نامه شجاعانه وکیل مبارز محمد نجفی به علی خامنه ای! 


محمد نجفی، وکیل دادگستری، نوشت:

آقای خامنه‌ای!

انتخاب ما نه امامِ در ماه بود نه ملتِ در چاه!

وقتی کسی را ببری تا ماه بالا، دیگر دست و صدایت به او نمی‌رسد، خدایی می‌کند ناخودآگاه!

نسلِ ما را زبانِ گفتن آری یا نه نبود.

نسل ما از ثانیه اول که زاده شدیم بدون اینکه چون شما معجزه وار، بلند یاعلی! گفته باشیم وارث ایران و نام و دین و مذهب و حکومتِ‌ دینی شدیم. ارثِ اجباری. خروج از دین اعدام خروج علیه حکومت اعدام!

آیه لااکراه فی الدینِ قرآن و اصول آزادی عقیده و حق تعیین سرنوشت مندرج در قانون اساسی هم، محلی در عمل نداشت!

شما هم می‌دانیدکه همه اتفاق‌های زندگی با میل انسان نیست. شما در فیلم سالِ ۶۸ مجلس خبرگان رهبری خودِ شما به صراحت گفتید:
"مخالف هستم رهبر بشوم، از نظر شرع و قانون رهبر شدنم مشکل دارد. باید خون گریست به حال ملتی که احتمال رهبر شدن من مطرح باشد"
ولی برخلاف میل‌تان و بر خلاف قانون و شرع، شما را رهبر کردند، سی سال است رهبر ماندید، رهبر هستید. صاحب معجزه ‌و ‌مبارک شدید، از غیب برایتان غذا می‌آید ماشین و چهره‌تان نورانی است. بر سنگ بنشینید نشیمن‌گاه تان محل تبرک می‌شود، محل فرود بالگردتان در سال‌های بعد گل‌باران می‌شود. به دستبوسی‌تان می‌آیند حتی زنانِ درجه دار. خلاصه نه به آن نخواستن و نه کار را به اینجا رساندن!

یادم نرفته در فیلم پنهان شده از چشمِ مردم که ناخواسته لو رفت در سال گذشته، به قول فردوسی پور، چه کرد آقای هاشمی رفسنجانی در مجلس خبرگان رهبری.

با یک خاطره، سرانجام و حقوق و آزادی‌های ملت را انداخت به مخاطره!

خاطره‌ای از امام گفت؛ راوی خودش، سَنَد خودش، حامی خودش، و همه را ترغیب به پذیرش کرد، والسلام!

دست آخر هم، با یک شنایِقورباغه ای، با یک زیرآبیِ اجباری، سرش را کردند زیر آب! رفت جایی که بسیاری را فرستاده بود، تمام!

اما نسل ما همیشه هم تن به اجبار نداد. درسال‌های ۷۸ و ۸۸ و خصوصا ۹۶ دست به انتخابِ آزادی‌های سیاسی و عقیدتی زد که حکومت با مشت آهنین به دهانِ نسلِ ما کوبید!

پاسخِ خواسته مسالمت آمیز را این‌گونه داد: باتوم زد، اشک‌آور زد، تهمت زد، دستبند زد، پابند زد، قمه زد، گلوله زد، دار زد!

آقای خامنه‌ای!

گناه انتخاب و اجبارِ هم نسلان‌تان را به گردن نسل بی‌گناه ما نیاندازید. شما یک انسان معمولی و زمینی هستید و نه فرازمینی و خاص! باید درخور اختیاراتِ فراوان‌تان، فراوان، پاسخ‌گو باشید! که نیستید!

آقای خامنه‌ای!

نسلِ ما پاسوزِ شماست! روزگارمان به سیاهی عمامه‌تان است. عبایتان را از سرزمین‌هایِ همسایه جمع کنید. سرمایه ما را خرج ایده‌ئولوژی شیعی خود نکنید. داخل به اندازه کافی اختلاس و رانت و فساد هست. پا در نعلین بزرگان جهان نکنید. چهل سال در برهه حساس کنونی درجا زدیم و سر جنگ با جهان داریم ولی ناتوان از تولید پوشک هستیم و بسیار فقیرِ بی نان داریم!

آقای خامنه‌ای!

انتخابِ نسل ما، دوستی با جهان است بدون توجه به ملیت و نژاد و دین و مذهب! با اختیار، به آزادیِ انتخابِ‌ نسل امروزِ ایران، تن بدهید. تن ندهید مجبورتان‌ می‌کنیم!

قلم گر از بیداد ننویسد قلم باد!
محمد نجفی وکیل دادگستری

[کد مطلب: 190221] [تاريخ انتشار: شانزدهم شهريور ۱۳۹۸ برابر با هفتم سپتامبر ۲۰۱۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم شهريور ۱۳۹۸ برابر با دوازدهم سپتامبر ۲۰۱۹ ، 18:50:11 توسط Narenj
اقا رضا ، منظورت را روشن تر کن ، کدام کشورهو دچار این همه سرکوب و سرکوفت و سانسور و شکنجه و اعدام و دزدی و اختلاس و بی اخلاقی در سطح کلی جامعه و اعتیاد و فقر و فحشا و... ، دچار بوده ، چون حقوق دان های بایواد داشته ، اصلاح شده و به ازادی همه چبز و رفاه اقتصادی و شادی اجتماعی رسیده .. هر کس به فرم و شکل و توان خودش ، تحلیل و راه حل ارایه دا ده و پیشنهاد میکند ، راه حل ما سرنگونی حاکمیت اسلامی و زودودن قوانین اسلامی از داد گاه و داد گستری و از میان بر داشتن تفتیش عقاید و دین و مذهب رسمی و اجباری ست ارادی و نوشتار و گفتار و تشکل و موزیک و هنر و .. لغو شکنجه و اعدام و .. بدون سرنگونی کامل حگومت اسلامی هیچ یک از ازادی ها برای رشد و ارتقای ، وکیل با شرف و حقوقدان دانا و اگاه و .. بدست نمی اید تحلیل شما اقا رضا این است که بگزارید حکومت اسلامی سر جابش باشد و بروید حقوق دان با سواد تربیت کنید که این همه کجی در حاکمیت اسلامی و گند زنی به همه چیز در جامعه را اصلاح کند ،.. اسلام اصلاح پذیر نیست و حاکمیت اسلامی هم همینه که هست و بدتر هم خواهد شد
نوشته شده در تاريخ هجدهم شهريور ۱۳۹۸ برابر با نهم سپتامبر ۲۰۱۹ ، 12:59:51 توسط رضا
بدبختی ما اینه که تحصیل کرده ها هم نمیدونند ایراد و مشکلات از کجاست. آقای وکیل قلمت خوبه اما تحلیلت غلطه، شما که باید درس جرم شناسی خونده باشی که به نظر فقط پاس کردی، وگرنه می دونستی این همه کشور که دچار فساد مالی بودند حکومت عوض نکردند حقودان هاشون با سواد بودند راه حل های کاربردی ارائه دادند.
نوشته شده در تاريخ هجدهم شهريور ۱۳۹۸ برابر با نهم سپتامبر ۲۰۱۹ ، 07:52:40 توسط محمد
باسلام ..خلاصه ای ازمشکلاتمان را گفتندمسعولین ما خودشان حق وناحق را خوب میدانند بر کرسی امارت نشسته اند جایشان هم گرم است ..مردم بی اختیار ایران به اجبار باید به ساز چپ وراستشان برقصند مردم چنان بی احساس شدیم که نه ازتولدها شادمان میشویم ونه ازمرگ هم ناراحت داریم تبدیل به سنگ میشویم ...
نوشته شده در تاريخ هجدهم شهريور ۱۳۹۸ برابر با نهم سپتامبر ۲۰۱۹ ، 06:16:42 توسط Kami
آفرین درود ب شرفت
نوشته شده در تاريخ هفدهم شهريور ۱۳۹۸ برابر با هشتم سپتامبر ۲۰۱۹ ، 07:21:31 توسط Narenj
ایران دارای پیچدگی های زیادی در سیاست و گردهم ایی و زودودن این همه گند دولت اسلامی گرفتار است .. این نامه شجاعانه و مستدل و مستقل بسیار امید بخش است و درخششی در نا امیدی و یاس و بی عملی ساخته و پرداخته مکتب اسلام و حکومت اسلامی ست . در این گند و اچمز سازی پیچیده ایران حزب توده و دنبالچه معروف به اکثریت ان کهدر راسش ، فرخ نگهداری پررو و وقیح و بی شرم قرار گرفته را کمی بشکافیم . این خاین بی شرم ، نه ضد امپریالیست است و نه ضد سرمایه ، اما با پرروزی و بی شرمی ،پشت تز ان پدر خود باخته ، احسان طبری توریسین مسلنان شده حزب توده ، شیعه را انقلابی و ضد امپریالیست جا می زند که دست های پنهان اش در حاکمیت و جنابت های اسلامی ، مخفی بماند . مشکل انجا پیچیده می شود که بسیاری از ایرانیان بدون ارتباط تشکلی با این تفکر و راه روش ماله کشی و حفظ (اصلاح شده اسلام و حکومت اسلامی ) همگام و هم نظرند ، و به دنبال این خاینین راه افتاده و در جاسوس خانه های حکومت ، حتا مستقر در لندن هم حاکمیت اسلامی را بد و بد تر کرده و به بد رای می دهند ، سخن کوتاه این تفکر دستمال بدست در درون حاکمیت شاه هم نفوذ زیادی داشتند
نوشته شده در تاريخ شانزدهم شهريور ۱۳۹۸ برابر با هفتم سپتامبر ۲۰۱۹ ، 17:18:32 توسط شوریده
بروید سخنان بیشرفانه فرخ نگدار را بخوانید فرخ نگهدار در واقع نگدار حکومت اسلامی ست. او مقیم لندن است شعبه ولایتمدار. این بابا از آن چپهایی ست که اسلام را ضد امپریالیستی و ضد سرمایه میداند. این مردک همانند مهدی خلجی و زیدآبادی و علیجانی و علی کشتگر خواهان ادامه حکومت ضد بشری اسلامیست.مردم را میترساند که ایران را لیبی و سوریه و... نکنند. اگر این آقا برای این مصاحبه پول نگرفته پس چگونه توانسته جامعه ایران را با لیبی و سوریه مقایسه کند. چندی پیش در همین سایت نظری دو بخشی نوشتم که چکونه حکومت ضد بشری خلجی و زم و دیگران را به عنوان مخالف به میدان میفرستد تا درست سر بزنگاه ناگهان توی دل مردم را خالی کنند. این نظام ضد بشری همچون کشتی ۱۰۰۰ سوراخ د ر حال غرق شدن است اما ناگهان دریوزه گانی فریاد انقلاب نمیشود، ایران لیبی میشود سر میدهند. مردم ایران باید به نوشته ها و گفته های این مزدوران وقعی نگذارند.میگوید هدف تیمBسرنگونی و تلاشی کشور است! باید به این احمق گفت این زر تو اتفاقا به تلاشی کشور کمک می کند. پش خفه شو. پیشنهاد میکنم نوشته و گفته اصلاحطلبان چه چپی و چه اسلامی تحریم را کنیم
نوشته شده در تاريخ شانزدهم شهريور ۱۳۹۸ برابر با هفتم سپتامبر ۲۰۱۹ ، 16:43:38 توسط داود تهرانی
دورود بشر فت ا قای نجفی اگر مانند شما چند وکیل با شرف وبا غیرتت و وطن پرست داشتبم وشعور وترس ملت را بیدار میکردن در مقابل هزاز اخوند دزد وطن فروش مقاومت میکردن ونسل ابن دزدان وطن فروش را از بین میبریم.جاوید ایران
نوشته شده در تاريخ شانزدهم شهريور ۱۳۹۸ برابر با هفتم سپتامبر ۲۰۱۹ ، 15:40:19 توسط جواد احسانی
آقای نجفی همیشه وکیلی مستقل و منتقد بوده است.درود بی پایان به ایشان.
نوشته شده در تاريخ شانزدهم شهريور ۱۳۹۸ برابر با هفتم سپتامبر ۲۰۱۹ ، 15:06:19 توسط خرم دین
مردم دم دمی مزاج و بهانه گیر و لب گود نشین ، حمایت کنید ، حمایت ، حمایت ، حمایت . از امضا؛ کنندگان چهارده نفره ها ، ازهر شحص و گروه که پایان این نظام سیاه و پلید را دارد . دست به دست هم دهیم و تومار این اهریمن را در هم پیچیم ، اپوزیسون خارج از کشور بیمار است ، بشددت بیمار است ، آمریکا دنبال مذاکره و دوشیدن این گاو شیرده است نه به فکر درد این ملت یتیم ، عربستان و اسرائیل جان کندن ایران را آرزو دارند تا خود یکی قلدر منطقه و دیگری رهبر بدون رقابت مسلمانان جهان شود و هر چه نکبت و پلیدی در این دین هست را به دنیا قالب کند همانطور که رهبر مسلمین جهان ، امیرالمئمنین ، حضرت آقا امام علی خامنه ای معظم له ، میخواهد اسلام انقلابی نکبتش را صادر کند . مردم ایران بجز خودمان کسی در روی کره زمین دلش برای ما نمیسوزد و این ما هستیم که بر سر رژیم پوسیده و پوکیده و فاسد آوار میشویم . نخبگان و دلسوزان این آب و؟خاک را دریابیم ، اگر ما حمایت از نجفی ها و فعالان سیاسی ایران نکنیم ، رژیم آنها را به سادگی به سیاه چاله های مخوفش راهی میکند ، هی دنبال این نباشید که نجفی ها دیروز اعتراضی نداشتند ، امروز آمده اند.
نوشته شده در تاريخ شانزدهم شهريور ۱۳۹۸ برابر با هفتم سپتامبر ۲۰۱۹ ، 13:42:41 توسط بابک
عالی و حقیقت جامعه ما بود . این حرف 98 درصد مردم ایران است
نوشته شده در تاريخ شانزدهم شهريور ۱۳۹۸ برابر با هفتم سپتامبر ۲۰۱۹ ، 11:48:19 توسط منصور
تا نجفی ها هستند میتوان به آزادی این ملت از زنجیر بر ساخته جهل ۱۴۰۰ ساله اش امید داشت.
ساير مطالب اين بخش
مشاور انتخاباتی ترامپ به سه سال و چهار ماه زندان محکوم شد 
توضیح سامسونگ درباره ارسال پیامی مرموز روی گوشی تلفن کاربران 
ادعای هواپیمایی ماهان: پروازهایمان به چین برای ارسال کمک های بشردوستانه است نه جا به جایی مسافر 
* روابط عمومی حرم معصومه : مانعی برای زائران وجود ندارد،‌ دفعات ضدعفونی ضریح را بیشتر می‌کنیم! 
* ویروس کرونا در ایران؛ عراق پروازهایش را به ایران به حال تعلیق درآورد
نتانیاهو طرح احداث ۳ هزار خانه جدید در نزدیکی اورشليم را اعلام کرد 
پربازديدهای اين بخش
فیلم/ این هم مدرکی بر تائید سخنان خامنه ای مبنی بر داشتن سالمترین انتخابات!
فیلم/ وضعیت بسیار وخیم در قم
دکتر قلابی"تایید صلاحیت شده" انتخابات لو رفت!
عکس/ برای سیرک انتخابات از کوروش مایه میگذارند
آن‌ها مقابل چشمانمان «شکنجه» می‌شوند
عکس/ وعده انتخاباتی یک نامزد نمایندگی مجلس: "ایجاد فضای مناسب برای ارضای حلال غریزه جنسی"
کاریکاتور/  ترحیم انتخابات
عکس/ انتخاب در حکومت آخوندی
عکس/ نیروهای گارد ویژه روبروی دانشگاه شریف، امروز  ۲۸ بهمن ۹۸
فیلم/ وارد شدن وانت به مسجد برای توزیع غذای انتخاباتی!
فیلم/ ماشین های  ضد شورش که به قم فرستاده شدند
"دیدار محرمانه ظریف با سناتور آمریکایی در آلمان"
آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی

سرخط اخبار پيک ايران در سايت شما

كد زير را كپى كنيد و در جاى مناسب در سايت خود قرار دهيد


Contact us: