سوئد، دارای بهترین ساختارهای حمایت از خانواده


بنا به پژوهشی که یونیسف در ۴۱ کشور توسعه‌یافته انجام داده، جامعه سوئد از بهترین ساختارها و شرایط برای حمایت از خانواده برخوردار است. جامعه آلمان نیز در وضعیتی کمابیش مناسب قرار دارد.

به گزارش دویچه وله، در لیستی که یونیسف، نهاد اجتماعی سازمان ملل متحد در حمایت از کودکان، ارائه داده است، سوئد در مقام اول قرار گرفته و پس از آن کشورهای نروژ، ایسلند، استونی و پرتغال قرار دارند. آلمان از نظر توجه به خانواده و موقعیت کودکان در مقام ششم قرار می‌گیرد.

در پایان لیست کشورهای سوئیس، یونان، قبرس، بریتانیا و ایرلند قرار دارند.

هنریتا فور، مدیر اجرایی بنیاد یونیسف، می‌گوید: «ما به دولت‌هایی نیاز داریم که به والدین در ایجاد فضایی شایسته برای رشد و تربیت کودکان کمک کنند.»

یونیسف طرفدار آن است که پدر و مادر حداقل برای شش ماه از هر فشار و تعهدی آزاد باشند تا خود را یکسره وقف نگهداری از کودک کنند. افزون بر این هر کودک باید از بدو تولد تا سن مدرسه از توجه کافی و پرستاری شایسته برخوردار باشد.

پژوهشگران در این بررسی برای مقایسه وضعیت ۴۱ کشور ثروتمند جهان به آمارها و داده‌های سال ۲۰۱۶ مراجعه کرده‌اند.

آنها به زمان مرخصی با حقوق پدر و مادر پس از تولد بچه توجه داشته، در عین حال امکانات پرورش و بالیدن کودکان زیر سه ساله و سپس کودکان سه تا شش ساله را مورد توجه قرار داده‌اند.

مسئولیت پدر

در ساماندهی مدرن به پرورش نوزاد، نقش پدر به گونه‌ای چشمگیر افزایش یافته است. بنا به پژوهش یونیسف در سوئد ۳۵ هفته مرخصی تمام حقوق برای والدین در نظر گرفته می‌شود، که حدود ۱۱ هفته آن به پدران تعلق می‌گیرد.

در سوئد حدود نیمی از کودکان زیر سه ساله به مهد کودک می‌روند. حدود ۹۷ درصد کودکان بین سه تا شش ساله می‌توانند جایی در کودکستان داشته باشند.

بنا به پژوهش در آلمان والدین از ۴۳ هفته مرخصی برخوردارند که تنها ۷ / ۵ هفته آن به پدر تعلق می‌گیرد. حدود یک سوم کودکان زیر سه ساله از مراقبت تمام‌وقت برخوردارند. حدود ۹۲ درصد بچه‌های ۳ تا ۶ ساله به کودکستان می‌روند.

طبق این گزارش استونی با ۸۵ هفته مرخصی باحقوق کامل، در حمایت از مادران در بالاترین رده است. پس از آن کشورهای مجارستان (با ۷۲ هفته) و بلغارستان (با ۶۱ هفته) قرار دارند.

در این جدول آمریکا تنها کشوری است که حق مرخصی باحقوق برای زایمان و پرورش کودک را در قوانین سراسری تضمین نکرده است.

[کد مطلب: 184635] [تاريخ انتشار: بيست و چهارم خرداد ۱۳۹۸ برابر با چهاردهم ژوئن ۲۰۱۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم خرداد ۱۳۹۸ برابر با شانزدهم ژوئن ۲۰۱۹ ، 00:12:31 توسط رسولی
آقای رضای بی فامیل. شما هم از همان جماعت هستی که همیشه دستمال یزدی و دستمال اعلای حریر برای مزدورهای شاه الهی و حزب الهی توی جیبت میگذاری؟ فکر میکنی سهمی هم بتو میرسه؟ منکه اسم تو را مسخره نمیکنم فقط بریش مبارک میخندم و حنا میبندم.
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم خرداد ۱۳۹۸ برابر با پانزدهم ژوئن ۲۰۱۹ ، 22:41:03 توسط سینا
پیمان عزیز. ‌ دوست خوبم. ‌ با شما موافقم.
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم خرداد ۱۳۹۸ برابر با پانزدهم ژوئن ۲۰۱۹ ، 17:01:29 توسط رضا
آقا رسول ساندیس خور از قدیم گفتن چوب رو که بر میداری گربه حساب کار خودشو میکنه, حالا چرا اینقدر آشفته گی دیگه؟ تو هم بالاخره باید زندگی بکنی این کار ازت برمیاد اشکالی نداره دور دور شماست فعلن, ساندیست رو بخور.
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم خرداد ۱۳۹۸ برابر با پانزدهم ژوئن ۲۰۱۹ ، 16:55:44 توسط پیمان
جناب آقای سینا ساینتیست عزیز. من هرگز همچنین حرفی نزدم که شما به ضدیت آن چند سطری نوشتی! من گفتم ربط دادن دموکراسی کامل به بهشت و مٱمن هجنسبازها و افراد تنبل و بیسواد بودن اشتباه هست, اینها ربطی به دموکراسی ندارد! نمونه اش تایلند و جاهای دیگر الا آخر! کشورهای اسکاندیناوی ممکن است کمی فمینیست شده باشند و ان هم از وجود آزادی آن نشات میگیرد, حالا درست نبودن یا بودن فمینیسم را کار ندارم . ضدیت با مردانگی و آنهم از طریق نشان دادن زنان به کارهایی که مردان میکنند زیاد شده و این موج هم خواهد رفت چون همین هم برداشت غلط زنهایی است که ناخواسته در وجودشان مرد را برتر میدانند و سعی میکنند مثل جنس مخالفشان باشند و یا کارهایی بکنند که یعنی بدون مرد هم دنیا وجود خواهد داشت. بعضی از این زنان یک احساس نفرت بهمراه شکنجه کردن جنس مخالفشان دارند.
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم خرداد ۱۳۹۸ برابر با پانزدهم ژوئن ۲۰۱۹ ، 15:36:01 توسط سینا
آقای پیمان عزیز من قصد ندارم شما رو مجاب کنم، هرگز هم کسی نمیتونه منو مجاب کنه. اسکاندیناوی، استرالیا و نیوزیلند همواره مرکز فمینیست های افراطی و همجنس باز ها هستن. دقیقن یعنی هرچیزی که مخالف ساختار خانواده واقعیه. در حال حاضر، قرن ۲۱، چیزی که به عنوان دموکراسی تعریف و مطرح میشه همینه. دموکراسی های جدید تنها فلسفه وجودیشون ضدیت با مردانگی و خانواده ست. مهم نیست کسی بپذیره یا نه.
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم خرداد ۱۳۹۸ برابر با پانزدهم ژوئن ۲۰۱۹ ، 14:12:44 توسط رسولی
مردم ایران انقدر بیچاره هستند که در مقابل طرف مقابل جواب درستی پیدا نمیکنند اسم و فامیل طرف را مسخره میکنند حالا اگر عکس همدیگه را هم ببینند دماغ و عینک و ابرو و غیره را هم ضمیمه فحششون میکنند. این سهامدار میگه برو فامیلت را عوض کن من میگم چشم ولی من میدونم حداقل پدرم کیه. ..... تازه این یارو بمن فحش نوشته:فراری ... من از اینکه با رژیم آخوندی مبارزه کردم و بعد در شرایط ناچاری به اروپا اومدم و پناهندگی سیاسی گرفتم افتخار میکنم ولی تو لابد ازین آقازاده های خوشگذرون هستی که وقتی به اربابت فحش میدهیم خیلی ناراحت میشی. نه؟
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم خرداد ۱۳۹۸ برابر با پانزدهم ژوئن ۲۰۱۹ ، 12:57:22 توسط رسولی
آقای سرمایه دار یا سهام دار٬ بدبخت شما که ازین دو تابعتی ها دفاع میکنید ساندیسخور شما و این پناهنده های تجارتی هستند که مرتب توی سفارت ایران توی اسکاندیناوی پاچه خوری سفیرهای تروریست جمهوری اسلامی را میکنند. تو هنوز نفهمیدی که اسکاندیناوی فقط پناهنده میگیره و مهاجرهای ایرانی خیلی کمی داره که زمان شاه به سويد و دانمارک اومدن و اغلب فرش فروش هستند هر بار تظاهرات میزاریم علیه رژیم ملاها٬ ایرانی ها از ترس باطل شدن پاسپورت ایرانی شون نمیان. این چجور پناهنده مخالف رژیمه؟ از این کامنت تو میشه فهمید که تو هم سفارتی هستی. ....
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم خرداد ۱۳۹۸ برابر با پانزدهم ژوئن ۲۰۱۹ ، 09:15:45 توسط افراسیاب
تمام ایرانیها که در خارج زندگی میکنن پناهنده هستند، بلاخره یک دلیلی داشته که از کشورشون رفتن، هر دلیلی داشته یک جوری اذیتشون کردن،هفتصد هزار سوئدی در خارج ازسوئد زندگی میکنن و پای صحبت هرکدام که میشینی یک دلیلی میارن و همه ناراضی بودن که رفتن و آنها هم پناهنده کشورهای دیگر شدن و از منابع و امکانات آن کشورها استفاده میکنن.اسکاندیناوی بیشترین فرار جمعیت را دراروپا داره و سوئد بیشتر از همشون تقریبا نود هزار نفر از سوئد هر سال مهاجرت میکنن و اکثرا آدم حسابیهاشون هستند و بین پنجاه تا شصت هزار میان داخل و اکثرا پناهنده های کشورهای جنگ زده و خیلی فقیر، خانه و مسکن و همه چیز سرسام آور گران است مخصوصا بنزین و از نظر آب و هوا تقریبا آب و هوای قطبی و ایجاد امکانات رفاهی فقط برای جلوگیری از فرار مردمشان است و اگر نباشد اکثرا مهاجرت میکنن و این معضل بزرگی برای دولتش است. از لحاظ سیستم پولی و مالیاتی یک سیستم مافیائی درست کردن و اسکناس را تقریبا جمع کردن که بیشتر پول مردم را کنترل کنن و همین باعث فرار سرمایه خارجی شده و بانک مرکزی بهره پول را منفی کرده و پول ملی نسبت به یورو و دلار سی درصد افت کرده
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم خرداد ۱۳۹۸ برابر با چهاردهم ژوئن ۲۰۱۹ ، 21:32:34 توسط پیمان
"دموکراسی کامله! یعنی بهشت و مٱمن هجنسبازها و افراد تنبل و بیسواد!" شما این تعریف دمکراسی را از کجا آورده اید؟ این چیزهایی که گفتید دقیقن معدود از فاکتورهایی است که در ایران سرکوب میشود ولی دلیل بر دمکراسی در یک جامعه نیست بلکه دلیل بر وچود آزادی میتواند باشد. حرف دیگرتان درست است , انگ زدن خوب نیست ولی متاسفانه بسیار بین هموطنان این رفتار زیاد شده.
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم خرداد ۱۳۹۸ برابر با چهاردهم ژوئن ۲۰۱۹ ، 19:43:39 توسط سینا
آقا/خانوم سهامدار عزیز، یه نقد دوستانه: متاسفم از اینکه دو تا هموطن نمیتونن با ادب و مناطق و تحمل نظراتشونو ابراز کنن. یعنی همواره همینه که کسی که نظز ما به نظرش نزدیکتر باشه، فوری قربان صدقه و خیلی چاکرم، نوکرم میگیم. اما خدا نکنه نظر کسی رو دوست نداشته باشیم. هزار تا تهمت بهش می‌زنیم. ساندیس‌خور، مزدور و ... دوستانه، به نظرم بهتره یکم تجدیدنظر کنید. آقا/خانوم رسولی، همه‌ی ایرانیای دنیا پناهنده نیستن! بهتره دنیا رو آنقدر از دریچه باریک نگاه خودتون نبینید! بنده اولن پناهنده‌ نیستم و افتخار میکنم که مثل اکثریت (نه همه - اما اکثریت) پناهنده های ایرانی، برای مهاجرت هزار تا دروغ نساختم. بلکه با تحصیلات خیلی بالا و به واسطه تخصصم در چند کشور دنیا کار کردم و در حال حاضر ساکن اروپا هستم. اتفاقن بنده معتقدم سوئد دموکراسی کامله! یعنی بهشت و مٱمن هجنسبازها و افراد تنبل و بیسواد! اون چیزی که بنده میگم نقد دموکراسیه! برای همینه که مطابق نظرسنجی که ماه گذشته بی‌بی‌سی (رسانه اختصاصی مارکسیست ها) ارائه شد، هرسال درصد بیشتری از نکردن دنیا اعتمادشونو به دموکراسی ها از دست میدن. موفق باشید.
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم خرداد ۱۳۹۸ برابر با چهاردهم ژوئن ۲۰۱۹ ، 18:09:07 توسط سهام دار
به رسولی   ای رسول الله از کجا فهمیدی که اینها که کامنت میزارند پناهنده اند ساندیس خور بدبخت با اون فامیلت. افرادی مثل شما دقیقن کپی ملاها هستید که نظر مخالف را برنمیتابند. به تو ربطی نداره چی نظر دادند مگر مثل حکومت اسلامی عزیزت باید یک چیزی بگن به مزاق تو عقب مانده ساندیش خور جور در بیاد فراری ... ؟!
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم خرداد ۱۳۹۸ برابر با چهاردهم ژوئن ۲۰۱۹ ، 16:46:32 توسط رسولی
اهه٬ پیک ایران! شما اینجا توی مغازتون چقدر میخ دارین؟ این مرتجع های ایرانی با اون افکار عقب افتاده رفته اند پناه آورده اند به کشوری که بیشترین شرایط رفاه اجتماعی را حتی برای مهاجران و پناهنده ها در کنار باقی شهروندان سويدی اجرا میکنه بعد این عقبموندها که اهل بخور و بخوابند و گرفتن سوسیال٬ فقط قُر میزنند که چرا نژادپرست هستند و این نوشته بالا دروغه و ....انگار نه انگار که از دست یک رژیم دیکتاتوری فرار کرده اند و با هزاران دروغ و کلک برای نجات جانشان به این کشور پناهنده شده اند. اگر اینها را به جزایر مانوس در گینه پاپایو فرستاده بودند شاید درک بهتری از قضایا داشتند. اینها پناهنده نیستند اینها توریست های لوکسی هستند که از دماغ فیل افتاده اند. برگردید بروید ایران زیر عبای خامنه ای لذت ببرید.
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم خرداد ۱۳۹۸ برابر با چهاردهم ژوئن ۲۰۱۹ ، 06:07:49 توسط سینا
اگر منظور از خانواده، همین ترند های جدید باشه (مربوط به پنج دهه گذشته، به ویژه دو دهه اخیر)، در این صورت این ادعا «سوئد، دارای بهترین ساختارهای حمایت از خانواده» صحیحه. ترندهایی مثل ترویج و مثبت جلوه‌ دادن همجنس‌بازی و فمینیزم افراطی و تغییر جنسیت و دوجنسه بودن و چندجنسه بودن در برابر خانواده واقعی، که این روزا همش تبلیغ میشه و برای جاانداختنش تلاش میشه. درغیر این صورت این مقاله هم یه مقالهٔ زرده که هرروز با حمایت مالی شرکت های بزرگ (مثل شرکت های بزرگ سیلیکون‌ولی، شرکت های بزرگ اطلاع‌رسانی و مدیاو البته هالیوود) پروپاگاندا میشه.
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم خرداد ۱۳۹۸ برابر با چهاردهم ژوئن ۲۰۱۹ ، 05:54:23 توسط سینا
با اجازه دوستان پیک ایران، می‌خوام بگم که این بیشتر شبیه یه جوکه. اسکاندیناوی و خانواده!!!؟
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم خرداد ۱۳۹۸ برابر با چهاردهم ژوئن ۲۰۱۹ ، 05:45:02 توسط حسن
در سوئد بعد مدت کوتاهی زن وشوهر و یا سامبو یا هر چی اسمش رو بگذارید معمولا خیلی زود از هم جدا میشوند و چیزی که میماند بچه های آواره از این زندگیهای مشترک سست و معیوب است که بعد از آن هر هفته بین مادر و پدر زندگی میکنند و ادامه آن باز یک پدر خوانده و مادر خوانده دیگر در زندگی این بچه ها قدم میگذارد. من نمیدانم حمایت چه چیزی از حانواده ای که وچود ندارد میکنند. آنچه سیستم سوئد به خانواده ها ارایه میدهد بیشتر شبیه به یک شرکت بیمه میباشد که بعد از تصادف سعی میکند مجروحین هرینه کمتری متحمل بشوند واگرنه خانواده ای به آن صورت در اکثر سوئد وجود ندارد.
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم خرداد ۱۳۹۸ برابر با چهاردهم ژوئن ۲۰۱۹ ، 05:12:06 توسط Armai
دروغ محض ، این سوئد مال خودشون هست و بس، من بعد از بیست سال زندگی اینو فهمیدم ، مرد خارجی باشی مال خاورمیانه ، تو بدترین آدم دنیا هستی و به زن خاورمیانه ای هم اگه بی حجاب باشه مردای سوئدی چشم دارن اگه هم با حجاب باشی دوست دارن از این کشور بری بیرون ، خلاصه سوئد مزخرفتین و نژاد پرست ترین کشور دنیاست .
آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی

سرخط اخبار پيک ايران در سايت شما

كد زير را كپى كنيد و در جاى مناسب در سايت خود قرار دهيد


Contact us: