اگر بین ایران و آمریکا جنگ شود ...

سرباز آمریکایی در عراق

از مطالب مفصل درباره سناریوهای محتمل از وقوع جنگ بین ایران و آمریکا، تا تیترهای هیجان انگیز مانند "جنگ جهانی سوم" یا "چگونه جنگ ایران و آمریکا آغاز می‌شود؟"، رسانه‌های مهم آمریکایی، همانند افکار عمومی ایرانیان، با حساسیت احتمال جنگ کشورشان را با ایران دنبال می‌کنند.

تحولات تازه و حملات به دو نفتکش در دریای عمان، انگشت اتهام مایک پومپئو که مستقیم ایران را نشانه گرفته، و در نهایت واکنش منفی رهبر ایران به پیام دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، موجب شد تا حجم مطالب از این دست به شکل قابل ملاحظه‌ای افزایش یابند.

در مجموع، اگر چه بسیاری از ناظران و کارشناسانی که این مطالب را نوشته‌اند، احتمال وقوع یک جنگ تمام عیار در وضعیت کنونی را اندک ارزیابی کرده‌اند، اما در عین حال هشدارهایی نیز درباره وقوع جنگی تصادفی، یا افزایش قابل توجه تنش به شکل دومنیویی از کنش و واکنش‌های احتمالی، منتشر شده‌اند.

در این مطلب نگاهی داریم به خلاصه‌ای از چند نمونه مطالب مهم که درباره جنگ ایران و آمریکا، احتمال وقوع آن و راه‌های جلوگیری از افزایش تنش میان دو کشور در رسانه‌های مهم آمریکایی منتشر شده‌اند.

جنگ با ایران، چه شکلی خواهد بود؟

ایلان گلدنبرگ، (مسئول سابق تیم ایران در دفتر معاونت سیاست‌های دفاعی وزارت دفاع آمریکا و از دیپلمات‌های سابق وزارت خارجه این کشور) در مطلبی در نشریه "فارین افرز" پیش‌بینی خود را از وقوع جنگ احتمالی با ایران تصویر کرده است.

بر اساس تحلیل آقای گلدنبرگ، چنین جنگی به شکل یک سری حوادث (همانند حملات و آتش‌سوزی‌های مشکوک در خلیج فارس) آغاز خواهد شد. او می‌نویسد که اگر دو طرف احساس کنند در متوقف کردن پیشروی حریف موفق نبوده‌اند، این امکان وجود دارد که هر بار، یک گام جلوتر بروند.

بر اساس این سناریو، اگر ایران به حجم و ابعاد حملات پراکنده در خلیج فارس بیافزاید (حتی اگر مسئولیت این حملات را برعهده نگیرد) این احتمال وجود دارد که سیاستگذاران وزارت دفاع آمریکا به این نتیجه برسند که به شکل علنی، به حملاتی علیه ایران دست بزنند. آقای گلدنبرگ این حملات را با حملاتی مقایسه کرده که آمریکا به مواضع رژیم اسد انجام داد. در آن زمان آمریکا اعلام کرد که حملات به دلیل استفاده اسد از تسلیحات شیمیایی انجام می‌شوند و این بار نیز آمریکا می‌تواند استدلال کند که با هدف تضمین امنیت آبراه‌های بین‌المللی به حملاتی دست می‌زند.

اما این تحلیلگر ارشد مراکز مطالعاتی آمریکایی معتقد است که شرایط اسد در زمان حملات آمریکا با وضعیت کنونی رژیم ایران قابل مقایسه نیست و احتمال بی‌جواب ماندن حمله آمریکا از سوی نیروهای نظامی ایرانی - به ویژه سپاه پاسداران - اندک است. در چنین سناریویی، ایران به شکل مستقیم و علنی به مواضع آمریکا حمله می‌کند و با شدت گرفتن پاسخ آمریکا، ایران از همه توان برای ضربه زدن به منافع آمریکا بهره خواهد برد؛ از خلیج فارس گرفته تا عراق و لبنان و یمن، و از حملات مستقیم گرفته تا هرگونه درگیری نیابتی حتی با متحدین آمریکا.

از اینجا عملا جنگ ایران و آمریکا بالاگرفته و البته از نظر ایلان گلدنبرگ بیشتر گره کوری شکل گرفته که گشودنش آسان نخواهد بود، چرا که سناریوی حمله همه جانبه و اشغال کامل ایران، بسیار برای آمریکا دشوار و دور از ذهن است و همزمان نمی‌تواند ضربات ایران را بی‌پاسخ بگذارد. در چنین وضعیتی از نظر آقای گلدنبرگ، سرمایه‌گذاری کسانی مانند جان بولتون بر مخالفان ایرانی برای تغییر رژیم نیز یک سرمایه‌گذاری از پیش شکست خورده است، چرا که بخت پیروزی مخالفان و همراهی همه جانبه افکار عمومی ایرانیان با چنین تغییری در زمان جنگ با آمریکا، از هر زمانی کمتر است.

''از کسی که طرفدار جنگ عراق بوده، بشنوید''

دیوید فروم (از تحلیلگران معروف نئوکان‌ها)، در مطلبی که در نشریه معتبر "آتلانتیک" منتشر کرده، در تیتر نوشته است: "از کسی که طرفدار جنگ عراق بوده، بشنوید: جنگ با ایران فاجعه خواهد بود".

آقای فروم نوشته است که از نظر او، جنگ عراق با "پیش‌فرض‌های ساده‌انگارانه، بی‌سوادی فرهنگی و برنامه‌ریزی مغشوش" به یک پروژه شکست خورده تبدیل شد، اما در مقایسه با آنچه که این روزها در برابر ایران رخ می‌دهد، برنامه‌ریزی جنگ عراق را می‌توان یک کار استادانه تمام عیار توصیف کرد.

این تحلیل‌گر نئوکان در مطلبش یادآوری کرده که شخصا در سالهای ۲۰۰۲ و ۲۰۰۳ از طرفداران جنگ عراق بوده و به همین دلیل نیز معتقد است که در قبال وقوع جنگی دیگر در خاورمیانه، مسئولیت دارد. به ویژه اینکه او در نگارش سخنرانی معروف "محور شرارت" نیز نقش داشته و مانند نئوکان‌های دیگر، در نگاهی ایدئولوژیک به جنگ عراق معتقد بوده که تغییر نظام سیاسی این کشور به دموکراسی می‌تواند مسیر تحولات سراسر خاورمیانه و جهان عرب را تحت تاثیر قرار دهد. (دیوید فروم در آن زمان از جمله نویسندگان سخنرانی‌های جرج بوش، رئیس‌جمهور آمریکا بود و به عنوان نویسنده سخنرانی معروف "محور شرارت" به شهرت رسید. او البته بعدها گفت که در نقشش در ارتباط با عبارت "محور شرارت" اغراق شده و به عنوان نویسنده سخنرانی، نقشی در سیاستگذاری و حتی انتخاب لحن تند ضد ایرانی آن متن نداشته، بلکه تنها متنی را نوشته که از او خواسته شده تا بنویسد.)

دیوید فروم در ادامه نوشته که معتقد است شخص دونالد ترامپ هیچ علاقه‌ای به یک جنگ همه جانبه با یک ملت ۸۰ میلیونی را ندارد، اما "اگر شما درباره جنگ بلوف بزنید، همیشه این احتمال هست که یکی مچ شما را بگیرد و بلوف شما لو برود. ضمن اینکه در شرایط کنونی، همه چیز می‌تواند با سرعت تغییر کند و ناگهان خودتان را درگیر یک جنگ کامل ببینید."

به نوشته آقای فروم، رژیم ترامپ در حالی خود را در چنین وضعیتی قرار داده که کنگره از او برای چنین جنگی حمایت نمی‌کند، سازمان ملل چنین مجوزی به او نداده، اکثر متحدان واشنگتن از جمله اتحادیه اروپا، کره جنوبی و مکزیک از او دل خوشی ندارند و حمایتش نمی‌کنند و حتی بریتانیا که متحد استراتژیک است نیز "با برگزیت فلج شده است."

در مقابل دیوید فروم، ایران سال ۲۰۱۹ را با عراق ۲۰۰۳ مقایسه کرده و نوشته که این دو کشور هیچ شباهتی به هم ندارند؛ نه از نظر رژیم‌های سیاسی‌شان، نه ملتشان، نه سابقه چگونگی شکل‌گیری کشورهایشان و نه احساس مردمانشان نسبت به اشغالگران خارجی.

این تحلیلگر که خود از جمهوریخواهان شناخته‌شده است معتقد است که در جریان مقابله‌جویی دولت ترامپ و ایران، نه فقط افکارعمومی آمریکا یا جامعه سیاسی این کشور از ترامپ حمایت نمی‌کنند، بلکه وقوع جنگی احتمالی در حزب جمهوریخواه نیز شکاف ایجاد می‌کند و درون این حزب نیز عده‌ای مخالف "جنگی عظیم و زمینی" توسط دولتی هستند که از نظر آنها "حتی توانایی انجام ماموریت‌های بسیار ساده‌تر" را ندارد.

جنگ تصادفی

جنگ تصادفی، عبارت گنگی است که در مطالب مختلف معانی گوناگونی دارد. برخی آن را نتیجه سری وقایع اجتناب‌ناپذیری می‌دانند که شبیه سقوط یک "گلوله برف" لحظه به لحظه بزرگتر می‌شود و در نهایت به جنگ تبدیل می‌شود. ریچارد سوکولسکی (از چهره‌های برجسته بنیاد کارنگی) و استیون سایمون (مدیر ارشد خاورمیانه در تشکیلات مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور آمریکا در دوران کلینتون و اوباما)، در نوشته مشترکی که در "فارین پالیسی" منتشر کرده‌اند، جنگ تصادفی را یک درگیری نظامی توصیف کرده‌اند که "بدون خواست و برنامه‌ریزی قبلی طرفین" رخ بدهد.

در این مطلب که نگاهی نقادانه به سیاست‌های دولت ترامپ دارد، به دوگانگی در تشکیلات دولت آمریکا اشاره شده و آمده که در حال حاضر، برخلاف حرفهای شخص دونالد ترامپ درباره علاقه‌اش به مذاکره، جان بولتون (مشاور امنیت ملی) و مایک پومپئو (وزیر خارجه)، چهره‌های جنگ‌طلبی هستند که احتمالا از راه‌انداختن یک جنگ تمام عیار، ابایی ندارند. اما در نهایت حتی "در این دولت که مشخص نیست، چه کسی چه کاره است" احتمالا باید بر سر جلوگیری از وقوع یک جنگ ناخواسته، توافق نظر وجود داشته باشد.

این دو تحلیلگر معتقدند که رفتارهای کنونی دولت ترامپ، احتمال وقوع جنگ را به دلیل "سو‌ءتفاهم، سوءمحاسبه و فقدان ارتباط میان دو طرف" روز به روز بیشتر کرده است. این دو علاوه بر نقش دو چهره "جنگ‌طلب" بر وضعیت موجود، از نقشه عربستان سعودی درباره "حمله موضعی" به برخی تاسیسات مشخص در ایران و اثرات سیاستمداران عربستانی بر ترامپ نیز به عنوان عامل افزایش خطر جنگ نام برده‌اند.

نویسندگان این مطلب نوشته‌اند که جلوگیری از "جنگ تصادفی"، ممکن است و راه‌هایی نیز برای این کار پیشنهاد کرده‌اند. از آن جمله، صدور دستور به نظامیان آمریکایی در سوریه برای خویشتن‌داری در برخورد نظامی با نظامیان ایران، منسوب به ایران یا گروههای نیابتی، افزایش همکاری میان نظامیان آمریکایی و گروه‌های نیابتی منسوب به ایران در سوریه، استفاده از روسیه برای فشار بر ایران و در نهایت، ایجاد یک کانال ارتباطی مستقیم با نظامیان ایرانی برای استفاده در زمانی که به شکل ناگهانی، تنش نظامی میان دو کشور بالا می‌گیرد.

سوکولسکی و سایمون همچنین نوشته‌اند که آمریکا باید در ارتباط با اسرائیل و عربستان، موضع روشنی داشته باشد و به آنها شفاف اعلام کند که به رغم حمایت همه جانبه از آنها در صورت حمله ایران، به هیچ وجه اقدامات تحریک‌آمیزشان را در شرایط آرامش تحمل نخواهد کرد. این دو معتقدند که ایران نیز باید با تمام بازیگران نیابتی‌اش همین برخورد را انجام بدهد و جلوی اقدامات تحریک‌آمیز آنها را بگیرد.

در نهایت این دو تحلیلگر معتقدند که خطر درگیری ناخواسته جدی است و اگر ترامپ واقعا در موضعش برای آغاز نکردن جنگ با ایران جدی است، باید زیردستانش را مجبور کند تا حرفهایش را گوش کنند.

آیا جنگ می‌شود؟

در میان رسانه‌های دیگر، گزارش‌های بسیاری نیز منتشر شده که عموما در آنها تلاش شده علاوه بر شرح ماجرا به این پرسش نیز پاسخ داده شود که احتمال جنگ چقدر است.

از این دست مطالب، آلکس وارد، نویسنده وب‌سایت ووکس در گزارشی طولانی نوشته است که به سه دلیل، جنگی رخ نخواهد داد: اول حضور نظامی آمریکا در منطقه به شکل غیرعادی زیاد نیست و نشانه‌ای از جنگ دیده نمی‌شود. دوم اینکه دونالد ترامپ بارها گفته به دنبال جنگ با ایران نیست. و آخر اینکه تنش به آن حدی که برخی می‌گویند بالا نیست و انتظار می‌رود فضا به زودی آرام‌تر شود.

جاناتان بوردر، گزارشگر قدیمی نیوزویک در امور دفاعی، در پاسخ به این سئوال ابتدا به تحلیل کولین کال (از مقام‌های وزارت دفاع آمریکا در امور خاورمیانه در دوران اوباما) اشاره کرده که اخیرا در واشنگتن پست منتشر شد. در مطلب آقای کال، شبیه به آنچه ایلان گلدنبرگ تصویر کرده بود، احتمال وقوع پله به پله یک تنش نظامی شدید مطرح شده بود. اما جاناتان بوردر نوشته که فعلا فضا به تاریکی و خطرناکی که کولین کال نوشته بود نیست.

در مطلب آقای بوردر آمده که یکی از موضوعات کلیدی در ارتباط با جنگ احتمالی با ایران، اختلاف نظر جدی بر سر سیاست ایران در دولت ترامپ است. آقای بوردر که خود ساکن واشنگتن است، مانند بسیاری دیگر از ناظران، به ایده‌های متفاوت و جنگ‌طلبانه جان بولتون و مایک پومپئو در برابر نظرات مذاکره محور ترامپ و اطرافیانش اشاره کرده است. او همچنین به نقل از کارشناسان نظامی نوشته که در کاخ سفید درباره ایران سردرگمی وجود دارد و تکلیف روشن نیست؛ مساله‌ای که به نوشته این روزنامه‌نگار از نگاه سیاستمداران ایرانی دور نمانده است.

جیم هنسون، تحلیلگر امور نظامی فاکس‌نیوز (از نظامیان سابق و کارشناسان مراکز مطالعاتی دست راستی)، در مطلبی نوشته که حملات ایران همچنان ادامه دارد و صبر کاخ سفید به زودی به پایان خواهد رسید. این کارشناس نظامی هوادار رویارویی نظامی با ایران نوشته است که اقداماتی مانند عملیات مشترک ارتش آمریکا با ارتش عربستان علیه گروه حوثی‌های یمن، از جمله ابتکارات نظامی است که می‌تواند به تهران پیام روشنی از عزم آمریکا برای مقابله با ایران ارسال کند.

در یکی دیگر از گزارش‌های مهم که در ارتباط با مساله جنگ با ایران منتشر شده، رابین رایت، روزنامه‌نگار شناخته شده نیویورکر، تنش اخیر را یادآور جنگ نفتکش‌های دهه ۸۰ میلادی توصیف کرده؛ تنشی که خانم رایت شخصا ناظر بخش مهمی از آن بوده: سفر آیت‌الله خامنه‌ای به نیویورک و همزمانی حمله آمریکا به کشتی تجاری "ایران اجر" به خاطر مین‌گذاری در خلیج فارس. خانم رایت نوشته که آقای خامنه‌ای در یک برنامه صبحانه با گروه کوچکی از روزنامه‌نگاران - از جمله شخص او - اتهامات را رد کرد، اما در نهایت درگیری نظامی دو کشور، اثر تلخی بر تنها سفر خامنه‌ای به آمریکا گذاشته است.

به نوشته او، بعدها برخی مقام‌های ایرانی به این روزنامه‌نگار آمریکایی گفته‌اند که اتفاقات آن سفر، اثر قابل‌توجهی بر تصور خامنه‌ای از آمریکا گذاشت. ظاهرا خامنه‌ای معتقد بود که حمله به کشتی "ایران اجر" با هدف تحت تاثیر قرار دادن سخنرانی او در مجمع عمومی سازمان ملل انجام شده.

رابین رایت می‌نویسد: "دو سال بعد، آیت‌الله خشمگین از آمریکا رهبر ایران شد و بارها تکرار کرده که آمریکا قابل اعتماد نیست؛ تا همین حالا و دیدارش با شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن."
منبع : بی بی سی

[کد مطلب: 184750] [تاريخ انتشار: بيست و پنجم خرداد ۱۳۹۸ برابر با پانزدهم ژوئن ۲۰۱۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ سی ام خرداد ۱۳۹۸ برابر با بيستم ژوئن ۲۰۱۹ ، 10:21:25 توسط پیک ایران
پیک ایران: هم میهنان عزیز لطف کنند اگر میخواهند نطری دهند فقط در مورد موضوع خبر و یا مقاله نظر دهند. با سپاس از همکاری شما
نوشته شده در تاريخ سی ام خرداد ۱۳۹۸ برابر با بيستم ژوئن ۲۰۱۹ ، 10:01:15 توسط کارگر تبعیدی
و نیم کلام از هم هالو ی بی مزه!
نوشته شده در تاريخ سی ام خرداد ۱۳۹۸ برابر با بيستم ژوئن ۲۰۱۹ ، 08:48:11 توسط هالو
دو کلام از مادر عروس!
نوشته شده در تاريخ سی ام خرداد ۱۳۹۸ برابر با بيستم ژوئن ۲۰۱۹ ، 00:17:07 توسط کارگر تبعیدی
ادامه..... بجای تماشا چی بودن جنگ و سازش دشمنان کارگران و دیگر اقشار خلق و سپردن سرنوشت خود به دست آنها، بایستی خود را سازماندهی و باز هم سازماندهی کرد و با اعتصابات عمومی، یکپارچه، سراسری و مبارزه مسلحانه برهبری طبقه کارگر انقلاب سوسیالیستی را برای سرنگونی نظام دین و سرمایه بر پا کرد. مهمترین امر تامین و هژمونی رهبری طبقه کارگر میباشد که بدون این امر، انقلاب با شکست مواجه خواهد شد و آقازاده ها و خانم زاده ها و شازاده ها و ملازاده ها به غارت ثروت حاصل از دسترنج کارگران ادامه خواهند داد و بساط زندان و شکنجه و مفقود الاثر مخالفین بنام "حفظ تمامیت ارضی ایران" ادامه خواهد داشت. بنابر این یا انقلاب سوسیالیستی و سرنگونی نظام دین و سرمایه و دست رد به دخالت امپریالیستها و تعیین رژیم دست نشانده توسط آنان یا بربریت.
نوشته شده در تاريخ سی ام خرداد ۱۳۹۸ برابر با بيستم ژوئن ۲۰۱۹ ، 00:12:08 توسط کارگر تبعیدی
"ما دوستان پایدر نداریم، ما منافع پایدار داریم" این استراتژی سیاست امپریالیست آمریکا و شرکاء میباشد. جنگ و یا همکاری امپریالیستها با دست نشاندگان سرکش خود نظیررژیم جنایتکار جمهوری اسلامی تنها به ضرر کارگران و تهیدستان میباشد. در یک گزارش خبری از اصفهان بخاطر مشکل کم آبی، کارگری بدرستی گفت " اگه میدونستم که قراره آقازاده بازی بشه، تیر بار رو بجای اینکه بطرف عراقی ها بگیرم بطرف خودی میگرفتم". حال نه تنها آقازاده بازی شده بلکه جنایت، فقر، بیکاری، اعتیاد میلیونی به مواد مخدر، غارت ثروت تولید شده کارگران، کشتار روزانه کولبران کورد و گازوئیل فروشان بلوچ و قتل علنی علی ها، شاهرخ ها، فرشید ها و ستارها در زندان و بیرون زندان ادامه دارد و حالا باید در انتظار قحطی و مرگ و میر بخاطر کمبود غذا، دارو و... بود. براستی که باید تیر بارها، خمپاره ها، موشکها را بر علیه مدافعین و مزدوران داخلی و منطقه ای رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی ایران که دشمن کارگران، ملتهای تحت ستم ملی، زنان و جوانان میباشد را بکار برد.
نوشته شده در تاريخ بيست و نهم خرداد ۱۳۹۸ برابر با نوزدهم ژوئن ۲۰۱۹ ، 18:04:12 توسط هالو
آقای دانشجوی ارتباطات ماه آذر, راستش را بخواهید من متوجه نشدم که شما با من مزاح فرمودید یا جدی گفتید. اگر مزاح فرمودید که هیچ, کار خوبی کردید, من مخالف شادی نیستم هرچه میخواهد دل تنگت بمن بگو. ( من ادعای بیداری ندارم!) اگر جدی بود, من ایشان را احمق ندانستم! نادانی با حماقت متفاوت است. احمق کسی است که قسمت منطقی مغزش درست و معمولی کار نمیکند ولی نادان فقط نمیداند, اگر به اطلاعات کافی دست پیدا کند دانا میشود. نظر من به ایشان فقط در رابطه با " اینترنت مجانی " بود که گاه گاهی اینجا از زبان ایرانیان میبینیم. در مورد موبایل, اگر باورم میکنید خدمتتان عرض کنم که من تا بحال هیچگاه موبایل نداشته و نخواهم داشت. در مورد آمریکا هم خدمتتان عرض کنم که نظر من برایآمریکا به اندازه پشگلی هم ارزش ندارد, او کار خود را در مورد منافعش خواهد کرد و 99% باور دارم که پای سرباز آمریکایی به ایران باز نخواهد شد. در مورد پژوهش هم باید بگویم که نسبت پژوهش و مطالعه با هالو مانند جن است و بسم الله. شما که دانشجوی ارتباطات هستید چرا از کلمه " شاید !" استفاده کردید؟ شما باید قادر باشید دلیل تکنیکی بیآورید.
نوشته شده در تاريخ بيست و نهم خرداد ۱۳۹۸ برابر با نوزدهم ژوئن ۲۰۱۹ ، 06:57:44 توسط دانشجوی ارتباطات ماه آذر
آقای هالو قدری پژوهش کن شاید لیسانه بیکار درست گفته و حماقت و نادانی نبوده. اگر تشریف بردی در کویر موبایل خودت را هم ببر. شاید در آنجا بدون کابل بتوانی سحنان امامان را بشوی و تصاویر غیبیشان را هم ببینی. در هر حال مردم ایران زیر سندان اسلام و ساطور تشیع دارند له می شوند. بنا بر این و بنا بر آن و بنا بر همه چیزهای موجود آمریکا خوش خواهد آمد. و سرانجان ببین چه کسی مزخرف نوشته.
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم خرداد ۱۳۹۸ برابر با هجدهم ژوئن ۲۰۱۹ ، 20:01:43 توسط هالو
آقای لیسانه بیکار ازجنوب, قربانت گردم شما چه لیسانسیه ای هستی؟ شما " امیدواری ! " که ترامپ برای شما اینترنت مجانی !! بیآورد؟ فقط فکرش را بکنید, شما الان که با اینترنت در ارتباط هستید, چگونه این ارتباط برقرار شده؟ اگر شما از طریق روتر (Router ) وصل هستید این روتر شما با کجا در تماس است؟ اگر از طریق کابل هستید, آن کابل به چه مرکزی متصل است؟ آقای ترامپ فقط در صورتی که آن مرکز را داشته باشد میتواند بشما " مجانی! " خدمات دهد!! آقای لیسانسه, داداش شما مجانی سیلی بصورت شما میزند؟ نوشتار مرا توهین ندانید! من فقط به نادانی و مزخرفات آلرژی دارم همین.
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم خرداد ۱۳۹۸ برابر با هجدهم ژوئن ۲۰۱۹ ، 19:48:56 توسط هالو
من قبلا هم عرض کردم خدمتشان, این بیداری از آلمان خودش را مرکز جهان میداند.
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم خرداد ۱۳۹۸ برابر با هجدهم ژوئن ۲۰۱۹ ، 19:17:51 توسط افراسیاب
لطفا طرفداران جمهوری اسلامی را سانسور نکنید و همینطور طرفداران هر حزب و دسته ای، بقیه اش با قوانین سایتهای اینترنتی که شامل تهدید و توهین میشود که شما خودتون میدانید و ما از این قوانین بی خبریم و لطفا کامنتهای زندگی شخصی و بطور مداوم و سرگذشت زندگی آنها و پلیس آلمان چه بر سر او آورده است را چاپ نکنید
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم خرداد ۱۳۹۸ برابر با هجدهم ژوئن ۲۰۱۹ ، 19:05:36 توسط لیسانه بیکار ازجنوب تهران
جناب نوید من هیچ کس را نه در این سایت و نه در میان نویسندگان و نطر دهندگان نمی شناسم اما دو نکته اول اینکه یک سایت ملی سایت یک حزب نیست که هر چه حزبی بود را منتشر کند و هر آنچه نبود را سانسور کند. و البته گاله ی دولاب هم نیست که درش هر چیزی بریزند. بنا بر این باید به یک سری از اخلاقیات توجه شود. درست است که رژیم شیطانی همه چیز را از بین برده. و دوم اینکه اگر تو که به قول خودت در بهترین دانشگاههای آلمان درس خوانده ای خودت را در حد فحاشی های یک بسیجی که البته او هم آدم است و سزاوار احترام یکی بدانی و حتا در حد من درس خوانده بیکاتر و خانه نشین پایین آوری پس جامعه می شود سرتا سر پست نه برادر باید آدمهای تحصیل کرده ای چون به من و ما بیتربیتان پایین آوری. بلکه باید تو دستت را بسوی من و ما دراز کنی. چرا که شانس اینرا داشته ای که در دانشگاهای المان درس بخوانی ولی ما نداشته ایم. تو باید دست اخوت و درس احترام به من و ما بدهی. اما در اینکه در خانه ای ایران به سوی پاسداران و بسیجیان بسته خواهد بود حرفی درآن نیست. من امیدوارم ترامپ عوش جنگ یک اینترنت مجانی و پر سرعت برای ما تدارک ببیند.
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم خرداد ۱۳۹۸ برابر با هجدهم ژوئن ۲۰۱۹ ، 14:04:53 توسط نوید- از آلمان
در جواب به خواسته پیک ایران! نوشتید:"پیک ایران: چنان ادبیاتی در نوشتن نطرات درست نیست. شما لطف کرده کلمات نا مناسب آنرا تغییر داده دوباره ارسال کنید." فکر کنم این جناب مسئول بررسی کامنتهای پیک ایران یک عینک جدید لازم دارد یا مغزش برای ندیدن بعضی چیزها فیتلر دارد؟ جناب چرا توجه نمیکنی این مزدور رژیم" ایرانیم" دارد حتی به خود شما توهین میکند وقتیکه نوشته:"حکومت دوم غیرت دارد وشما از بی غیرتیتان با او دشمنی میکنید" یعنی پیک ایران که روزانه کارش اینست بر علیه رژیم ملائی روشنگری میکند بعبارتی با حکومت دوم ( اسلامی!) دشمنی میکند همانطور که این مزدور نوشته واقعا چونکه بی غیرت هستید با رژیم مخالفت میکنید؟ این قیبل بسیجیهای مزدور را من شناخت خوبی رویشان دارم بارو کنید فقط با زبان بی ادبی همسطح خودشان میشود با آنها روبرو شد و لازم نیست پیک ایران برای من نوعی که عمری در بهترین دانشگاهای آلمان سپری کردم کلاس درس ادب بگذارد! پیک ایران به شعور دیگران میخواهد توهین بکند با عملکرد یکطرفانه اش! این دلیلی میشود که اصلا دیگر به این سایت مراجعه نکنم تا سایت شما بهتر جولانگاه مزدوران بسیجی رژیم ملائی باشد!

پیک ایران: بخشی از متن را اینجا میاوریم. نقطه ها کلماتی هستند که شما نوشته اید: در کله ات ... یا ... یا شاید ... گاو کاشتند که آنقدر ...


اگر پاسخی داشتید میتوانید به آدرس سایت بنویسید. دیگر در این صفحه به آن ادامه نخواهیم داد.
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم خرداد ۱۳۹۸ برابر با هجدهم ژوئن ۲۰۱۹ ، 13:59:35 توسط خواجوی معلم تهرانی
من واقعا همه نظرات را با دقت خواندم. اما چیزی که برای من اهمیت دارد این است که طرفداران اندک این حکومت ضد ایرانی و حتا ضد حیات چه کیفیتی در این حکومت دیده اند که هنوز هم برای نگداریش اتمام می ورزند. اگر مزدور نباشند اگز آقا زاده گان لندن نشین نباشند و آمریکا گزین و فرانسه ساکن و المان و اتریش نباشند و در ایران حقوق بگیر نباشند پس که هستند. این اسلام تمامی شرافت و خصوصیات ایرانی انسانی را ازشان گرفته. بدا به حال ما. من اصلا نمی خواستم وارد این بحث شوم ولی ضرر و زیانی که حکومت اسلامی به ایران و ایرانی و حتا منطقه زده از حد تصورات انسانی بالاتر و گسترده تر است.
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم خرداد ۱۳۹۸ برابر با هجدهم ژوئن ۲۰۱۹ ، 13:48:44 توسط نوید- از آلمان
2)به فرخنده از رشت! سوء تفاهم نشود نمیگم که سایت یکطرفانه باشد و فقط نظرات مخالفین رژیم ملایان را منتشر کند ولی کسیکه فقط به قصد تبلیغ و پروپاگاندای رژیم ضد مردمی ملایان میخواهد از آزادی بیان در این سایت سوء استفاده بکند سردبیر پیک ایران باید آنقدر باهوش و حرفه ای باشد که اینرا تشخیص بدهد یا نه؟وگرنه ضد فلسفه و سیاست کاری خودش که روشنگری بر علیه رژیم ملائی است عمل کرده یا میکند! به کسیکه اجازه داده میشود بیاید در این سایت از یک رژیمی که رداکسیون پیک ایران هم خوب میداند جنایتکار و اسلام فاشیستی است حمایت بکند پس پیک ایران میشود خودش هم شریک جرم جنایتکاران رژیم ملائی! پس دیگر صحبت از بجا آوردن "انسانیت" پیک ایران کردن هم بیهوده است وقتیکه به کسانیکه بوئی از انسانیت نبردند مثل همین کاربر"ایرانیم" که باز توهین کرده به همه ما که مخالف رژیم هستیم دارد میگوید شما ها بی غیرتید (یعنی همنیطور پیک ایران!) چطور چنین اجازه ای را پیک ایران به این بیشعور مزدور رژیم میدهد؟انتقاد من به پیک ایران نداشتن خط مشی مشخص است و هنوز اهدافش روشن نیست در حالیکه خیلی راحت میتواند بفهمد این کاربر همان فرشاد.. است!
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم خرداد ۱۳۹۸ برابر با هجدهم ژوئن ۲۰۱۹ ، 13:48:24 توسط نوید- از آلمان
به فرخنده از رشت! هم استانی گرامی با درود بر شما! نوشتید:" این پیک ایران یکی از ملی ترین و انسنانی ترین سایتهاست." اگر "پیک ایران" ملی ترین است پس چه دلیلی دارد که نظرات مزدوران رژیم جنایتکار را منتشر میکند و بلندگوی شان میشود! کار پیک ایران مثل همان حکایت گاو شیرده را میماند که شیر میدهد ولی بعدش با یک لگد میزند کوزه یا سطل شیر را میریزد! یعنی فلسفه کاری و سیاست پیک ایران شکی نیست در خدمت روشنگری بر علیه رژیم فاسد اسلامی در ایران است ولی وقتیکه به سرسپردگان رژیم مثل همین کاربر "ایرانیم" اجازه میدهد تا بیاید از همان رژیمی که پیک ایران با آن دارد میجنگد دفاع یا حمایت بکند این میشود تف سربالای پیک ایران که گاهی آدم شک میکند واقعا آدم باشعوری در رداکسیون این سایت نشسته باشد که بداند خودش هم چی میخواهد؟ما هم که از وقتمان مایه گذاشته و با نظرات خود میخواهیم در حداقل با چند سطر نوشتن در کنار مردمی که با رژیم ضد ایرانی مبارزه میکنند همراه و همصدا باشیم ولی میبینید که مثلا جواب من به همین کاربر سرسپرده با چند نام که در اینجا حضور دارد به بهانه از ادب خارج بودن برخی کلمات سانسور میشود!در ادامه
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم خرداد ۱۳۹۸ برابر با هجدهم ژوئن ۲۰۱۹ ، 12:00:35 توسط به نوید: فرخنده از رشت
نوپد این پیک ایران یکی از ملی ترین و انسنانی ترین سایتهاست. من البته نظر نویس نیستم که همسرم گاهی نطری می نویسد. بنا بر این شاید بهتر باشد ادبیاتمان را بهتر کنیم تا بدرد همهخ بخورد حتا بدرد این ایرانیم. من فکر میکنم که پاسخهای بسیاری برایش نوشته شده. امروز سرتاسر ایران بشکه ی باروت است. رژیم با تبلیغات گسترده و باران نعمت دزدیها و اختلاسها تا اندکی دیگر دوام نمی آورد. من امیدوارم بزودی این بشکه باروت بترکد. پدر من استاد دانشگاه بازنشانده ست. او میگوید حکومت ملایان به بازوی سرکوبش می نازد اما اینان در مقابل هر ایرانی یک بمب یکهفته دوام نمی آورند. ضدیت با آخوند و اسلام و مداح و طلبه و آخوند کشی و تنفر از آخوند چنان همه گیر شده که حتا مسلمان مانده ها هم خودشان اعتراف میکنند که به چادر و به این عادات خو کرده اند و در اولین فرصت آنرا بدور خواهند انداخت. من از ترکیه برگشته بودم و عکس های بی حجابم را به مادر و مادر بزرگم نشان میدادم هر دوشان میگفتن خوش به حالت مادر به جای ما تو تا میتونی آزاد باش.در رشت واقعا پلیس و لباس شخصی و آخوند و مداح از دست زنها و دختر ها به تنگ آمده اند.زنده باد ایران
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم خرداد ۱۳۹۸ برابر با هجدهم ژوئن ۲۰۱۹ ، 11:30:07 توسط فرهاد به ایرانیم تهران
آقا ایرانیم ایرانی نیستی یا ایرانیتت معیوب است. این حکومت ضد بشری که بر این حکومت می کند اصلا ایرانی نیست! پی کل ایران در اشغال است. این حکومت به نامن ایران و ایرانی ۴۰ سال است مرگ بر غرب و مرگ بر آمریکا و اسراییل گفته و در صدد است اسراییل را که دوست ژنتیکی ایران است را از صحنه روزگار خذف کند. ۴۰ سال است پرچم آمریکا و اسراییل گاهی آنگلیس می سوزاند بر عکس ادعایش بزرگترین منافع را برای آمریکا و اسراییل داشته. در داخل کشور از هیچ تجاوزی عنفی، هیچ ازاله بکارتی هیچ قتلی هیچ سرقت و غارت و ضدیتی با ایران و ایرانی و تاریخش تمدنش و فرهنگش دریع نکرده حالا تو به نوید می گویی که خواهر و مادرش مورد تجاوز آمریکایی ها قرار خواهند گرفت. یادت می رود که با جنگی که امام خمینی تو براه انداخت هزارن تجاوز بر دختر بچه های ایرانی توسط برادران مسلمان و عربت عراقیان شد تا جایی که خمینی ملعون فتوای حریت بچه های پس افتاده از این تجاوز را صادر کرد.اگر آدرسی هم داده شد توسط برادران مجاهدین جلقی تو بود که بازوی سرکوب خمینی و پایه گذار آمریکایی کشی و پرچم آمریکایی سوزی بودند و البته حالا حاشا می کنند. اما اسنادش هست
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم خرداد ۱۳۹۸ برابر با هجدهم ژوئن ۲۰۱۹ ، 10:46:43 توسط نوید
پیک ایران کامنت ارسالی من در جواب به کاربر ایرانیم چی شد؟ چرا تا ارسال این نوشته منتشر نشد؟ وگرنه منتظر باشید که به سردبیر پیک ایران نوشته ای غیر دوستانه بفرستم!

پیک ایران: چنان ادبیاتی در نوشتن نطرات درست نیست. شما لطف کرده کلمات نا مناسب آنرا تغییر داده دوباره ارسال کنید. به نطرات دیگران هم در همین صفحه نظری بکنید. با سپاس
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم خرداد ۱۳۹۸ برابر با هجدهم ژوئن ۲۰۱۹ ، 10:09:56 توسط افراسیاب
دوست عزیز شما میگوئید در جنگ شیمیائی شدید و دستتان هم معیوب شده پس دراینصورت چطور میخواهید با آرپیجی شلیک کنید و سرباز آمریکائی را تکه تکه کنید و مورد دیگر یک خبر خوب برای شما امروز ترامپ گفته حمله بی حمله و اصلا از تو این دریای عمان زیبل هم درنمیاد و فقط اگر ایران رفت طرف بمب اتم آنوقت میتونه راجبش فکر کنه، ولی از قرار معلوم تحریمها برقرار است یعنی پول بی پول و برادران قاچاقچی و حضرت آغا از همان قاچاق هروئین و دلالی محبت برای زائرین عراقی کسب درآمد کنن تا دوران این یارو ترامپ یانکی تمام شه و یک نفر مثل حسین اوباما دوباره رئیس شه. و بسیجی غیرتمند هم احتیاج نیست مثل رئیس علی در سریال دلیران تنگستان به جنگ آمریکائیها بره، بلاخره حالا که پول نفت در کار نیست دورهم بنشینید و یک نون و پنیری بخورید یا نفت دوباره وصل میشه و یا اینکه ملت شورش میکنه و همتون میشید گوشت قربونی، خدا بزرگه.
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم خرداد ۱۳۹۸ برابر با هجدهم ژوئن ۲۰۱۹ ، 10:01:19 توسط ازایرانی به انیرانی تهران
جناب انیرانی شما اسلامی هستید. بدانید که من در عملیات کربلا شرکت داشتم. در آنچا شاهد به خاک افتادم دوستانم بودم، ناصر،افشین و دوست ارمنی خاجیک همشان مردند ۳ نفر هم در اثر جراحاتشان ۴=۵ سال بعد مردند البته آن موقع هممان فکر میکردیم دارم برای ایران میجنگیم. ولی اگر میدانستم که برای اسلام و حکومت اسلامی و آخوند است که اینچنین ایران و ایرانی و تاریخ و تمدن و فرهنگش را نابود و مردمش را سلابه بکشد هرگز نمیجنگیم.الان من و ۲دختر و ۱ پسرم از زندگی بسیار فقیرانه برخورداریم. اما اختلاس دزدی بیشرفی قتل و تجاوز در زندان های سید علی غارت کشور توسط روحانیون و مداحان و طلبه ها و خصوصا فرماندهان سپاه و بسیج بساز بفروشها بازاریان رشوه چنان بیداد میکند که هیچ انسان باشرفی نیست که از این حکومت پشتبانی کند.اوایل با اسلام کاری نداشتم ولی حالا فهمیده ام تمامی بدبختی هر ملتی از جایی میآید، بدبختی مردم هند یا نیکاراگویه یا ونزئلا از جایی و از چیزیست اما بدبختی نکبت و نحوست بیشرفی ایران الانه از اسلام محمد،علی،حسین قرآن است. آقای انیرانی در طول تاریخ ایران دشمنی بالا تر از آخوند و نظام مقدس نداشته و نخواهد داشت
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم خرداد ۱۳۹۸ برابر با هجدهم ژوئن ۲۰۱۹ ، 07:35:47 توسط امیرکلانترزاده
من توانقلاب یک دستم معیوب و ازکارافتاده شده ودرجنگ شیمیایی، و سخت ازبعضی نهادها و سازمانهای دولت جمهوری اسلامی ایران ضربه خورده ام، "! امااگرآمریکابه کشورم پایش را بخواهد بگذارد باارپی جی زن یکی یکی سربازانش را تیکه تیکه خواهم کرد، همان بهتر در عربستان و امارات و بحرین بماند وضمن تجاوز سربازان آمریکائی به شاهزادگان آل سعود وامارات و بحرین آنان را مثل گاو بدوشد، من از جمهوری اسلامی باآنکه نصف بدنم در انقلاب و جبهه های جنگ آسیب دیده و نابود شده وحتی درصد جانبازی هم به من داده نشده! وخیلی خیلی هم ضربه خورده ام اما مانند آن جانباز اهوازی خائن وطن فروش نیستم . آمریکا ازفکر حمله به ایران هم وحشت داره، چه برسد به خود حمله!
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم خرداد ۱۳۹۸ برابر با هجدهم ژوئن ۲۰۱۹ ، 05:51:14 توسط ایرانیم
آقای نوید عزیزشما که انقدرخواستار ادبیدچطور با این مسئله کنار اومدیدکه آمریکایی ها بیان با ناموس خودت بی ادبی رفتار میکنن خب شما حتما یا سواد تاریخی ندارید یا اصلا سواد نداریدوفقط اداشو درمیاریدباسواد کسی نیست که مدرک گرفته باشه باسواد کسیه که قدرت تحلیل مغزش بالاباشه.عزیزدل برادر شما وقتی نمیتونی بفهمی درحکومتی که توی36 سال بدون هیچ جنگی چند نقطه استراتژیک کشور ازجمله بحرین ازجمله سرچشمه هیرمن ازجمله اروند رود تقدیم دشمن میشه ودرحکومت دیگری درطول40سال با فشار ابرقدرتهای جهان و چند جنگ پشت سرهم یک وجب از خاک کشور دست اجنبی نمیفته فرق این دوحکومت درچیه.فرق حکومتی که فرستاده های غربی بدون اجازه واطلاع شاهش میایند و برای حکومتش تصمیم میگیرندباحکومتی که اجازه اظهار نظر به دشمنانش نمیدهددراین است که حکومت دوم غیرت دارد وشما از بی غیرتیتان با او دشمنی میکنید
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم خرداد ۱۳۹۸ برابر با هجدهم ژوئن ۲۰۱۹ ، 05:37:29 توسط ایرانیم
جناب آقای جانباز اهوازی شما فکرنکنید که چون شما رفتید و جانباز شدید مملکت مال شماست و هروقت از حکومت خسته بشیدحتما حکومت ازبین میره.درطول تاریخ خیلی ها بوده اند که با گذشته خودجنگیده اندشماهم یکی از آنها البته شاید هم به زورسربازی جبهه رفته باشی.ولی این رو بدانیدشما که بازور رفتید از خاک خودتان دفاع کنید افتخاری ندارید بعد از 30 سال مردم بیدار ترشده اند و14 هزار نفردرصف اعزام به سوریه داریم که بروند برای نام کشورشان دریک کشور دیگر بجنگند البته مردم بیدارتر شدن.به فرزندان شما بسیجی نمیگویند آنها بجیزی اند نه بسیجی بسیجی کسی است که جانش را در راه اعتقادش میدهد از اینگونه بسیجی ها یک نفرشان حریف است با شما و کل بسیجی های فامیلتان این قول را به شمامیدم درتاریخ28خرداد 98 که این حکومت ساقط نمیشود بلکه دشمنانش ساقط میشن
نوشته شده در تاريخ بيست و هفتم خرداد ۱۳۹۸ برابر با هفدهم ژوئن ۲۰۱۹ ، 22:25:53 توسط تلاش بی اگر
نخست وزیر ژاپن حامل پیامی نبود بلکه یک التیماتم. بیجهت نبود که از پذیرش آن سر باز زده شد. شاه پذیرفت که برای نجات ایران التیماتم کارتر را بپذیرد. ملا ها اما نه - چرا که میهن ایران برای آنها معنی ندارد. میدانند ترامپ فعلا معذوریت انتخابات را دارد. از همین رو ملاها به سفارش تلاش می‌کنند ترامپ را وادار به یک جنگ بی موقع بکنند. هم به نفع اروپا هم کشورهای درگیر با آمریکا و هم شاید خود ایران. .. بعید بنظر می‌رسد... ولی چنانچه زد وبندی صورت بگیرد و یا نگیرد (=برخورد نظامی) و یا چنانچه مردم ایران خودشان تحولات را در دست نگیرند و یک پارچه و میلیونی به خیابان‌ها سرازیر نشوند، در هر صورت این ایران و ایرانی است که روزهای سختی را در پیش خواهد داشت ... بسیار سختر.
نوشته شده در تاريخ بيست و هفتم خرداد ۱۳۹۸ برابر با هفدهم ژوئن ۲۰۱۹ ، 09:57:02 توسط اهوازی ازتهران به آبادانی
جناب آبادانی بنده اهوازی مقیم تهران هستم و فراری زمان جنگ و یک چشمم را هم در جنگ کور کرده اند. آری من یک چشمی ۷۳ اگر آمریکایی ها وارد کوچه مان شوند و این را به همسایه ها هم اعلام کرده ام در خانه ام را برویشان باز خواهم کرد. من نه شاه الهی هستم و نه مجاهد وطن فروش و نه ...من یک جمهوری خواه هستم. عجیب این بود که همه ی همسایه ها با من همراه و همعقیده بوده و هستند. آمریکا خودش میداند که حتا بدنه بسیج و سپاه هم ضد این حکومت است. اگر نبود که در اهواز آینطور سه نفر اینهمه نمی کشتند. چرا که تمامی بسیجی ها و پاسداران و سربازانی که رژه می رفتند تنفنگهاشان خالی بود. چرا چون رژیم مداند که کل بدنه سپاه و بسیج از این رژیم متنفر است. ما در جنوب تهرذان زندگی میکنم که در خانواد ه ام بسیجی بسیار است. اینها واقعا ضد رژیم هستند. تو خواهی دید در روز واقعه چگونه میدان را خالی خواهند کرد. بدبختی ما فقط سران اپوزیسیون هستند و تجزیه طلبان و مجاهدین. اگر اپوزیسیون از جمهوریخواهان گرفته تا رضا پهویست ها بدور یک ائتلاف ماندگار و محکم جمع شوند این رژیم به بادی بند است. یک تظاهرات ملیونی و سراسری و یک اعتصاب عمومی
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم خرداد ۱۳۹۸ برابر با شانزدهم ژوئن ۲۰۱۹ ، 22:16:41 توسط آبادانی
منکه فکر میکنم اگر جنگی بشه نه مثل افغانستان بشه که هنوز طالبان و داعش فعال هستند چون افغانستان بسیار مذهبی تر از ایران است و نه عراق که کشور عراق آمادگی حمله نداشت و مردم به ورود امریکا روی خوش نشان ندادند. اگر امریکایی ها وارد ایران شوند حکومت زود سرنگون میشود بخش زیادی از مردم از روی چاپلوسی و خوش خدمتی به پیشواز امریکایی ها میروند بخصوص شاه الهی های امریکا پرست. یادتون باشه همین الان هم توی امریکا ۲ میلیون ایرانی هست که از امریکایی ها امریکایی تر هستند. بعد بخش زیادی هم بیخیال منتظر میشوند که ببینند کی پیروز میشود تا بروند توی خیابان و هورا بکشند. این مردم همانها هستند که برای رفسنجانی هورا کشیدند برای احمدی نژاد هورا کشیدند برای روحانی پفیوز هم هورا کشیدند اگر رئیسی یا علمالچماق هم بشود رهبر، بازهم هورا میکشند. رژیم ملاها در داخل کمتر از خارج طرفدار دارد. طرفدارهای این رژیم صدها هزار پناهنده ای هستند که اگر رژیم برود منافعشان را در داخل از دست میدهند دقیقا مثل عراقی ها و لبنانی ها و سوری ها.
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم خرداد ۱۳۹۸ برابر با شانزدهم ژوئن ۲۰۱۹ ، 20:53:44 توسط افراسیاب
هر روز ممکنه یک اتفاق جدید بیافته چون جمهوری اسلامی دقیقا شده مثل یک گراز تیر خورده که دور خودش میپیچه و دندون به زمین میزنه، در ضمن این مسئله بر هم خوردن برجام و آمدن تحریمها به یک قدرت خارجی و رژیم ایران مربوط و مردم ایران کاری نمیتوانند بکنن و ما اگر از صبح تا شب به آمریکا التماس کنیم که حمله نکن یا بکن آنها به حرف ما گوش نمیدن و منافع خودشان را در نظر میگیرن و برنامه های خودشان را دارن، فقط ما حدس میزنیم که ممکنه آمریکا نیروی دریای سپاه را بطور کامل از بین ببره و پرواز ممنوع در منطقه برای رژیم اعلام کنه چون فکرش رو بکنید آخوندهای جنایتکار بی مغز یک نفتکش با یک میلیون بشکه نفت را غرق کنن و یک میلیون بشکه نفت بیاد در سواحل ایران و میلیاردها دلار به مردم محلی خسارت بزنه یا بره در سواحل آنطرف، اگر بخواهید حساب کنید با جنگ خطر این رژیم را از بین بردن هم با صرفه است و این حکومت میتونه صدها بار بیشتر به مملکت صدمه بزنه تا اینکه یک قدرت خارجی پادگانهای سپاه را بمباران کنه، این رژیم حتی چاههای و سکوهای نفتی خودمون را هم منفجر میکنه که بگه آمریکا زد یا نفتش بره منطقه را کثیف کنه
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم خرداد ۱۳۹۸ برابر با شانزدهم ژوئن ۲۰۱۹ ، 18:29:58 توسط نوید
به کاربر ایرانیم. افکار مسخره و نظرات چرت مال خودت است. هر وقت شعور و ادب و نزاکت داشتی بیا اینجا نظر بده. این کاسه لیسان و مزدوران رژیم ملائی هستند که خریت را در ژن شان دارند. میگی نه بده ژنهایت را آزمایش کنند. برو برای ماندن ملاها فعلا ... بزن! گتساخ ضد ایرانی که خودت را ایرانی جا میزنی! البته رژیمهای سرسپرده همیشه نگران از دست دادن منافع خودشان با سرنگونی رژیم ملائی هستند و برای همین حتی از کلمه جنگ میترسند. اگر تحریمها تا سه ماه دیگر نتیجه سرنگونی رژیم را نداد گزینه نظامی روی میز میآید چه امثال شماها بخواهید یا نه. برو سوراخ موش برای خودت پیدا کن!
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم خرداد ۱۳۹۸ برابر با شانزدهم ژوئن ۲۰۱۹ ، 15:32:28 توسط ایرانیم
خیلی مسخرم میاد این نظرات رو میخونم فقط میخام اینو لگم به نظر دهندگان محترم که نگاهی به جنگ آمریکا با عراق و نتیجه ش که به پیروزی ایران وشکست آمریکا منجر شد روی افکار مسخره و چرت خودشون تجدید نظر کنن.البته خریت هم شاخ و دم نداره همونهایی که به عراق حمله کردن خودشون رو کارشناس مسائل سیاسی میدونستن
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم خرداد ۱۳۹۸ برابر با شانزدهم ژوئن ۲۰۱۹ ، 15:05:31 توسط نوید- از آلمان
حکومت آخوندی ایران خوب میداند که شروع و ادامه جنگ آنهم با تنها ابر قدرت نظامی و اقتصادی و تکنولوژی و صنعتی برتر جهان مثل آمریکا یعنی خودکشی سیاسی نظام فاسد ملایان و بنابراین حتی با موشک باران ایران نه تنها جوابی نخواهند داد بلکه فورا راه مذاکره و گفتگو با آمریکا را خواهند جست حتی شده سر افرادی مثل قاسم سلیمانی تروریست و غیره را فدا یا قربانی کنند! دوما رژیم که همین الانش از نظر اقتصادی ورشکسته است و دارد از پس انداز ارزش میخورد از کجا میخواهد میلیاردها دلار هزینه جنگی را تامین کند؟ کسی هم به رژیمی وقتیکه عربستان گفته باید برود وام چند میلیارد دلاری هم نمیدهد چونکه دیگر برگشت پولش را نخواهد دید! سوما توازن نظامی آمریکای فیل با مورچه ای مثل ایران کجا که رژیم ملائی تنها بازنده جنگ صددرصد است! آیا شما وقتیکه بدانید حتما برنده یک بازی هستید وارد آن نمیشوید؟ملاها شانس آوردند با ترامپ آدم ترسوئی که فقط بلوف میزند روی قدرت است و باطنا اهل جنگ فعلا نیست وگرنه اگر جورج بوش بود تا حالا به ایران حمله نظامی کرده بود! در ضمن وظیفه عربستان و اسرائیل است با رژیم اسلام تروریستی ملایان بجنگند نه آمریکا!
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم خرداد ۱۳۹۸ برابر با شانزدهم ژوئن ۲۰۱۹ ، 10:06:54 توسط جهنم وعده غربی ها
ولایت فقیه ایران و دولت دست نشانده اش امکانات کمی دارند اگر جهنم فرارسد. اینها آن پشتبانی مردم را از دست داده اند. امروزه از سگ کشی (آخوند کشی، حالا با هر اهدافی انجام میشود: نه به این سگ کشی نه به آن سگ کشی) فساد های گسترده حکومتی، خود را دلقک معلون خدا و پیغمبر کردن و ادعای نمایندگان آنها را یکدک کشیدن، با عصای پیغمبران بزدلی مثل موسی سعی در فریب مردم اند، وقتی جهنم فرارسد باید نشست و تماشا کرد. امااینکه ملت فکر میکند جهنم وعده غربی ها عصای این دلقکان را بلاخره جمع میکند، هم دراشتباه است. OP تا حد نیاز نه بیشتر و نه کمتر. ملت ایران باید بدون رودربایسی لجنی بنام اسلام و انقلاب اسلامی خود جمع کند و گام های عقلانی تر بردارد تا دیگر آینده خود را با چرندیات دین غسل ندهد. در تاریخ ایرانیان اغلب شاهد دلقک بازی تشیع مافیایی هستم و این باید برای همیشه توسط خودت ملت مشخص شود.
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم خرداد ۱۳۹۸ برابر با پانزدهم ژوئن ۲۰۱۹ ، 19:18:41 توسط افراسیاب
از قرار معلوم آمریکا حساب تمام جفتک پرانیهای جمهوری اسلامی را از قبل کرده و کارهای اصل کاری را انجام داده که همان قطع شریان حیاتی حکومت اسلامی که همان صادرات نفت و پتروشیمی است را انجام داده و منتظر است تا به نتیجه برسه، حالا زدن چهارتا کشتی و پرتاب چند تا خمپاره اثر نداره و اصل کار همان چند صد میلیارد دلاری است که حکومت اسلامی ایران بهش در سال احتیاج داره تا زنده بماند و اگر این پول بهش نرسه نیروش تحلیل میره و از درون میخورنش، حالا آمریکا برای چی بیاد با این جانوران جنگ بکنه وقتی یک طناب دور گردن حکومت انداخته و هر روز تنگ تر میکنه تا خفه شه. جنگ مستقیم زمانی میشه که جمهوری اسلامی به کشتیهای آمریکا حمله نظامی کنه و آنوقت آنها میتوانند بدون نظر خواهی از کسی به رژیم ایران حمله کنن. جمهوری اسلامی با همین تحریمها سقوط میکنه و در مقابل بی پولی خیلی ضعیف است.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
فیلم/ امر به معروف؛ همراه با هتاکی و ضرب و شتم
تصاویر/ تهران ۴۰ درجه سانتیگــراد 
 زوج دستفروش فعال در اینستاگرام پس از 'بازداشت' از ایران 'خارج شدند' 
کاهش چشمگیر قیمت دلار در بازار آزاد تهران
 ترامپ: آمریکا یک پهپاد ایرانی را در تنگه هرمز سرنگون کرد + تکمیلی
تایید خامنه ای از روایت "یا علی گفتن هنگام تولدش"
۱۵ سال بازداشت دوتابعیتی‌ها و خارجی‌ها در ایران
فوری/ سپاه از توقیف «شناور خارجی» در خلیج فارس خبر داد
تکمیلی/ جزئیات توقیف یک کشتی خارجی در تنگه هرمز توسط سپاه
فیلم/ حمله سه افراطی فضول به یک زن در مترو تهران بخاطر حجاب
فیلم /  هم اکنون؛ آتش‌سوزی در میدان حسن‌آباد تهران
 عباس موسوی: نفتکش ناپدید شده در سواحل ایران است 
عدم بازگشت «سعید معروف» کاپیتان تیم والیبال ایران خبرساز شد؛ پناهندگی یا استراحت
آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی

سرخط اخبار پيک ايران در سايت شما

كد زير را كپى كنيد و در جاى مناسب در سايت خود قرار دهيد


Contact us: