کتاب «پناهجوی ناسپاس»؛ روایت زندگی زنی ایرانی- آمریکایی که از کودکی پناهجو شد


با مطرح شدن بحث وضعیت پناهجویان و مهاجران در گوشه و کنار جهان، آثار ادبی با محوریت مهاجرت در سالهای اخیر بیشتر مورد توجه قرار گرفته اند. کتاب «پناهجوی ناسپاس» اثر دینا نیری، نویسنده آمریکایی ایرانی‌تبار چندی است در رسانه های مختلف آمریکایی مطرح شده است.

نیویورک تایمز در معرفی این اثر به قصه زندگی دینا اشاره می کند.

دینا نیری، در سال ۱۹۸۵ زمانی که هنوز ۶ ساله نشده بود که به دیدن مادربزرگ مادریش در لندن رفت؛ مادربزرگی که مسیحی شده بود و از زندگی تازه اش در خارج از ایران لذت می برد. اما تغییر دین مادر دینا، که هنوز در ایران زندگی می کرد، مشکلات زیادی را بر سر راه خانواده قرار داد.


کتاب «پناهجوی ناسپاس» خواننده را به دهه ها بعد، یعنی زمانی که دینا نیری به اروپا مهاجرت کرده و تابعیت فرانسه و آمریکا را دارد، می برد.


خانم نیری در این کتاب، پروسه تطبیق با جامعه جدید و فرهنگ تازه را با تجربیات شخصی خود برای خواننده ملموس می کند.

دینا نیری، در دانشگاه های پرینستون و هاروارد تحصیل کرده است و هم اکنون ساکن لندن است.-صدای آمریکا

[کد مطلب: 190040] [تاريخ انتشار: چهاردهم شهريور ۱۳۹۸ برابر با پنجم سپتامبر ۲۰۱۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ شانزدهم شهريور ۱۳۹۸ برابر با هفتم سپتامبر ۲۰۱۹ ، 08:50:28 توسط no name
حالا این کتاب را که من هنوز نخواندم از اسمش معلومه که چندان هم "بی طرف و بی منظور "نیست.و گویا میخواهد به مکاتب خود (پناهنده ها) از زبان "دیگران" غیر مستقیم بگوید که اگر شماها از مملکت خود فرار کردید و به غرب آمدید باید تا آخر عمر خوشحال و ممنون باشید که در این کشورها هرگونه توهین و برده کشی و بدرفتاری ووووو را تحمل کنید و ناسپاسی نکنید, اینها بشر دوستند و به شماها ترحم کردند که راهتان دادند. خب ایشان را با همون اطلاعات کم میشود شناخت که با دروغ و تاکتیک از ایران فرار کرده و شاید بخا طر وضع مالی خوب راهش دادند و دروغش را باور کردند و حالا با نوشتن این کتاب کلی در آمد و شهرت بدست میاورد ….
نوشته شده در تاريخ شانزدهم شهريور ۱۳۹۸ برابر با هفتم سپتامبر ۲۰۱۹ ، 08:35:47 توسط no name
!!فکرش را بکند رشدی و خمینی هر دو هندی زاده و "تربیت شده" انگلیسی بودند و هستند و با این کتاب "چند تیر با یک نشان" ۱. مسلمانها را بیدار کردند آهای دارند به مقدسات شما توهین میکنند (با آنکه اسلام ساخت انگلیس است) و حتی سنی های پاکستانی و سومالیایی که خمینی را نمیشناختند و کتاب را نخوانده بودند پرچم آتش میزدند و آماده قتل رشدی و کم کم اسلام را در قرن ۲۰-۲۱ زنده کردند تا کشور های عقب مانده را در همان قرن ۵-۶ نگه دارند و مملکتشان را غارت کنند,حالا خمینی مرد و رشدی میلیونر شد و اسلام زنده شد و کتابش را رژیم ایران با قیمت های بالا از همه جا جمع کرد و سوزاند و بعضیها هنوز دارند....
نوشته شده در تاريخ شانزدهم شهريور ۱۳۹۸ برابر با هفتم سپتامبر ۲۰۱۹ ، 08:34:54 توسط no name
بنظر من هر کتابی ارزش یکبار خواندن را دارد,بعضی ها لحظه بعد فراموش شده و به آشغالدونی و دست دوم فروش میروند,بعضیها در کتابخونه شخصی ردیف بهترین ها قرار میگیرند, و هر بار خوندنشون دید و دنیای بزرگتری را باز میکنند.کتاب آیات شیطانی را اول خواندم (دارم) اول کلی خندیدم که نویسنده مثل "۲ فیلم با یک بلیط " ۲ موضوع را باهم قاطی میکند و با بارها خواندن ادم متوجه منظور او میشود و دفعه بعدی که خواندم متوجه یک سری اطلاعتی در مورد اسلام البته غیر مستقیم میدهد ولی احتمالا از ترس با موضوعات دیگری و کمی شوخی و فانتزی قاطی میکند و وقتی با عینک سیاست و جهانی میبینی متوجه میشوی که پشت سر ان نویسنده منظورهای دیگری هست
نوشته شده در تاريخ پانزدهم شهريور ۱۳۹۸ برابر با ششم سپتامبر ۲۰۱۹ ، 13:00:38 توسط بابک
خب شما چرا اینقدر قر قر میکنید (منظورم عباد و "توسط عجایب هشت گانه" و احتمالا مایکل! یه نفر کتاب نوشته, شما هم میخواهید برید بنویسید ولی اینقدر قر قر نکنید!
نوشته شده در تاريخ پانزدهم شهريور ۱۳۹۸ برابر با ششم سپتامبر ۲۰۱۹ ، 02:40:09 توسط Michael
That is one good way of making money when you can't do anything else. I need to see her qualification to believe . As you know Mr. Ahmadinejad also has a doctorate!! Writing a book or becoming an actor or a singer is something some people can't give a miss. There is some investor behind it and in my opinion it is not worth your while . Watch Simpsons! You probably become a better person that way . Others have said bellow that story of those who went through hell to get out of the Ayatollah's hell should be studied. E
نوشته شده در تاريخ چهاردهم شهريور ۱۳۹۸ برابر با پنجم سپتامبر ۲۰۱۹ ، 18:38:07 توسط عجایب هشت گانه
به احتمال زیاد بعد از 31 اکتبر امسال و با خارج شدنه انگلیس از اتحادیه اروپا این خانم عجیب و غریب دیگه نمی تونه تو لندن زندگی کنه..........بیا بره فرانسه و یا آمریکا........البته شاید تابعیت انگلیس را هم داره؟
نوشته شده در تاريخ چهاردهم شهريور ۱۳۹۸ برابر با پنجم سپتامبر ۲۰۱۹ ، 08:03:43 توسط عباد
عجب دنياى عجيبى داشته اين دينا؟! البته با پناهنده هاى بيشمارى كه ما مى شناسيم خيلى بايد فرق داشته باشه ولى بايد كتابش را خواند. اما كتابى كه نيويورك تايمز معرفى كنه از پناهندگى ايرانى ها ببين چى ميشه؟! ايشون در بچگى به لندن سفر ميكنه تا مادر بزرگش را كه مسيحى شده ملاقات كنه يادمه در اون سالها خيلي از ايرانى هاى غير سياسى مى آمدند انگليس و يا مسيحى ميشدند يا خودشون را همجنسباز معرفى ميكردند تا پناهندكى بگيرند چون ج اسلامى بخاطر خروج از دين و لواط ايرانى ها را اعدام ميكرد. حالا اين خانم ٣٢ ساله كه هم تابعيت فرانسه داره و هم امريكا و بعد در لندن زندگى ميكنه از تجربيات پناهندگى مينويسه؟ اگر كسى بخواد بنويسه بايد اونهايى كه از از كوههاى مرزى گذشتند و در تركيه و يونان و جزيره مانوس و هند و پاكستان و عراق دوره صدام را تجربه كردند يا ٧ سال در كمپ هاى آلمان و هلند و سوئد منتظر موندند بنويسند كه چى كشيدند، نه اين خانم كه از خانواده پولدار بوده و از بچگى مسافرت لندن ميرفته. اينكه پناهندگى نشد.
آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی

سرخط اخبار پيک ايران در سايت شما

كد زير را كپى كنيد و در جاى مناسب در سايت خود قرار دهيد


Contact us: