جزئیات تازه از قتل علیرضا شیرمحمدعلی زندانی سیاسی در ایران


همزمان با خاکسپاری علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی که این هفته در زندان فشافویه به قتل رسید، وکیل او جزئیات تازه ای از حوادثی که به مرگ این زندان منتهی شد ارائه کرده است.

به گزارش بی بی سی، از سوی دیگر خبرگزاری میزان وابسته به قوه قضاییه ایران، از صدور کیفرخواست رسیدگی به پرونده این قتل خبر داده است.

بنابه گزارش ها آقای شیرمحمدعلی ۲۱ ساله که از جمله به اتهام "توهین به رهبری" زندانی بود دوشنبه شب به دست دو زندانی دیگر در فشافویه در جنوب تهران به قتل رسید. گفته شده که او کانالی با عنوان "آتئیست‌ها" را اداره می‌کرد و بر همین مبنا به هشت سال زندان محکوم شده بود.

محمد هادی عرفانیان کاسب، وکیل آقای شیرمحمدعلی، در گفت و گو با خبرگزاری رسمی ایرنا جزییات تازه ای از نحوه قتل او ارائه کرده است.

او روز چهارشنبه گفت: "علی‌الظاهر در بندی که ایشان حضور داشتند یک سلول انفرادی وجود داشته که دو قاتل در آن بودند. متأسفانه معلوم نیست آن شب چه اتفاقی افتاده که آنها بدون هیچ درگیری قبلی دفعتا به ایشان حمله می‌کنند و با ضربات متعدد ایشان را به قتل می‌رسانند."

او اضافه کرد: "من از جزئیات به‌صورت دقیق خبر ندارم، ولی بر اساس اطلاعات موثقم در بندی که مرحوم شیرمحمدعلی حضور داشت یک سلول بوده که دو قاتل داخل آن بودند و همیشه در آن بسته بوده است، اما آن شب آن دو نفر آقای شیرمحمدعلی را به داخل سلول کشیدند و ایشان را به قتل رساندند."

او افزود: "گفته می‌شود تعداد ضربات بیش از ۳۰ ضربه بوده است. اما برای اطلاع از تعداد دقیق باید از خانواده پیگیر شوم. اما یک ضربه شدید به قلب و دیگری به شاهرگ بوده است. معمولا وقتی درگیری می‌شود یکی دو ضربه می‌زنند، ولی وارد کردن ۳۰ یا ۴۰ ضربه عجیب است."

او گفت که هنوز گزارشی از مسئولان زندان درباره این حادثه به او ارائه نشده است و به گفته خانواده علیرضا شیرمحمدعلی نیز "هیچ گزارشی در پرونده پزشکی قانونی نبوده است."

دادستان تهران اعلام کرده است که دو نفر در این پرونده متهم هستند که یکی از آنها با اتهام قتل عمد روبرو است و دیگری به معاونت در قتل، و ضرب و جرح عمدی متهم شده است.

به گزارش میزان خانواده علیرضا شیرمحمدعلی خواهان "قصاص" شده‌اند. در صورت نهایی شدن حکم قصاص، شخصی که به عنوان قاتل شناخته شود با مجازات اعدام روبرو خواهد بود.

علیرضا شیرمحمدعلی به نگهداری خود با زندانیانی که جرایم غیرسیاسی داشتند معترض بود و به همین دلیل در اسفند ۹۷ اعتصاب کرده بود. او در نامه‌ای سرگشاده از "عدم امنیت جانی" و "شرایط غیر انسانی زندان فشافویه" انتقاد کرده بود.

وکیل آقای شیرمحمدعلی در این مورد گفت: "جرم ایشان امنیتی-سیاسی است، چون قانون بر تفکیک زندانیان تأکید دارد، من نمی‌دانم چرا ایشان را به زندان فشافویه منتقل کردند. ایشان به همین دلیل قبل از سال نو به همراه یکی دیگر از هم‌بندی‌های خود که فکر می‌کنم نامشان برزان محمدی بود اعتصاب غذا کردند، اما با قول مساعدت نماینده دادستان این اعتصاب غذا شکست."


[کد مطلب: 184559] [تاريخ انتشار: بيست و سوم خرداد ۱۳۹۸ برابر با سيزدهم ژوئن ۲۰۱۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم خرداد ۱۳۹۸ برابر با سيزدهم ژوئن ۲۰۱۹ ، 10:45:38 توسط پیشنهادیک تبریزی از تهران
ای مردم وقتی دانشجویان که فرزندان شماها هستند و فرزندان ایرانزمین تنها ذمی گذارید و تظاهرات نمی کنید و از آنها پشتبانی نمی کنید حاصلش همین است. وقتی دانشجو کامیوندار را و کامیوندار بازاری را و کاگر کارمند را و هر کسی آن دیگری را در تظاهراتش تنها گذاشت ماجرا همین می شود که یکی یکی و گروه گروه کشته و سرکوب می شویمو این وضع ماست. ای مردم اتحاد کنیم. باید بدور تمامیت ارضی یکپارچگی ایران و دموکراسی و لاییسیته اتحاد کنیم. این تنها راهی ست که همه به هم پیوند خواهیم خورد. سخنان  تجزیه طلبان و فدرالیستها را نخوریم. این هم مردم را می ترساند و هم باعث خشونتی بی دریغ خواهد شد. پیروزی در اتحاد کامل است و این اتحاد فقط باید در دموکراسی و تمامیت ارضی ایران باشد و بس. هرگز حکومت اشغالگر ایران در چنین وضعیت ضعفی قرار نداشته هرگز مردم ایران و مردم منطقه و جهان امیدوار فروپاشی قریب الوقوع این نظام ضد بشری نبوده اند. من به رضا پهلوی پیشنهاد میکنم که اگر راست می گوید که می خواهد به ایران برگردد اعلام کند که همچون پدر بزرگش جمهوریخواه است تا هم جمهوریخواهان را با خود همراه کند و هم دوستداران خودش را.
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم خرداد ۱۳۹۸ برابر با سيزدهم ژوئن ۲۰۱۹ ، 08:11:57 توسط شیرین
یعنی چی دونفر شبانه روز در یک سلول دربسته نگهداری می شدند مگه شیر تو باغ وحش بودند ! پس اونها رو داشتن مثل حیوان بارمیاوردن تا در مواقع نیاز ازشون استفاده کنند و بعد قربانی کنند . همون دادستان و همون اطلاعات سپاه اونها رو پرورش داده اینکه 30 ضربه میزنه نشانه روانی بودن اونهاست و چرا یه دفه در سلول بازمیشه و میان بیرون و این بچه رو میکشند تو ! چاقو از کجا تو سلول بسته انفرادی بوده ؟! ای کثافتهای خونخوار
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم خرداد ۱۳۹۸ برابر با سيزدهم ژوئن ۲۰۱۹ ، 07:55:07 توسط کارگر تبعیدی
قانون رژیم جنایتکار و ضد کارگر جمهوری اسلامی،محو مخالفین میباشد. این رژیم به هیچ معیار انسانی پایبند نیست و در صدد حذف فیزیکی مخالفان نظری خود میباشد. شاهرخ زمانی کارگر کمونیست و مبارز را همچون علیرضا شیرمحمدعلی در زندان به قتل رساندند. ستار بهشتی را اینچنین کشتند، فرشید هکی را در اتومبیلش به قتل رساندند و....قتل عام زندانیان سیاسی اسیر در دهه شصت و ترورهای سیاسی داخل و خارج نویسندگان و مخالفان و....نشاندهنده سیاست این رژیم جنایتکار و ضد کارگر و وحشی میباشد. ما کارگران و زحمتکشان فقط باید انقلاب سرخ را تدارک ببینیم و با کینه طبقاتی و بکارگیری آتش و سلاح و قهر و خشونت انقلابی، نظام ضد بشری رژیم جمهوری اسلامی ایران را به خاکستر بدل کنیم. بجای انتظار از دستگاه قضایی ضد انسانی رژیم، بایستی در صدد بر قراری قوانین انسانی و کارگری باشیم. خود را در هسته های سرخ مخفی مقاومت سازماندهی کنیم و اعتراضات انقلابی را سازماندهی کرده و رهبری انقلاب سوسیالیستی را در دست بگیریم. هر خانواده کارگری میتواند خود یک هسته مخفی مقاومت باشد. مرگ بر رژیم جمهوری اسلامی ایران. بر قرار باد دولت دیکتاتوری پرولتاریا
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
تیم احمدی نژاد مانع اصلی ورود زنان به ورزشگاهها را افشا کرد: خامنه ای مانع اصلی است + سند
حسین محمدی؛ سردسته گروهی خشن در بیت خامنه‌ای
مداح معروف و محافظ لاجوردی جلاد: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام
فیلم / استفاده از فرودگاه در حکومت اسلامی (فرودگاه خمینی تهران)
حمله به یک زندانی سیاسی دیگر در زندان؛ حمله به منتقد خامنه‌ای در بند قاتلان
عکس / چاه جمکران برای چاپیدن بیشتر زایید! 
درخواست هوشنگ امیر احمدی از سپاه: فورا کودتا کنید!
عکس/ لاله زار لاله ندارد
عکس/ معنی حق الناس
عکس/ بزرگداشت دختر آبی در برمن آلمان، آ اس رُم و  بازی استقلال و نفت مسجد سلیمان
سپیده قلیان از زندان قرچک: کابوس صدای شکنجه‌ها در گوشم قطع نمی‌شود /  به من بگویید از قوه قضاییه چطور شکایت کنم + فیلم
فیلم/ عزاداران بیل / هییت سیلی زنی و چَک افسری (2 فیلم)
آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی

سرخط اخبار پيک ايران در سايت شما

كد زير را كپى كنيد و در جاى مناسب در سايت خود قرار دهيد


Contact us: