تناسب میان موفقیت راستگرایان پوپولیست و شمار خارجیان در آلمان


تاکنون موفقیت راست‌گرایان پوپولیست آلمان به شمار بالای مهاجران در این کشور نسبت داده می‌شد. نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد که برعکس، آنها در مناطقی آرای بیشتری کسب کرده‌اند که آمار خارجیان غیراروپایی پایین است.

روزنامه آلمانی "فرانکفورتر آلگماینه تسایتونگ" گزارشی از تازه‌ترین پژوهش مشترک بنیاد "مرکاتور"، دانشگاه فنی درسدن و دانشگاه دویسبورگ-اسن آلمان منتشر کرد.

به گزارش دویچه وله، نتایج این پژوهش، خلاف تصور رایج در رابطه با تناسب مستقیم میان شمار مهاجران و موفقیت  حزب راست‌گرای پوپولیستی آلمان را ثابت می‌کند.

حزب "آلترناتیو برای آلمان" (AfD) در آخرین انتخابات پارلمانی این کشور که در سال ۲۰۱۷ برگزار شد ۶/ ۱۲ درصد آرا را کسب کرد. مهم‌ترین شعارهای این حزب حول محور "خطر مهاجران برای جامعه آلمان" و "جلوگیری از اسلامی‌ شدن آلمان" می‌چرخید.

به همین دلیل مردم و بسیاری از رسانه‌های داخلی و خارجی تاکنون موفقیت این حزب در انتخابات ۲۰۱۷ را پیامد "شمار بالای مهاجران غیراروپایی" می‌دانند، در حالی که بر اساس نتایج پژوهش بنیاد "مرکاتور"، در مناطقی که شمار خارجیان به مراتب بیش از مناطق دیگر بوده، آرای این حزب به طرز چشمگیری پایین بوده است.

تنها یک استثنا

پژوهشگران بنیاد آلمانی در گزارش خود نوشته‌اند که تها در یک مورد افزایش شمار خارجیان برای حزب راست‌گرای "آلترناتیو برای آلمان" موفقیت آورده است: در مناطقی که آمار مهاجران غیراروپایی بسیار پایین بوده و در مدت بسیار کوتاهی افزایش شدیدی داشته است.

در این مناطق افزایش یک درصدی مهاجران غیراروپایی باعث افزایش ۹/ ۰ آرای این حزب شده است.

بیگانه‌ستیزی

نتایج پژوهش بنیاد "مرکاتور" پدیده دیگری را هم بازتاب داده است: شمار کسانی که در ایالت‌های شرقی آلمان با مهاجران مخالف هستند به مراتب بیشتر از بیگانه‌ستیزان مناطق غربی این کشور است.

ایالت‌های شرقی از سال ۱۹۴۹ "جمهوری دموکراتیک آلمان" را تشکیل می‌دادند که در سال ۱۹۸۹ برچیده شد. در زمان حکومت حزب کمونیست بر این کشور، خارجیان اجازه زندگی مشترک با آلمانی‌ها را نداشتند و در ساختمان‌های ویژه زندگی می‌کردند.

بر عکس، شهروندان آلمان غربی (فدرال) از دهه‌های گذشته به زندگی با مهاجران عادت کرده و از این طریق بخش زیادی از پیش‌داوری‌های خود را از دست داده بودند.

[کد مطلب: 195551] [تاريخ انتشار: هفتم آذر ۱۳۹۸ برابر با بيست و هشتم نوامبر ۲۰۱۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی

سرخط اخبار پيک ايران در سايت شما

كد زير را كپى كنيد و در جاى مناسب در سايت خود قرار دهيد


Contact us: