مدیرسابق عماریون: سپاه کاووس سیدامامی را برای متهم کردن روحانی به ارتباط با سیا تحت فشار قرار داده بود


بی بی سی: محمدحسین رستمی مدیر سابق سایت اصولگرای عماریون ادعا کرده سازمان اطلاعات سپاه به دنبال اجبار کاووس سیدامامی به "اعتراف" در مورد ارتباط رئیس جمهور ایران با سرویس های جاسوسی آمریکا و اسرائیل و بریتانیا بوده است.

او خطاب به حسین طائب رئیس سازمان اطلاعات سپاه گفته: "سازمان تحت مسئولیت شما طبق گفته مرحوم سیدامامی به دنبال این بوده که از ایشان [اقای سیدامامی] اقرار جبری و زوری بگیرد که مجموعه حفظ محیط زیستی که دارند با اطلاع و مدیریت غیرمستقیم آقایان حسام الدین آشنا و عیسی کلانتری و در رینگ بعدی جناب اکبر ترکان و شخص مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و نیز رئیس جمهور حسن روحانی تحت هدایت سیا و موساد و اینتلیجنس سرویس بوده‌اند."

مدیر سابق عماریون، که خود از سوی اطلاعات سپاه به ارتباط با کانال تلگرامی آمدنیوز و جاسوسی برای اسرائیل متهم است، در یکی از فایل‌ها مشخصا مدعی شده آقای سیدامامی "آخرین شب قبل از رفتن به انفرادی" گفته حاضر به تن دادن به درخواست اطلاعات سپاه نشده و نتیجتا، به بیان آقای رستمی: "او را به انفرادی و از آنجا هم به.... بگذریم".

مدیر سابق عماریون گفته که خود را "مکلف" می داند حال که همسر و فرزندان کاووس سیدامامی در خارج از ایران هستند گفته های او را برای اطلاع آیت‌الله خامنه‌ای و مردم منتشر کند.

انتشار فایل‌های صوتی جدید، ۲۸ مهر و در واکنش به ادعاهای برنامه "بیست و سی" صداوسیما در ۲۵ و ۲۶ مهرماه علیه محمدحسین رستمی صورت گرفت.

در آن برنامه‌ها، بخش‌هایی از "اعترافات" روح الله زم پخش شده بود که آقای رستمی را یکی از منابع اطلاعاتی خود در ایران معرفی می کرد.

محمدحسین رستمی در یکی از فایل‌های اخیر مدعی است تشکیل پرونده برایش در اطلاعات سپاه به علت مطلع شدن از برخی اقدامات حسین طائب و قصدش برای "اطلاع رسانی" بوده. وی افزوده که در این زمینه، حاضر به "ارائه توضیحات نزد شورای عالی امنیت ملی و سازمان حفاظت اطلاعات کل سپاه" است و هشدار داده: "همه دنیا بدانند که هر لحظه من در خطر کشته شدن هستم."

محمدحسین رستمی در عین حال، در بخش هایی از دو فایل صوتی خود به طرح ادعاهایی علیه رئیس سازمان اطلاعات سپاه پرداخته ولی در مورد مضمون این ادعاها توضیح مشخصی نداده است.

وی از جمله بدون توضیح بیشتر گفته: "چون من حاضر به شیطنت و مشارکت در پرونده سازی علیه فرماندهانی چون حاج علی فدوی نشدم مستحق کینه توزی و کینه ورزی آقای طائب شدم."

علی فدوی در ۳۱ اردیبهشت گذشته به سمت جانشینی فرمانده کل سپاه منصوب شد و پیش از آن، فرمانده نیروی دریایی سپاه بود. این فرمانده در بهمن ۱۳۹۴، به دنبال بازداشت تعدادی از تفنگداران آمریکایی در خلیج‌فارس، از آیت‌الله خامنه ای نشان "فتح" دریافت کرده بود.

مدیرسابق عماریون، یکی دیگر از اقدامات آقای طائب را "استخدام اخراجی های واجا [وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی] علی رغم حکم انفصال دائم نامبردگان به خاطر بازجویی های خلاف عفت در ماجرای سعید اسلامی [سعید امامی] و قتل های زنجیره ای" و همچنین "اهدای خانه به این اشخاص" در مجاورت منزل آیت الله خامنه‌ای دانسته است.

اشاره او، به بازجویانی در وزارت اطلاعات است که زیر نظر سازمان قضایی نیروهای مسلح، وظیفه اعتراف گیری از بازداشت شدگان پرونده قتل های زنجیره ای را بر عهده داشتند و این افراد را برای کسب اعترافات ساختگی در خصوص مسائل جنسی و نیز جاسوسی برای سرویس بیگانه تحت شکنجه قرار داده بودند.

آقای رستمی به علاوه، ادعاهایی را در مورد موضوعاتی از قبیل "ماجرای آن مبلغ ۲،۴ میلیارد یورو که در ویرهوس [انبار] فرودگاه یکی از کشورهای همسایه به صورت نقدی به نیت نامعلوم دپوزیت [سپرده‌گذاری] شده" یا "هویت واقعی این شخص [حسین طائب] که چه بوده و چرا تغییر نام داده" مطرح کرده که بررسی آنها نیز، به طور مستقل امکانپذیر نیست.
وی با انتقاد از اقدامات و سوابق رئیس اطلاعات سپاه چنین اظهارنظر کرده است: "به نظر من می‌رسد که آقای طائب، شما سال هاست به احتمال بسیار قوی عامل نفوذی اسرائیل می باشید."

این زندانی، همچنین با خطاب قرار دادن حسین طائب، تحلیل خود را از ماجرای روح الله زم چنین مطرح کرده که: "چون جنابعالی در تمام پروژه‌های کلان خود از سال ۹۰ تاکنون و به خصوص انتخابات ۹۶ شکست خورده ای، زم را در آستانه انتخابات ۹۸ به داخل هدایت کرده ای تا از حرف ها و اقاریر او در راستای اهداف سیاسی و امنیتی و حتی اقتصادی خودتان استفاده نمایید."

وی ادامه داده: "شما و آن رفیقت... به ریاست جمهوری یا وزارت اطلاعات یا نخست وزیری احتمالی نخواهید رسید."
محمدحسین رستمی در اینجا نیز، در مورد "رفیق" مورد اشاره توضیح بیشتری نداده است.


[کد مطلب: 193231] [تاريخ انتشار: دوم آبان ۱۳۹۸ برابر با بيست و چهارم اکتبر ۲۰۱۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

نظرات جديد پذيرفته نمی شود.
نظرات خوانندگان
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
فیلم/ تهران ؛ بستن یکی از اتوبانها/  امروز 29  آبان
فیلم / مردم در اصفهان ساختمان پلیس را آتش زدند/ سه شنبه 28 آبان
فيلم/ گزارش یک بانوی هموطن از وضع شهر شیراز 
کاریکاتور/رهبر بی بصیرت: دشمن را عقب زدیم...
فیلم/  آخرین وضعیت خیابانهای ورامین - ۲۸ آبان
فیلم/ ‍‍ شیراز! تصاویری کە امپراطوری دروغ و کل نظام فاسد را رسوا می کند
فیلم/ تیراندازی مزدوران خامنه‌ای به سوی معترضین در شهر مریوان
فیلم/ خیزش مردم در شهریار» امروز سه شنبه ۲۸آبان ۹۸
کاریکاتور/ ضیافت آقا‎
فیلم/ فیلم هایی که بعد از برگشت اینترنت منتشر میشوند
شیراز، آبان / به رگبار بستن مردم
عکس/ شریعتمداری، نماینده دیوانه خامنه ای جلاد در کیهان: اراذل قران را هم به آتش کشیدند!
علی خامنه‌ای در واکنش به اعتراض‌های ایران: دشمن را عقب زدیم
آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی

سرخط اخبار پيک ايران در سايت شما

كد زير را كپى كنيد و در جاى مناسب در سايت خود قرار دهيد


Contact us: