فرمانده کل سپاه: در عراق و سوریه دویست هزار نیرو را سازمان‌دهی کرده‌ایم


محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران، با اشاره به نقش جمهوری اسلامی در «سازمان‌دهی یکصدهزار نیروی مردمی» در عراق و همین تعداد در سوریه، و همچنین «توانایی موشکی» گروه حزب‌الله لبنان، این موارد را «از موفقیت‌های بی‌نظیر انقلاب اسلامی» توصیف کرده است.

به گزارش رادیو فردا، محمدعلی جعفری در گفت‌وگوی مفصلی با دوهفته‌نامه «سروش» که خلاصه‌ای از آن روز یکشنبه ۲۶ اسفند در رسانه‌های ایران منتشر شد، با اشاره به اقدامات نظامی جمهوری اسلامی در کشورهای منطقه گفته است که «این موفقیت‌ها ... خیلی هم قابل بیان نیست؛ یعنی بیشتر حسی است و باید حس شود».

فرمانده کل سپاه پاسداران در این مصاحبه گفته است جمهوری اسلامی «حدود یکصدهزار نیروی مردمی» را در سوریه سازمان‌دهی کرد که «مقابل داعش و جبهه‌النصره مقاومت می‌کنند و با معارضان سوری می‌جنگند».

جمهوری اسلامی به‌جز اعزام نیروهای نظامی‌اش به سوریه، شبه‌نظامیانی شامل شهروندان سوری، افغان، پاکستانی و برخی دیگر از کشورها را نیز تحت عناوینی چون «گردان‌های زینبیون» و «گردان‌های فاطمیون» سازمان‌دهی کرده است.

سرلشگر جعفری همچنین در ادامه گفته است جمهوری اسلامی در عراق نیز «یکصدهزار نیرو از مردم» را ایجاد کرد «و برخی نیروهای ایرانی نیز برای انتقال تجربه‌ها رفتند تا آنها را سازمان‌دهی کنند».

محمدعلی جعفری با تأکید بر اینکه «وظیفه ما است که تجربه‌ها را در اختیار آنها قرار دهیم و در بخش‌های مختلف توانمند‌سازی کنیم» گفته است: «کمک نظامی را خود محور مقاومت از ایران مطالبه می‌کند».

محمدعلی جعفری با ادعای اینکه موشک‌های حزب‌الله لبنان تمام نقاط اسرائیل را «تحت پوشش دارند» گفته است اسرائیل «در اطراف خود در محاصره کامل بوده و بخش عمده‌ای از خاک اشغال‌کرده را نیز از دست داده است».

[کد مطلب: 178578] [تاريخ انتشار: بيست و ششم اسفند ۱۳۹۷ برابر با هفدهم مارس ۲۰۱۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم اسفند ۱۳۹۷ برابر با هفدهم مارس ۲۰۱۹ ، 19:40:21 توسط مزدک
به فرمانده کل سپاه پاسداران- محمدعلی جعفری: کمتر خالی‌ ببند!!! تو، و اون رژیم اسهالی که مدتهاست به روغن سوزی افتاده، اگه آه در بساط داشتید که یک پاسخ ناقابل در قبال ۲۰۰ حمله هوایی رژیم اشغالگر قدس به پایگاهاتون در سوریه رو میدادید. آره "باش تا صبح دولتت بدمد.... کین هنوز از نتایج سحر هست"!!! هموطن شریف! با دستان خالی‌ به مصاف این مزدوران نمیتوان رفت. در تبلیغ و ترویج ۲ شعار فوق کوشا باشیم: بسیجی‌ رو باید کشت ..... چه با تفنگ، چه با مشت //// دانشجو، کارگر، طلایه دار خلق است ..... مسلسل، خمپاره، جواب ضد خلق است
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم اسفند ۱۳۹۷ برابر با هفدهم مارس ۲۰۱۹ ، 19:28:52 توسط مزدک
به جواد: همانطور که اخوی بزرگوار شما (جوات ظریف) منکر پناهنده سیاسی و یا زندانی سیاسی در ایران بود، شما هم سقوط محتوم رژیم محبوب و ناب محمدی خودت رو شوخی‌ تلقی‌ بکن. فقط حواست باشه که غافلگیر نشی‌ و بخودت بگی‌ "ای دل غافل، شوخی‌ شوخی‌، جمهوری اسلامی به زباله دان تاریخ پیوست و زمان حسابرسی فرا رسیده"! آره، دیر و زود داره ولی‌ سوخت و ساز نداره!
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم اسفند ۱۳۹۷ برابر با هفدهم مارس ۲۰۱۹ ، 13:48:18 توسط تهمتن - ش
آقا جواد !! نظر من برای معتادان هروئینی مانند شما نبود !! اما براداران قاچاقجی پاسداران ات این مواد را دارند و میتوانید این درخواست لمپن نانه را از برادران قاچاقچی لمپن تر از خود را؛ قبل از نابودی شان بکنید!!
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم اسفند ۱۳۹۷ برابر با هفدهم مارس ۲۰۱۹ ، 13:41:33 توسط ايراني
اينها زماني هم ادعا ميكردند كه ارتش بيست ميليوني در داخل دارند و حالا خودشون هم ميدانند كه حتي قادر به جمع كردن دو هزار نفر با ميل باطني براي ٢٢ بهمن نيستند و ديگر نميشود چنين ادعايي رو در داخل كرد حالا لاف داشتن ٢٠٠ هزار نَفَر در عراق و سوريه را ميزنند منو ياد وزير جنگ عراق مياندازه كه أمريكي ها تا بغل گوشش أمده بودنند و اون جلوي دوربين ميگفت خبري نيست و ما كنترل را در دست داريم.
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم اسفند ۱۳۹۷ برابر با هفدهم مارس ۲۰۱۹ ، 12:36:35 توسط سخنگو
فرمانده سپاه به نظر موادي ميايد و از طريق كوك كردن مزدوران در و ورش فرماندهي ميكند . دويست هزار نَفَر گنده گويي است و اگر هم راست باشد روزي هشت تا ده ميليون دلار هزينه دارد كه براي حكومت مقدور نيست بنا براين از گفتن اين دروغ هدف ديگري دارد . احتمالا چيز هايي ميدانند و دارند دروع درماني ميكنند و رجز ميخوانند .
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم اسفند ۱۳۹۷ برابر با هفدهم مارس ۲۰۱۹ ، 12:22:04 توسط جواد
تهمتن جان معلومه جنسش خوبه کجا خریدی داداش آدرس بده ما هم بگیریم
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم اسفند ۱۳۹۷ برابر با هفدهم مارس ۲۰۱۹ ، 11:14:20 توسط تهمتن - ش
هشدار : مردم و جوانان ایران - این هشدار حدی ست؛ آغاز حملات نظامی امریکا به حکومت آخوندان بسیار حدیست. این حملات به پایه های حکومتی ناگهانی و بدون اعلام قبلی ست که فاز نخست حمله ناگهانی به وزارت اطلاعات در تهران و پایگاهای بسیج که مملو از اسلحه هستند خواهدبود. خودرا برای حمله و بدست آوردن اسلحه ها بعداز حمله به این مراکز آماده کنید. - این حملات از آغاز بهار تا "تابستان داغ " آینده احتمالی روزانه دارند؛ بزبانی دیگر؛ احتمالش هر آن و هر لحظه است. - دلیل این حملات به نظام را هم در گفته های فرمانده سپاه که به سختی ترسیده ست میباشد که برای اولین بار از دخالت نظام در عراق و سوریه و تعداد مزدوران را بی محابا به جهان اعلام میکند؛ هرچند هارت و پوت ست؛ اما آخرین تهدید است که از قبل خمله نظامی به رژیم محسوب میشود که خود نظام شکی در این حمله ندارند. - مردم و جوانان؛ خصوصا در تهران؛ این احطار و هشدار را بسیار جدی بگیرید و در حمله بمراکز حکومتی نیمه ویران شده درنگ نکنید و اسلحه ها برای نابودی قطعی نظام بدست خود؛ بدست آرید. - تاکید دوباره : این اخطار و هشدار بسیار بسیار جدی ست.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
به کوری چشم ملايان
فيلم/  تهران رقص و شادی مردم، شب گذشته در خیابان آیت شمالی نارمک 
چه کسانی بیانیه گام دوم خامنه ای را قدسی خواندند؟
عکس/ حادثه برای هواپیمای ایرانی در قطر
بازداشت ایرانی‌ها با پاسپورت جعلی اسرائیلی در فرودگاه‌های جهان! +عکس
فيلم/ ضرب و شتم يک بانو توسط پليس وحشی حکومت اسلامی
عکس/  غَش‌کردن متهم به "فساد اقتصادی" در دادگاه
طرح نام صادق لاریجانی و علی‌اکبر ناطق‌نوری در زمین خواری بزرگ کلاک
عکس/ ماموران امنیتی دفتر حزب پان ایرانیست در تهران را پلمپ کردند
پسر تختی: پدرم خودکشی کرد 
فیلم/ یکی از پر بیننده ترین ویدئوهای توئیتر ایرانی ها
نخست وزیر نیوزیلند تعداد کشته های تیراندازی به دو مسجد در نیوزیلند را ۴۰ تن اعلام کرد /  + تصویر مهاجم
به اين می گويند از آب گل آلود ماهی گرفتن/
واکنش ظریف به حمله نیوزیلند! 
آگهی های تجارتی