تجربه کمیته‌های انقلاب دهه ۶۰؛ آیا خامنه‌ای طرحی تازه‌ برای ماشین سرکوب نظام دارد؟


رهبر جمهوری اسلامی ششم آذر در دیدار با بسیجیان، به آنها توصیه کرد که مانند کمیته‌های انقلاب اسلامی در دهه ۶۰، «در همه محله‌های کشور» حضور دائمی داشته باشند.  علی خامنه‌ای بر ضرروت دفاع در میدان‌های گوناگون تاکید کرد ولی در «زمینه‌های دفاع سخت و نیمه‌سخت» به طور جداگانه خواستار آمادگی بسیج شد.

منظور او از «دفاع سخت»، دفاع نظامی و جنگ است. دفاع نیمه سخت به طور عمده شامل مواردی چون جنگ داخلی و کودتاست. تاکید رهبر برای آمادگی برای جنگیدن و سرکوب با الگوگیری از کمیته‌های انقلاب دهه ۶۰ حداقل از دو منظر حائز اهمیت است.

اولین نکته مهم را می‌توان با بررسی ده سخنرانی خامنه‌ای در دیدارهای سال ۸۸ تا ۹۸ با اعضا و فرماندهان بسیج متوجه شد. او هر سال به رسم معمول توصیه‌هایی به اعضای بسیج کرده است.

سال ۱۳۸۸ اولویت آنها را «جنگ نرم» بر شمرده، سال ۸۹ بر آمادگی‌شان در مقابل حوادث تاکید کرده، سال ۹۵ دستور داده یک ساختار درون سازمانی شبیه «اتاق فکر» که خامنه‌ای آن را «هیات اندیشه‌ورز» نام داد تشکیل شود و بقیه سال‌ها به ارائه توصیه‌های اخلاقی و فرهنگی به اعضای بسیج پرداخته است.

در طول این سال‌ها او گاهی به ابعاد نظامی و فعالیت نظامی بسیج توجه داشته ولی نخستین‌بار است که بحث حضور بسیج در زمینه دفاع نیمه سخت که شامل سرکوب‌های شهری یا رویدادهایی شبیه ناآرامی‌هایی دهه ۶۰ در استان‌های مختلف است را مطرح کرده است.

طرح این موضوع از نظر زمانی هم معنادار است. در دو سال اخیر، رویدادهای اعتراضی در ۱۰۰ شهر ایران، حکومت را مواجه با فاز تازه‌ای از بحران کرده است. یک فرمانده ارشد سپاه از این اعتراض‌ها به عنوان «جنگی که در خیابان جاری است»، نام برده است. خامنه‌ای هم در توصیف سرکوب این اعتراض‌ها گفته است سپاه و بسیج و نیروی انتظامی «در مواجهه سخت»، کار خودشان را انجام دادند.

عبارت «مواجهه سخت» که معمولا برای میدان‌های نظامی به کار می‌برد، به نوعی نشان‌دهنده درک «جنگی‌بودن» شرایط در ذهن رهبر جمهوری اسلامی است.

دومین نکته به ماجرای تشکیل «گشت‌های محله‌محور» بسیج در آذرماه سال ۹۶ باز می‌گردد. در آن زمان سپاه با یک مانور تبلیغاتی سراسری تحت عنوان «حماسه امنیت و خدمت» اعلام کرد که گشت‌های پیاده یا موتورسوار سه یا پنج‌نفره بسیج که سلاح و حکم قضایی دارند، اجرای برخی برنامه‌های پیشگیرانه گشت‌زنی در محلات را شروع می‌کنند. غلامحسین غیب‌پرور، فرمانده وقت سازمان بسیج، در این زمینه گفت: سپاه قصد دارد «ایست های بازرسی بسیج را تقلیل داده و آن را به گشت‌های محله‌ای تبدیل کند».

پس از بروز برخی انتقادها درباره راه‌اندازی این گشت‌ها که به نوعی تداعی‌کننده راه‌اندازی گشت‌های کمیته انقلاب دهه ۶۰ بود، عبدالرضا رحمانی‌فضلی با گفتن این نکته که مسئولیت امنیت و انتظامات بر عهده نیروی انتظامی است، سعی کرد موضوع را جمع کند.

وزیر کشور ایران مرداد امسال هم در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت گروه‌های ایست بازرسی بسیج زیر نظر نیروی انتظامی عمل می‌کنند. حسین سلامی، فرمانده سپاه هم گفت که از طرف‌های هدفمند پلیس برای امنیت عمومی حمایت می‌کند.

در مجموع حدفاصل آذر ۹۶ تا مرداد ۹۸، اگرچه در رسانه‌های سپاه گزارش‌هایی درباره لزوم احیای کمیته‌های انقلاب منتشر می‌کرد، مسئولان وزارت کشور و سپاه تلاش کردند که موضوع احیای گشت‌های دهه ۶۰ را تلطیف کرده و با تاکید بر نقش محوری به نیروی انتظامی، بر آن سرپوش بگذارند.

با وجود چنین سابقه‌ای، اشاره صریح و علنی رهبر جمهوری اسلامی برای الگوگیری بسیج از کمیته‌ها به‌ویژه در زمینه دفاع سخت و نیمه‌سخت، رویکردی کاملا متفاوت است که نشان می‌دهد رهبر جمهوری اسلامی تلاش‌ها برای پنهان‌سازی گشت‌های امنیتی بسیج را قبول نداشته است یا اینکه خطر جدیدی را حس کرده که قصد احیای کمیته‌های دهه ۶۰ یا الگوگیری از تجربه‌های آن نهاد را دارد.

همزمانی توصیه خامنه‌ای با اعتراض‌های آبان ۹۸، گستردگی این اعتراض‌ها که از سوی فرماندهان ارشد سپاه در طول ۴۰ سال گذشته «بی‌نظیر» توصیف شده، سرعت و شدت اعتراض‌ها، کاهش زمان بین اعتراض‌ها، افزایش درگیری‌های خیابانی که از سوی فرماندهان سپاه به عنوان «جنگ در خیابان» توصیف شد، می‌تواند دلایل کافی برای تلاش حداکثری در امنیتی‌سازی تمام محلات ایران باشد.

علاوه بر این، سرعت و گستردگی اعتراض‌ها در برخی شهرهای ایران نشان داد که ماشین سرکوب جمهوری اسلامی در برخی نقاط از آمادگی و قدرت پیش‌بینی لازم برخوردار نیست. به عنوان مثال لیلا واثقی، فرماندار شهر قدس در استان تهران در توصیف سرکوب اعتراض‌ها گفته است: «شهر قدس نسبت به رشد جمعیتش تعداد نیروهای انتظامی و کلانتری‌های کمی دارد. ما با بیش از ۴۲۰ هزار نفر جمعیت تنها سه کلانتری داریم ... همین سه کلانتری هم کمبود نیرو دارند ... از روز اول سپاه به ما کمک کرد؛ ولی تعداد نیروهای آنها هم زیاد نبود».

شهر قدس از جمله شهرهایی بود که شدت درگیری در آن زیاد بود و ساختمان فرمانداری هم تخریب شد. این شهر یک نمونه از شهرهایی بود که ماشین سرکوب موجود از توانایی لازم برخوردار نبود. در اسلام‌شهر هم مقام‌های سیاسی تقاضای نیروی کمکی برای سرکوب اعتراضات کردند.

این نمونه‌ها می‌تواند توجیه‌کننده این رویکرد باشد که باید با تشکیل هسته‌های پیشگیرانه و سرکوب در هر محله، آب را از سرچشمه بست و یک شبکه ملی سرکوب حاضر به یراق را سازماندهی کرد.

گسترش گشت‌های امنیتی بسیج در محلات با تکیه بر تجربه ارعاب و سرکوب کمیته‌های انقلاب در دهه ۶۰، می‌تواند ضریب اطمینان رهبران جمهوری اسلامی را برای افزایش قدرت سرکوب و بسط هسته‌های سرکوب محله‌محور افزایش دهد.

از این زاویه می‌توان اهمیت صدور دستور  خامنه‌ای برای بهره‌گیری از تجربه کمیته‌های انقلاب را بهتر درک کرد. به نظر می‌رسد او خود را برای مواجهه‌های سخت‌تر و بزرگ‌تر با مردم معترض آماده می‌کند.

رضا حقیقت نژاد/ رادیو فردا
[کد مطلب: 195748] [تاريخ انتشار: دهم آذر ۱۳۹۸ برابر با يکم دسامبر ۲۰۱۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ سيزدهم آذر ۱۳۹۸ برابر با چهارم دسامبر ۲۰۱۹ ، 21:34:40 توسط کارگر کمونیست
دقیقن، یادمون باشه این یک شیوه شناخته شده است و مزدورای رژیم نقش بازجوی مهربان و بازجوی خشن رو بازی می کنن.
نوشته شده در تاريخ سيزدهم آذر ۱۳۹۸ برابر با چهارم دسامبر ۲۰۱۹ ، 12:26:27 توسط Amir
مرگ بر جد وآباد مطهری
نوشته شده در تاريخ دوازدهم آذر ۱۳۹۸ برابر با سوم دسامبر ۲۰۱۹ ، 08:05:08 توسط کارگر کمونیست
کارگران،جوانان، سربازان آزادیخواه و انقلابی، خود را در کمیته های مخفی در محلات، کارخانه ها و در پادگانها سازماندهی کنید و اعتراضات را بر علیه این رژیم جنایتکار دین و سرمایه سازماندهی کنید. جاسوسان بیشرف رژیم را شناسایی کنید و عکس آنها را با مشخصات و آدرس کار و زندگی در همه جا پخش کنید. این جاسوسان خود را معترض و با قیافه های غلط انداز در بین مردم آزادیخواه ظاهر میشوند. ارتباط این مزدوران پست را بدست آورید. اگر خوب به ادبیاتی که بکار میبرند و هستی اجتماعی شان دقت کنید، حتمن خود را لو می دهند. کافیست کمی هشیاری به خرج دهیم. بجای حرف به عمل و گذشته آدمها توجه کنیم، چرا که معیار پراتیک انسانهاست. هرگز سکوت نکنیم، این آن چیزی است که همه جنایتکاران و استثمارگران می خواهند. می گویند ترس برادر مرگ است و این کاملن درست است. هیچ زمان از هیچ کس و هیچ موجودی نترسیم، اما هشیار باشیم و خطر را بشناسیم و برایش راه حل پیدا کنیم. این آمرین و عاملین 4 دهه جنایت و غارت هستند که باید وحشت کنند. مرگ بر جمهوری اسلامی. نه شا می خوایم نه ملا قدرت به دست شورا تنها رهبری طبقه کارگر ضامن پیروزی مبارزات توده هاست.
نوشته شده در تاريخ دوازدهم آذر ۱۳۹۸ برابر با سوم دسامبر ۲۰۱۹ ، 00:14:49 توسط کارگر کمونیست
به سربازان، نیروهای انتظامی و بسیجیان بچه کارگر. شما می شنوید که کارگران، جوانان، زنان و همه و همه به شما می گویند بی شرف می دانید چرا ؟ چون نانی که بدست می آورید شرافتمندانه نیست، نان سرکوب، نان شکنجه و زندان و اعدام جوانان و کارگران همان سرزمین است که حاصل رنج کارشان به حساب اربابان شما و خودتان ریخته میشود. شما از یک رژیم آزادیکش و وحشی قرون وسطایی دفاع می کنید که کارگران، ملتهای تحت ستم، زنان و جوانان را سرکوب و قتل عام می کند. شما و فرزندانتان در این جامعه زندگی خواهید کرد و شرایط پناهندگی نیز بسیار بد می باشد. به سوی آزادیخواهان و انقلابیون تیر اندازی نکنید و آنها را دستگیر نکنید. از دستور فرماندهان خود سرپیچی کنید. بترسید از زمان انتقام خلق. به خود بیایید و به صف کارگران و اقشار خلق بپیوندید. مرگ بر رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی. نه شا میخوایم نه ملا قدرت به دست شورا.
نوشته شده در تاريخ يازدهم آذر ۱۳۹۸ برابر با دوم دسامبر ۲۰۱۹ ، 18:07:48 توسط کارگر کمونیست
انقلاب حق توده هاست. این حق کارگران و دیگر اقشار خلق بود و است که از آزادی های سیاسی، حق ایجاد تشکل، آزادی اعتصاب و تظاهرات، حق تشکیل دولت،حق دفاع از استقلال سرزمین خود، و حق تعیین سرنوشت و یک زندگی شرافتمندانه برخوردار شوند. ثروت آن سرزمین نه به فلان خاندان، عشیره، دیکتاتور و یا رئیس جمهور بلکه به کارگران و زحمتکشان تعلق دارد که با رنج کار خود آن را می آفرینند. وقتی آزادیهای سیاسی و فعالیت آزادانه کارگران و زحمتکشان در احزاب، اتحادیه ها و سازمانهای سیاسی چه در رژیم استبدادی گذشته و چه در این 4 دهه حاکمیت جنایت رژیم فاشیست جمهوری اسلامی سرکوب میشود، نتیجه اش بیسوادی جامعه میباشد و اگر خمینی جلاد به قدرت رسید دلیلش را باید در خفقان رژیم گذشته جستجو کرد. توده ها فریاد می زدند استقلال آزادی جمهوری و این حق آنها بود اما اسلامیستها عرعر کنان و نعره زنان اسلام وحشی و قتال خود را با ارعاب به انقلاب تحمیل کردند. وقتی رضا قلدر، علیرضا، غلامرضا، فاطمه، ممد رضای کمر بسته رضا مشهدی بهمراه آخوندهای درباری به ترویج شیعیگری و خفقان مرگبار مشغول بودند، انتظار سکولار بودن از جامعه، ساده لوهی بیش نیست.
نوشته شده در تاريخ يازدهم آذر ۱۳۹۸ برابر با دوم دسامبر ۲۰۱۹ ، 15:26:36 توسط به بهرام ازجنوب تهران
بهرام درست دیده.درکوچه ما در جنوب شهر یک جوان نوزده بیست ساله بدست نیروهای امنیتی ضد ایرانی کشته شده. بسیار جالب است خانواده ای که آنها را لباس شخصی و بسیجی میشناختند امدند برای تسلیت و دلجویی از این خانواده. پدر بسیجی با دختر و پسر بسیجیش برای به قول خودشان «برائت از خامنه ای قاتل» نزد پدرخوانده و مادر و خواهر ناتنی این جوان آمده بودند. چیزی که قابل توجه است این است که این حکومت به صورتی عمیق دریافته که یا باید جهان را همانند خودش کند و یا همچون وصله ای ناجور از پیکر این جهان کنده شود. برای همین از آدمهای احمقی چون احمدی نژاد و محسن رضایی و دیگر ملایان و مداحان میشنویم که میخواهند حکومت جهانی تشکیل دهند! آما عمیقا فهمنیده اند که همچون عضوی از بدنی دیگر پیکر ایران و جهان اینان را نمی پذیرد و راهی جز سرنگونی در چاه ویل خودشان را ندارند. برای همین با عصبانیت اینچنین هممیهنان ما را قتل عام کرده اند. اما اینبار باید با متانت و با همبستگی کامل از دانشجو و استاد و کارگر و کارفرما و کامیوندار و بازاری و مالباخته و بازنشسته فقیر و پولدار همگی با هم به میدان آییم و شب و روز در خیابان بمانیم.
نوشته شده در تاريخ يازدهم آذر ۱۳۹۸ برابر با دوم دسامبر ۲۰۱۹ ، 15:21:54 توسط آذر
سرکوب وکشتار و آدمکشی گرچه بسیار شدید و گسترده و بعد از دهه شصت کم سابقه است، اما مطمئناً رژِم را نجات نخواهد داد. این رژیم به پایان خط رسیده است و باید گورش را گم کند. به ‏ویژه آن‏که قیام آبان به اعتراض کنندگان آموخت که با دست خالی نمی‏توان دربرابر تفنگ و گلوله ایستاد. یورش قیام کنندگان به پایگاه‏های بسیج و سپاه و کلانتری ها اما نشان از این داشت که قیام کنندگان نه فقط از این بابت به این مراکز یورش برده اند که مراکز سرکوب مستقیم بوده اند، بلکه همچنین ازاین بابت که با تصرف این مراکز و دست‏یابی به سلاح و مهمات می توانند و باید خود را تجهیز کنند، به این اقدام دست زدند. این تجربه ای‏ست که درقیام بعدی آن را ب‏کار خواهند بست. قیام بعدی در نخستین امواج خود، دست به سلاح خواهد برد. با این‏همه تعرض قیام کنندگان درمقیاس سرتاسری به این مراکز و کاربست تاکتیک ها و اشکال عالی و رادیکال مبارزه و چنگ در چنگ شدن با نیرهای سرکوب تا به دندان مسلح، یک نقطه عطف بزرگی را درمبارزات خیابانی توده ای رقم زد و دستاورد بسیار ارزشمندی را نه فقط برای قیام کنندگان آبان، بلکه قیام کنندگان آتی نیز به همراه داشت.
نوشته شده در تاريخ يازدهم آذر ۱۳۹۸ برابر با دوم دسامبر ۲۰۱۹ ، 14:22:16 توسط بهرام
باید صبر داشت و منتظر فرصت بود. هر روز که میگذرد و هرجنبشی که به سرکوب و شکست منتهی میشود آتش کینه توده های مردم و عزم آنان را برای ضربه نهائی و پائین کشیدن این رژیم ددمنش از اریکه قدرت بیشتر میکند و ریزش هواداران فریب خورده رژیم در روند این خیزشهای توده ای زمینه را برای پرهیز از یک درگیری بلندمدت و جنگ داخلی آماده میسازد. در این میان مبارزین باید بیشترین توان خود را در بوجود آوردن تشکیلات سیاسی مبارزاتی بکار گیرند تا در آستانه فروپاشی رژیم بتوانند توده های مردم ناراضی را متحد و همسو در این مسیر رهنمون سازند. روزگار پر خروشی در پیش است که با بردباری و درست اندیشی میتوان آرزوی دویست ساله این ملت رنجدیده را به ثمر رساند.
نوشته شده در تاريخ يازدهم آذر ۱۳۹۸ برابر با دوم دسامبر ۲۰۱۹ ، 14:21:54 توسط افراسیاب
در اروپا قدرت سیاسی دست اتحادیه ها است، اتحادیه های کارگری و حتی اتحادیه سرمایه داران که اتحادیه کارفرمایان است، از تو اینها آدمهای با بیست سال یا بیشتر سابقه کار وکیل مجلس میشوند و اگر اتحادیه کارگری باشه میشه حزب چپ یا سوسیال دمکرات و اگر از آنطرف باشه میشه دست راستی. این دمکراسی است خیلی راحت، فقط باید اتحادیه ها شکل بگیره آنوقت دمکراسی خود بخود بوجود میاد. هیچکدام اینها ایدولوژیک نیستن البته بجز دسته های راسیستی که آنها جزو دمکراسی حساب نمیشن. هیچکدام نمیخواهند با امپریالیست بجنگند و یا سرمایه داری را محدود کنن تا زمانیکه مالیات داده بشه و پولشوئی نباشه. اصلا به ترسیدن و یا نترسیدن مردم کار نداره و هیچ ارتباطی هم به رای مردم نداره این یک سیستم دولتی است یک فرمول ریاضی و کار سختی هم نیست، مجلس و نمایندگان قانونگذاری میکنن و آن در کشور اجرا میشه، قوانین هم من درآوردی مثل جمهوری اسلامی نیست کتابهای قانون هست و در مورد همه چیز از ترافیک تا خانواده و محیط زیست و شهر سازی و غیره قانون وجود دارد. اینکه میگویند بعد از حکومت اسلامی چه چیزی میاد و آلترناتیوی نیست اصلا درست نیست،
نوشته شده در تاريخ يازدهم آذر ۱۳۹۸ برابر با دوم دسامبر ۲۰۱۹ ، 10:03:58 توسط به افراسیاب
افراسیاب پرسیده:من نمیدونم این شاه با آن پول قوی چرا اینها را در آن مملکت پرورش داده بود؟ رفیق پاسخت این است که شاه از کمونیست و استالینیست میترسید و حق هم داشت. الان خودت همه ی نظراتت رو بخوان خواهی دید مردم چرا از تو امثال تو و حتا من سوسیالیست میترسند. امروز مردم ایران به همان اندازه که از اسلام و تشیع متنفرند از کمونیست و چپ هم متنفرند و حتا بیشتر. این مصیبت بزرگیه. چرا که در سراسر دنیا چپ پیشرو است اما هنوز چپ ما چشمانش را بروی اسلام میبندند و فقط جنبه های طبقاتی جامعه را در نظر میگیرند. حالا خوب شد دوم خوک از عبای آقا بیرون زد و مستضعفین را دوباره معنی کرد. معنی واقعی. در واقع همان حرف احمدی نژاد را گفت مردم نه تنها خار و خاشاک بلکه تف و آخ تفند. و مستضعفین همان پیشوایان و روحانیون هستند که «وارثین»ارض و ارز و عرضند! چپ ایران مایه خجالت چپ جهان ست.امروز مردم به حق خواهان فقط آزادی و دموکراسی هستند و حتما بدون برو و بر گرد به آن خواهند رسید و جهان را متحول خواهند کرد.به دور از شما سربازان سایبری امام عج در رفضای مجازی بسیارند که بسیار چپ و تجزیه طلب میزنند تا مردم را بترسانند!!!
نوشته شده در تاريخ يازدهم آذر ۱۳۹۸ برابر با دوم دسامبر ۲۰۱۹ ، 08:18:07 توسط افراسیاب
وقتی حقوق بالاتر از کارگر آلمانی میدی خوب این هار میشه دیگه و میخواد راه زندگیش را در خشتک خمینی پیدا کنه، مردم ایران سال ۵۷ حکومت اسلامی میخواستن عکسهاش هست فیلمهاش هست، همه جا نوشته بودن ما خواهان حکومت اسلامی هستیم یعنی همین چیزی که الان میبینید، آنها آنموقع میخواستن بچه هاشون تو همین سیستم اینشکلی بزرگ شن ولی بچه ها بزرگ شدن و مثل پدر مادرهاشون فکر نمیکنن و حتی شده با خون خودشان بروی اسفالت خیابان این سیستم اسلامی را محو کنند. مردم ایران سال ۵۷ دقیقا مثل مردم آلمان قبل از جنگ بودن که هیتلر را بقدرت رساندن، یکمشت فاشیست اسلامی. تمام سازمانهای سیاسی و غیر سیاسی و خیلی از نظامیها که رفتن طرف خمینی فاشیست اسلامی بودن، بابا روزنامه ها هست مصدقی و چپی و مجاهد و حتی کمونیسم همه میگفتن با خمینی پیمان بستیم و مردم به جمهوری اسلامی رای بدهید، حتی بعضیها گفتن و نوشتن مردم نباید از اسلام بترسن. من نمیدونم این شاه با آن پول قوی چرا اینها را در آن مملکت پرورش داده بود.
نوشته شده در تاريخ يازدهم آذر ۱۳۹۸ برابر با دوم دسامبر ۲۰۱۹ ، 08:17:31 توسط افراسیاب
دهه شصت مصرف بنزین سی میلیون لیتر در روز بوده ولی امروز رسیده به ۱۰۰ تا ۱۲۰ میلیون، دستکم پنجاه تا شصت درصد مردم طرفدار این حکومت بودن و هنوز اقتصاد قوی حکومت شاهی تا حدودی پا بر جا بوده و مردم فقر شدید را تجربه نکرده بودن، جمهوری اسلامی اگر نیرو و امکانات دهه شصت را داشت ده برابر کمیته های آن دوران را نیرو در خیابانها میگذاشت. جمهوری اسلامی از پول و امکانات زمان شاه استفاده کرد. انبارها پر اسلحه و بانکها پر پول و نیروی انسانی یا میشه گفت حیوانی مسلمون، کمیته چیها میخواستن در خیابانها یکی را پیدا کنن و اعدام کنن تا بروند به بهشت. مردم ایران سال ۵۷ زامبی شده بودن یعنی هار شده بودن، وقتی پول قوی و بی حساب تو جیب آدم باشه خوب این بشر شروع میکنه جفتک انداختن. حالا جوانان ایران با خون خودشان تاوان جفت اندازی نسل قبل را میدهند. شاه ایران منظورش از صدای انقلاب را شنیدم همان صدای عرعر یکمشت حیوان بود که مملکت را به این روز سیاه انداختن شنیدم، وقتی تو دانشگاه مجانی چلوکباب مفتی میدی و به کارمند سکه میدی اردو میفرستی شمال، وقتی حقوق بالاتر از کارگر آلمانی میدی خوب این هار میشه دیگه و میخواد
نوشته شده در تاريخ دهم آذر ۱۳۹۸ برابر با يکم دسامبر ۲۰۱۹ ، 23:24:29 توسط کارگر کمونیست
رژیم گذشته که با کودتای یک میلیون دلاری CIA که در سال 32 راه انداخت و خفقان مطلق رو در جامعه بر قرار کرد، فک کرد رژیمش تا ابد! گارانتی شده و کمر بسته امام مشهدیه! اما خب، مشاوران کودنش اشتباه ارزیابی کردند و دیکتاتور سرانجام صدای انقلاب رو شنید اما... حالا خامنه ای جلاد و ارازل و اوباش او تو حال و هوای دهه شصت گیر کردن. این احمقهای جنایتکار خوب می دونن که در اون سالها بخاطر بیسوادی سیاسی توده های تربیت شده در رژیم شاهی، به خمینی جلاد به عنوان رهبر انقلاب متوهم بودند و نظاره گر حوادث تلخ دهه وحشت شصت بودند. اما آن دوران دیگه به پایان رسیده. به جز مزدوران رده بالای رژیم که ثروت زیادی به هم زدند،امروز کمتر کسی پیدا میشه که به این رژیم ضد کارگر و دشمن ملتهای تحت ستم و زنها متوهم باشه. امروز رژیم دیگه نمی تونه میلیونها کارگر و ستمکش رو که قصد سرنگونی آن را دارند، انگ گروهک بزنه. البته دیکتاتورها از تاریخ درس نمی گیرند، چرا که قدرت سرمستشون می کنه و به جز تعدادی هورا کش بادمجون دوره قاب چی کسی رو نمی بینند. اما وقتی مرگ میاد، دیگه کسی نمیتونه در مقابلش مقاومت کنه. چرا؟ چون پیر و پوسیده شده.
نوشته شده در تاريخ دهم آذر ۱۳۹۸ برابر با يکم دسامبر ۲۰۱۹ ، 22:27:11 توسط به الفاروق من از تهران
فاروق جان از طرف من تا میتوانی از کنسول منسول و پاسدارا انتقاماگه تونستی اون دوتا گنبد رو تو کربلا و نجف منفجر کن بیت رهبری با ما! تو خوب حدس زدی ما اونجا با گه بمبباران خواهیم کرد. اونطوری دود نمیکنه بعدم میشه با آب زمزم بشوری. خدا این اسلام رو یا براه راست هدایت کنه و گر نه ما هم خودشو و هم اسلامشو زیر همون محتویات دفن می کنیم
نوشته شده در تاريخ دهم آذر ۱۳۹۸ برابر با يکم دسامبر ۲۰۱۹ ، 21:35:56 توسط فاروق
اشتعلت النيران في القنصلية الإيرانية في النجف غداً ، جاء دور البيت الخامنه ای. امروز در آتش کشیده شده کنسول ایران و فردا ایرانی میکشد بیت خامنه ای در آتش غضب. الله اعلم.
نوشته شده در تاريخ دهم آذر ۱۳۹۸ برابر با يکم دسامبر ۲۰۱۹ ، 21:28:06 توسط مشت آهنین ملت
خامنه ای بزودی یک چیز سخت به ماتحت تو و اراذل و اوباش بسیجیت فرو خواهیم کرد که تا ابد دهانتان از لجن پراکنی و نفرت بسته بماند.
ساير مطالب اين بخش
مشاور انتخاباتی ترامپ به سه سال و چهار ماه زندان محکوم شد 
توضیح سامسونگ درباره ارسال پیامی مرموز روی گوشی تلفن کاربران 
ادعای هواپیمایی ماهان: پروازهایمان به چین برای ارسال کمک های بشردوستانه است نه جا به جایی مسافر 
* روابط عمومی حرم معصومه : مانعی برای زائران وجود ندارد،‌ دفعات ضدعفونی ضریح را بیشتر می‌کنیم! 
* ویروس کرونا در ایران؛ عراق پروازهایش را به ایران به حال تعلیق درآورد
نتانیاهو طرح احداث ۳ هزار خانه جدید در نزدیکی اورشليم را اعلام کرد 
پربازديدهای اين بخش
فیلم/ این هم مدرکی بر تائید سخنان خامنه ای مبنی بر داشتن سالمترین انتخابات!
فیلم/ وضعیت بسیار وخیم در قم
دکتر قلابی"تایید صلاحیت شده" انتخابات لو رفت!
عکس/ برای سیرک انتخابات از کوروش مایه میگذارند
آن‌ها مقابل چشمانمان «شکنجه» می‌شوند
عکس/ وعده انتخاباتی یک نامزد نمایندگی مجلس: "ایجاد فضای مناسب برای ارضای حلال غریزه جنسی"
کاریکاتور/  ترحیم انتخابات
عکس/ انتخاب در حکومت آخوندی
عکس/ نیروهای گارد ویژه روبروی دانشگاه شریف، امروز  ۲۸ بهمن ۹۸
فیلم/ وارد شدن وانت به مسجد برای توزیع غذای انتخاباتی!
فیلم/ ماشین های  ضد شورش که به قم فرستاده شدند
"دیدار محرمانه ظریف با سناتور آمریکایی در آلمان"
آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی

سرخط اخبار پيک ايران در سايت شما

كد زير را كپى كنيد و در جاى مناسب در سايت خود قرار دهيد


Contact us: