ساختار 11 بُعدی مغز انسان


مغز انسان مملو از اشکال هندسی چند بُعدی است که در 11 بُعد کار می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک، محققان سوئدی Blue Brain، با استفاده از ریاضیات کلاسیک سعی کردند به کنه ساختار مغز انسان پی ببرند. مشخص شد که مغز انسان مملو از اشکال هندسی چند بُعدی است که در 11 بُعد کار می‌کند.

گروه نامبرده هدف ساخت مغز انسان بر اساس ابرکامپیوتر را در مقابل خود قرار داد. محققان بدین منظور یک مدل ویژه را ایجاد کردند و از شیوه توپولوژی جبری بهره گرفتند که بخشی از ریاضیات است که خصوصیات اشیاء و فضاها را بدون در نظر گرفتن تغییر در شکل آنها توصیف می کند.آنها به این نتیجه رسیدند که گروه‌های عصبی به یک «دسته» متصل می‌شوند و تعداد گروه های عصبی به اندازه  شکل هندسی چند بُعدی ( از نظر مدل ریاضی و نه مفهوم زمانی-فضایی زمان) بستگی دارد.

محققان مقدار زیاد و متفاوت«دسته»ها و حفره‌های بزرگ را کشف کردند که قبلا در شبکه های عصبی و نه بیولوژیکی و مصنوعی نبودند.

می توان این پروسه را به این شکل تصور کرد که اگر مغز نسبت به یک محرک آزاردهنده واکنش نشان بدهد، برجی بسازد و بعد آن را از بین ببرد. برج می‌تواند از دسته و اشکال مختلفی ساخته شده باشد و به ترتیب آن را از بین ببرد. رشد فعالیت از طریق مغز یادآور برج هندسی ساخته شده از شن است که ابتدا ساخته و بعد از بین می رود.

[کد مطلب: 189910] [تاريخ انتشار: دوازدهم شهريور ۱۳۹۸ برابر با سوم سپتامبر ۲۰۱۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ سيزدهم شهريور ۱۳۹۸ برابر با چهارم سپتامبر ۲۰۱۹ ، 09:03:12 توسط تحلیلگر
به کاربر محمد. تروریستهای مسلمان هم قبل از قتل و ترور همیشه میگویند الله اکبر مثل خودت! مسلمانهای خرافه پرست بهتره بروند در سایتهای رژیم ملائی نظر بدهند.شرط میبندم در عمرت حتی یک کتاب علمی هم نخواندی که چرا خدا نیست چونکه مسلمانهای خرافه پرست امثال تو از علم و دانش و آگاه شدن وحشت دارند.خداباوری یعنی پوچ پرستی که از هذیان گوئی خودت هم معلوم است. در ضمن پیک ایران را با مسجد و پای منبر ملاها اشتباه گرفتی! آدمی که مغز نداشته باشد اشکالی ندارد به وجود خدا معتقد باشد ولی فضولی در کار علم و دانش نکند!لطفا!
نوشته شده در تاريخ سيزدهم شهريور ۱۳۹۸ برابر با چهارم سپتامبر ۲۰۱۹ ، 02:24:37 توسط محمد
الله اکبر حالا خیلی مانده تا بفهمیم خدا چطور خلقمون کرده در هر لحظه پیچیدگی هایی از خلقتمون کشف میشه که فق از خالقی عالم و توانا ساختنش بر میاد
آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی

سرخط اخبار پيک ايران در سايت شما

كد زير را كپى كنيد و در جاى مناسب در سايت خود قرار دهيد


Contact us: