین هم زندانی،کشته و مفقود میشوند. به همین سادگی
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم اسفند ۱۳۹۷ برابر با شانزدهم مارس ۲۰۱۹ ، 14:51:43 توسط تهمتن - ش
به" ناشناس" اگر بحث ما رو در رو بود و نوشته نشده بود؛ خب میتوانستی حاشا و انکار کنی!! اما خوشبختانه چنین نیست و هنوز جوهر نوشته ات خشک نشده و جایی برای حاشا و انکارت هم باقی نگذاشته !! من شما را فبلا هم از سوراخ سایبری نظام بیرون کشیده ام و حالا هم این نوع هذیانگویی حتا گلاه بر سر کودکان دبستانی هم نمیگذارد!! چه رسد بخوانندگان این سایت !!
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم اسفند ۱۳۹۷ برابر با شانزدهم مارس ۲۰۱۹ ، 12:45:59 توسط ناشناس
تهمن يا همان برزو ..... زحمت خواندن نوشته را نيز به خود نميدهد. كشور ما را با حكومت ما قاطي كرده . جمهوري اسلامي با دشمنان احمق مشكلي ندارد البته اگر تهمين خود مهره سايبري و ساعت مزد بسيجي نباشد. برزو ... ها مبارزه خود را بكنند و ناشناس هم به مقاومت و مبارزه خود ادامه دهند.با فحاشي خود را خسته نكن و به مبارزه در جبهه خود ادامه بده . ايران آباد و ازاد براي همه است .
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم اسفند ۱۳۹۷ برابر با شانزدهم مارس ۲۰۱۹ ، 12:03:17 توسط تهمتن - ش
به"ناشناس" مزدوران نظام؛ این سایت را با روزنامه کیهان شریعتمداری و خوانندگان مزدور بسیجی آن بحساب نیآورند؟؟!! میگوید * کشورما و حکومت ما * جل الخالق !! و سپس از پیشرفت زنان در * حکومت ما *؛ از حکومت *ما* هم دفاع میکند؟؟؟!!! البته برای گمراهی *ما*؛ چند فحش مصلحتی هم به حکومتگران * ما * میدهد !! اما زیانبارتر اینکه هرگاه مزدوران نظام نطراتی ضد امریکایی را مشاهده کنند؛ آنان هم به وسط پریده و همراهی میکنند؛ هر چند اهداف شان مختلف ست. اما لاجرم همان اتحاد تاریخی ﴿؟؟؟﴾ را به نمایش میگذارند.
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم اسفند ۱۳۹۷ برابر با شانزدهم مارس ۲۰۱۹ ، 10:06:16 توسط تهمتن - ش
آنانیکه از حکومتهای مرتجع منطقه خارمیانه دادسخن سرمیدهند؛ اگرممکن ست نامی از حکومتهای غیر ارتجاعی﴿حال به انقلابی کاری نداریم﴾ را نه فقط در منطقه بل درجهان برای ما ایرانیان نام به برند تا سرمشق کنیم و ما هم به خیل حکومتهای ضد امپریالیست درجهان به ییوندیم !! آیا حکومت های رفیق رابرت موگابه زیمبابئوه افریقا را سرمشق کنیم و یا رفیق مادورو ونزوئلا ؟؟!! متاسفانه برخی حتا صرب المثل "دشمن دشمن؛ من دوست من ست" را هم فراموش کرده اند؟! اما ویتنام کمونیست کنونی برای پیشرفت اقتصادی و عیره ازاین صرب المثل استفاده میکنند و امپریالیست امریکا و کمبانی های مپریالیستی سر از ویتنام﴿مدینه فاضله سابق !!﴾درمی آورند که با این حساب دیگر امپریالیست امریکا را دشمن بحساب نمی آورند. اما امروز برخی چنین می اندیشند که مردم ایران حتا این ضرب المثل را هم نادیده بگیرند و بجای مبارزه با آخوندان و یا درضمن مبارزه با آخوندان؛ دست رد به سینه حمایت امریکا ازمردم وخصوصا زنان زده و درصورت پبروزی بر آخوندان﴿البته بادست خالی وبدون اسلحه!!﴾و بعداز آن هم بجنگ امپریالیست امریکا رفته تا به نقطه ای برسیم که امروز ویتنام رسیده ست !!
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم اسفند ۱۳۹۷ برابر با شانزدهم مارس ۲۰۱۹ ، 09:23:13 توسط ناشناس
اشك تمساح براي زنان ما كافي نيست . چرا كه دولت فخيمه ترامپ و وزارت خارجه ان به رهبري پمپئو با ضد زن ترين رژيم دنيا يعني عربستان سعودي بر عليه كشور ما و توجه كنيم كشور ما و نظام حاكم بر ان متحد شده و حتي تكفيري ها را هم به جان ما انداخته، اين آسك تمساح ها را براي صدام و اسد ر قذافي نيز ميريختند . حال ببينيم كه وضع اين كشور ها به كجا كشيده. زنان ما بدون كمك شما و با تكيه بر قدرت خود و ريشه هاي تاريخي و فرهنگي و بدون توجه به فشار هايي نظام ضد زن جمهوري كثيف اسلامي و با وجود قوانين دست و پا گير به درجات بالايي اذ افتخار رسيده اند. . پس خواهش ميكنيم خير شما نخواسته فقط شر خود به ما نرسانيد. همه ميدانيم كه خدمت به زنان و مردان ما از راه تسليح دشمنان و تحريم كمر شكن ملت ( دولتي ها كه كه ايشان هم نميگزد ) نيست.
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم اسفند ۱۳۹۷ برابر با شانزدهم مارس ۲۰۱۹ ، 08:34:30 توسط آذر
آمریکا، تلاش میکند با تحریمها وضعیت اقتصادی و سیاسی ج-ا، را در هم بریزد، نه برای سرنگونی آن و یا به خاطر آزادی زنان و رفاه مردم ایران، بلکه فقط و فقط برای وادار کردن آن به عقب‌نشینی، مذاکره و بیرون راندن آن از سوریه، لبنان، عراق و یمن و دست برداشتن از بی‌ثبات کردن رژیم‌های طرفدار آمریکا.نزاع دولت آمریکا و ج-ا، بر سر توسعه‌طلبی و کسب هژمونی در منطقه خاورمیانه است. ج-ا، همانند دولت آمریکا یک رژیم ارتجاعی توسعه‌طلب و تجاوزکار است. پان‌اسلامیسم،اساس سیاست خارجی این رژیم است. ج-ا، به بهای فلاکت مردم ایران، تلاش کرده است در منطقه خاورمیانه رژیمهای اسلا‌مگرای مرتجع شیعه از قماش خود را بر سرکار آورد و گروههای تروریست اسلام‌گرا را در کشورهای دیگر سازمان دهد.این سیاست توسعه‌طلبانه با توسعه‌طلبی‌های امپریالیسم آمریکا که خود را ارباب و نیروی برتر منطقه میداند و از رژیمهای ارتجاعی رقیب ج-ا، در منطقه حمایت میکند،تضاد و برخورد پیداکرده و نزاعی را به بار آورده است که یکی از عواقب آن تحریمهایی است که اکنون ج-ا، میکوشد تمام بار آنها را که خود نیز باعث آن بوده است،بر دوش کارگران و زحمتکشان ایران بیندازد.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
فیلم/در یکی از شهرهای ایران
آدرس نمی دیم تا آخوندها از عصبانیت سکته کنند
تسلط خامنه اي به زبان فرانسه!
فیلم/ اسم محل را نپرس/ این صحنه ها به عنوان حرکت های اعتراضی، از مدرسه تا خیابانها علیه حکومت اسلامی در حال گسترش است
"آرش صادقی در زندان اوین دستش را از دست داد" + عکس
فیلم/ جابجایی گسترده تجهیزات نظامی در جاده عسلویه (بوشهر و هرمزگان)
فیلم/ اسلام زنان را در ردیف کدام حیوانات قرار میدهد؟
اگر بین آمریکا و ایران جنگ شود، روسیه چه خواهد کرد؟
در حادثه انفجار در تهران  3 نفر کشته شدند
خرماهای تقلبی در بازار ایران + فیلم
محمد سرافراز، رئیس سابق صدا و سیما: کاخ سفید به تدریج و به روش کج دار و مریز بهانه برای درگیری رافراهم میکند
خبرگزاری روسیه: ترامپ طبق وعده انتخاباتی اش میخواهد به "مشکل ايران" پایان دهد حتی با توسل به جنگ/ نسخه آمریکایی برای ایران: 500 موشک در روز
نامه ای به نوبخت:  شما هنوز با ماشین جنگی آمریکا روبرو نشده اید /  دارند با شما شوخی اقتصادی میکنند و به زانو افتادەاید!
آگهی های تجارتی