دانشمند ایرانی نظریه بیگ‌بنگ را به چالش کشید


دکتر محسن شریف‌پور دانشمند دانشگاه پرتوریا(آفریقای جنوبی) و دانشگاه علم و فرهنگ(ایران) نظریه جدیدی برای درک جهان هستی ارائه کرده است که تئوری مشهور بیگ‌بنگ یا مه‌بانگ را به چالش می‌کشد.

به گزارش ایسنا، پروفسور محسن شریف‌پور یک نظریه علمی جدید ارائه کرده است که ممکن است کلیدی برای درک اسرار جهان آغازین و همچنین چشم اندازی به آینده جهان باشد.

پروفسور شریف‌پور که از محقیق پژوهشی برجسته در زمینه نانوسیالات است(شامل ذراتی به اندازه نانومتر برای افزایش انتقال حرارت)، اما تصمیم گرفت تا زمینه مطالعاتی خود را بسط دهد و به مطالعه و کسب دانش در زمینه کیهان‌شناسی، طبیعت، الگوهای طبیعی و قانون ساختاری(Constructal Law) در کنار تخصص خود که مکانیک سیالات است بپردازد.

یکی از سوالاتی که او همواره به دنبال آن بوده است راجع به منشأ انرژی تاریک است که موجب سرعت گرفتن کهکشان‌ها می‌شود. وی معتقد است هیچکدام از نظریه‌های موجود به اندازه کافی قادر به پاسخ به این سوال نیستند.

پروفسور شریف‌پور می‌گوید: به طور کلی کیهان‌شناسان اغلب از کلماتی مانند سیاه یا تاریک استفاده می‌کنند. کلماتی مانند انرژی تاریک، ماده تاریک، سیاه‌چاله. این یعنی هر زمان که آنها نمی‌توانند منشأ و منبع مفاهیم خاص را به طور مناسب توضیح دهند، از واژه‌های سیاه یا تاریک استفاده می‌کنند.

پرفسور شریف‌پور نظریه خود را "نظریه منبع تولید و محل جذب"(Source and Sink) می‌نامد که در راستای تمایل خودش برای پیدا کردن پاسخ به سوالات بدون پاسخ می‌آید. آیا مه‌بانگ بخشی از طبیعت بود و اگر چنین است، آیا الگویی برای آن از ابتدا وجود داشته؟ جهان قبل از انفجار بزرگ چه شکلی بوده است؟ منشأ احتمالی آن انرژی که باعث این انفجار بزرگ شد چیست؟ علت گسترش جهان چیست؟ پروفسور شریف پور معتقد است نظریه وی با استفاده از رویکرد تحقیق بین چند رشته‌ای، دارای پاسخی منطقی به همه این سوالات است.

وی گفت: طبق مطالعات من همه چیز در طبیعت در جفت‌های دوتایی یا مخالفِ هم مانند مرد و زن، الکترون و پوزیترون، قطب‌های مغناطیسی و ماده و ضد ماده اتفاق می‌افتد. اگر یک جسم داغ وجود داشته باشد، گرما به علت قانون همرفت به سمت جسم سردتر حرکت می‌کند. این یک الگوی جهانی است که به ما کمک می‌کند تا یک نظریه جدید را برای جهان آغازین ارائه دهیم. بنابراین اگر ما این الگوهای موجود در طبیعت را دنبال کنیم، با فرض وقوع بیگ بنگ، باید از خودمان بپرسیم که اتفاق متقابل یا جفت آن چیست.

شریف‌پور افزود: در طبیعت همچنین هر چیزی از یک الگو پیروی می‌کند و مبانی نظری دینامیک سیالات، حرکت اجرام سماوی، قانون ساختاری و الگوهای طبیعت مانند دنباله فیبوناچی و هندسه فراکتال نیز از این قاعده مستثنی نیستند. اما آنچه که ما از این زمینه‌ها به طور جداگانه می‌دانیم، برای پاسخ دادن به برخی از چالش برانگیزترین پرسش‌های جهان کافی نیست.

نظریه وی موسوم به "نظریه منبع و جذب" می‌گوید که اگر یک منبع از انرژی مانند بیگ بنگ وجود داشته باشد، باید هم زمان، و حداقل یک مکان نیز برای دریافت و جذب انرژی این منبع وجود داشته باشد که این انرژی با الگویی خاص از منبع انرژی به آن مکان برود، و این فرایند باید قانون بقا انرژی را نقض نکند.

به طور کلی منبع‌ها و محل جذب‌ها بخشی از علم مکانیک سیالات و همچنین الکترونیک هستند. برای اعمال این نظریه در کیهان‌شناسی، یک منبع می‌تواند انرژی و یا ماده منتشر کند و یک محل جذب می‌تواند توسط گرانش (انحنای فضا-زمان) انرژی یا ماده را دریافت کند. در نتیجه پروفسور شریف‌پور معتقد است که آن انرژی که جهان ما را به وجود آورده (بیگ بنگ) باید یک پالس از یک منبع با تابش پس زمینه کیهانی منحصر به فرد باشد که به سمت یک محل جذب جریان می‌یابد. تابش پس زمینه مایکروویو کیهانی می‌تواند از این نظریه حمایت کند، درست همانطور که از مدل بیگ بنگ داغ(Hot Big Bang) حمایت کرد.

پروفسور شریف‌پور می‌گوید: همه چیز در جهان و کهکشان ما مانند الگویی از جریان مایع حرکت می‌کند، از زمین تا منظومه شمسی گرفته و همه چیزهایی که ما در جهان مشاهده می‌کنیم. بدن انسان، رشد گیاهان، گردبادها، تقسیم قاره‌ها، الگوهای میدان مغناطیسی زمین، مسیر ستارگان، باقی مانده‌های ستاره‌ای، گازهای بین ستاره‌ای و گرد و غبار اطراف کهکشان‌ها نیز از این الگو پیروی می‌کنند. اگر ما این الگوها را تا ابتدای جهان و بیگ بنگ عقب ببریم می‌توانیم یک نظریه کلی از آنچه اتفاق افتاده داشته باشیم و همچنین پیش‌بینی کنیم که در آینده چه اتفاقی می‌افتد.

وی افزود: ما می‌توانیم یک سیاه‌چاله را به عنوان یک نوع محل جذب در نظر بگیریم، اما بسیاری از کیهان‌شناسان معتقدند که سیاه‌چاله‌ها پس از انفجار بزرگ شکل گرفته‌اند، و در ابتدای بیگ بنگ (در این تئوری، یک پالس از منبع انرژی) نبوده‌اند که تولید یک جریان با الگوی خاص برای جریان انرژی آزاد شده از منبع به سمت محل جذب را بکنند.

پروفسور شریف پور معتقد است که استفاده از نظریه بین چند رشته‌ای منبع و جذب از لحاظ ریاضی نیز می‌تواند پاسخی برای بسیاری از سواات بدون پاسخ ارائه دهد.

پروفسور شریف‌پور می‌گوید برخی از تفاوت‌های کلیدی بین نظریه او و نظریه استاندارد بیگ بنگ این است که انفجار بزرگ تنها در زمینه کیهان‌شناسی کارایی دارد، در حالی که نظریه منبع و جذب یک نظریه بین چند رشته‌ای است که دارای کاربردهای متعدد است که تنها یکی از آنها در کیهان‌شناسی به درک جهان آغازین کمک می‌کند.

وی گفت: انرژی تاریک و ماده تاریک را نمی‌توان با نظریه بیگ بنگ توضیح داد، در حالی که توضیح ریشه‌های انرژی تاریک به راحتی با استفاده از نظریه منبع و جذب توضیح داده می‌شود. تئوری بیگ بنگ فقط در مورد نقطه آغازین جهان است، اما هیچ ایده‌ای در مورد مقصد کهکشان‌ها و یا منشأ آنها ندارد، در حالی که نظریه منبع و جذب توضیحی از جهانِ پیش از انفجار بزرگ ارائه می‌دهد. نظریه منبع و جذب، منبع انرژی جهان را مشخص می‌کند، در حالی که نظریه بیگ بنگ چنین نیست.

وی افزود: این نظریه منشأ انرژی تاریک را مشخص می‌کند، در حالی که نظریه بیگ بنگ نمی‌تواند آن را توضیح دهد. در حالی که نظریه بیگ بنگ می‌تواند سرعت و گسترش کهکشان‌ها را ببیند، نمی‌تواند آن را توضیح دهد. نظریه منبع و جذب می‌تواند سرعت و گسترش کهکشان‌ها را پیش‌بینی کند و آنها را به درستی توضیح دهد. همچنین پیش‌بینی می‌کند که این انبساط، شتاب بیشتری می‌گیرد که با اطلاعات عملی موجود هم خوان است.

وی ادامه داد: نظریه بیگ بنگ از تابش پس زمینه کیهانی پشتیبانی می‌کند، اما نمی‌تواند توضیح دهد که چرا در سراسر گیتی کاملاً یکنواخت نیست. در حالی که نظریه منبع و جذب این عدم هماهنگی را می‌تواند توضیح می‌دهد.

پروفسور شریف‌پور برای توضیح اینکه چگونه نظریه منبع و جذب به درک ما از جهان آغازین کمک می‌کند آن را نظریه برتر یا کلیدی از ریشه جهان می‌نامد و می‌گوید یکی از سناریوهای نظریه منبع و جذب می‌تواند نظریه بیگ بنگ باشد (وقتی که محل جذب، گرانش صفر داشته باشد).

پاسخ‌های پروفسور به سوالات اساسی در مورد جهان که با نظریه منبع و جذب شرح داده می‌شود مطابق دستاوردهای جدید علمی است.

وی می‌گوید: چگونه ممکن است که نظریه بیگ بنگ بگوید که آن انرژی که بیگ بنگ را باعث شده از هیچ آمده؟ در حالی که ما می‌دانیم که تمام انرژی‌ها از یک منبع نشأت می‌گیرند و یا باید ذخیره شوند یا به شکل دیگری دربیایند. آیا واقعاً باور کنیم که قبل از انفجار بزرگ هیچ چیز وجود نداشته است؟

در ابتدا تئوری بیگ بنگ بر پایه فلسفه بنا شد. این نظریه یک ایده است اما واقعیت آن قابل اثبات نیست. دانشمندانی که این نظریه را قبول کرده‌اند، در مورد زمان قبل از آن صحبت نمی‌کنند. اما نظریه منبع و جذب یک توضیح علمی ارائه می‌دهد که حداقل باید یک منبع و یک محل جذب در جهان اولیه وجود داشته باشد که انتقال انرژی بین آنها را ممکن سازد.

پروفسور شریف پور می‌گوید: یکی دیگر از مباحث نظریه انفجار بزرگ این است که نیاز به نظریه تورم برای توضیح اندازه و وسعت جهان موجود دارد، و در این راستا می‌گویند پس از بیگ بنگ، فضا با سرعتی گسترش یافت بیش از سرعت نور! در صورتی که، نظریه منبع و جذب نیازی به نظریه تورم برای توضیح وسعت فعلی گیتی ندارد، چرا که این نظریه به طور کامل به این واقعیت اشاره می‌کند که از آغاز باید فضایی بین منبع و محل جذب برای انتقال وجود داشته باشد.

برای پروفسور شریف‌پور که بیش از یک دهه (در کنار دیگر فعالیت‌های علمی اش) روی این نظریه کار کرده است، این تنها آغاز ماجرا است. تحقیقات زیادی باید با استفاده از این نظریه و مدل‌های ریاضی آن روی تعداد زیادی ازسناریوهای دیگر انجام شود، که نیازمند همکاری، و همراهی دانشمندان رشته‌های مختلف است.

بطور مثال اجازه دهید اینجا ساده‌ترین حالت را شرح دهم: اگر یک منبع انرژی نقطه‌ای(Point Source) را در نظر بگیریم و همچنین یک محل جذب انرژی تقریباً همگن و کروی را که منبع تولید انرژی در مرکز کره قرار گرفته باشد را نیز در نظر گیریم، پالس انرژی که از منبع انرژی آزاد می‌شود، به سمت سطح داخلی کره که جاذب انرژی و مواد است با یک الگوی خاص (بسته به شرایط منبع، و کره جاذب که در حال چرخش باشند یا نباشند) حرکت خواهد کرد. در این صورت، مادامی که پالس انرژی و مواد از همه طرف به سمت سطح داخلی کره حرکت می‌کند، بطور خودکار بست جهان صورت می‌کرد، و انرژی تاریک برآیند جاذبه سطح داخلی کره برای هر موقعیت خواهد بود. لذا، هر چه این پالس به سطح جاذب نزدیکتر می‌شود، برآیند نیروی جاذبه بیشتر، و در نتیجه کهکشان‌ها سرعت بیشتری می‌گیرند. در ضمن این پالس انرژی، دارای تابش پس زمینه کیهانی خاص خودش است. و چون محل جذب کروی، تقریباً همگن است، جهان ما از همه طرف تقریباً همگن بسط پیدا می‌کند. لذا می‌بینید که با این تنظیم خیلی ساده جوابی برای سوالات بدون پاسخ ارائه خواهد شد، که برای دقیق‌تر شدن، نیاز به محاسبات دارد.

پروفسور شریف‌پور معتقد است که تحقیقاتش بر درک ما از جهان آغازین و قبل از آن تأثیر می‌گذارد. نظریه منبع و جذب نقطه شروع قابل توجهی است برای ارائه پاسخ به تعدادی سوالات در پشت پرده اسرار جهان.

نکته مهمی دیگر که از تحقیقات پروفسور شریف پور می‌توان نتیجه گرفت این است که این تحقیقات علمی وجود نظم دهنده‌ای را از ابتدای آفرینش گیتی نیز ثابت می‌کند، در صورتی که آنان که فرض را بر این گذاشته‌اند که دنیا از هیچ بوجود آمده، و انفجار بزرگ بدون دلیل اتفاق افتاده، به وجود خدا، و نظم دهنده‌ای اعتقاد ندارند، مانند پروفسور استیون هاوکینگ.

* اقتباس شده از سایت دانشگاه پرتوریا، و تماس با پروفسور شریف پور برای توضیحات تکمیلی توسط ایسنا.

[کد مطلب: 182086] [تاريخ انتشار: هفدهم ارديبهشت ۱۳۹۸ برابر با هفتم مه ۲۰۱۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيستم ارديبهشت ۱۳۹۸ برابر با دهم مه ۲۰۱۹ ، 23:18:55 توسط فریبرز
بعد از ادعای مسطح بودن زمین توسط مسلمانان حالا چشممان به بی اعتبار بودن مه بانگ هم روشن شد!!!!
نوشته شده در تاريخ نوزدهم ارديبهشت ۱۳۹۸ برابر با نهم مه ۲۰۱۹ ، 07:32:56 توسط رسولى
من همين الان نوشته كيان و بچه مرشد را خواندم. با درود به آقاى بچه مرشد بايد گفت دقيقا همانطور است عمر همه كتابهاى عربى و فارسى را سوزاند چون ميگفت ما يك كتاب داريم و همين كافى است. هر بار كشفى ميشود اگر مسلمانها بنفعشان باشد فورا مى گويند كه در قرآن هم اشاره شده، در قرآن پيشگويى شده و .. اما در مورد آقاى كيان و آن سياه چاله ها نشان ميدهد اطلاعات علمى اين بچه مسلمانها و كلا مذهبى ها چقدر ناچيز است و خود را بى نياز خواندن علم ميدانند چون ممكن است در اعتقاداتشان شك و شبهه بوجود آورد. آقاى كيان سياهچاله ها برعكس نامشان ابدا چاله نيستند و سياه هم نيستند چون نور و هر شكل از ماده را جذب خود ميكنند جهان ما از سه چيز ساخته شده: ماده، ضد ماده، پيش ماده و اينها را در اشكال مختلف ميتوانى بشناسى بعنوان مثال جامد، گاز، سيال و نور. هيچ ستونى آسمان را روى دو شاخ گاو نگه نميدارد جهانى كه شما مىبينيد و مطالعه ميكنيد مجموعه اى از اتمها (پروتون، الكترون، نوترون) است شما با خدا و پيغمبر و معراج با الاغ بالدار و دو شقه كردن ماه و جن و فرشته و شيطان هيچ چيز را نمى توانيد ثابت كنيد، حتى وجود خدا را.
نوشته شده در تاريخ هجدهم ارديبهشت ۱۳۹۸ برابر با هشتم مه ۲۰۱۹ ، 23:47:46 توسط رسولى
من با بهرام كاملا هم عقيده هستم، اين آقا كه يك پايش در افريقاى جنوبى و يكپايش در ايران است اصلا كيهان شناس نيست و گويا تمام اين مسائل را مطرح كرده كه بگويد حالا چه بيگ بنگ درست يا غلط باشد ولى نظمى در جهان است كه يك موجود موهومى آنرا هدايت ميكند و ما انسانها اصلا هيچ درك نمى كنيم. جريان سيالات كه ايشان در مورد جهان مطرح كرده اصلا با فيزيك كوانتومى و تئورى انيشتين مطابقت ندارد. اين گونه دانشمندان اسلامى را فقط روباه هاى اسلامى مثل ايسنا ميتواند كشف كند و بقول معروف توى پيغمبرها جرجيس را پيدا ميكنند. بجاى دنبالروى از اخبار قلابى خبرگزارى ايسنا بهتر است به دنبال نشريات معتبرى مثل ساينس بود وگرنه باز هم ميخواهند ثابت كنند كه خدا هفت آسمان را آفريد و خورشيد دور زمين ميچرخد و ...
نوشته شده در تاريخ هجدهم ارديبهشت ۱۳۹۸ برابر با هشتم مه ۲۰۱۹ ، 23:46:54 توسط بچه مرشد
در جواب این جناب کیان باید عرض کنم برادر مومن انقدر سخنانت مهمل هستند که حتی ارزش جوابگویی ندارند. فقط یک سوال می پرسم امیدوارم اندکی قدرت تفکر داشته باشی که از همین سوال به مهمل بودن سخنانت پی ببری: چرا حتی یکبار شما مومنان مسلمان یک مطلب علمی و قابل اثبات از قرآن خودتان کشف نکردید تا به جهانیان نشان دهید این کتاب سراسر مهمل چه معجزه ایست و دهان یاوه گویانی مثل بنده را ببندید؟ چرا فقط منتظر هستید یک کشف علمی انجام شود و شما دوان دوان به منزل بروید و سعی کنید با بالا و پایین کردن قرآنتان یک جوری ثابت کنید قبلا در قرآن آمده؟ حتی یک مورد در کل تاریخ وجود نداشته و نخواهد داشت و امثال جنابعالی فقط سعی می کنید در نادانی و گمراهی خود دلیلی پیدا کنید شاید کمی بتوانید در خلوت خود را تسکین دهید که آنچه دنبالش هستید حقیقت است..و زهی خیال باطل! برادر مومن به جای این مزخرفات برو کمی بیل بزن تا حداقل فایده ای داشته باشی و انقدر مهمل و پرت و پلا نگو
نوشته شده در تاريخ هجدهم ارديبهشت ۱۳۹۸ برابر با هشتم مه ۲۰۱۹ ، 23:39:10 توسط بچه مرشد
دو ساعت آسمان و ریسمان به هم بافتند و از آقای گودرزی به خانم شقایق رسیدند که در آخر بیان کنند وجود خدا برای بوجود آمدن جهان الزامیست! جمع کنید بساط مهملات و مزخرفاتتون رو که 40 سال است با این مهملات مردم رو خر کردید و در حال سواری گرفتن هستید
نوشته شده در تاريخ هجدهم ارديبهشت ۱۳۹۸ برابر با هشتم مه ۲۰۱۹ ، 12:56:47 توسط بهرام
بنظر میآید که این استاد رشته اصلی اش فیزیک نیست و درد دین نیز دارد. بهر صورت چیز تازه ای نگفته و در کنار سیاه چاله ها ورإئ گستره گیتی را نیز کمند انقیاد ماده میداند که برای ما هنوز مجهول است. بنظر من اصل نیروهای شناخته شده طبیعت هستند و تا کنون چهارتای آن در دنیای فیزیک مدرن تعریف شده که عبارتند از جاذبه، الکترو مگنتیک، نیروی قوی و نیروی ظعیف و این نیروهای طبیعی هستند که موتور پیدایش جهان هستی اند و ماده و انرژی تنها جلوه بیرونی این نیروها. در این میان فرض برآن است که سرعت نور از همان آغاز " بیگ بنگ" ثابت و ۳۰۰ هزار کیلومتر در ساعت بوده است حال اگر چنین نباشد و مهبانگ آغازی کند و آرام و سرعت نور از صفر شروع و در طی تریلیونها سال به سرعت کنونی رسیده باشد همه چیز بهم میریزد و آغاز هستی نه بیگ با بنگ بلکه با خزشی بیصدا شروع گشته است و جهان هستی نه ۱۴،۵ میلیارد بلکه تریلیون ها سال قدمت دارد. فرضیه فراکتال و فرضیه رشته ها نیز میتوانند بخوبی مبین یکسانی هسته هستی و موتور آن نیروهای طبیعی باشند.
نوشته شده در تاريخ هجدهم ارديبهشت ۱۳۹۸ برابر با هشتم مه ۲۰۱۹ ، 01:38:19 توسط Michael
God kicked man out of heaven for having an apple and then deployed 24000 prophets to get the same man back into heaven . What the....... Science does not need an agent it is quite capable of speaking for itself so those who are getting paid money by Quran supporters better get out of the territory of science.
نوشته شده در تاريخ هفدهم ارديبهشت ۱۳۹۸ برابر با هفتم مه ۲۰۱۹ ، 23:53:01 توسط نا بخرد
پروفسور جان تئوری یا نظریه علمی تعریف دارد وگرنه هر تراوش فکری میشود تیوری که.....
نوشته شده در تاريخ هفدهم ارديبهشت ۱۳۹۸ برابر با هفتم مه ۲۰۱۹ ، 19:36:56 توسط بهزاد
آقای کيان، چرا سعی داريد قران را کتابی علمی جا بزنيد؟ کتابی که ادعای آمدن از سوی خدا و راهنمايی مردم را دارد ولی آنقدر مبهم است که اگر هزار بار هم آنرا با دقت بخوانيد ختی نمی توانيد پی ببريد که اصول دين اسلام چند تاست. آنقدر مبهم است که بيش از صد فرقه اسلامی خود را پيروان آن کتاب می دانند ولی همزمان با استدلال آوردن از قران به خون هم تشنه اند. دوست گرامی، علم که هيچ، قران حتی از عهده وظيفه اصلی يک کتاب دينی هم بر نيامده است. من هم با دوستمان «هالو» موافقم که نوشته اند:«شما بجای پرسه زدن در سایتهای مثلا علمی مذهبی, فیزیک بخوانید, در آنجا جواب بسیاری از سوالاتتان را پیدا میکنید»
نوشته شده در تاريخ هفدهم ارديبهشت ۱۳۹۸ برابر با هفتم مه ۲۰۱۹ ، 19:15:46 توسط هالو
آقا کیان, سیاهچاله ها چیزی را نگه نمیدارند بلکه ماده اطراف خود می بلعند! شما آسمان را تعریف کنید. آسمان یعنی چه؟ بله, نظزیه ای هست که مرکز یا انتهای سیاهچاله را سفید چاله میگویند, در آنجا, جرم عظیم سیاهچاله بصورت انرژی ظاهر میشود. ( البته فقط نظریه است, هیچ مدل ریاضی برای ان وجود ندارد) حالا یک سوال: اگر الله برای ساختن زمین دو روز زمان لازم داشته, باید چه مقدار زمان برای آفرینش ! هستی داشته باشد؟ غبار اطراف کهکشانها را از کجا آورده اید؟ اگر الله, قادر به این پیشگویی ها بوده, پس چرا کوها را میخ هایی برای ثابت نگهداری زمین میداند؟ شما بجای پرسه زدن در سایتهای مثلا علمی مذهبی, فیزیک بخوانید, در آنجا جواب بسیاری از سوالاتتان را پیدا میکنید.
نوشته شده در تاريخ هفدهم ارديبهشت ۱۳۹۸ برابر با هفتم مه ۲۰۱۹ ، 16:34:35 توسط افراسیاب
جناب کیان قران دویست سال بعد از حمله عرب در بغداد نوشته شده و به خط عربی که اختراع خلفای عباسی بوده. قران کپی دستورات همورابی و تورات و انجیل و دستورات زرتشت است و کسانیکه قران را نوشتن کتابخانه ساسانی رو در دست داشتن. در مورد فضا و کهکشان سومریها اطلاعات زیادی داشتن و کتیبه های زیادی در این مورد کشف شده و حتی سفینه های فضائی و مجودات فضائی و منضومه شمسی رو در آن کتیبه ها آوردن، صدها کتاب نوشته شده از پرفسورهای دنیا که انسانها با مجودات فضائی در هزاران سال پیش در تماس بودن، من فقط میخواهم بشما بگم قران از کتابهای سومریها کپی کرده و اسلام و وحوش اسلامی از آن اول کارشون فقط کپی و دزدی از این و آن بوده و گول زدن مردم و خوشبختانه مردم ما بیدار شدن و ما بزودی قران و اسلام را دفن میکنیم.
نوشته شده در تاريخ هفدهم ارديبهشت ۱۳۹۸ برابر با هفتم مه ۲۰۱۹ ، 13:47:30 توسط کیان
از اولین منابع اطلاعات راجع به جهان هستی حد اقل در پانزده قرن گذشته میتوان از قران بعنوان یک منبع نام برد، من قصد تبلیغ دین را در این گفتگو ندارم، و امیدوارم کسانی که روی این موضوع حساسیت دارند، به صرف یک نگاه تحقیقی و نه بیشتر در این گفتگو فکر کنند، در واقع من هم درشگفت هستم که چرا ما بیشتر با یک دید تحقیقی به این مسایل وارد نمیشویم. اخیرا اولین عکس از یک سیاهچاله منتشر شد که هیجان زیادی را در محفل علمی بوجود اورد، ایا سیاهچاله ها، همان نیرویی هستند که مثل ستون کار میکنند و عملا اسمان را برافراشته نگاه میدارند، از قول قران خداوند اسمانها را بدون ستون نگاه داشته است، اثر ترکیبی میلیاردها سیاهچاله با چنان قدرت جذب انرژی از یک دهانه، ایا دفعی از دهانه دیگری هست؟ انرژی جذب شده به کجا ختم یا منتقل میشود؟ در سوره دخان امده که افریدگار دو روز روی افرینش زمین وقت صرف کرده و بعد به افرنیش اسمان پرداخته، که از جنس دود است، به تازه گی، ما متوجه غبار در اطراف کهکشانها شده ایم، پانزده قرن پیش این اطلاعات از کجا امد؟ امروزه ما متوجه بافت زمان-مکان شده ایم که مثل یک پارچه خاصیت خم خوردگی و حتی پاره
نوشته شده در تاريخ هفدهم ارديبهشت ۱۳۹۸ برابر با هفتم مه ۲۰۱۹ ، 08:26:08 توسط مسعود
حالا جناب شهرام شما در حد معلوماتت برای ما درمه بنگ یا بیگ بن توضیع دهید با سپاس یا خواستی بمورد چیزی گفته باشی این گوی واین میدان
نوشته شده در تاريخ هفدهم ارديبهشت ۱۳۹۸ برابر با هفتم مه ۲۰۱۹ ، 07:38:56 توسط افراسیاب
بیگ بنگ یک نظریه قدیمی شده و خیلی تئوری های دیگر آمده ولی این نظریه جدید آقای مهندس مثل اینکه همه چیز رو میخواد وصل کنه به خدا و پیغمبر. اصلا این مسلمونها چکار به بیگ بنگ دارن، کله شون رو بکنن تو قرانشون و همدیگر رو تکه پاره کنن.
نوشته شده در تاريخ هفدهم ارديبهشت ۱۳۹۸ برابر با هفتم مه ۲۰۱۹ ، 04:34:58 توسط شهرام
باز یک مهندس درمورد چیزی که نمی فهمد اظهار نظر کرد:)))
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
10 راز فست فود که کارکنان آن، در باره آنها ساکت اند
جانسون پایش را روی میز ماکرون گذاشت
راز دریاچه پر از اسکلت در هیمالیا و یکی از ‌مرموزترین مناطق باستان‌شناسی جهان کشف شد
می‌خواهید انگلیسی‌تان بهتر شود؟ توصیه‌های یک ویراستار زبان انگلیسی را بخوانید
تختخواب از کجا آمده است؟ ۱۳ نکته جالب در باره تختخواب
سالم‌ترین ساکنان کره زمین چطور زندگی می‌کنند؟
چرا ۵۰۰ میلیون زنبور در برزیل مردند؟
عکس / عکسهای بدون شرح
مجازات سنگین برای استفاده از سیگار الکترونیکی در هند
بزرگترین شناور برقی جهان در دانمارک به آب انداخته شد
محققان به یک نظریه 'قابل قبول' درباره هیولای لاخ‌نس رسیدند
فیسبوک همه ‌جا شما را تعقیب نمی‌کند، البته فقط اگر بخواهید
آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی

سرخط اخبار پيک ايران در سايت شما

كد زير را كپى كنيد و در جاى مناسب در سايت خود قرار دهيد


Contact us: