ابوالفضل قدیانی: درسهای الجزایر برای مردم و حاکمان ایران/ خامنه‌ای و تیم سرکوبگرش در‌صدد تقویت و گسترش ماشین سرکوبند

ابوالفضل قدیانی

عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور الجزایر بنا داشت برای پنجمین بار خود را کاندیدای ریاست جمهوری کند. مردم الجزایر بیش از این نمی‌خواستند حکومت مستبدانه او را که مورد حمایت نظامیان است، تحمل کنند. بنابراین به خیابان آمدند و به اعتراض بدون خشونت علیه بوتفلیقه پرداختند، ابتدا وی وعده داد اگر به ریاست جمهوری برسد پس از یکسال از قدرت کناره گیری خواهد کرد و دیگر نامزد انتخابات نخواهد شد. اما مردمی که از بیش از دو دهه حکمرانی او به ستوه آمده بودند قانع نشدند و بر عدم نامزدیش برای ریاست اصرار ورزیدند.

ظاهرا " تظاهرات و اعتراضات مردم الجزایر به ده روز هم نکشید که رئیس جمهور تسلیم و از نامزدی منصرف شد اما زمان انتخابات رابه تعویق انداخت، مردم این تعویق را نمی پذیرند چون در آن خدعه و فریب می بینند این موضوع یعنی تعویق انتخابات هم همچنان مورد اعتراض مردم است.

 مطالبات مردم الجزایر بیش از بر کناری بوتفلیقه و به تعبیری تغییر نظام است، البته نه به معنای تغییر نظام جمهوری بلکه به معنای بر کناری سایر مسئولان یعنی باند و گروه حاکم. برای این که جمهوریت به اصالت خود بر گردد و معنای واقعی پیدا کند.

 در مدتی که مردم در خیابان ها مشغول راهپیمایی و اعتراض بودند علیرغم خشونت پلیس هیچگونه خشونتی  از سوی مردم  صورت نگرفته و مردم همچنان به اعتراضات خود ادامه داده و مقاومت می کنند. جمع کثیری از قضات نیز با مردم همراه شدند و از نظارت بر انتخاباتی که بوتفلیقه در آن نامزد باشد سر‌باز زدند.

بوتفلیقه البته با اکراه  به خواست مردم  تن داد، اما همچنان معترضان به  خواسته‌های حداکثری خود پای‌میفشارند. غرضم از بازگو کردن مختصر این رخداد این است که به مستبد امروز ایران آقای خامنه‌ای هشدار دهم که از سرنوشت مستبدان و دیکتاتوران پند بگیرد و به تأسی از بوتفلیقه قبل از اینکه فاجعه ای به فجایعی که بوجود آورده بیافزاید و کارنامه سیاه خود را سیاه تر کند دست از این قدرت جهنمی بردارد و از سر راه مردم کنار رود، مردم را آزاد بگذارد تا بتوانند با ایجاد یک نظام جمهوری دمکراتیک سکولار به حقوق پایمال شده خود در تمامی عرصه‌ها دسترسی پیدا کنند، پیش از این که کشور و مردم مظلوم ایران آسیب بیشتری ببینند.

متاسفانه آسیب های وارد شده چنان ابعاد وسیعی در عرصه‌های مختلف پیدا کرده است که برخی از آن غیر قابل جبران می نماید و یا حداقل به زمانی طولانی برای بازگشت به حالت اولیه نیاز دارد. البته می دانم ایشان چنین جرأت و شهامتی ندارد که از قدرتی که برای او همه چیز است کناره گیری کند. چنین امری به تجربه محال می نماید اگر‌چه عقلا محال نیست هر چند احتمالش یک در میلیون باشد.

آقای خامنه‌ای و تیم سرکوبگرش در‌صدد تقویت و گسترش ماشین سرکوبند، به این علت که توان حل مشکلات عظیم و بن‌بست‌هایی که به دست خود ایجاد کرده اند را ندارند، لذا جز تشدید سرکوب بر اساس استراتژی نصربالرعب راه دیگری برایشان باقی نمانده و همین استراتژی گر چه موجب رنج و سختی مردم شده اما در نهایت مستبد و حاکمیت را به زمین خواهد زد.

ولی نکته بسیار مهم اصرار و مقاومت مردم  و ایستادگی بر خواسته ‌های بر حق خود است که نیازمند حمایت از سوی نخبگان و نیروهای سیاسی است. تشویق به انفعال و سعی در تعامل از سر ضعف با قدرت مهار نشده و مطلق نتیجه‌ای جز نا‌امیدی و بی‌عملی به‌بار نخواهد آورد که پیامد‌های بسیار زیانباری برای کشور خواهد داشت.

[کد مطلب: 178668] [تاريخ انتشار: بيست و هفتم اسفند ۱۳۹۷ برابر با هجدهم مارس ۲۰۱۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و هفتم اسفند ۱۳۹۷ برابر با هجدهم مارس ۲۰۱۹ ، 21:39:16 توسط كاوه اهنگر
با درود به جناب قدياني بخاطر شهامتش و مخاطب قرار دادن مستقيم سيد علي گدا براي چندمين بار و درخواست تغيير رويه تا دير نشده (اگر تا الان دير نشده باشد) و ايران كاملا بر باد نرفته و دچار مصيبتهاي بيش از اين و حتي جنگ داخلي نگشته. ولي ايشان بنظرم دارند بهايي را براي سيد علي شيره اي قايل ميشوند كه شايد تا پنج سال يا ده سال پيش محلي از اعراب داشت. سيد علي گدا خودش الان اسير و فرمانبر مافياي برادران سپاهي قاچاقچي ست و ديگر كاره اي نيست. اگر هم بخواهد، بر فرض محال، قدرت را واگذار كند اطلاعات سپاه و مهره هايي كه پشت پرده هستتد و براي مردم ناشناس، تمكين نخواهند كرد و لاجرم ايران را دچار جنگ داخلي يا خارجي و هرج و مرج خواهند كرد. فعلا كه سيد علي مفنگي ثابت نموده كه نه تنها زبان خوش و منطقي حالي اش نيست بلكه مصمم است از لوله فاضلاب با كشيدن بند تنبانش خارج شود و مثل قذافي يا بدتر از ان مثله شود. سوال يك ميليون دلاري اينست كه چرا ديكتاتورها از سرنوشت ديگر ديكتاتورها درس عبرت نميگيرند؟
نوشته شده در تاريخ بيست و هفتم اسفند ۱۳۹۷ برابر با هجدهم مارس ۲۰۱۹ ، 14:51:57 توسط تهمتن - ش
مقایسه دیکتاتور و نظام الجزایر با علی خامنه ای و مزدوران اوباش نظامی حکومت؛ از زمین تا آسمان ست. نظامیان الجزایر میلیادری نیستند؛ هزاران آخوند؛ حکومت نمیکنند؛ از همه مهمتر آخوندان گرسنه سابق قذرت لایزال و مفت مجانی را به هیچ عنوان ازدست نخواهند داد و حتا از کشتار صدها هزار و حتا میلیون نفر هم ابایی ندارند. از کی بترسند ؟؟ سازمان ملل !! و یا عفو بین الملل !! و یا اروپائیان ؟؟؟!!! یا از مردم بی سلاح و بیدفاع ؟؟ اگر این حکومت اهریمنی با سلاح برتر امریکا نابود نشود؛ آینده ایران از دو کشور ماتم زده خارج نیست. یا مانند سومالی ملک الطوايفی که هر کوشه اش را خونریزی محلی اداره میکنند و یا حکومتی مانند کره شمالی که هیئت حاکمه و آرتش در آسایش و خیلی مردم نگونبخت را بحال خود گذاشته اند. - آخوندان با سرکوب و خونریزی برای مدتهای نامحدود حکومت خواهندکرد و بسادگی قدرت را ازدست نخواهند داد. این قوم با هیچ یک از اقوام سرکوبگر﴿دیکتاتورهای شناخته درجهان﴾ شناخته شده در جهان قابل مقایسه نیستند. تنها زبان زور و اسلحه برتر را می فهمند.
ساير مطالب اين بخش
واکنش‌های بین‌المللی؛ معافیت خریداران نفت ایران از تحریم‌ها «احتمالا» تمدید نمی‌شود
فیلم/ تجمع اعتراضی حواله داران خودرو مقابل وزارت صنعت،معدن و تجارت با شعار : «سه ماه وعده کردین ، خون به دل ما کردین»، «دزدکیه با دزداست ،دلال کیه با دزداست حامیش کیه وزارت» / امروز دوشنبه
فیلم/  تجمع معلمان کارد به استخوان رسیده در مقابل ساختمان وزارت آموزش و پرورش تهران/ امروز دوشنبه
۵۰ میلیون یورو دولتی در حساب شرکت خصوصی شده ای که سهامداران آن اهلیت ( شایستگی) نداشتند
وکیل اسماعیل بخشی: مقامات توصیه کرده‌اند پرونده موکلم رسانه‌ای نشود
پربازديدهای اين بخش
عکس/ "دوچرخه مخصوص بانوان" ساخت بسیج
عکس/  تصاویری از زد و خورد در تبریز پس از شکست تراکتورسازی برابر پیکان
خامنه ای فرمانده کل سپاه را برکنار کرد
حسین سلامی به فرماندهی کل سپاه منصوب شد
گاف عجیب ترامپ در واکنش به حملات سریلانکا
عکس/ حضور حزب الله لبنان در خوزستان: کمک چه ربطی به این پرچمها و بنرها دارد؟
پنجاه دانشگاه در ایران تعطیل شدند
 یک پروپاگاندای عجیب و معنی دار روی سایت روسی اسپوتنیک!
فیلم/  شهر بُستان، ۹۰ كيلومترى اهواز؛ فیلمی از "سرقت كمک‌های مردمى به سيل‌زدگان توسط نهادهاى حكومتی" / مردم شهر جلوى کامیونها را میگیرند
امیرحسین آزاد، 30 سال بیشتر سن ندارد فقط یک ملک او در منطقه پاسداران در تهران، ۵۰ میلیارد تومان می‌ارزد و یک خودروی زیر پایش نیز پنج میلیارد تومان قیمت دارد
فيلم/ بانويی که محکم و قاطع جلوی زورگويی ايستاد 
اسرائیل روش مقابله با اس 300 را پیدا کرد
با فشار افکار عمومی برنامه صدیقی امام جمعه تهران در یک مرکز تجاری لوکس لغو شد
آگهی های تجارتی