عکس :  باربران بازار تهران[کد مطلب: 18225] [تاريخ انتشار: بيست و هشتم خرداد ۱۳۸۹ برابر با هجدهم ژوئن ۲۰۱۰] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و نهم خرداد ۱۳۸۹ برابر با نوزدهم ژوئن ۲۰۱۰ ، 19:48:21 توسط رزمجو از طایفه ( محترم ) کفار
تو بهتره نگران این موضوع نباشی که به من ( کافر ) برخورده ویا برنخورده!!! کسی هم با تو سیاسی حرف نزده. گفتی: سوسول, گفتیم: خودتی!!! حالا هم که اگه بعد از ده سال برگشتی به اینجاو میبینی خيلي چيزها تعقير كرده و خيلي پيشرفتها را با علم وچشم خود ديدی, مگر جائی که تشریف داشتید اکنون مثل ده سال قبلش؟؟؟ در ضمن, مسولین یه سریشون نامرد نیستند, بلکه همشون!!! و بعد اینکه, حاجیت! نه بازازیه و نه از بازاری هائی که هنوز سنگ حکومت نامنزه اسلامیو ( یه طوری ) به سینه میزنن, خوشش میاد. رزمجو!
نوشته شده در تاريخ بيست و نهم خرداد ۱۳۸۹ برابر با نوزدهم ژوئن ۲۰۱۰ ، 06:52:34 توسط ALI
 چرا بهت بر ميخورد مسئله اي كه من گفتم سياسي نبود نظر شخصي خودم از انچه كه ديده ام بوده وبس قبول دارم يك سري مسئول نامرد هم داريم دزد هم زياد هست فرصت طلب هم تا بخواهي فراوان ولي نبايد فراموش كرد كه اكثرا ما خود مردم هستيم كه اين كارها را انجام مي دهيم ه در جمع ميشود اجتما ودولت بايد همه درست كار كرده ودست به دست نفس حرامزادگان نادرست را گرفت من بعد از ١٠ سال به ايران باز گشتم خيلي چيزها تعقير كرده بود و خيلي پيشرفتها را با علم وچشم خود ديدم حالا اين بازاريها چرا مخالف هستند نميدانم البته اگر سيتم جديد شود از احتكار ودله دزدي وخيلي چيزهاي ديگر بايد دست بكشند ان موقعه براي منافعشان خوب نيست
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم خرداد ۱۳۸۹ برابر با هجدهم ژوئن ۲۰۱۰ ، 18:45:22 توسط هوشنگ بردبار
وای بر ما! شاهد اين همه جنايت هستيم و سکوت ميکنيم. آيا منتظر هستيم خود ما به اين روز گرفتار شويم تا به بزرگی فاجعه پی ببريم. عدالتی که خمينی مژده آن را داده بود کجا رفته است. هموطن خانه ات در شرف نابودی است تا کی سکوت ميکنی؟ هموطن هشتاد ساله ات برای ادامه زندگی بخور و نميرش سه صندوق بزرگ را به دوش ميکشد. به خدا، به شرافت و انسانيت من با ديدن اين صخنه ها اشک و درد همه وجودم را فرا گرفت. خدا لعنت کنند مسببين آن را که مردم را از دين و مذهب فراری داده اند.
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم خرداد ۱۳۸۹ برابر با هجدهم ژوئن ۲۰۱۰ ، 18:19:48 توسط امید
وای بر ما ، بچه که بودم مادرم از این باربرها برام تعریف میکرد، شاید همین سیستم در بازار سنتی رایج بود اما من ندیدم، فقط در فیلمهای مربوط به دوره قاجار دیده بودم، که مادرم میگفت بله اینها که در فیلم میبینی واقعیت داشته، چون مادرم در بچگیش دیده بود، حالا مدرنش اینه که یکی از همین باربرها که جوان هم هست، با موبایل حرف میزنه، و این با روش باربریش همخوانی نداره، آخه به قول خودمون اگه تکنولوژی پیشرفت کرده چرا این بازاریهای روششان پیشرفت نکرده و از انسانها اینهمه بهره کشی میکنند؟؟ مگر نه این است که این نیز بخاطر اعتقادات سنتی و مذهبی است که نمیخواهند، وسایل پیشرفته در اختیار کارگران قرار دهند تا آنها هم کمرشان اینگونه زیر بار خم نشه ... وای داریم به دوره برده داری هم برمیگردیم که بخاطر نان بخور و نمیر چگونه انسان ها را استثمار میکردند.
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم خرداد ۱۳۸۹ برابر با هجدهم ژوئن ۲۰۱۰ ، 16:16:18 توسط نازنین
اروین و علی عزیز تنها کفن جیب ندارد یعنی این فقط یک مرده هست که با خودش چیزی نمیبرد ولی متاسفانه زنده ها ی انسان نما اگر توانستند با لباس بی جیب بر سر کارشان بروند و با عشق کار کنند که مفید باشند نه خائن انوقت شاید امیدی داشت به مدیران دلسوزو عاشق ایران...
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم خرداد ۱۳۸۹ برابر با هجدهم ژوئن ۲۰۱۰ ، 12:57:07 توسط shahin
بازاري ها در اوردن خميني به ايران و تقويت رژيم ارتجايي ومذهبي سهم بسزايي دارند با سالي يگبار مكه رفتن وجدانشان را پاك مي كنند با خدا هم تجاري رفتار مي كنند... متا سفانه تمام بار مقابله با رژيم به دوش دانشجويان است و بازاريها مشغول زندگي راحت.
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم خرداد ۱۳۸۹ برابر با هجدهم ژوئن ۲۰۱۰ ، 12:50:15 توسط amiri
با درود به اين انسانهاي پاك ولي ميخواهيم با امريكا و اروپا بجنكيم خدا به دادمان برسد٠
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم خرداد ۱۳۸۹ برابر با هجدهم ژوئن ۲۰۱۰ ، 11:39:54 توسط shahin
در عوض اخوندا كار بدني نمي كنند دستشان فقط براي خوردن مرغ وپلو ساخته شده و فكرشان از ناف به پايين كار مي كند وبه پول كم هم قانع نيستند در اين رژيم هم كه همه چيز مردم برايشان حلال است تمام سوراخ سمبه هاي دنيا را هم پيدا كردن و خر ملا را سوارند و هم اقامت كشورهاي ديگر را دارند و بچه هاشون هم در خارج ولخرجي وعشق دنيا را مي كنند و جبران كردن عقده هاي ١٤٠٠ ساله اسلام ومسلمين را خالي مي كنند ..بيچاره شاه بدنام شد .زنده بادايران
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم خرداد ۱۳۸۹ برابر با هجدهم ژوئن ۲۰۱۰ ، 10:44:20 توسط رزمجو از طایقه ( محترم ) کفار
ALI اقا!!! سوسول خود جنابعالی هستيد . حکومت اسلامی کدام سیستم درستي را پياده کرده است که این دومیش باشد. شاید حضرتعالی مملکت عزیزمان ایران را با جنوب لبنان و نوار غزه, عوضی گرفته اید؟؟؟ رزمجو .
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم خرداد ۱۳۸۹ برابر با هجدهم ژوئن ۲۰۱۰ ، 09:01:37 توسط پويان
ننگ ونفرين ابدى به كليه سردمداران وطنفروش با عمامه وبى عمامه رژيم مافيائى پاسدار - اخوندى كه در طول ٣١ سال حاكميت فاسدوجنايتكارانه يكى از غنى ترين ملل جهان را باين فلاكت وبدبختى كشانده اند٠
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم خرداد ۱۳۸۹ برابر با هجدهم ژوئن ۲۰۱۰ ، 06:29:02 توسط یک شاهد
با درود مرگ بر رژیم خمینی، انسان کُش.
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم خرداد ۱۳۸۹ برابر با هجدهم ژوئن ۲۰۱۰ ، 06:29:00 توسط ALI
ساخت قديم بازار موجب چنين روشي ميباشد وبايد به اين زحمت كشان افتخار كرد سوسول بازيتان را بگذاريد براي كشورهاي كه زندگي مي كنيد دولت از چندين سال پيش ميخواهد سيستم درستي پياده كند ولي بازاريها زير بار نمي روند شايد پدران شما هم جزو ان بازاريها باشند خودتان بپرسيد بعد قضاوت كنيد مردم خيلي چيزها را درست عمل نمي كنند هميشه ايراني دنبال راحت طلبي بيشتر و سود گلفت لحظه اي را به سود باريك طولاتي ترجيح ميدهند در افكار خودتان سير كرده و يادي از گذشته تا حال كنيد خواهيد فهميد با داشتن مغز وخلاقيت وهوشي ووو خداوند به ايراني داده باعث عقب ماندگيمان چندين عامل بيش نيست با معذرت از اقايان سياستمدار ومتخصص اجتمائي
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم خرداد ۱۳۸۹ برابر با هجدهم ژوئن ۲۰۱۰ ، 06:07:57 توسط شاهین
دوستان، چه چیزی تو این عکسها از همه بیشتر جلب توجه میکنه؟ درست نگاه کنید و ببینید درحالیکه پیرمردان بدبخت و فرسوده بارهای سنگینو بدوش میکشند جوونها اطراف خیابون و دوروبر این حمالان ایستادند و مگس پرونی میکنن! شاید هم دارن به ریش این بدبختها نیشخند میزنن و کیف میکنن! ننگ، ننگ، بازم ننگ بر این جامعه بی تفاوت و بی غیرت !!!!!!
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم خرداد ۱۳۸۹ برابر با هجدهم ژوئن ۲۰۱۰ ، 05:32:21 توسط Arvin
هموطن خدا وجود داره،شما خدا رو با الله مدینه یکی‌ نکنید.خدا در فرهنگ ایران یعنی‌ "خود تو"، که میتونی‌ هم خوب و مهربان باشی‌ و هم بد و ظالم،اما اگر بد و ظالم هستی‌ در آنصورت از "خدای خرد"، یعنی‌ "خود" فاصله گرفتی‌ و دیگر "بی‌ خود" هستی‌.
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم خرداد ۱۳۸۹ برابر با هجدهم ژوئن ۲۰۱۰ ، 04:40:11 توسط farideh sadeghi az sweden
مگر نمیدانید که در سلام برده داری قدغن نیست آدم با دیدنه این عکسهابه این فکر میکنه که آیا خداوندبا این همه قدرت دلش به حاله مخلوقاته خودش نمیسوزه ؟ من که یک انسانه کوچک و بدونه قدرت هستم دلم کباب میشه وقتی این عکسها را میبینم باز میگوید خداونده مهربان ؟ چرا این موجود با قدرت و مهربان همیشه زورش را به التماس میده اول قدرت و پول ار به امساله آخوندکها !!!! میده و بدش به آنها خاهش و التماس میکنه که به مخلوقاته که خوده من خدای با انصاف و عادل !!! خلق کردم کمک کنید و چقدر هم که به حرفش گوش میکنند!! باز میگویید که خدا وجود داره ؟؟
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم خرداد ۱۳۸۹ برابر با هجدهم ژوئن ۲۰۱۰ ، 04:31:26 توسط Arvin
علی‌ با همه حرفات موافقم بجز جملهٔ آخر که گفتی‌ " ارزو میکنم روزی ملت بتواند سران حکومت را جایگزین این مردم محروم رنجور نماید" . دوست هموطن خدا کند که روزی شود که مدیران ایرانی‌ کسانی‌ باشند که دارای شرایط زیر باشند: ۱-ایرانی‌ و و عاشق ایران باشند. ۲.مسلمان نباشند.۳-متخصص و آگاه و دانا به کاری که میکنند باشند.۴-به اصل کردار نیک،گفتار نیک و پندار نیک ایمان داشته باشند.
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم خرداد ۱۳۸۹ برابر با هجدهم ژوئن ۲۰۱۰ ، 03:39:56 توسط saeed soltanpour
از همه اینها گذشته ...با این رنج و درد بچه بزگ کن ..تحویل سرداران اسلام بده تا در سیا ه چالهای اسلام عزیز تجا وز شده و ا عدا م شوند .!!!!
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم خرداد ۱۳۸۹ برابر با هجدهم ژوئن ۲۰۱۰ ، 03:36:52 توسط ايراندوست
انسانهاي ماقبل تاريخ وغارنشين چرخ را اختراع كردند٠حتا در كشورهاي بسيار فقير افريقا هم چرخ و گاري بكارميبرند٠باربران بازار از صدسال پيش هنوزاز پالان استفاده ميكنند ٠ بازاريان محترم٠ عابد زاهد هم مشگل باين كوچكي را بي تفاوت بفراموشي ميسپارند٠ و اين دركشوري ديده ميشود كه دولتش براي دفاع از مستضعفين ! سي و چند سالست خون ملت را مكيده و موشك هوا ميكند و ميخواهد جهان را مديريت كند٠ اوه داشت يادم ميرفت٠ اخيرن مشخص شد كه اوباما تازه كار است و او راگول زدند !
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم خرداد ۱۳۸۹ برابر با هجدهم ژوئن ۲۰۱۰ ، 03:12:04 توسط بهمن 57
بردگان سال ٢٠١٠ ميلادي! عقب مانده ترين شيوه هاي استثمار! در نظامي خرافي كه با آمدن و نيامدن امام قاتل زمانش مدعي مديريت جهاني است! نه اينكه استثمار و استحمار در ديگر نقاط جهان نيست, نه. جالب هديه جهاني و وعده هاي مرتجعيني است كه ميخواهند نظام بردگي كهن را به تمامي ممالك جهان نيز صادر كنند!!
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم خرداد ۱۳۸۹ برابر با هجدهم ژوئن ۲۰۱۰ ، 03:00:35 توسط shahroodi
مرگ بر رژیم جنایتکاری که پیشرفته ترین سلاحها ووسایل سرکوب را وارد میکند اما مردمش در چنین شرایطی باید امرار معاش کنند
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم خرداد ۱۳۸۹ برابر با هجدهم ژوئن ۲۰۱۰ ، 02:53:26 توسط علی
از پیک ایران تشکر میکنم که این عکسها را منتشر میکند و همچنین از عکاسانی که اقشار جامعه مظلوم ما را از دید انسان دوستانه به تصویر میکشانند وایکاش تصاویری نیز از خانه های چند میلیا ردی و اتومبیل های گرانقیمت دزدان و اقازاده هایشان را در لابلای این عکسها منتشر کنند . واقعا شرم اور است دیدن افراد مسن چنین زیر بارهای سنگین برای امرار معاش روزانه زحمت میکشند شرم بر ما باد که در خارج نشسته و بسر و کله هم بعد از حدود 31 سال میزنیم که مصدق خائن بود یا شاه. خدا لعنت کند جامعه روشنفکر نماهای ما را که چشمشان را بروی این محرومان بسته اند . وهنوز یک عده باصطلاح توده ای ،جبهه ملی مجاهد و...... هنوز چشمشان بدنبال اصلاح طلبان دغلبازنی مانند هاشمی رفسنجانی بهرمانی و ...... میباشد . ارزو میکنم روزی ملت بتواند سران حکومت را جایگزین این مردم محروم رنجور نماید.
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم خرداد ۱۳۸۹ برابر با هجدهم ژوئن ۲۰۱۰ ، 02:47:31 توسط شورا
جمهوری اسلامی آمار دقیقی در مورد کمیت آن دسته از افراد جامعه که در زیر خط فقر زندگی می‌کنند و قادر به تامین نیازهای اولیه خود نیستند، ارائه نکرده است.حتا وزارت به اصطلاح رفاه و تأمین اجتماعی،که مطابق ضوابط حکومتی باید این مسائل را دنبال کند نیز از بیان رسمی میزان خط فقر سر باز می‌زند.حاکمان اسلامی که سعی دارند وضعیت وخیم اقتصادی و ابعاد فاجعه‌بار فقر و نداری مردم را پنهان کنند،وارد این مسائل نمی‌شوند.چرا که با انگشت نهادن بر روی گسترش فقر در میان توده‌های مردم، با بیان رسمی و دقیق میزان خط فقر،آنان باید عملکرد نظام خود را زیر سئوال ببرند و دست کم آنکه شمه‌ای از عملکرد خرابکارانه و ضد انسانی خود و نظام حاکم را در پیشگاه مردم برملا سازند.با اعلام رسمی و دقیق خط فقر، هرکارگر، هر معلم، هر کارمند و هر حقوق بگیری و اصولاً هر کسی می‌تواند میزان دستمزدها،حقوق و درآمدها را با خط فقر قیاس کند و تصویری واقعی از وضعیت خود و از وضعیت جامعه در این رابطه که چه حجم و کمیّتی از مردم در زیر خط فقر و در بدبختی و نداری زندگی می‌کنند،ارائه نماید و این،البته به سود رژیم غازت و چپاول نیست.
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم خرداد ۱۳۸۹ برابر با هجدهم ژوئن ۲۰۱۰ ، 02:41:04 توسط علی هلند
این ایران نفت خیز ماست ببینید و ببالید
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم خرداد ۱۳۸۹ برابر با هجدهم ژوئن ۲۰۱۰ ، 02:26:03 توسط سبلان
اين مردم دنبال حق ونان وارامش مي گردند يا دنبال جنگ و بدبختي و تحريم ;انسانهاي شرفمندي كه در همه جا قرباني بي عدالتي ميشوند٠پرسش اينجا است ;وطيفه ما براي انها چيست٠
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم خرداد ۱۳۸۹ برابر با هجدهم ژوئن ۲۰۱۰ ، 02:21:22 توسط شورا
جمهوری اسلامی آمار دقیقی در مورد کمیت آن دسته از افراد جامعه که در زیر خط فقر زندگی می‌کنند و قادر به تامین نیازهای اولیه خود نیستند، ارائه نکرده است.حتا وزارت به اصطلاح رفاه و تأمین اجتماعی،که مطابق ضوابط حکومتی باید این مسائل را دنبال کند نیز از بیان رسمی میزان خط فقر سر باز می‌زند.حاکمان اسلامی که سعی دارند وضعیت وخیم اقتصادی و ابعاد فاجعه‌بار فقر و نداری مردم را پنهان کنند،وارد این مسائل نمی‌شوند.چرا که با انگشت نهادن بر روی گسترش فقر در میان توده‌های مردم، با بیان رسمی و دقیق میزان خط فقر،آنان باید عملکرد نظام خود را زیر سئوال ببرند و دست کم آنکه شمه‌ای از عملکرد خرابکارانه و ضد انسانی خود و نظام حاکم را در پیشگاه مردم برملا سازند.با اعلام رسمی و دقیق خط فقر، هرکارگر، هر معلم، هر کارمند و هر حقوق بگیری و اصولاً هر کسی می‌تواند میزان دستمزدها،حقوق و درآمدها را با خط فقر قیاس کند و تصویری واقعی از وضعیت خود و از وضعیت جامعه در این رابطه که چه حجم و کمیّتی از مردم در زیر خط فقر و در بدبختی و نداری زندگی می‌کنند،ارائه نماید و این،البته به سود رژیم غازت و چپاول نیست.
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم خرداد ۱۳۸۹ برابر با هجدهم ژوئن ۲۰۱۰ ، 01:59:57 توسط آزاده
خیلی متاسفم که این همه افراد پیر و مسن را در این بین مشاهده کردم و این تنها ناشی از عدم حمایت مالی و اجتماعی سالخوردگان توسط دولت است.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
جدیدترین تصویر از پیروز
 واکنش علی کریمی به قوه قضائیه
فروشنده‌ای که در سنندج به رییسی آجیل و شکلات تعارف کرد، از مردم عذرخواهی کرد + فيلم
 مهدی تاج؛ مزدور علی خامنه‌ای، در پادگان فوتبال ایران 
واکنش سعید عزت‌اللهی به کشته‌شدن هم‌بازی کودکی‌اش در شب باخت تیم فوتبال جمهوری اسلامی
 چین قید سرمایه‌گذاری در ایران را زد
 علی خامنه‌ای در آینه بولتن‌های محرمانه فارس
یک مقام ریاست‌جمهوری: درخواست‌ برای آزادی پوشش در جامعه به دست ما رسیده است 
 مهم‌ترین ناگفته‌های خیزش سراسری در بولتن‌های محرمانه خبرگزاری فارس
 جدایی المیرا شریفی‌مقدم از بخش خبر تلویزیون جمهوری اسلامی 
 افشای نیمه‌ پنهان تیم فوتبال در قطر؛ از دخالت سپاه تا حواله واردات خودرو به بازیکنان
  بندرانزلی - تظاهرات و خروش زنان و مردان آزادیخواه بندرانزلی در مراسم سوم جانباخته راه آزادی مهران سماک با شعار: امسال سال خونه سید علی سرنگونه