هزينه تبليغات احمدي‌نژاد


«دولت اميد» : با نزديک شدن به 22 خرداد، تجميع اطلاعات مالي هزينه‌هاي ستادهاي تبليغاتي دکتر احمدي‌نژاد، حاکي از 288 ميليارد تومان هزينه مالي است.
به گزارش خبرنگار «دولت اميد»، اين هزينه‌ها که شامل مخارج ستادهاي اصلي و ستادهاي حامي و حاشيه‌اي دکتر احمدي‌نژاد است، تنها در 6 مورد از هزينه‌هاي تبليغاتي شامل پيامک (SMS)، چاپ و توزيع تبليغات کاغذي، اجاره مکان‌ها، انتقال افراد و کرايه خودروهاي تبليغي در سطح شهر برآورد شده است.
بنا بر اين گزارش، طبق بررسي‌هاي صورت گرفته، تعداد 750 ميليون پيامک در اندازه‌هاي مختلف از سوي ستاد دکتر احمدي‌نژاد ارسال شده است که با احتساب تعداد حروف متوسط آن، هزينه هر پيامک 15 تومان برآورد مي‌شود.
همچنين حدود 65 ميليون قطعه انواع تبليغات کاغذي شامل پوستر، بروشور و نشريه چاپ و توزيع شده است که هزينه چاپ هر قطعه به طور متوسط حدود 150 تومان و هزينه توزيع آن 70 تومان مي‌باشد.
در چاپ و نصب بنرها نيز در 25 استان کشور، در هراستان به طور متوسط 10هزار بنر چاپ و نصب شده است و در 5 استان بزرگ کشور شامل تهران، اصفهان، خراسان رضوي، فارس و آذربايجان شرقي نيز حدوداً 30 هزار بنر تهيه و نصب شده است که هزينه چاپ و داربست هر بنر به طور متوسط 100هزار تومان مي‌باشد.
در بخش کارناوال‌هاي انتخاباتي نيز با توجه به اين که خودروهاي اجاره شده از سوي ستاد دکتر احمدي‌نژاد بدون احتساب هزينه راننده و بنزين برابر با يک ميليون و دويست هزار تومان براي 15 روز کرايه شده و 800 هزار تومان نيز بابت هزينه بنزين و راننده پرداخت شده که با اين حساب، هزينه هر خودرو با راننده در 15 روز برابر با 2 ميليون تومان بوده است. اين در حالي است که در کل کشور 50هزار خودرو، به ويژه تاکسي‌ها کرايه شده‌اند که در 600 شهر و 5 کلان شهر کشور 14 ساعت در روز در حال تردد مي‌باشند.
در بخش هزينه‌هاي انساني نيز علاوه بر نيروهاي داوطلب، حدود 30هزار نفر در 400 شهر عادي و 20هزار نفر در 5 کلانشهر از ميان دختران و پسران براي سه هفته استخدام شده‌اند که به طور متوسط به هر فرد يک ميليون تومان پرداخت شده است. هزينه‌هاي انجام شده درباره خودرو و نيروي انساني، سوالات بسياري از مردم در مواجهه با تيپ‌هاي اجتماعي که شباهتي به طيف احمدي‌نژاد ندارند را پاسخ مي‌دهد.
هزينه کرايه ساختمان براي ستادهاي انتخاباتي احمدي‌نژاد در کل کشور نيز که با اجاره حدود 7500 ساختمان در 600 شهر و کلانشهر تأمين شده است، به طور متوسط برابر با 5/4 ميليون تومان براي هر ساختمان است.
همچنين به طور متوسط، مبلغ 5ميليون تومان تنخواه براي هزينه‌هاي جاري ستادها شامل غذا و تجهيزات به هر ستاد اختصاص يافته است.
در بخش هزينه‌هاي حمل‌ونقل با توجه به انتقال هواداران دکتر احمدي‌نژاد از شهرها و روستاهاي کوچک به مراکز استان جهت ميتينگ‌هاي انتخاباتي و انتقال بخشي از هواداران به تهران جهت حضور در برنامه‌ها، به طور متوسط در طول يک ماه تبليغات صورت گرفته در هر روز در هر استان، 3هزار نفر جا به جا شده‌اند که به طور متوسط مبلغ 12هزار تومان جهت هزينه رفت و برگشت و غذا براي آن‌ها هزينه شده است.

محاسبات فوق در حالي صورت گرفته است که دکتر محمود احمدي‌نژاد در مناظره با مهدي کروبي، هزينه‌هاي تبليغاتي وي را صدميليارد تومان اعلام کرد، در حالي که تبليغات کروبي فاقد رديف‌هاي 1 و 4 بوده و ساير رديف‌ها، هزينه وي نيز کمتر از يک سوم احمدي‌نژاد مي‌باشد. بنابراين اگر عدد اعلام شده از سوي دکتر احمدي‌نژاد در صداوسيما ملاک قرار گيرد هزينه‌هاي تبليغاتي دکتر احمدي‌نژاد بالغ بر 378ميليارد تومان خواهد شد که بيش از محاسبات فوق مي‌باشد.
 

[کد مطلب: 1905] [تاريخ انتشار: نوزدهم خرداد ۱۳۸۸ برابر با نهم ژوئن ۲۰۰۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ نوزدهم خرداد ۱۳۸۸ برابر با نهم ژوئن ۲۰۰۹ ، 16:12:54 توسط تبرزين
پاسخ به پرسش <نازنين>: دليل اينكه چرا در اين مناظره ها اشاراتى و اتهاماتى درخصوص هزينه هاى كلان براي حزب الله و حماس نكردند, خيلى روشن است: نخست اينكه حزب الله و حماس فقط پول و كمكهاي مالى از جمهوري اسلامى دريافت نميكند, بلكه آنها متقابلا توسط عوامل ضد شورش و عمليات لوجيستيكى خود, به ستاد انتخاباتي احمدى نژاد كمك و يارى ميرسانند. دوم اينكه على رغم اختلافات ظاهري كانديداها با يكديگر, آنها در يك مورد يعنى بر كمكهاي مالى و تسليحاتى و تمام هزينه هاي مربوط به آن يكصدا و متفق الراى در مجلس شوراي اسلامى - پس از جنگ ٣٣ روزه لبنان و حملات ٢٢ روزه اسرائيل به نوار غزه - تاكيد نهادند. بنابراين نميتوانستند تصميماتي را كه مشتركا اتخاذ كرده اند, زير سئوال ببرند!
نوشته شده در تاريخ نوزدهم خرداد ۱۳۸۸ برابر با نهم ژوئن ۲۰۰۹ ، 12:32:05 توسط Great Iran
 اونوقت مياد به كروبي طعنه ميزنه! اين بول بين ٧٠ ميليون ايراني تقسيم ميشد نفري ٥٥٠٠ تومن ميرسيد به عبارتي نفري ٥٥٠٠ تومن فقط همين احمدي از ملت دزديد!
نوشته شده در تاريخ نوزدهم خرداد ۱۳۸۸ برابر با نهم ژوئن ۲۰۰۹ ، 11:49:57 توسط Omid
بنظرم بايد اين مطلب كه هر نفر به چه ميزان دريافت كننده كمكهاي انتخاباتي است و اينكه چه اشخاصي اهدا كننده كمكهاي مالي به كانديداهاي مختلف هستندبايد به طور كاملا مشخص در اينترنت ليستش در اختيار عموم قرارگيرد٠ قبول كمكهاي مالي انتخاباتي قابل توجه كه هويت اهدا دهنده نامشخص است بايد ممنوع شود٠ اين رويه در غرب مرسوم است٠
نوشته شده در تاريخ نوزدهم خرداد ۱۳۸۸ برابر با نهم ژوئن ۲۰۰۹ ، 11:46:45 توسط hamid
همیشه برای تخریب چیزهای بزرگ مثل انقلاب عظیم مردم ایران باید از کله های کوچک مثل احمدی نژاد استفاده کرد
نوشته شده در تاريخ نوزدهم خرداد ۱۳۸۸ برابر با نهم ژوئن ۲۰۰۹ ، 11:31:03 توسط فرياد
آقاجون چرا نميخواهيد بفهميد ! ! اين 288 ميليارد تومان را مردم پابرهنه و گرسنه و بيكار و خلاصه مستضعف از نوع حاميان احمدي نژاد از گلوي زن و بچه خود زده اند تا ايشون دزدا را بگين ؟! ! ! تو شهر داشتن دزدا را ميگرفتند دزده شروع ميكنه داد و فرياد كردن كه آي دزد آي دزد تا فرصتي پيدا كنه حالا حكايت اين آقاست كه ميخواد يك دوره ديگه باشه تا فرصت كنه قانوني تصويب كنه و رياست جمهوري را دائم العمر كنه ! ! تا با خيال راحت دزدا را بگيره ؟! ! !
نوشته شده در تاريخ نوزدهم خرداد ۱۳۸۸ برابر با نهم ژوئن ۲۰۰۹ ، 10:37:23 توسط نازنین
بابا این یک قلم از ولخرجیهاشونه . ملتی که از جیبش بول بده و ادمی بیاد که اصلا بفکر اون ملت نباشه و برای فلسطین و غزه و حزب الله کار کنه . کسی که قدم برای ملت برنداره نه تنها ارزش نداره بلکه باید بره بمیره وخودشو نا بود کنه....راستی دوستان ایا میدانید چرا این مناظر ه ها اصلا اشاراتی و اتهاماتی در خصوص هزینه های کلان برای حماس و حزب الله و غیره نکردند یا انقدر گند بود که نوبت به انها نرسید راستی اگر کسی میداند چرا؟؟؟؟ لطف کند اشاره ائی بکند....به نظر من این کمکها حتما حتما به فرمان خامنه ائی بوده که به این امبراتوری هنوز نرسیدند و اله ان هم فاش میشد...من فکر کنم یا همگی متفق والقول هستند که هزینه برای انها حفظ نظام است یا فعلا بخاطر نظامی بودنش این کاندیداها هم جرئت افشایش را ندارند. اینها دو نوع حمایت کننده دارند بسیجیان در داخل و حزب الله در خارج این را تمام کاندیداها بهش یا اعتقاد دارند و برای حفظ نهائی ان میکوشند ..یا میترسند عنوان کنند...انهم حتما 30 سال دیگه معلوم میشه....
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
 محاصره کودکان بسیجی توسط مردم و خلع سلاح این کودکان 
توهین وقیحانه و عجیب رئیس دانشگاه نیشابور به دختران و زنان ایرانی
   از کودکان کار رسیدیم به کودکان بسیجی سرکوبگر  
  ترس آخوندها را برداشته است، اعتراض دیر هنگام : بیانیه عده‌ای از طلاب و مدرسین حوزه‌های علمیه: همکاری با حکومت حرام است و مردم حق دفاع مشروع دارند / علی خامنەای مجتهد نيست تا چه رسد به مرجع تقليد
 سیلی مادری در مترو تهران به یک بسیجی کە برای حجاب اجباری بە او گیر دادە بود...
خیابان دماوند به سمت انقلاب/ امروز 6 مهر 
 بین‌کار رفتیم -جوادیه- صبحانه خوردیم و برگشتیم/ امروز چهارشنبه
گزارشی از  توهین رئیس دانشگاه نیشابور به بانوان ایرانی
 یکی از بهترین شعارهایی که در قیام دیشب فریاد زده شد
زاهدان /  ماموران کلانتری ۱۴ به سمت نمازگزاران مسجدمکی تیراندازی کردند / تصاویر دلخراش هستند
  خبرها از درون ارگانهای رژیم، ارسال‌شده توسط فعالین میدانی
  اثر مارکو ملگراتی کاریکاتوریست ایتالیایی برای مهسا امینی