واشنگتن پست: رکورد شکنی دونالد ترامپ؛ 12019 دروغ و ادعای گمراه کننده در عرض دو نیم سال ریاست جمهوری


واشنگتن پست : دونالد ترامپ طول دو و نیم سال ریاست‌جمهوری خود (۹۲۸ روز)، حدود ۱۲ هزار و ۱۹ ادعای دروغین یا گمراه‌کننده مطرح کرده است.پایگاه داده‌های مربوط به ادعاهای گمراه‌کننده و دروغین روزنامه واشنگتن‌پست نشان می‌دهد که تمایل ترامپ برای مطرح کردن اعداد و ارقام اغراق آمیز، فخر‌فروشی‌های بی‌دلیل و دروغ‌های آشکار، همچنان با سرعت چشمگیری ادامه دارد.

طبق تجزیه و تحلیل‌های صفحه ویژه روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست تحت عنوان «ارزیابی‌کننده حقیقت» (Fact Checker)، ترامپ تا تاریخ پنج آگوست (۱۵ مرداد ماه) در ۹۲۸ امین روز از ریاست جمهوری خود، ۱۲ هزار و ۱۹ ادعای دروغین و یا گمراه‌کننده مطرح کرده است. بر اساس این بررسی‌ها، دروغ‌های ترامپ در تاریخ ۲۶ آوریل (۶ اردیبهشت‌ ماه) از مرز ۱۰ هزار دروغ گذشت و از آن زمان تا تاریخ پنج آگوست، به طور متوسط روزانه ۲۰ دروغ گفته است. بررسی‌ها نشان می‌دهد که ترامپ از آغاز ریاست‌جمهوری خود به طور متوسط روزانه 13 ادعای دروغین مطرح کرده است. حدود یک پنجم از ادعاها درباره مهاجرت بوده است و در حقیقت یکی از ادعاهای مکرر وی این بوده است که دیوار مرزی با مکزیک در حال ساخت است و ۱۹۰ بار این ادعا را تکرار کرده است. کنگره حاضر به تأمین بودجه پیش‌بینی شده ترامپ برای ساخت دیوار مرزی آمریکا-مکزیک نشده است و بنابراین ترامپ تلاش کرده است تا تعمیر موانع موجود در مرز دو کشور را بعنوان دیوار جلوه دهد. هرکدام از ادعاهای دروغین یا گمراه‌کننده درباره تجارت، اقتصاد و تحقیقات درباره مداخله روسیه در مبارزات انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا، ۱۰ درصد از مجموع ادعاهای دروغین ترامپ را تشکیل می‌دهد. ترامپ ۱۸۶ بار به دروغ مدعی شده است که اقتصاد امروز آمریکا، در بهترین وضعیت خود در تاریخ آمریکا قرار دارد. این گزارش همچنین در خصوص پیام‌های ترامپ در صفحه شخصی توییتر وی نوشت که بیش از ۱۸ درصد از ادعاهای دروغین و گمراه‌کننده ترامپ از توییتر وی نشأت می‌گیرد. تعداد اندکی از مردم آمریکا اظهارات دروغین ترامپ را باور می‌کنند به طوریکه طبق نظرسنجی «ارزیابی حقیقت» واشنگتن‌پست که در ماه دسامبر گذشته منتشر شد، تنها ۳ نفر از هر ۱۰ آمریکایی دروغ‌های ترامپ را باور می‌کنند.  نظرسنجی بالا همچنین نشان داد که تنها یک نفر از هر ۶ فرد بزرگسال آمریکایی، برخی و نه همه دروغ‌های ترامپ را بعنوان حقیقت قبول می‌کنند و صحت آن را تأیید می‌کنند.

[کد مطلب: 188559] [تاريخ انتشار: بيست و دوم امرداد ۱۳۹۸ برابر با سيزدهم اوت ۲۰۱۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم امرداد ۱۳۹۸ برابر با چهاردهم اوت ۲۰۱۹ ، 09:24:15 توسط تحلیلگر
به جناب مزدک. ممنون از توضیحات لازمه و تکمیلی شما و از اینکه در بحث شرکت کردید. تقریبا همه مواردی که بدان اشاره کردید درست و مورد تائید من هم میباشد.آفرین! ‌فهمیده!
