عکس/ کوچ بهاره عشایر فارس


شیراز- کوچ عشایر فارس از مناطق قشلاقی به مناطق ییلاقی آغاز شده و تا ۲۳ اردیبهشت ادامه دارد. فارس دارای ۲۷ هزار و ۲۷۹ خانوار عشایر سیار بوده و شامل سه ایل بزرگ قشقایی، خمسه و لر به همراه هشت طایفه مستقل است که در فصل بهار، کوچ بهاره خود را انجام می‌دهند- ایرنا[کد مطلب: 182383] [تاريخ انتشار: بيست و يکم ارديبهشت ۱۳۹۸ برابر با يازدهم مه ۲۰۱۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم ارديبهشت ۱۳۹۸ برابر با دوازدهم مه ۲۰۱۹ ، 12:46:23 توسط کارگر تبعیدی
اگر به دور از اسلام زندگی میکردند لچک به سر کردن را بر زنان و دخترکان تحمیل نمی کردند. شیوه زندگی کردن این گروه اجتماعی نیز علیرغم زندگی در دشت، بیانگر حضور مرد سالاری و دین خویی است. روستاییان بی زمین و فقیر برای زنده ماندن به شهرها روی آوردند و در کارخانه ها و کارگاهها با دریافت دستمزدی ناچیز مشغول به کار شدند. روستاها کم کم خالی از سکنه شدند و دولت هم برای هر دهات حاضر نیست مدرسه، درمانگاه، امور تفریحی و...ایجاد کند. در نظام سرمایه داری هر چیزی که سود دهی نداشته باشد با مرگ روبرو میشود. در نتیجه روستاها همچنان خالی از سکنه میشوند و با این روند روزی نه چندان دور شاهد از بین رفتن آنها خواهیم بود و همچنان بر جمعیت شهرها افزوده خواهد شد. بقای حیات و بیولوژی انسان به طبیعت سبز و زیبا گره خورده است. حفظ طبیعت (البته انسان هم بخشی از طبیعت است) و تقویت آن، حفظ روستا و فراهم کردن شرایط زندگی برای انسانها در آنجا با در نظر گرفتن سطح استاندارد و رشد زندگی دنیای امروز، با برنامه هدفمند و پاسخ به این نیاز میتواند تحقق یابد و این امر نیز تنها با بر پایی انقلاب سوسیالیستی امکانپذیر پذیر است.
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم ارديبهشت ۱۳۹۸ برابر با يازدهم مه ۲۰۱۹ ، 09:03:22 توسط ایمان
جناب ایرانی متن انرژی زا و امیدوار کننده ست که با اجازه بدور از اسلام رو بدون ادیان میخوانم چرا که همه ادیان مثل همنند و همین اسلام کپی برداری از یهودیت است . سربلند باشید .
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم ارديبهشت ۱۳۹۸ برابر با يازدهم مه ۲۰۱۹ ، 07:59:15 توسط ایرانی
چقدر زیبا و اسوده به دور از اجتماع وحشی زندگی میکنن. امیدوازم که از بهار و تابستانی خوبی بهرهمند باشند و روز و روزگارشون بدور از اسلام در پناه طبیعت باشه و نه شمشیر.
آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی

سرخط اخبار پيک ايران در سايت شما

كد زير را كپى كنيد و در جاى مناسب در سايت خود قرار دهيد


Contact us: