لاریجانی ها در گرداب:‌ ۱۰۰ میلیارد حق حساب تنها در یک پرونده! / توصیه به فاضل برای عدم بازگشت به کشور


سحام:  در نخستین ماه های هدایت قوه قضائیه توسط آملی لاریجانی، وی در سخنرانی درباره رهبران جنبش سبز، آنان را با سران مجاهدین خلق مقاسیه کرده بود و گفته بود: "کار شما کار منافقین اول انقلاب است همین کار را اول انقلاب انجام می دادند و دانشجویان را به خیابان ها می کشاندند."

 مهدی کروبی در آن ایام در واکنش به این اظهارات، در نامه ای سرگشاده خطاب به وی گفت: "دیروز کجا و امروز کجا؟ تاسف باید خورد که جایگاه و کیفیت دستگاه قضا در این مملکت به جای آنکه به مرور زمان سیری صعودی بیابد، سیری نزولی پیدا کرده تا بدانجا که امروز در راس این قوه فردی قرار گرفته است که صرفنظر از سواد علمی، نه سابقه ای اجرایی و قضایی در ایشان سراغ می توان گرفت و نه سابقه ای انقلابی. عجیب هم نیست. چه آنکه زمانی که امثال این حقیر در زندان بودند جناب آیت الله لاریجانی در دامان مادر مکرمه شان به شیر خوردن مشغول بودند و به هنگام انقلاب و خون دادن نیز ایشان سرشان در درس و کتاب دبیرستان بود. ما البته مخالف جوانگرایی نیستیم اما دستگاه قضا حساستر از آن است که گرفتار بی تجربگی شود."

 حال پس از ۱۰ سال تنها با همین بخش از نامه ی آقای کروبی، می توان به خوبی عمق شناخت و بصیرت رهبران جنبش سبز را به آقای خامنه ای متذکر شد.

 روزهای اخیر با دستگیری اکبر طبری معاون اجرایی صادق لاریجانی در زمان ریاست بر قوه قضائیه و مدیرکل امور مالی دستگاه قضایی در زمان ریاست هاشی شاهرودی؛ پرونده فساد وی دامان خانواده لاریجانی را نیز گرفته است. وی که به "کارچاق کن" هردو رئیس سابق قوه قضائیه معروف بوده، طی دوره آملی لاریجانی با استفاده از اختیارات بالایی که آملی لاریجانی به وی داده بود، توانسته بود با نفوذ خود برخی از احکام قضایی را تغییر دهد و با دریافت مبالغ مالی، بخش اعظم آن را به حساب های شخصی و نزدیک به آملی لاریجانی واریز می کرده است.

 سحام مطلع شده که وی تنها در یک فقره، ۱۰۰ میلیارد تومان از علی انصاری، صاحب ایران مال و بانک آینده؛ دریافت و به حساب آملی لاریجانی واریز کرده است. ینا به این گزارش سحام، آقای طبری تنها در شهر تهران، دارای ۳۰ واحد مسکونی است.

 از جمله اتهامات دیگر وی که سحام از آن مطلع شده، آلوده کردن نزدیک به ۵۰ تن از قضات دادگاه ها به فساد مالی برای تغییر احکام بوده است. از جمله این قضات می توان به قاضی صلواتی و نیز بیژن قاسم زاده رئیس دادسرای کارکنان دولت و بازپرس سابق شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه اشاره کرد. آقای قاسم زاده کسی است که دستور فیلترینگ تلگرام را صادر کرده بود.

 اما از پرونده های دیگری نیز می توان نام برد که برخی اعضای دیگر خانواده لاریجانی نیز در آن دخیل هستند. از جمله می توان به زمینی در منطقه‌ای به نام «کلاک» در محدوده لواسان اشاره نمود که اکبر طبری طی توافقی با صاحب ملک، ۷۰ درصد زمین را در ازای تغییر کاربری ملک از کشاورزی به مسکونی از مالک دریافت کرده بود. وی سپس ۳ قطعه از آن زمین را به نام برادران لاریجانی، جواد، فاضل و صادق؛ زده بود.

 همچنین سحام مطلع شده که به فاضل لاریجانی و یکی دیگر از اعضای خانواده آملی لاریجانی که همکنون در خارج از ایران هستند توصیه شده که فعلا از بازگشت به ایران خودداری کنند.

 حال باید دید که جدیت مقام جدید قضایی، خارج از موضوعات سیاسی؛ برای برخورد با فساد گسترده و بازنگری در پرونده های گذشته تا چه حد است. ابراهیم رئیسی امروز گفته بود که حکومت ایران "مطلقا فساد را نمی‌پذیرد" و برخورد با موارد فساد مالی " مقطعی و موسمی نیست و امواجی است که همه فساد را از بین خواهد برد."

[کد مطلب: 188714] [تاريخ انتشار: بيست و چهارم امرداد ۱۳۹۸ برابر با پانزدهم اوت ۲۰۱۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم امرداد ۱۳۹۸ برابر با هفدهم اوت ۲۰۱۹ ، 06:42:10 توسط شاهد صادق
هرکس شاه را با اخوندها مقایسه نماید در تداوم وضع فعلی شریک اخوندهاست. چگونه سربازی وطن دوست را با منکران ایران مقایسه میکنید پوست کلفتی اندازه دارد
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم امرداد ۱۳۹۸ برابر با شانزدهم اوت ۲۰۱۹ ، 12:31:19 توسط کنجکاو
به آذر: "اما،تردیدی نیست که تا آنزمان فرابرسد" نه از تاک نشانی خواهد بود و نه از تاک نشان. ابن آخوندهای "ضد امپریالیست" ایرانی باقی نخواهند گذاشت(اگر چیزی باقی مانده) که شوراهای رویایی تو بر آن فرمان برانند. این شورای تو بر کشوری که ناپاکی سراسرش را پوشانده، خاک اش را آب اش را و هوای اش را آلانده، بزه و فساد همه را در برگرفته، آن گاه تو به یاد رژیم شاهنشاهی افتادی و نیشی هم به آن "نوکر امپریالیست" می زنی و رژیم گذشته را می نوازی. شرم آور است که سوراخ دعا را گم کرده ای. این "چپ" بودن نیست، گاوی ست خشم گین که با شاخ بریده که تنها چهل سال سُم بر زمین می کوبد.
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم امرداد ۱۳۹۸ برابر با شانزدهم اوت ۲۰۱۹ ، 10:40:04 توسط شاهد صادق
باید همه نگاه ها به سوی سردسته دزدان علی تکدست باشد که میخواهد خود را بی نیاز از دزدی نشان او که به گفته اخوندها نایب امام زمان بوده غلط کرده که بی خبر بوده کشورهای دیگر که انقدر جوان پرپر نشد نمیتوانند چند دلار بدزدند چون قانون دارد همه سی سال است دزدیهای خامنه ای را میبینند که میگفت کش ندهید الان اینترنت مزاحم شده
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم امرداد ۱۳۹۸ برابر با شانزدهم اوت ۲۰۱۹ ، 06:45:22 توسط سروش
این بگیر و ببندهای درونی به دو دلیل انجام میشود. جنگ بر سر جانشینی خامنه ای و پر کردن خزانه خلیفه بجهت تحریمها!
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم امرداد ۱۳۹۸ برابر با شانزدهم اوت ۲۰۱۹ ، 01:07:14 توسط خرم دین
ظاهرا خامنه ای صدای انقلاب زیر خاکستر مردم ایران را شنیده ، و اگر این خانواده لاریجانی ها که از نزدیکترین ها به او بودند را واقعا قربانی کند ، دوستان این نوید دلنشینی خواهد بود ، دیکتاتورها به آخرین ماه های حکومتشان نزدیک میشوند و وحشت از حرکت عمومی ، به باورشان تبدیل میشود و به امید ساکت نگاه داشتن مردم شروع به قربانی کردن نزدیکترین هایشن میکنند ، اگر این پرونده و دستگیری این خانواده جانی و فاسد و غارتگر ، واقعی باشد ، به تک تک دوستان و رفقا تبریک میگویم که ، گرچه شب تاریک است ، دل قوی دار سحر نزدیک است . دیکتاتور به پایانت سلام کن
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم امرداد ۱۳۹۸ برابر با پانزدهم اوت ۲۰۱۹ ، 23:53:05 توسط جواد
این رژیم از بالا تا پینش دزد و اختلاسگر هستند. کارد هیچوقت دسته خودش را نمی برد.
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم امرداد ۱۳۹۸ برابر با پانزدهم اوت ۲۰۱۹ ، 19:10:59 توسط آذر
اگر در رژیم شاهنشاهی، سرمایه های کشور توسط یک مجموعه “هزار فامیل” مشخص و شناسنامه دار بغارت میرفت، در نظام ج-ا، از قَبَل این “خودمانی سازی” ها، موجی از سرمایه داران فاسد و بدون شناسنامه شکل گرفته اند که به دلیل موقعیتشان در نهادهای نظامی و سیاسی همواره از یک مصونیت آهنین برخوردار بوده اند. پرونده زمین خواریهای کلان برادران لاریجانی و فساد گمرکی “برادران قاچاقچی” سپاه پاسداران، نمونه هایی از این فساد مصونیت یافته در درون نظام است. وقتی پرونده اختلاس سعید مرتضوی در تامین اجتماعی رو شد، وقتی زد و بندهای مرتضوی با بابک زنجانی برملا و در پی آن پای برادران لاریجانی نیز به درون این پرونده کشیده شد، بازهم این فساد نهادینه شده نظام، به زیر سایه مصونیت آهنین خزیده شد.برملا شدن ابعاد واقعی چپاولگری های بی حد و حصر خامنه ای و نهادهای زیر مجموعه اش تنها با سرنگونی این نظام به دست توانای کارگران و عموم توده های مردم ایران و برقراری یک حکومت شورایی متحقق خواهد شد. اما،تردیدی نیست که تا آنزمان فرابرسد، در پی تشدید کشمکش های کنونی هیئت حاکمه، پرونده های قطورتری از فساد حاکم بر ج-ا، رسانه ای خواهندشد.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
خانواده میترا استاد رضایت محضری دادند 
کاریکاتور / قطار ارشاد
فیلم/ آخوند مزاحم جنسی، استاد حوزه علمیه مشهد و دانشگاه‌های خراسان رضوی است
فرمانده یگان فاتحین سپاه کشته شد
عکس/ میدان کشتی ، مازندران ، جویبار؛ قبل و بعد
شهردار قم رکورد زد! /  هر شش فرزند او در خارج از کشور زندگی می‌کنند
آیا نوبت حذف لاریجانی‌ها رسیده است؟
حقوق مزدک میرزایی ماهیانه 93 میلیون تومان 
محمد نجفی در پی تبعید به قرنطینه زندان دست به اعتصاب غذا زد
"تابوی رفراندوم"؛ عزم روحانی و هراس مخالفان 
نماینده آمریکایی: تجاوز و زنا با محارم به بقای نوع بشر کمک کرده است
شایعه 'مهاجرت صادق لاریجانی به نجف' و تشدید فشار رسانه‌ای علیه او 
آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی

سرخط اخبار پيک ايران در سايت شما

كد زير را كپى كنيد و در جاى مناسب در سايت خود قرار دهيد


Contact us: