دستگیری 1524نفر در طرح عفاف و حجاب

ایسنا : معاون اجتماعي نيروي انتظامي در نشست جمعيت ره پويان انقلاب اسلامي با بيان اينكه از آغاز طرح عفاف و حجاب يك‌هزار و 524 نفر دستگير شدند، گفت: از ابتداي خرداد ماه كه اين طرح اجرا شد، هيچ يك از دستگير شدگان شكايتي از عملكرد و نحوه برخورد پليس نداشتند.

سردار بهمن كارگر، پيرامون اجراي طرح «عفاف و حجاب» افزود: از آغاز اجراي اين طرح يك‌هزار و 524 نفر دستگير شدند كه 98 درصد آنان با ارشاد و حضور خانواده‌هاي آنها در پايگاه‌هاي اجراي اين طرح ارشاد و حدود 30 نفر از آنها تحويل مراجع قضايي شدند.

وي در توضيح گروه‌هاي سنين دستگيرشدگان، گفت: 67 درصد از دستگيرشدگان در سنين 16 تا 20 سال ، 31 درصد در سنين 21 تا 25 سال بودند و 13.8 درصد آنها بين 26 تا 30 سال سن داشتند.

معاون اجتماعي ناجا تصريح كرد: 84 درصد دستگير شدگان مجرد، 13.1 درصد متاهل و 2.3  مطلقه بودند و از نظر شغلي 25 درصد آنان دانشجو، 19.3 درصد محصل، 11.5 درصد كارمند كه عمدتا مشغول به كار در موسسات و بخشي خصوصي هستند، بودند.

به گفته سردار كارگر، 88 درصد از دستگير شدگان براي بار اول و هفت درصد آنان براي بار دوم دستگير شده‌ بودند .

سردار كارگر اضافه كرد: در نظر سنجي‌هايي كه از اين افراد دستگير شده به عمل آمد 60 درصد از آنان معتقد بودند ، حجاب مصونيت است و تنها 23.8 درصد آنان حجاب را محدوديت مي‌دانستند.

«گشت نسبت» ساخته و پرداخته سايت‌هاي ضد انقلابي است
وي «گشت نسبت» را توطئه دشمنان انقلاب اسلامي معرفي كرد و تاكيد كرد: 15 روز قبل از اجراي طرح عفاف و حجاب كه در روز اول خرداد اجرا شد، سايت هاي ضد انقلاب شروع به شايع پراكني در خصوص گشت‌هاي نسبت كردند و «گشت نسبت» ساخته و پرداخته سايت‌هاي ضد انقلابي است.

معاون اجتماعي نيروي انتظامي توضيح داد: براي اجراي طرح عفاف و حجاب نيروي انتظامي چهار پايگاه را به اين امر اختصاص داده و به آنان سهميه دستگيري روزانه 20 نفر را داده است.

وي خاطرنشان كرد: هر كسي دستگير مي‌شود ، نحوه پوشش ، رفتار و برخورد ماموران نيروي انتظامي با وي از طريق عكس و فيلم مستند سازي مي‌شود و اين افراد به چهار پايگاه تعبيه شده منتقل مي‌شوند و با حضور خانواده‌هاي آنان ، ماموران زن آنان را ارشاد مي‌كنند.

سردار كارگر افزود: هيچ مامور مردي حق ارشاد بانوان بدحجاب را ندارد ، چرا كه نيروي انتظامي براي اين امر ماموران زني را پرورش داده است.

برخورد با شركت‌هاي خصوصي مروج بدحجابي و بي‌حجابي
وي از انجام كارهاي اطلاعاتي در خصوص برخورد با شركت‌هاي خصوصي مروج بدحجابي و بي‌حجابي خبر داد و بيان كرد: سازمان اماكن نيز بنا به توصيه نيروي انتظامي درصدد برخورد با مغازه‌ها و فروشگاه‌هاي دارد كه در آن زنان با وضعيت نامناسب در آن فعاليت و يا حضور دارند.

معاون اجتماعي نيروي انتظامي با تاكيد بر اينكه برخورد با بدحجابان مونث تنها در دستور كار پليس نيست، عنوان كرد: با بدحجابان مذكر نيز برخورد مي‌كنيم.

[کد مطلب: 18412] [تاريخ انتشار: دوم تير ۱۳۸۹ برابر با بيست و سوم ژوئن ۲۰۱۰] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ دوم تير ۱۳۸۹ برابر با بيست و سوم ژوئن ۲۰۱۰ ، 15:54:38 توسط xxx
بعداز عقب نشيني اصلاحطلبان كه خرداد امسال مرتكب شدند ومردم را بانفعال كشيدند ودست بسته پس ازآنهمه جانفشاني درخانه نگه داشتند باعث شدكه رژيم مردم رامغلوب خودانگاشته رفتاري فاتحانه برقوم مغلوب كه ببردگي تن داده پيشه كند.ديگر رژيم خودرا حتي بظاهرسازي موظف نميداند كه مظالمش رادرپرده مرتكب شود. كاملا فاتحانه وبي پرده جنايت وغارتش راسرعت ميدهد.واينحاصل اعتماد بيمورديست كه ما بمريدان دجال خميني "دوباره" كرديم.كه دراين سوراخ مار خوابيده وهرباردست درآن كنيد بازهر جانسوزاسلام ناب محمدي ازخيانت وخباثت سخت گزيده ميشويم.اينها دست ستم ازسرما برنميدارند مگردستشان رااز كتف قطع كنيم.اينها خودرا مالك ما ومال وناموس ما ميدانند.پس واقعبينانه راهي ديگرجزاين نداريم كه باقدرت واستفاده ازابزار متداول مبارزه (سلاح گرم آتشين)بنجات خويش وتتمه هستي خود كه عنقريب چيزي ازش باقي نميگذارند بپاخيزيم.
نوشته شده در تاريخ دوم تير ۱۳۸۹ برابر با بيست و سوم ژوئن ۲۰۱۰ ، 10:29:59 توسط نازنین
این جانیان بی دین و خدا و شرم و حیا زنان را همیشه بصورت کالا نگاه کردند و حالا هم که بد اقتصادی وافتضاهی دینی دارند . از این کالا نهایت استفاده را کرده و میکنند نیمی ساده دل را به عشق دست یابی به رویاهائی که برایشان ترسیم میکنند گول زده به عربها میفروشند .نیازمندان و با خانواده ها را به تن فروشی محلی سوق دادند و نخبگان را در زندان و جسورانش را هم با قیمت گذاری برای خلافهایشان از بزک شان گرفته تا تفی که به رویشان میاندازند باید جریمه نقدی بدهند و یا توهین و شلاق شوند این است نگاه اسلامی که این طبقه مبارز در ایران با ان همه ادعائی که در زمان شاه به دروغ تو گوش جامعه نا اگاه مذهبی ایران فرو کردند نصیب زنان ایران شده ...ولی مطمئن باشند حکومت زنان باستان به ایران زمین بر میگردد..اشکارا میبینم که در این مبارزه مردان در صف پشت زنان ایستاده اند ..
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
 محاصره کودکان بسیجی توسط مردم و خلع سلاح این کودکان 
توهین وقیحانه و عجیب رئیس دانشگاه نیشابور به دختران و زنان ایرانی
   از کودکان کار رسیدیم به کودکان بسیجی سرکوبگر  
  ترس آخوندها را برداشته است، اعتراض دیر هنگام : بیانیه عده‌ای از طلاب و مدرسین حوزه‌های علمیه: همکاری با حکومت حرام است و مردم حق دفاع مشروع دارند / علی خامنەای مجتهد نيست تا چه رسد به مرجع تقليد
 سیلی مادری در مترو تهران به یک بسیجی کە برای حجاب اجباری بە او گیر دادە بود...
خیابان دماوند به سمت انقلاب/ امروز 6 مهر 
 بین‌کار رفتیم -جوادیه- صبحانه خوردیم و برگشتیم/ امروز چهارشنبه
گزارشی از  توهین رئیس دانشگاه نیشابور به بانوان ایرانی
 یکی از بهترین شعارهایی که در قیام دیشب فریاد زده شد
زاهدان /  ماموران کلانتری ۱۴ به سمت نمازگزاران مسجدمکی تیراندازی کردند / تصاویر دلخراش هستند
  خبرها از درون ارگانهای رژیم، ارسال‌شده توسط فعالین میدانی
  اثر مارکو ملگراتی کاریکاتوریست ایتالیایی برای مهسا امینی