ظریف در سالروز ملی‌ شدن نفت: ایرانی‌ها اجازه نمی‌دهند دیگران درباره سرنوشتشان تصمیم بگیرند 


محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران در سالروز ملی شدن نفت در توییتر خود نوشت: «ایرانی‌ها هرگز اجازه نمی‌دهند که دیگران درباره سرنوشتشان تصمیم بگیرند.»

به گزارش راديو فردا، ظریف نوشت: «این اولین باری نیست که ایران به دلیل استفاده از حق خود برای تصمیم‌گیری درباره سرنوشتش هدف قرار می‌گیرد؛ ۶۸ سال پیش در چنین روزی پارلمان ایران تحت (هدایت) محمد مصدق نخست‌وزیر منتخب دموکراتیک خود صنعت نفت را ملی اعلام کرد. پس از آن یک کودتا روی داد. ایرانی‌ها هرگز به دیگران اجازه نمی‌دهند که درباره سرنوشتشان تصمیم‌گیری کنند.»

اظهارات محمدجواد ظریف در حالی است که امسال پلیس به دوستداران محمد مصدق حتی اجازه نداد بر سر مزار وی در احمدآباد گرد هم آیند.

حسین موسویان رئیس شورای مرکزی جبهه ملی پنجم مقام‌های جمهوری اسلامی را متهم کرد که از نام محمد مصدق در مجامع بین‌المللی استفاده ابرازی می‌کنند اما هواداران او اجازه فعالیت آزادانه در کشور ندارند.


[کد مطلب: 178804] [تاريخ انتشار: بيست و نهم اسفند ۱۳۹۷ برابر با بيستم مارس ۲۰۱۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ يکم فروردين ۱۳۹۸ برابر با بيست و يکم مارس ۲۰۱۹ ، 05:46:03 توسط حیران
این بازی نفت داستانها دارد .رضاشاه را که پرونده قرارداد۱۹۳۳را دربخاری انداخت از تخت سلطنت بزیرکشید.رزم ارا را ترورکرد .مصدق را به محکمه کشید وخانه نشین کرد.محمدرضاشاه را که میخواست دیگر نفت به چشم ابی ها نفروشد قبل از پایان قرارداد در ۱۹۷۰ از اریکه سلطنت به زیرکشید وخمینی دجال را برسرکار اورد که بقول رسمنجانی بشکه ۸ / ۹ دلار انهم با التماس میفروختید.بقول خود شاه تا یک فنجان نفت در این مملکت هست این خارجی ها دست از سرما بر نمیدارند.خود این ملاها اگرنفت وغارت ان نبود که اینهمه حاتم بخشی درعراق وسوریه ویمن وفلسطین نداشتند .اقای ظریف تو وبزرگتراز تو هم غلام کارتل های نفتی هستید .این یاوه هاچیست که میگویی .این نفت بلای ما ومنطقه شده برای غارت ان هربی وسروپایی را برما حاکم میکنند که انرا بدزدند .
نوشته شده در تاريخ يکم فروردين ۱۳۹۸ برابر با بيست و يکم مارس ۲۰۱۹ ، 05:45:41 توسط حیران
این بازی نفت داستانها دارد .رضاشاه را که پرونده قرارداد۱۹۳۳را دربخاری انداخت از تخت سلطنت بزیرکشید.رزم ارا را ترورکرد .مصدق را به محکمه کشید وخانه نشین کرد.محمدرضاشاه را که میخواست دیگر نفت به چشم ابی ها نفروشد قبل از پایان قرارداد در ۱۹۷۰ از اریکه سلطنت به زیرکشید وخمینی دجال را برسرکار اورد که بقول رسمنجانی بشکه ۸ / ۹ دلار انهم با التماس میفروختید.بقول خود شاه تا یک فنجان نفت در این مملکت هست این خارجی ها دست از سرما بر نمیدارند.خود این ملاها اگرنفت وغارت ان نبود که اینهمه حاتم بخشی درعراق وسوریه ویمن وفلسطین نداشتند .اقای ظریف تو وبزرگتراز تو هم غلام کارتل های نفتی هستید .این یاوه هاچیست که میگویی .این نفت بلای ما ومنطقه شده برای غارت ان هربی وسروپایی را برما حاکم میکنند که انرا بدزدند .
نوشته شده در تاريخ يکم فروردين ۱۳۹۸ برابر با بيست و يکم مارس ۲۰۱۹ ، 03:57:24 توسط عزیز
مردم ایران در بلوچستان که آب خوردن و اشامیدن ندارند مردم ایران همان مردم محروم از کار و زندگی که روانه خارج شدند مردم ایران همان کارگران و زحمتکشانی هستند که نان شب شان را اخوندها به گردن کفتان لبنان و امثال داعش می فرستند مردم ایران آن دکتر و مهندس هستند که در کشور خودشان آرامش ندارند مردم ایران آن جوان تحصیل کرده ای است که بخاطر اعتقاد و عقیده خود سالیان سال در زندان بسر می برد و اما جرم کسانی که از تخصص خود برای رژیم ملایان کار می کنند بی شک از جنایتکاران و خود اخوندها پست تر هستند افرادی که از اول انقلاب تا کنون برای اخوندها سخنگو هستند امثال ظریف مرده خور و زنگنه و و زیبا کلام و صدها خائن به ایران و ایرانیان که در روز مبادا از ایران و ایرانیان دم می زنند اینان زبان و عملکرد اخوندها که سراسر توهین به ایران و ایرانی است ماستمالی می کنند اسهال طلبان که مانند نوزادان که در پوشاک خود خراب می کنند
نوشته شده در تاريخ بيست و نهم اسفند ۱۳۹۷ برابر با بيستم مارس ۲۰۱۹ ، 21:27:45 توسط غارت شده
شما تبهکاران و دزدان اسلامی نفت ایران بهتر است تا زمان محاکمه تان خفه شوید.
نوشته شده در تاريخ بيست و نهم اسفند ۱۳۹۷ برابر با بيستم مارس ۲۰۱۹ ، 20:09:41 توسط احمد
مرده شور ریخت و قیافتو تو را ببره مگر اخوندها ایرانی هستند اشغالگران مهین که ریشه در متجاوزان بیگانه دارند بدون شک ضد ایران و ایرانیان هستند و حتی زبان فارسی را زبان اهل جهنم می دانند و ایرانیان را مجوس و آتش پرست می خوانند اخوندها هیچ وقت خود را ایرانی به حساب نمی آورند دولت مردان همه کشورهای اسلامی غیر از ایران ! اخوندهای حاکم بر ایران کشور ایران را بنابه شعار خودشان به غنیمت گرفتند یعنی کشوری که تازه به دست لشکر اسلام فتح شده
نوشته شده در تاريخ بيست و نهم اسفند ۱۳۹۷ برابر با بيستم مارس ۲۰۱۹ ، 19:37:54 توسط حمید
این حرف ظریف بزرگ‌ترین چاخان قرن است. ایرانی ها با کمال میل سرنوشت خود و مملکتشان را به مشتی اخوند هندی و لبنانی و عرب واگذاشتند.
نوشته شده در تاريخ بيست و نهم اسفند ۱۳۹۷ برابر با بيستم مارس ۲۰۱۹ ، 19:33:52 توسط چهلچراغ
مم جواد ظریف دروغگوی زنجیره ای فرقه تبهکار و نیز مقام معظم رذالت همراه با بقیه جنایتکاران نظام ناکارآمد و ارتجاعی، بی آبرو تر از آنند که بخواهند ملت ایران را همچنان فریب دهند کشور را به تاراج برند! این ابله باید بداند که با سوءاستفاده از محبوبیت دکتر محمد مصدق هرگز نخواهد توانست عقب افتادگی ها، شکست ها و تحجر خود را از انظار مردم آگاه ایران پنهان کند! این تلاش مزبوهانه وی جز افزودن به انزجار و نفرت عموم مردم از گماشتگان و مزدوران فرقه اشغالگر و آدمخور اسلامی نتیجه دیگری نخواهد داشت! خون سرخ جوانان راه آزادی ایران، زخم عمیق بازماندگانشان و خشم محرومان میهن آنچنان وسیع و ویرانگر است که بنیان پوشالی اهریمن و بارگاه ضحاک زمان را به قعر تاریخ پرتاب خواهد کرد! سرنگونی محتوم آدمخواران و چپاولگران نظام پوسیده ملایان و محاکمه همه خائنان به کشور فرا خواهد رسید! شک نکنید!
نوشته شده در تاريخ بيست و نهم اسفند ۱۳۹۷ برابر با بيستم مارس ۲۰۱۹ ، 18:27:16 توسط مزدک
جوات، اسم مصدّق رو با دهن کثیفت آلوده نکن. در ضمن، یادت رفته که اون امام دجال و راذلت با کینه و عقده بینظیری که فقط در او یافت میشد میگفت "مصدّق از اسلام سیلی‌ خورد". آره جوات، بزودی روز انتقام فرا خواهد رسید و اون لبخند ملیح ژوکوندی که موقع گفتن "ما در ایران زندانی سیاسی نداریم و کسی‌ بنام پناهنده ایرانی وجود ندارد" بر لب داری را تبدیل به لبانی می‌کنیم که موقع محاکمه به غلط کردن بیفته. ایمان داشته باش که دیر و زود داره ولی‌ سوخت و ساز نداره!
نوشته شده در تاريخ بيست و نهم اسفند ۱۳۹۷ برابر با بيستم مارس ۲۰۱۹ ، 18:17:08 توسط علی
ظریف چاخان تو بقیه حشام که سر در توره ولایت دارید پول نفت را دزدان وغارتگران ۴۰ سال است که می برند ووطن فروشانی چون تو به اروپایی ها رشوه می دهید وبه حزب الله و اسد و کشورهای دیگر باج می دهید تا به ظلم و ستم خود بر مردم شریف ایران حکومت ننگین خود را حفظ کنید. لعنت برتمام خیانت کاران وآدم کشان وطن فروش.
نوشته شده در تاريخ بيست و نهم اسفند ۱۳۹۷ برابر با بيستم مارس ۲۰۱۹ ، 18:13:20 توسط خسته
ایرانی آگه آزاده بود تو الان وزیر خارجه ش نبودی
ساير مطالب اين بخش
واکنش‌های بین‌المللی؛ معافیت خریداران نفت ایران از تحریم‌ها «احتمالا» تمدید نمی‌شود
فیلم/ تجمع اعتراضی حواله داران خودرو مقابل وزارت صنعت،معدن و تجارت با شعار : «سه ماه وعده کردین ، خون به دل ما کردین»، «دزدکیه با دزداست ،دلال کیه با دزداست حامیش کیه وزارت» / امروز دوشنبه
فیلم/  تجمع معلمان کارد به استخوان رسیده در مقابل ساختمان وزارت آموزش و پرورش تهران/ امروز دوشنبه
۵۰ میلیون یورو دولتی در حساب شرکت خصوصی شده ای که سهامداران آن اهلیت ( شایستگی) نداشتند
وکیل اسماعیل بخشی: مقامات توصیه کرده‌اند پرونده موکلم رسانه‌ای نشود
پربازديدهای اين بخش
عکس/ "دوچرخه مخصوص بانوان" ساخت بسیج
عکس/  تصاویری از زد و خورد در تبریز پس از شکست تراکتورسازی برابر پیکان
خامنه ای فرمانده کل سپاه را برکنار کرد
حسین سلامی به فرماندهی کل سپاه منصوب شد
گاف عجیب ترامپ در واکنش به حملات سریلانکا
عکس/ حضور حزب الله لبنان در خوزستان: کمک چه ربطی به این پرچمها و بنرها دارد؟
پنجاه دانشگاه در ایران تعطیل شدند
 یک پروپاگاندای عجیب و معنی دار روی سایت روسی اسپوتنیک!
فیلم/  شهر بُستان، ۹۰ كيلومترى اهواز؛ فیلمی از "سرقت كمک‌های مردمى به سيل‌زدگان توسط نهادهاى حكومتی" / مردم شهر جلوى کامیونها را میگیرند
امیرحسین آزاد، 30 سال بیشتر سن ندارد فقط یک ملک او در منطقه پاسداران در تهران، ۵۰ میلیارد تومان می‌ارزد و یک خودروی زیر پایش نیز پنج میلیارد تومان قیمت دارد
فيلم/ بانويی که محکم و قاطع جلوی زورگويی ايستاد 
اسرائیل روش مقابله با اس 300 را پیدا کرد
با فشار افکار عمومی برنامه صدیقی امام جمعه تهران در یک مرکز تجاری لوکس لغو شد
آگهی های تجارتی