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم امرداد ۱۳۹۸ برابر با چهاردهم اوت ۲۰۱۹ ، 09:13:20 توسط تهمتن - ش
به مزدک - دوست عزیز؛ عصاره نظراتم درهمان نظرنخست ام خلاصه میشودکه درپایان آن نظر آمده ست که گفته ام"که اگر دمکراتها برسر کار آیند......" و من نه امریکایی هستم و نه طرفدار احزاب امریکا؛ بلکه ایرانی ام و قلبم برای ایران و مردم ستمدیده ایران می طپتذ و به همین خاطر هرکسی که نظام را اینگونه درعمرننگین۴۰ ساله که جهانیان برای منافعشان ازاین آدمکشان و برعلیه مردم؛ دفاع میکردند و میکنند؛ درنتیجه؛ آن کس که این نظام رابخاک سیاه به نشاند﴿بی سابقه﴾؛ از اودفاع میکنم وهرکس﴿که بیشتر مزدوران سایبری هستند﴾به تخریب دشمن لاینفک نظام جنایتکار - ترامپ - برآید؛ برخوردمیکنم و از مزدوران رژیم و ختا طرفداران سرنگونی که ناآگاهانه پا به تله مزدوران نظام بگذارند؛ باکی ندارم. - دوم اینکه اگر اوباما بقول خودتان دشمن مردم ایران ست﴿که هست﴾پس فرق بین دو کاندید نام برده دمکرات؛ با او چیست ؟؟ اینان اگربر اثر تخریب ترامپ دربین مردم امریکا؛ پیروزشوند؛ از اوباما برعلیه مردم ایران بمراتب بدترخواهندکرد؛ بخصوص انتقام گیری ازترامپ برای دست آورد اوباما برای آخوندان؛ که چوبش را مردم ستمدبده ایران خواهندخورد و منافعش را آخوندان.
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم امرداد ۱۳۹۸ برابر با چهاردهم اوت ۲۰۱۹ ، 05:10:47 توسط مزدک
بخش سوم) چرا راه دور برويم: اين مرد مكار ولى بزدل، در هر بابى كتاب نوشته (دفاع از كوبا و فلسطين فقط ٢ مثال ناقابل هست) ولى يك كلام در مورد مهمترين رخداد صدارتش كه عنقلاب ايران بود سخنى نگفته. ايا شرم أور و در عين حال عجيب نيست؟ در رابطه با گروگانگيريها، كارتر احمق خبر نداشت كه با چه موجودات حرومزاده اى به اسم اخوند سر و كار دارد و با اين توهم كه "سگ دست پرورده اش <خمينى> كه از دستش غذا نشخوار كرد هرگز دستش رو گاز نميگيره" باور نميكرد كه در پشت پرده و در بده بستانى كه بهزاد نبوى مزدور در ان نقش كليدى داشت بوش پدر از رژيم ضمانت ميگيره كه در صورت پيروزى جمهورى خواهان، تا روزى كه ريگان به كاخ سفيد نرفته (براى تحقير كامل كارتر) گروگانها از ايران ازاد نشوند.
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم امرداد ۱۳۹۸ برابر با چهاردهم اوت ۲۰۱۹ ، 05:07:45 توسط مزدک
بخش دوم) حال به سياست دولت ترامپ در قبال رژيم فاشيستى ايران بنگريم (من با شخص ترامپ كارى ندارم. به باور من ايشون يك مجنون دچار نارسيزم ميباشد كه مانند يه خردسال ٥ ساله فقط محتاج توجه هست و در طول حياتش حتى در يك مورد عذر خواهى نكرده. نگارنده يقين دارد كه طراحان اصلى سياست ان دولت در قبال رژيم اخوندى پمپو و بولتون هستند و گرنه از شخصيت متزلزل و روان پريشان ترامپ هرگز چنين پيگيرى رخ نميدهد) ايا شما انكار ميكنيد كه ٢ سال اخير و جديت تحريمهاى أعمال شده از دولت ترامپ (كه به ليست ان ماهانه نيز افزوده شده است) نفس و توان از رژيم اسلامى گرفته و با خطر ورشكستگى كامل و نتيجتا فروپاشى روبرو هستند؟ ايا باور نداريد كه رژيم اسلامى كاملا متوجه پيام دولت ترامپ شده كه "اين تو بميرى، از اون تو بميريها نيست". در اتمام، در تاييد صحبتهاى جناب تحليلگر، در تعجبم كه شما نقش كليدى كارتر در جرقه عنقلاب و سپس فرستادن ژنرال هويزر و كنفرانس گوادولوپ را ناديده ميگيريد.
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم امرداد ۱۳۹۸ برابر با چهاردهم اوت ۲۰۱۹ ، 05:04:32 توسط مزدک
بخش اول) جناب دموكرات، بحثى كه من به ميان مياورم در مورد يك حزب مشخص (اين حزب ويا ان حزب) نيست. بلكه در مورد سياست يك دولت (administration) ميباشد. شما واقعا منكر اين نكته هستيد كه سياست ٨ سال دولت حسين اوباما در جهت تطميع ملايان جنايتكار و تحكيم پايه هاى قدرتشان بود؟ بياد داريد كه بعد از ٧٢ ساعت تاخير و زير فشار خبرنگار CNN مجبور به إظهار نظر در مورد حوادث ١٣٨٨ خورشيدى شد؟ حتى مردم شوربخت ايران هم در خيابانها به اعتراض به سياست مماشات دولت أو فرياد براوردند "اوباما، اوباما، يا با اونها، يا با ما"! شما بدرستى در مورد تصميم فاجعه أور بوش ٤٣ در حمله به عراق و سرنگونى صدام اشاره كرديد. ولى باور نداريد كه بعد از تقديم اين هديه مجانى و لقمه چرب بنام عراق متزلزل به رژيم كثيف آخوندى، تصميم خالى كردن صحنه عراق (برغم اخطار تمام ژنرالهاى ٤ ستاره) توسط دولت اوباما حتى از تصميم حمله به عراق نيز فاجعه أور تر بود؟ آيا باور نداريد كه پول هنگفت تقديمى از اوباما به رژيم اخوندى صرف كشتار در سوريه و منطقه شد و بيمارستان سازى در بيروت؟
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم امرداد ۱۳۹۸ برابر با چهاردهم اوت ۲۰۱۹ ، 03:28:51 توسط سامان
ترامپ یا کلیگتون یا اوباما یا فامیلی کندی یا ریگان یا بوش همه واقعیت آمریکای گاوچران و اسلحه فروش هستند. آمریکا در حال فروپاشی ست. جمهوری اسلامی هم همینطور.
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم امرداد ۱۳۹۸ برابر با چهاردهم اوت ۲۰۱۹ ، 00:47:27 توسط مزدک
بخش دوم) ولی‌ در رابطه با شکست رژیم اسلامی در جنگ، تا سال ۱۹۸۱ میلادی (که صدام به غلط کردن و ... خوردن افتاده بود و پرداخت غرامت جنگی به ایران) اگر خمینی دجال صلح را میپذیرفت، بی‌ شک خمینی و رژیمش (و نه مردم شریف ایران) برنده جنگ محسوب میشدند و طبیعتا صدام و رژیمش (نه ملت شریف عراق) بازنده به حساب میومدند. ولی‌ با کوبیدن طبل جنگ برای ۷ سال اضافی و در سال ۱۹۸۸ میلادی کاملا مشخص بود که جهان غرب و شرق خواهان اتمام سریع جنگ هستند چون متوجه شدند که زیانهای جنگ (بخصوص در رابطه با نفت و بیمه کشتیرانی) بمراتب پر هزینه تر از سود سرشار از فروش اسلحه شدست. لذا، بعد از نادیده گرفتن اخطار‌های اولیه از طرف رژیم اسلامی، آمریکا با زدن هواپیمای مسافربری، عملا برای خمینی جام زهری رو مهیا کرد که طبق گفته خودش مجبور شد به اجبار نوش خیکّش کند و آبروی و حیثیت (نداشته)‌اش رو با خدا معامله کند. در رابطه با روابط ترامپ و پوتین، متاسفانه شما حقایقی که اظهر من الشمس هست رو یا نمیبینید و یا تمایل به دیدن آن ندارید.به همین بسنده می‌کنم که شما فقط یک لینک ناقابل بذارید که ترامپ کوچکترین انتقادی به پوتین کرده باشد.
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم امرداد ۱۳۹۸ برابر با چهاردهم اوت ۲۰۱۹ ، 00:00:52 توسط مزدک
بخش اول) جناب تهمتن، با تمام احترامی که در طول سالیان به شما (برا موضع شفافی که در رابطه با رژیم کثیف و اهریمنی اسلامی دارید) قایل هستم، و در بیشتر موارد با نظریات شما موافقم، متاسفم که میبینم در رد ۲ کاندید سیاسی از عبارات انسان ستیزی ("پیر زن"، "آن مردهمجنسگرا که بامردی دیکر ازدواج کرده") استفاده می‌کنید که دقیقا ادبیات جمهوری اسلامی هست. چرا ترامپ در ۷۳ سالگی به صفت "پیر مرد" ملقب نمی‌شود، ولی‌ الیزابت وارن در ۷۰ سالگی لقب "پیر زن" را دریافت می‌کند؟ و یا ترامپ و بیل کلینتون (که رابطه‌های اجباری و ظالمانه با زنها داشتند) چه گلی‌ به سر سیاست زده ا‌ند که کاندید دیگر (که در یک رابطه داوطلبانه همسری با هم جنس خودش هست) توانایی انجام آنرا ندارد؟ با دیدن استدلال شما، بی‌ اقرار چشمانم از حدقه داشت میزد بیرون چون بیاد برخورد جمهوری اسلامی افتادم. در رابطه با "امریکا و اصولاغرب وشایدجهان؛ موافق غلبه و فاتح شدن هیچ یک ازاین دو حکومت برهم نبودند وتنها درفکر تضعیف هر دو بودند و اجازه برتری نظامی به هیچکدام؛ بخاطر ثبات منطقه نمیدادند" 1۰۰ درصد با شما موافقم و طبق معمول به خال زدید.
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم امرداد ۱۳۹۸ برابر با سيزدهم اوت ۲۰۱۹ ، 19:46:02 توسط دمکرات
جناب تهمتن, جواب من بسیار کلی تر از این بود که شما می بینید (یشتر از 1000 کلمه) ولی پست نمیشد, بهمین دلیل بسنده کردم به این کامنتی که می بینید, خوب وقتی خمینی گفت که جام زهر مار را سر کشیدم یعنی ما شکست خوردیم, ضمن اینکه در زمان آتش بس, عراق قسمتی از خاک ایران که عبارت از تپه های استراتژیک ایران بود را در اشغال داشت, این اگر اسمش شکست نیست پس چه میتواند باشد, در مورد ترامپ هم بهتر است لینک زیر که از یورو نیوز هست را دنبال کنید : https://fa.euronews.com/2019/05/30/us-president-trump-for-first-time-mentions-russia-helping-him-get-elected
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم امرداد ۱۳۹۸ برابر با سيزدهم اوت ۲۰۱۹ ، 19:32:45 توسط تهمتن - ش
نظر آخرم به نظردهنده " دمکرات " است.
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم امرداد ۱۳۹۸ برابر با سيزدهم اوت ۲۰۱۹ ، 19:06:22 توسط تهمتن - ش
صدام حسین در چه چیزی پیروزشد ؟؟!! شاید منظورتان ازاینکه عراق شکست نخورد؛ پس بنابراین درچنگ پیروز شده است ؟؟!! دلیل و برهان شما درمورد پیروزی ترامپ هم متاسفانه ساده لوحانه و عوامفریبانه ست !!حالا امریکا اینقدر خاک برسرشده که روسیه جهانی سومی امروز؛ رهبران شان را انتخاب میکنند ؟؟!! عجب دنیایی ست !! بابا صد رحمت به ترفند و دروغ های آخونذی خودمان ؟؟!! مگر نزدیک به دوسال تحقیقات رابرت مولر ضدترامپ و ۲۰ دستیار وکلای حقوقی دمکرات او!! که خیلی شان حتا به هیلیری کلنتون کمک مالی کمپین هم کرده بودند﴿جمعا ۶۰هزاردلار﴾ که ذنبال هرجیزی میگشتند و بدست نیاوردند و در آخربا فضاجت اعلام به برائت اودادند؛ برای شماهم مانندهیلیری؛ قابل قبول نیست ؟؟!! وهنوزبهانه های بنی اسرائیلی می آورید؟؟ خوب میتوانید تاانتخابات بعدی صبرکرده تا به بینیم که ترامپ را آن پیرزن عجوزه - ایلزابت وارنر(پاکاهانس !!که این عجوزه بدورع برای مدت۳۶سال ازسهمیه اقلیت ها درسمت های مختلف سواستفاده مشمئزکننده کرد وخودراازقبایل سرخپوستان جازده بود؛ که حالاهم سناتور ست!﴾ و یا؛ آن مردهمجنسگرا که بامردی دیکر ازدواج کرده؛ ترامپ راشکست خواهندداد !!
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم امرداد ۱۳۹۸ برابر با سيزدهم اوت ۲۰۱۹ ، 18:36:06 توسط دمکرات
اما در جواب جناب تحلیگر, باید بعرضتون برسونم که خود شاه در آخرین مصاحبه اش قبل از مرگ, گفته که روی کار آمدن جمهوری اسلامی کار خدابود(یعنی کارِ مثلن کارتر نبود), بعد اینکه واقعن اگر کارتر با خمینی بود, پس چرا خمینی اینقدر گروگانها را نگه داشت که ریگان در انتخابات پیروز شود و بعد آنها را آزاد کرد؟ از سال 1353 شاه مبتلا به نوعی بیماری ناشناخته(درآن زمان) شده بود که پزشکان در معالجه آن درمانده بودند, به شهادت نزدیکان شاه, شاه بخاط بیماری و مصرف داروهای بیشمار, قدرت تصمیم گیریش را از دست داده بود و پیشنهادات ضد و نقیض اطرافیان شاه هم کار را خرابتر کرده بود, حالا اگر شما میخواهید تمام این قضایا را بیاندازید بگردن کارتر مختارید
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم امرداد ۱۳۹۸ برابر با سيزدهم اوت ۲۰۱۹ ، 18:01:40 توسط افراسیاب
جمهوری اسلامی همین حالا هم یک مرده متحرک شده و محال از این مخمصه جون سالم بدر ببره، بزودی زود میلیونها نفر در ایران وسط خیابان هستند و خود رژیم هم میدانه و تمام تلاشش چه دستگیریهای خودی و غیره همه برای ترساندن و هم آرام کردن مردم است، ایران با جمعیت ۸۳ میلیون و پنج میلیون هم مهاجر محال بتونه بدون فروش و پول نفت بصورت امروزیش باقی بمانه و فرومیپاشه و همین باعث شورش مردم میشه، این تحریمها هیچوقت سابقه نداشته.
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم امرداد ۱۳۹۸ برابر با سيزدهم اوت ۲۰۱۹ ، 17:19:02 توسط دمکرات
در جواب به تهمتن باید بگویم اولن که عراق در جنگ پیروز شد, در سالهای آخرین جنگ, جنگ افزارهای هر دو کشور اسلحه های ساخت روسیه بودند, این یعنی اینکه ریش و قیچی بدست روسها بود نه بدست بقول شما غرب و یا آمریکا, در مورد عراق هم, برای ساقط کردن صدام همکاری اطلاعاتی بسیار صمیمانه ای بین جمهوری اسلامی و آمریکا برقرار شده بود,درزمان سقوط صدام,تنها نیروی مسلح و تشکیلاتی موجود در عراق مجلس اعلای اسلامی عراق که از شیعیان طرفدار ایران تشکیل میشد بودند,در مورد ترامپ هم ثابت شده که این آقا بکمک روسیه با اختلاف بسیار کمی از هیلازی پیروز شد, خود ترامپ هم به کمک روسها اعتراف کرده منتها گفته که او به هیچ وجه در جریان نبوده!!؟؟
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم امرداد ۱۳۹۸ برابر با سيزدهم اوت ۲۰۱۹ ، 16:38:07 توسط جمهوریخواه
واشنگتن پست (و نیویورک تایمز، سی ان ان، ......) از بدنام ترین رسانه های آمریکا هستند. این روزنامه که وابسته به حزب دمکرات است ورشکسته بود و جف بزوس مالک شرکت آمازون آن را خرید. جف بزوس در بد رفتاری با مردمی که برای او در شرکت آمازون کار میکنند معروف است و از این لحاظ یکی از بدنام ترین کارفرمایان جهان است. چند ماه قبل در یک افتضاح اخلاقی یک آبروریزی کامل داشت که منجر به طلاق شد و چندین ده میلیارد دلار برایش خرج داشت. ترامپ و جمهوریخواهان بهترین دوستان و چپ و دمکراتها بدترین دشمنان مردم ایران هستند.
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم امرداد ۱۳۹۸ برابر با سيزدهم اوت ۲۰۱۹ ، 16:06:25 توسط تحلیلگر
به جناب دمکرات!نوشتید:"نتیجه اینکه بهتر نیست دست از سر آمریکا بردارید و یکمی هم بند کنید به روسیه". رژیم ملائی بدجوری رفته زیر چتر حمایت روسیه و چین که اگر فردا اکثریت مردم ایران هم بریزند توی خیابان بگویند رژیم ملائی باید گورش را گم کند روسها و چینیها مخالفت خواهند کرد چونکه رژیم ملائی گاو شیرده برایشان است! حرف شما درسته تا روسیه است گذر از رژیم ملائی سهل و آسان نیست یا حتی غیر ممکن! ولی روسیه همیشه اهل معامله بوده و اگر بشود با سیاست آمریکا و اروپا تجاوز روسیه به جزایر کریم اوکرائین به رسمیت شناخته شود در مقابل دست برداشتنش از حمایت رژیم ملائی آنوقت سرنگونی رژیم راحتتره.ولی چرا نمیتوانم دست از سر آمریکا برداریم؟ چونکه جیمی کارتر بی همه چیز باعث روی کار آمدن خمینی شد طبق همه اسناد و شواهد گذشته! پس آمریکا به گندی که به ایران زد بایستی هم خودش تمیزش کند! دوره جرج بوش دوم که نوشتید! قرار بود با تصرف عراق با بودن آمریکا هم در افغانستان از دو طرف ایران حمله گاز انبری بشود چونکه بارها بوش ایران را جزو کشورهای شرور و خبیث نامید که باید رژیمش سرنگون شود! ولی متاسفانه به نفع ج.ا. ختم شد!
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم امرداد ۱۳۹۸ برابر با سيزدهم اوت ۲۰۱۹ ، 15:53:28 توسط تهمتن - ش
به دمکرات- بابخشی ازنطرت تا انذازه ای موافقم؛ اما به دلايل دیگر؛ درجنگ ۸ساله دو معدوم خمینی و صدام؛ امریکا و اصولاغرب وشایدجهان؛ موافق غلبه و فاتح شدن هیچ یک ازاین دو حکومت برهم نبودند وتنها درفکر تضعیف هر دو بودند و اجازه برتری نظامی به هیچکدام؛ بخاطر ثبات منطقه نمیدادند و دیدید که جنگ باپیروزی هیچکدام پایان یافت که گواه این سیاست را؛ درحمله صدام به کویت دیدیم(البته آرتش صذام بوسیله میلیاردهادلار پول همین کویت وعربستان بشدت تقویت شده بود - ترس ازصدام) واگرحکومت اسلامی دراین جنک پیروزمیشد؛ بدتراز صدام بی ثباتی منطقه و شایدجهان را باعث میشد. درموردحمله بعراق هم باشماموافقم اما اشتباه بوش پسر؛ ازآنجایی ست که انتخابات آزاد زود رس را برمردمی که رنگ دمکراسی را ندیده بودند وحکومتها با کودتاها برسرکارمی آمدنند؛ اجرا نمود و دراین آزادی انتخابات؛ اکثریت شیعه بودند؛ آخوندان هم بانفوذی که برشعیان داشتند؛ برنده شدندکه اتفاقا براصل دمکراسی؛ نمیتوانستند ازآن جلوگیری کنند. درموردترامپ هم ازاوائل کمپین او؛ هردو حزب مخالف اوبودند که قابل انکارنیست؛ زیرا او از BIG BOYS ها نبودکه جریانش دراین نظرنمیگنجد.
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم امرداد ۱۳۹۸ برابر با سيزدهم اوت ۲۰۱۹ ، 13:47:33 توسط دمکرات
آقایان و خانمها بسه بخدا, چهل ساله که دنبال تئوری توطئه هستیم, باراک اوباما موجب نجات این رژیم شده!!جناب تحلیلگر آیا جنابعالی یادتون رفته که قبل از باراک اوباما, هشت سال امریکا بدست جمهوریخواهان برهبری جرج بوش هدایت میشد, چرا رژیم در مدت آن هشت سال سقوط نکرد؟ هدیه ای را که جرج بوش با تقدیم عراق به جمهوری اسلامی انجام داد حتمن در جهت ساقط کردنه رژیم بوده؟..........انتقال لوازم یدکی اسلحه هائی که شاه در انبارهای ارتش انبار کرده بود در زمان ریگان (معروف به ایران گیت) هم حتمن در جهت سرنگونی جمهوری اسلامی بوده...................واقعیت اینستکه نه جهوریخواهان و نه دمکراتها خواهان سقوط رژیم جمهوری اسلامی نبودند و نیستند, چرا که بعد از شکست آمریکا در ویتنام و کره, آمریکائیها برای حمله به هر کشوری با روسها مشورت میکنند, روسها برای حمله به عراق و لیبی جراغ سبز را روشن کردند اما برای سوریه چراغ قرمز بود, برای جمهوری اسلامی هم چراغ قرمزه...........نتیجه اینکه بهتر نیست  دست از سر آمریکا بردارید و  یکمی هم  بند کنید به  روسیه
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم امرداد ۱۳۹۸ برابر با سيزدهم اوت ۲۰۱۹ ، 13:10:39 توسط تحلیلگر
باور کنیم حتی سگ ترامپ با همه دروغهایش می ارزد به آن باراک حسین اوبامای ریاکار ابله که باعث نجات رژیم ملائی شد! یا برنی سندرز کاندیدای دموکراتها را ببینید که میخواهد سوسیالیسم را در آمریکا پیاده کند در حالیکه در همسایه گی اش ونزوئلای سوسیالیسم ورشکسته هست که روزی هزاران نفر از کشور فرار میکنند از شر دیکتاتوری سوسیالیسم احمقانه اش! ترامپ اهل تاکتیک و استراتژیست و یکسری دروغهایش را که خودمان هم قبول داریم در چارچوب همان تاکتیکش هست تا کسی دستش را نتواند بخواند وگرنه فکر میکنید چرا بزرگترین کازینوی دنیا را ساخت این قمار باز حرفه ای؟ هرچند خودم هم به اراده اش در مورد تغییر رژیم تروریستی ملایان شک دارم چونکه همیشه اهل معامله است ولی فعلا به کمکش برای سرنگونی رژیم ملائی نیازمندیم حتی شده در حد تحریم رژیم و اگر طرفدار جنگ هم نباشد البته تا قبل از انتخابات بعدی!ولی باید به ترامپ فهماند که رژیم ملایان حتی از کره شمالی با بمب اتمی هم خطرناکتر برای صلح کل دنیاست چونکه ملاها صاحب چاه های نفت ایرانند و با میلیاردها دلار درآمد نفتی توان نظامی شان را بیشتر و قویتر میکنند! ترامپ سر خامنه ای را میآورد؟
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم امرداد ۱۳۹۸ برابر با سيزدهم اوت ۲۰۱۹ ، 11:40:32 توسط شاهد صادق
راستگویی در جهان سیاست ممکن است و با فاش گویی تفاوت دارد و به جلب اعتماد عموم منجر میشود این احتیاج به وفاداری به اصول اخلاق انسانی دارد که خود محوران ضد همگرایی جهانی از جمله ترامپ با ان میانه ای ندارند بهتر است ما ایرانیان هم منتظر یاری ترامپ نباشیم و تنها به خود متکی باشیم
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم امرداد ۱۳۹۸ برابر با سيزدهم اوت ۲۰۱۹ ، 11:36:44 توسط تهمتن - ش
هرچه انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری امریکا نزدیک میشود؛ خملات دمکراتها و نشریات وابسطه به این حزب به ترامپ هم بیشترمیشود. این نشریات که زمانی معتبر بودند؛ با وجود رسانه جمعی انترنت؛ خوانندگان بیشماری را از دست دادند که صزر اقتصادی از جهت تبلیغات تجاری؛ صربات مهلکی ازنبود این تبلیغات به رسانه ها واردکرد وبسوی ورشکستگی کشاندکه رسانه های مجازی مانندفیسبوک و کمپانی های بزرگی مانند آمازون؛ این نشریات را خریدند و از ورشکستی نحات داده وصاحب این نشریات مانند همین نشریه و نیویورک تام و لاس نجلس تام و بسیاری ازنشریات معتبر سابق شدند. تمامی این کمپانی بزرگ هم ازطرفداران سرسخت دمکراتها و درنتیجه ازمخالفان ترامپ بوده که همگی سعی درتخریب وشکست اودرانتخابات آینده هستند. درضمن شبکه های تلویوزنی معتبر سابق هم به همین ورشکستی دچارگشتند که نمونه آن شبگه N B C را جنرال الیکتریک خرید و C N N راموسسه مالی قدرتمند دیگری خریداری کرد. اما آنچیزی که بما ربط دارد؛ اگر دمکراتها در انتخابات آینده پیروز شوند؛ نه فقط آخوندها را ازتخریم نجات خواهند داد؛ بلکه به احتمالی زیاد؛ سفارت شان را هم درتهران بازگشایی خواهندکرد.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
عکس/ بلائی که بر سر تصویر خامنه ای در درود آورده اند
فیلم/ درگیری با آخوند
عکس/ مرگ بر خامنه ای
فیلم/ حمله مردم و فرار مزدوران نیروهای ضد خامنه‌ای. -  کرج /  ۲۶ آبان
فیلم / مردم در اصفهان ساختمان پلیس را آتش زدند/ سه شنبه 28 آبان
قطع اینترنت در ایران؛ سه راه برای تماس با داخل کشور
فیلم/ ساعتی پیش دانشگاە تهران ، شعار مرگ بر دیکتاتور. ۲۷آبان
حمله به حوزه علمیه کازرون و  مدرسه خاتم الانبیاء  شیراز + عکس
فيلم/ به آتش کشیده شدن دفتر آخوند حکومتی مرادی اما جمعه غرب شیراز 
فيلم/ پردیس؛ مقاومت در برابر پلیس ضدمردمی که پلاک ماشین را از جا کند 
فیلم/ خیزش مردم در شهریار» امروز سه شنبه ۲۸آبان ۹۸
فیلم/ تیراندازی مزدوران خامنه‌ای به سوی معترضین در شهر مریوان
آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی

سرخط اخبار پيک ايران در سايت شما

كد زير را كپى كنيد و در جاى مناسب در سايت خود قرار دهيد


Contact us: