انتقاد ۵۰ روحانی بلندپايه قم از اظهارات احمدی نژاد

راديو فردا : به دنبال اظهارات محمود احمدی نژاد در مناظره تلويزيونی با میر حسین موسوی که در آن اتهام هايی را عليه برخی افراد و دولت های گذشته مطرح کرد، بيش ۵۰ تن از علما و روحانيون بلندپايه قم اين اظهارات را محکوم کرده اند.
محمود احمدی نژاد، رييس جمهور ايران و يکی از کانديداهای اصولگرايان در انتخابات رياست جمهوری، در مناظره تلويزيونی ۱۳ خرداد ماه با نخست وزير سابق ایران و يکی از نامزدهای اصلاح طلب، برخی از روحانیون بلندپایه جمهوری اسلامی و خانواده های آنها را به فساد اقتصادی متهم کرد.
در بخشی از نامه تعدادی از اعضای جامعه مدرسين حوزه علميه قم آمده است: «ما امضاء کنندگان ذيل بدون هيچ‌گونه گرايش به جناح‌های سياسی، نگرانی و تأسف ‏شديد خود را از بعضی از آنچه در اين ايام به ويژه در ‏مناظره تلويزيونی اتفاق افتاده است ‏اعلام می‌داريم.»
اين بيانيه افزوده است: «مخدوش نمودن خدمات نظام و روحانيت مبارز و مظلوم علاوه بر حرمت ‏شرعی و منع ‏قانونی مايه یأس و نااميدی همگانی و شادی دشمنان اسلام و نظام اسلامی ‏خواهد شد، کما اين که نام بردن از افرادی که در اين مناظره ‏حضور ندارند و امکان دفاع ‏در اين نوع جلسات برای ايشان فراهم نيست بدون اثبات اتهام آنان در محکمه عادله و ‏قانونی، خلاف شرع مبين ‏است.»‏‎ ‎
محمود احمدی نژاد در مناظره هفته گذشته خود، اکبر هاشمی رفسنجانی، رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام و فرزندان وی، علی اکبر ناطق نوری، رييس سازمان بازرسی بيت رهبری و پسر او، غلامحسين کرباسچی، شهردار سابق تهران و برخی ديگر از افراد را به ثروت اندوزی و فساد اقتصادی متهم کرد.
به گزارش خبرگزاری «مهر»، اين بيانيه را آيت‌الله ابراهيم امينی، راستی کاشانی، مير محمدی، ‏استادی، طاهری خرم‌آبادی، ‏محفوظی،فيض گيلانی، حاج شيخ جواد فاضل لنکرانی، جعفر کريمی، حجت الاسلام ‏محمدرضا جمشيدی، محمد احمدی‌فقيه،سيد محمد غروی،آيت الله مهدی هادوی تهرانی، مرتضی جوادی آملی و بيش از ۳۶ نفر ديگر از علما و اساتيد قم امضاء کرده اند.
صدور بيانيه روحانيون بلندپايه قم در حالی که برخی گروه های اصولگرا مانند جامعه اسلامی مهندسين نسبت به اظهارات احمدی نژاد موضع گيری کرده اند واجد اهميت است و می تواند نشانگر فاصله گرفتن گروه های محافظه کار از رييس جمهور ايران باشد.

[کد مطلب: 1907] [تاريخ انتشار: نوزدهم خرداد ۱۳۸۸ برابر با نهم ژوئن ۲۰۰۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيستم خرداد ۱۳۸۸ برابر با دهم ژوئن ۲۰۰۹ ، 05:12:49 توسط مصطفی
کروبی ، موسوی ، احمدی، رضایی ....همه از یک جنسند و همه دلقکان رنگارنگ این سیرک فرمایشیند !! هر کدام از این جناحهای ارتجاعی ستونی از ابن دستگاه سرکوب و غارتند که دشمنی با مردم وجه مشترک آنهاست. کسانی که سعی میکنند از ملای بیسواد و دزد و غارتگری مانند کروبی چهره ایی انسانی بسازند و با جوسازیهای کاذب او را به عنوان تنها راه نجات مردم معرفی کنند ، خود نیز فریب کارنند با این فرق که اینان بر بالش جیره خواری سفرهء کروبی لمیده اند.!!
نوشته شده در تاريخ بيستم خرداد ۱۳۸۸ برابر با دهم ژوئن ۲۰۰۹ ، 02:59:46 توسط كشكساب
من در بازى انتخابات(شركت نميكنم)تابتوانم به اطرافيانم.ثابت كنم.فريب نخورده و ميدانم اين معترضين هيچ عظمتى ندارندتا(عظمايااعظام)خطاب شود.همگى وخانواده هايشان جزو گروه جانيان حكومت ضدايرانى به سردستگى خامنه اى دزد.براى بقاى سيستم ولايت فقيه تلاش ميكنندو از آگاهى مردم ايران در حراسند.چون اگريك حلقه از زنجير جانيان حاكم پاره شود كل حكومت ضدايرانى فروخواهدپاشيد.هوشيارى خودرا با(شركت نكردن)در انتخابات به جهانيان بفهمانيم.
نوشته شده در تاريخ بيستم خرداد ۱۳۸۸ برابر با دهم ژوئن ۲۰۰۹ ، 00:56:19 توسط آرمین
جناب sia از احمدی نزاد دفاع بی جا نکنید ! سند گند کاری های وی در اردبیل توسط کروبی منتشر شد . و همچنین دیوان عدالت رسما اعلام کرده احمدی نزاد در زمینه 300 میلیارد پول شهرداری پرونده مفتوحه دارد و همچنین دیوان مشغول بررسی 1 میلیارد درآمد نفت مفقود شده در زمان وی است . شما که میگویید مدرکی وجود ندارد به این موارد نگاهی بندازید . من از هاشمی متنفرم ولی آیا احمدی نزاد سندی مبنی بر دزدی هاشمی و خانواده اش ارائه کرده است ؟؟؟؟
نوشته شده در تاريخ بيستم خرداد ۱۳۸۸ برابر با دهم ژوئن ۲۰۰۹ ، 00:11:28 توسط navid
عليه طرح كودتاي روسي با محوريت موسوي و پشتيباني حزب توده تا دير نشده اقدام كنيد٠ خطر احمدي نژاد يك حقه بود٠ او يك مهره سوخته است كه حتي آيات عظام پشتيبانش در قم امروز عليه او اعلاميه مي دهند٠ با حمايت آشكار از كروبي همه را براي به دور دوم كشانيدن انتخابات بسيج كنيد٠ جوانان احساساتي و متوهم نسبت به ماهيت واپسگرايانه موسوي و طرح هاي پنهانش كه تا كنون از آنها سخني به ميان نياورده ممكن است اسباب ناخواسته اين كودتا شوند٠ بايد در مناظره بين اين دو معلوم شود اصلاح طلب واقعي كيست و تضمين هاي اجرايي اش چيست بازگشت شعارهاي مذهبي انقلابي جبهه اي سطح مطالبات مردم را تا حد تمسخر كردن حركت هاي اصلاحي ببازي گرفته ٠ شعارهاي يك ياحسين تا ميرحسين از سنخ شعارهاي چماقداران و بسيجي هاست ولي طبقه متوسط شهري ناخودآگاه آنرا عليه منافع خود و به نفع رژيم وابسته به روسيه دارد غرغره مي كند٠ سكوت جايز نيست ٠
نوشته شده در تاريخ نوزدهم خرداد ۱۳۸۸ برابر با نهم ژوئن ۲۰۰۹ ، 18:16:33 توسط ولي
سه تن از چهار تن كانديداي انتخابات تيرخلاص زن هاي زندانيان سياسي دهه 60 هستند وآن چهارمي هم حكم تير را مي داده است. مسابقه بين جنايتكارترين مهره هاي ساليان اين رژيم است. ميرحسين موسوي است كه بعد از خاتمي شياد به عنوان امام دوم اصلاحات، به ميدان آمده و چهار نعل درحال تاختن بسوي غصب كرسي رياست جمهوري است, از درجه دژخيمي اش بيان همين نكته كافي است كه در دوران نخست وزيري اش در سال 60, اعضاي كابينه خود را به اذن امام پليدش به زندان اوين مي برد و براي اثبات وفاداري به نظام, از آنها امتحان تيرخلاص زدن به فرزندان مجاهد ملت ايران مي گرفت؟ قتل عام30 هزار تن از زندانيان سياسي در سال 67 يكي ديگر از جنايات عليه بشريت است كه در دوره نخست وزيري اين جنايتكار انجام گرفته است حتماً شما هم در جريان خبرهاي مربوط به مسابقه شتردواني رژيم، تحت عنوان انتخابات رياست جمهوري هستيد.
نوشته شده در تاريخ نوزدهم خرداد ۱۳۸۸ برابر با نهم ژوئن ۲۰۰۹ ، 16:48:46 توسط sia
جالب اینجاست که بعد از افشاگری محمود احمدی نژاد حتی یک مورد از دزدی او مطرح نشده چون دزدی نکرده و اگر دزد بود مدارک انرا تا به حال صدها بار مطرح کرده بودند, من به عنوان یک بلاگر برون مرز فکر کنم که این اقایانی که از دزدها دفاع کرده اند خود دزد هستند و میخواهند که دستشان رو نشود .باعث ننگ است که عده ای روحانی از این دزدیها دفاع کرده اند و پای ان هم ایستاده اند و با کمال پررویی حق به جانب هستند. اگر قوه قضاییه شرف داشته باشد و خود دزد نباشد باید به این کار رسیدگی کند, اگر نه خود انها هم مانند این ٥٠ روحانی دزد هستند ..تا کی باید خون و پول این مردم بی گناه در جیب این دزدان ریخته شود و بچه های شهدا پول غذا و پوشاک و سر پناه نداشته باشند .شرم و ننگ تاریخ بر شما دزدان و حامیانتا http://u-too.blogspot.com/2009/06/blog-post_09.html
نوشته شده در تاريخ نوزدهم خرداد ۱۳۸۸ برابر با نهم ژوئن ۲۰۰۹ ، 15:38:05 توسط shahir
Don,t we deserve all these criminals to administer the our native land
نوشته شده در تاريخ نوزدهم خرداد ۱۳۸۸ برابر با نهم ژوئن ۲۰۰۹ ، 15:01:35 توسط xxx
" روحاني بلند پايه " يعني آدميكه يكعمر مفت خورده و اعتقاد دارد بگرفتن ٤ تا زن و ٤٠ تا صيقه و تجاوز بدختر ٩ ساله و كشتن غير مسلمان و آمدن امامزمان از ته چاه جمكران و رفتن خورشيد در لجنزار در شب و وجود جن وپري و شب اول قبر و انكر ومنكر و دست بريدن و سنگسار وتمام اختراعات و اكتشافات امروز بشر را بيارزش شمردن و دشمني با ورزش و هنر و دانش و زيرپا نهادن حقوق بشر و صدور فتوا عليه آزادي هاي انسان وهرگز بازنشسته نشدن و ادامه رهبري ! تا دررفتن نفس از قفس وحق رهبري براي طايفه خود. اين فسيلها " بلند پايه "نيستند بلكه مريدانشان بس دون پايه و زبون اند.
نوشته شده در تاريخ نوزدهم خرداد ۱۳۸۸ برابر با نهم ژوئن ۲۰۰۹ ، 15:00:04 توسط تهمتن
شكاف وشقه شدن رژيم هر روز وساعت وسعت بپشتري ميگيرد تاجائيكه آخوندان حوزوي راهم براي اولين باردرعمرننگين اين رژيم آخوندي در برگرفته ست. بمعناي ديگر موريانه به مغزاستخوان رژيم ولي قيح رسيده وهم پيمانان اوراهم به وحشت انداخته ست. بلي زنجير اسارت درحال گسستن ست وهر روز هرحلقه اي ازآن مي گسلد. بلي دودستگي وشقه شدن در آخرين سنگر ارتجاع - حوزه ها - شروع گشته وبزدوي صف آرايي وفتواها براي مقلدين مرتجع آنها(هواداران كليت رژيم) صادر خواهندكردكه نقش عمده در پراكندگي حاميان رژيم ولايت وقيحي را در برخواهدگرفت..اين حكومت آبستن چنان وقايع مرگباري ست كه فاصله كم وقوع اين اتفاقات; تشريح وتحليل رامشكل ميكند. اماهمه نشانه ها سخن از فروپاشي از درون رژيم ست وقطعا مردم ايران هوشيار ومنتظرند كه با اولين نشانه ها به خيابانها ريخته و ظلم وجور ٣٠ ساله ملايان جنايتكار را به كف دست شان بگذارند... ضعف و مقدمات فروپاشي آغازگشته وهمين ضعف ست كه به مردم جرات ميدهد... گسسته باد زنجيراسارت
نوشته شده در تاريخ نوزدهم خرداد ۱۳۸۸ برابر با نهم ژوئن ۲۰۰۹ ، 13:53:56 توسط یک مطلع
مافیای هاشمی و پسران با قدرت می تازد. رفسنجانی به دنبال مجوز شرعی برای کله پا کردن احمدی نژاد هستش. به زودی اتوبان شهید احمدی نژاد افتتاح میشه.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
 محاصره کودکان بسیجی توسط مردم و خلع سلاح این کودکان 
توهین وقیحانه و عجیب رئیس دانشگاه نیشابور به دختران و زنان ایرانی
   از کودکان کار رسیدیم به کودکان بسیجی سرکوبگر  
  ترس آخوندها را برداشته است، اعتراض دیر هنگام : بیانیه عده‌ای از طلاب و مدرسین حوزه‌های علمیه: همکاری با حکومت حرام است و مردم حق دفاع مشروع دارند / علی خامنەای مجتهد نيست تا چه رسد به مرجع تقليد
 سیلی مادری در مترو تهران به یک بسیجی کە برای حجاب اجباری بە او گیر دادە بود...
خیابان دماوند به سمت انقلاب/ امروز 6 مهر 
 بین‌کار رفتیم -جوادیه- صبحانه خوردیم و برگشتیم/ امروز چهارشنبه
گزارشی از  توهین رئیس دانشگاه نیشابور به بانوان ایرانی
 یکی از بهترین شعارهایی که در قیام دیشب فریاد زده شد
زاهدان /  ماموران کلانتری ۱۴ به سمت نمازگزاران مسجدمکی تیراندازی کردند / تصاویر دلخراش هستند
  خبرها از درون ارگانهای رژیم، ارسال‌شده توسط فعالین میدانی
  اثر مارکو ملگراتی کاریکاتوریست ایتالیایی برای مهسا امینی