بازار کالاهای لوکس در دستان کدام برندها است؟


ارزش بازار کالاهای لوکس جهان در سال گذشته از یک تریلیون دلارر عبور کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، اخیرا خبر خرید بزرگ ترین برند لوکس آمریکا توسط لوئی ویتون بازتاب گسترده‌ای در خبرگزاری ها داشته است. این خرید باعث شده تا لوئی ویتون اکنون بزرگ ترین سهم از بازار کالاهای لوکس جهان را داشته باشد.

با این حال با در نظر گرفتن بازار خودروهای لوکس، قایق های تفریحی، نوشیدنی ها، هتل‌ها و ساعت ها، لوئی ویتون چهارمین برند لوکس جهان است. تا پایان سال گذشته ارزش بازار کالاهای لوکس در جهان یک تریلیون و ۵۴ میلیارد دلار برآورد شده است. در بین کل کالاهای لوکس، دایملر با در اختیار داشتن ۱۵.۴ درصد کل بازار در صدر قرار دارد و فولکس واگن، بی. ام. و، لوئی ویتون و تاتا موتورز در رده های بعدی قرار دارند.

در بازار ساعت و جواهرات، برند "ریشمونت" با در اختیار داشتن ۱۴ درصد سهم کل بازار در صدر قرار دارد و تیفانی با ۱۰.۸ درصد و لوئی ویتون با ۷.۵ درصد در رده‌های بعدی قرار دارند. ارزش هر سهم لوئی ویتون در ماه نوامبر حدود ۴۰۴ یورو و تیفانی ۱۳۳ دلار بوده است. این دو برند به ترتیب در پاریس و نیویورک مستقر هستند. با ادغام لوئی ویتون و تیفانی، اکنون این دو برند به بزرگ‌ترین برند حوزه ساعت و جواهرات لوکس جهان تبدیل می‌شوند.

برند ریشمونت در سال ۱۹۸۸ در شهر بلوو سوئیس پایه گذاری شد و هر سهم آن حدود ۷۶ فرانک قیمت دارد. این برند اکنون زیرمجموعه های مشهوری نظیر: کختیه، بوچلتی و مونت بلانک را در اختیار دارد.

سواروفسکی، کرینگ و سواچ نیز در رده های بعدی قرار دارند. برند اتریشی سواروفسکی در سال ۱۸۹۵ تاسیس شد و ارزش آن در حال حاضر ۳.۵ میلیارد یورو براورد شده است. ارزش هر سهم برند سوئیسی سواچ نیز اکنون ۲۸۴ فرانک است.

[کد مطلب: 195550] [تاريخ انتشار: هفتم آذر ۱۳۹۸ برابر با بيست و هشتم نوامبر ۲۰۱۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ سيزدهم آذر ۱۳۹۸ برابر با چهارم دسامبر ۲۰۱۹ ، 00:48:34 توسط اميد
به كارگر كمونيست: كارگر عزيز اسم زيباى شما دو تا ايراد بزرگ (البته در چشم قشر خاصى) دارد كه به مثل خارى در چشم سرمايه داران و كاسه ليسان آنان است. اول اسم كارگر همانقدر كه براى رژيم جمهورى اسلامى كلمه خطرناكى است براى مزدوران ناآگاه رژيم سابق هم سنگين مى نمايد دوم كلمه كمونيست است كه در دنياى سرمايه دارى فحش محسوب ميشود چرا كه بر هم زننده نظم قديم است مسلما هربار كه نظرى مى نويسى با نام كارگر كمونيست مطمطئن باش كه دهها كاربر مرتجع از ديدن نامت خشمگين ميشوند، دورود بر تو
نوشته شده در تاريخ هشتم آذر ۱۳۹۸ برابر با بيست و نهم نوامبر ۲۰۱۹ ، 22:36:54 توسط کارگر کمونیست
به حسین. خواهشن از ادبیات قاجاری و توهین به زن در دست بردارید. جمله ای که نوشته ای "شما چند وقتیه سربرداشتی..." اگر تهدید آزادی بیان من نیست پس چیست؟ همین تهدیدها را رژیم بر علیه مخالفان خود بکار میبرد. اگر شما به آزادی عقیده و بیان باور داشته باشی باید از خودت انتقاد کنی. موضوع در مورد کالاهای لوکس میباشد نه کلاهکهای هسته ای. بدرستی هزینه تهیه مهمات جنگی توسط دسترنج کارگران انجام میشود و در دنیای سرمایه داری امپریالیستی که خدای اصلی چیزی نیست جز سود، هر رژیمی از جمله رژیم روسیه تلاش میکند تجهیزات نظامی خود را به مشتریان خود قالب کند و دولت امپریالیست روسیه چه ربطی به کمونیست دارد؟! شما بفرمایید راه حلتان چیست برای رهایی کارگران و تهیدستان، زنان و ملتهای تحت ستم ملی که زیر چرخ دنده های این نظام استثمارگر له میشوند و توسط همین ماشین بوروکراتیک نظامی دولت سرمایه داری امپریالیستی جمهوری اسلامی، جریمه، زندان، سرکوب، شکنجه و کشتار میشوند و چهره فاشیسم درنده خود را با قتل عام زندانیان سیاسی در دهه شصت و تا به امروز در قتل عام جوانان معترض در تمام شهرها به نمایش می گذارد.
نوشته شده در تاريخ هشتم آذر ۱۳۹۸ برابر با بيست و نهم نوامبر ۲۰۱۹ ، 16:53:25 توسط حسین به کارگر کمونیست
کارگر جان شما بفرمایید پول ساخت صدها کلاهک هسته ای رو روسیه از جیب عمش در میاره خرج میکنه یا از جیب همان کارگران کمونیست و کشورهای دیگر برای استثمار و نفوذ در اروپای شرقی, خاور میانه و خرابکاری و سوء استفاده از نادانی کشورهای عقب مانده ای مثل ایران و عراق؟ چقدر اسلحه همین روسیه به عراق فروخت تا ایرانی بکشد و به ایران تحاوز کند؟ امپریالیست و کمونیست و آخوند شیعه همه سر و ته یک کرباسن ! لطفا گنجشک رو با رنگ کردن به اسم قناری به ملت ننداز. شما چند وقتیه سر برداشتی و کامنتهای زیر خاکی میزاری ملت حواسشو جمعه.
نوشته شده در تاريخ هفتم آذر ۱۳۹۸ برابر با بيست و هشتم نوامبر ۲۰۱۹ ، 20:12:18 توسط کارگر کمونیست
کالاهای لوکس قیمتهای گزافی دارند و کسانی که وسایل زندگیشان از آنها تهیه شده از ثروت زیادی برخوردار هستند. برای خرید این نوع کالاها "خلاقیتها و ابتکارها" بکار می افتد و دست آخر سر از مغز معیوب ابوبکر بغدادی در می آورد که ترجیح داده از ساعت رولکس استفاده کند. کالای لوکس موجب بالا رفتن شدت استثمار شده و تبعیض را بشدت در جامعه افزایش می دهد، تا جایی که تعداد زیادی از سرمایه داران انگل جدا از اینکه کارگران را وحشیانه استثمار می کنند حتی دستمزد آنها را شش ما تا یکسال در ایران به تعویق می اندازند. شکی نیست، حق هر انسانی است که باید بتواند از کالاهای مرغوب و استاندارد استفاده کند و بخصوص از مواد غذایی که دارای مواد شیمیایی حد اقل باشند. تولید کالاهای لوکس یا لاکچری توسط شرکتهای نامبرده در بالا تنها وضعیت کارگران را فلاکتبار تر می کند. تناقض در اینجاست که این کالاها توسط کارگران تولید میشود اما نه تنها خود آنها توان خرید کالاهای لوکس را ندارند بلکه حتی در مواردی از خرید کالاهای دست دوم بنجل نیز ناتوان هستند! نابود باد نظام گندیده طبقاتی و سرمایه داری امپریالیستی
آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی

سرخط اخبار پيک ايران در سايت شما

كد زير را كپى كنيد و در جاى مناسب در سايت خود قرار دهيد


Contact us: