بیگانگان ناخوانده و سؤالات بی‌جواب!


جلال پور العجل

* نیروهای شبه نظامی حشدالشعبی (عراقی) به بهانه کمک به مردم سیل زده وارد خاک ایران شدند! در حالی که در پادگان‌های ایران آن قدر سرباز و درجه‌دار و افسر جان بر کف وجود دارد که نیازی به کمک هیچ نیروی خارجی نیست. آوردن امکانات لجستیکی حشدالشعبی برای کمک به سیل زدگان هم مانند زیره به کرمان بردن است زیرا تمام تجهیزات آنها توسط جمهوری اسلامی تهیه و تأمین می‌شوند. علاوه بر این، مردم ایران آنقدر دلسوز و وطن‌پرست هستند که اگر دولت فراخوان می‌داد که به نیروی انسانی نیاز دارد، مردم با جان و دل برای کمک به هموطنان‌شان می‌شتافتند. حرکت خودجوش مردم در روزهای اخیر گواه این مدعاست.

پس موضوع چیست؟

* با سرکوب داعش عملاً نیروهای شبه نظامی وابسته به سپاه قدس تحت عناوین فاطمیون (افغانستانی)، زینبیون (پاکستانی) و حشدالشعبی (عراقی) موجودیت خود را از دست داده‌اند. نخست وزیر سابق عراق از لزوم انحلال حشدالشعبی سخن گفته است. روسیه هم موافق ادامه حضور نظامی ایران در سوریه نیست. بنابراین این نیروها باید سلاح‌های خود را به زمین گذاشته و به کشورشان بازگردند. در حالی که سپاه به این نیروها نیاز دارد و نمی‌خواهد آنها را به راحتی از دست بدهد. زیرا جمهوری اسلامی همچنان از خارج و داخل تهدید می‌شود پس به وجود و حضور این نیروها برای بقای خود نیاز دارد. اما مشکل اصلی محل استقرار این نیروها است.

* طبق اصل یکصد و چهل و ششم قانون اساسی "استقرار هرگونه پایگاه نظامی خارجی در کشور هر چند به عنوان استفاده‌های صلح‌آمیز باشد ممنوع است." بنابراین سپاه رسماً نمی‌تواند نیروهای شبه نظامی خارجی را حتی برای مقاصد صلح‌آمیز در خاک ایران مستقر کند. پس باید بهانه‌ای برای این کار پیدا کند. شاید امدادرسانی به مناطق سیل‌زده بهانه و فرصت مناسبی برای ورود این نیروها به خاک ایران باشد. تصاویر منتشر شده حاکی از آن است که کمیت و کیفیت این نیروها هم به لحاظ فنی و هم به لحاظ لجستیکی هیچ سنخیتی با گروه‌های امدادرسان ندارد.

* این نیروها که بر خلاف قانون اساسی و بدون کسب مجوز از مجلس وارد خاک ایران شده‌اند برای هدف دیگری آورده شده‌اند. نجاح محمدعلی  کارشناس عراقی شبکه من و تو در مصاحبه تلویزیونی با بی‌بی‌سی فارسی روایت جالبی دارد. او می‌گوید "اگر فردا خدای نخواسته علیه ایران حمله نظامی شود از طرف امریکا و از طرف کسانی که می‌خواهند دوباره رضا پهلوی را سر کار بیاورند، من و نیروهای حشدالشعبی حاضریم جانمان را فدای ایران کنیم!"

* واقعیت این است که اگر امریکا بخواهد به ایران حمله نظامی بکند هرگز اشتباهش در عراق را تکرار نمی‌کند و از نیروی پیاده نظام استفاده نخواهد کرد. بدون تردید حمله امریکا برق‌آسا، پُرحجم، تهاجمی، هوایی و عمدتاً بر روی اماکن حساس نظامی و استرتژیک ایران متمرکز خواهد بود. طبیعی است در چنین جنگی حضور نیروهای شبه نظامی بیگانه محلی از اعراب نخواهد داشت. بنابراین حضور این نیروها در خاک ایران قانع کننده به نظر نمی‌رسد.

* شاید سخنان موسی غضنفرآبادی، رئیس دادگاه‌های انقلاب اسلامی تهران، به رمزگشایی این معما کمک کند. ایشان در نطقی اعلام کرد که: «اگر مردم انقلاب را یاری نکنند، حشدالشعبی عراقی، فاطمیون افغانی، زینبیون پاکستانی و حوثی‌های یمنی خواهند آمد و انقلاب را یاری خواهند کرد». اگر این سخنان را در کنار سخنان رهبری در اواخر سال 97 بگذاریم که گفته بود : "نقشه دولت آمریکا لو رفته است و قرار بوده به وسیله تحریم‌ها و اقدامات ضدامنیتی در کشور دودستگی، اختلاف و جنگ گروه‌ها به وجود آورند و عده‌ای را به خیابان‌ها بکشانند و نام آن را هم "تابستان داغ" گذاشته بودند ... اگرچه نقشه دشمن لو رفته است، اما همه باید هوشیاری خود را حفظ کنند، زیرا آمریکا، دشمن خبیث و حیله‌گر است و ممکن است قصد فریب داشته باشد تا برای سال ۹۷ جنجال کند، اما مثلاً برای سال ۹۸ نقشه‌ای بکشد". شاید بتوان به این جمع‌بندی رسید که این نیروها بیشتر با هدف سرکوب اعتراضات داخلی سازماندهی شده باشند.

* از همین حالا مردم تیزی خنجر بیگانگان را پشت قلب خود احساس می‌کنند. نگرانی توأم با عصبانیت و تنفر مردم از حضور نیروهای بیگانه در کشور بی‌دلیل نیست. نظامی که برای سرکوب اعتراضات مردمی در سال 88 بر اساس ادعای سردار همدانی "اراذل و اوباش تهران" را به کار می‌گیرد، از بکارگیری بیگانگان برای سرکوب اعتراضات مردمی هم ابایی نخواهد داشت.

* بنابراین، اولین کاری که نمایندگان مجلس باید با قاطعیت و قید فوریت پیگیری نمایند این است که از سپاه توضیح بخواهند که ورود نیروهای بیگانه به کشور با چه مجوزی صورت گرفته است و این نیروها قرار است در ایران چه خدماتی انجام دهند و قرار است تا کِی و در کجا استقرار یابند

[کد مطلب: 180897] [تاريخ انتشار: سی ام فروردين ۱۳۹۸ برابر با نوزدهم آوريل ۲۰۱۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ سی و يکم فروردين ۱۳۹۸ برابر با بيستم آوريل ۲۰۱۹ ، 03:24:55 توسط شهیدزنده خوزستانی
آقای نجاح محمدعلی کارشناس تلویزیون من وتو گزافه گوئی کرده که اگرآمریکابه جمهوری اسلامی حمله کند،اووحشدالشعبی حاضرند جانشان رافداکنند.خب بایداین کارشناس راکه فارسی هم می داندبایک ضرب المثل خودمان شیرفهم کردوآن اینکه:گراگرطبیب بودی،سرخوددوانمودی!!!آقای نجاح محمدعلی ،چرا اینهمه تووحشدالشعبی به خودتان زحمت می دهیدکه ادای قهرمانان افسانه ای رابرای مادرآورید؟؟ما اصلاوابدابه جان شما نیازنداریم.آمریکادرکمترازچندساعت بسرعت بادبه عراق آمدوبغدادراگرفت،چراجانت رافدانکردی؟هان!!!آنوقت تووجانت کجابودی؟یکبارفیلمها راببین همین افرادی که باپول جمهوری اسلامی شده اندحشدالشعبی،درآن زمان باسرعت برق می رفتندداخل ادارات واموال ادارات راغارت می کردند،اموالی که مال کشورشان بودنه آمریکا،آنوقت شمابی اصل ونسب می خواهید جانتان رافداکنیدوما ایرانیان راکه تاریخ امپراطوری داریم نجات دهید.گنده گوئی بس است!!
نوشته شده در تاريخ سی ام فروردين ۱۳۹۸ برابر با نوزدهم آوريل ۲۰۱۹ ، 20:19:40 توسط شایان
اولا:هنگامی که سیل درگلستان مسئولین راغافلگیرکردومردم رادرگل آب غرق کرد،ومسئولین رامجبورکردبایک عددبیل به محل بیایندوتازانودرگل آب فروروند،یک جوان آق قلائی باصدای بلندخطاب به مسئولین گفت:ماهم بیل زیادداریم هم بیل زن زیادداریم واحتیاج نداریم مسئولین بابیل بیاینداینجا!!!درحال حاضرهم ،خوزستان لشکر۹۲زرهی دارد باکلیه تجهیزات وامکانات لجستیکی وامکانات مهندسی،لشکر۹۲زرهی که یکی ازارکان قدرتمنددرجنگ۸ساله باعراق بود.خوزستان،چه نیازی به نیروی خارجی داردکه امکانات آن ۴تا(بیل)و(۴)تاچکمه است که آنهم نیروی قدس سپاه دزمحل به آنهامی دهد،آنچه (نجاح محمدعلی)می گویداراجیفی است که بنابروظیفه مزدوریش ازدهانش خارج میشود.ثانیا:اگرمردم سیل زده زحمتکش خوزستان،برسرمسئولینی که می آیندفریادمی زنندحق دارند.می بینندیکسال قبل،بهمین مردم گفته میشداجازه کشت برنج ندارندوبه آنهاآب داده نمیشدچون ادعامی شد سدهاآب ندارند،ولی چندماه بعد،بایک موج بارندگی،سدهابیکباره سرریزشده بنحوی که سراسیمه بازونتیجتاسیل مردم رابه روزسیاه می نشاندواستاندارمتفرعن که بایدبهترین امکانات مهارسیل رافراهم کند،یک سیل زده راازسرزمینش بیرون می کند
نوشته شده در تاريخ سی ام فروردين ۱۳۹۸ برابر با نوزدهم آوريل ۲۰۱۹ ، 19:45:13 توسط ضربات اسراییل بیرونش کرد
اسراییلی ها با صربات سهمگین خود قاسم سلیمانی را مجبو.ر به فرار کرده اند. قاسم سلیمانی و سپاه نانجیب و تروریستی سپاه پاسداران و شاخه ترور خارجیش سپاه قدس چنان توپسط اسراییل تارومار شدند که در پی بهانه ای بودند برای فرار و حالا سیل آن بهانه شد. در عین حال آمریکا سه هفته به حاج قاسم فرصت داده بود تا او از سوریه و عراق خارج شود و گر نه او را در پی تروریست معروف لبنانی ابن مقینه خواهد فرستاد. اما کسانی پرسیده اند که چرا مجلس در مورد آوردن تروریستهای لبنانی و عراقی و افغانی چیزی نگفته؟ خب باید از اینها پرسید که چه بگوید. اینان همشان میدانند که فردایی چنان سیاه خواهند داشت که همگی مجبورند با سرخاب و سفیداب به همان غربی که مرگ نثارش می کردند فرار کنند. تمام مجلس لباس سپاهی پوشیدند. این یعنی چه؟ یعنی اینکه ما همه پاسدار توییم خامنه ای خمپاره انداز توایم خامنه ای! اما عجیب مردمی داریم. خاکش نفتش طلایش حیثیت و شرفش تاریخش تمدنش و فرهنگش را نابود کرده اند و تکان نخورده.حالا اصافه بر تروریشتهای سپاه و بسیج و روحانیون تروریستهای افغانی عراقی لبنانی پاکستانی را هم وارد خاکش کرده و دریع از یک تکان
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
روغن الاغ در ایران کیلویی ۷۰۰ هزار تومان
عصبانیت محسن رضایی از مصاحبه دریادار امیر سیاری/ این مصاحبه با دستور  سردار پاسدار باقری و عصبانیت محسن رضایی حذف گردید
پوستری به مناسبت سالگرد مرگ خمینی با نقل قولی منتسب به پوتین که از خامنه ای سنایش میکند!
یک قلاده گرگ بدلیل حمله سگ ها به یک منزل مسکونی درماهدشت کرج پناه برد! / هیچ نهادی حاضر به پذیرفتن این گرگ نیست
کاریکاتور / اشک تمساح خامنه ای...
کاریکاتور / بگذارید ایران نفس بکشد
شلیک مستقیم و « مرگ‌» یک مامور پلیس در شهر لاس وگاس + فيلم  
ناو هواپیمابرساختگی ایران؛ یک ناو خیالی با اهداف تبلیغاتی
فرق میان شمع روشن کردن برای آمریکایی کشته شده توسط پلیس و شمع روشن کردن برای جانباختگان هواپیمای سرنگ.ن شده اوکراین
دو دسته‌گی در فیس‌بوک؛ پیام ترامپ زاکربرگ را از چشم کارکنانش انداخت 
کنترل و مداوای بیمار کرونایی با یک نوارچسب تازه؟ 
مثل این خرس باشیم!
آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی

سرخط اخبار پيک ايران در سايت شما

كد زير را كپى كنيد و در جاى مناسب در سايت خود قرار دهيد


Contact us: