عموی آرشام ابراهیمی: خانواده او مجبور شده‌اند فرزندشان را شبانه و در حضور نیروهای امنیتی به خاک بسپارند


عموی آرشام ابراهیمی که روز شنبه ۲۵ آبان بر اثر اصابت گلوله در اصفهان جان باخت در مصاحبه با کمپین حقوق بشر در ایران گفت که خانواده او مجبور شده‌اند فرزندشان را شبانه و در حضور نیروهای امنیتی به خاک بسپارند.

نوید ابراهیمی به کمپین گفت که برادرزاده اش براثر اصابت گلوله از پشت زخمی شده و در بیمارستان جان باخته و خانواده او خواستار معرفی قاتل یا قاتلان آرشام هستند.

آرشام ابراهیمی، ۲۱ ساله و به گفته خانواده‌اش جزو معترضان نبود. بهزاد ابراهیمی، عموی آرشام ابراهیمی به کمپین گفت: «آرشام هیچ ارتباطی با اعتراضات نداشت. در یک شرکتی که کپسول آتش نشانی شارژ می‌کردند کار می‌کرد. موقع برگشت از سر کار, بنزین زده بود و پدرش از او خواسته بود یک مقداری هویچ بگیرد. دیر کرده بود و پدرش به او زنگ زده و گفته بود که مردم لاستیک آتش زده‌اند و ترافیک زیاد است. برادرم گفته ماشین را ول کن بیا خانه. آرشام گفته بود می‌ترسم ماشین را آتش بزنند و برادرم گفته بود به جهنم که ماشین هرچه بخواهد بشود. مهم نیست و خودت بیا خانه. بعد خواهرش زنگ زده بود و تا ۷ و نیم عصر تلفن را جواب داده بود ولی بعد از ۷ و نیم دیگر تلفن را جواب نداد. برادرم می رود می‌بیند ماشین است ولی بچه نیست سوال می‌کند می‌گویند که اینجا تیراندازی شده است.»

عموی آرشام ابراهیمی به کمپین گفت: «برادرم می‌رود بیمارستان غرضی که بچه را همان جا برده بودند اما به برادرم نمی‌گویند که آرشام آنجاست و اگر آن موقع فوت شده بود یا زنده بود نمی‌دانیم. چند روز ما دنبال آرشام می‌گشتیم و به اتفاق چند تن از دوستانمان و پسرخاله‌ام که در دستگاههای دولتی است و مشاور یکی از وزرا بود پیگیری می‌کردیم اما جوابی به ما داده نمی‌شد تا اینکه بالاخره از طریق همین پی‌گیری ها و آشنایانی که داشتیم متوجه شدیم که در درگیری‌ها مورد اصابت گلوله قرار گرفته است. باز هم اما همکاری نمی‌کردند می‌دانستند ولی به ما نمی‌گفتند. آقای سیستانی فرماندار اصفهان آدم خوبی است خودش هم وقتی آرشام را دید واقعا گریه می‌کرد. من قبلا در استانداری کار می‌کردم و با ما همکاری هم کرد تا حدودی. بعد جنازه را دادند منتهی به ما گفتند همین الان شبانه باید به خاک بسپارید. باران می‌آمد و در همان باران شبانه در حضور چهار مامور به خاک سپردیم.»

خانواده آرشام ابراهیمی به گفته عموی او وضعیت و شرایط خوبی ندارند و از نظر روحی به شدت تحت فشار هستند. او به کمپین گفت: «گفتند که شورای تامین استان دستور داده کسانی که کشته شده‌اند در باغ رضوان خاک شوند. گفتیم ما آرامستان جدا داریم در محل خودمان بابوکان و دوست داریم همان جا که پدر و مادر ما و شهدای محله ما خاک هستند به خاک بسپاریم. موافقت نمی‌کردند. نماینده اطلاعات هم آنجا بود و گفت دادستان گفته تحقیقات کنید و ما سعی می‌کنیم پرونده و گزارشی تهیه کنیم و اگر چیزی به دست آوردیم به شما هم می‌دهیم اما هیچ چیزی هم به ما ندادند. خیلی از نظر روحی اذیت شدیم که مراسم تشییع شبانه بود.»

نوید ابراهیمی، عموی آرشام ابراهیمی به کمپین گفت که گواهی فوت به خانواده او ارائه نشده است. او گفت: «در مراسم آرشام مشکلی نداشتیم و توانستیم مراسم را برگزار کنیم. جمعیت خیلی زیادی آمدند از خانواده‌های شهدا و آزادگان و جانبازان آمدند مردم از همه اصناف و بازاری ها آمدند. من قبلا مداح بودم و از مذهبی ها هم خیلی آمدند. همه قشری بود اما یک عده هم ظاهرا ترسیدند که مشکلی برایشان پیش بیاید و نیامدند.»

پدر آرشام ابراهیمی به گفته برادرش «هشت سال در شکنجه‌گاه‌های عراق زندانی و در اسارت بوده و شکنجه شده. جانباز ۵۰ درصد است و روزی سی تا چهل قرص می‌خورد. حالش اصلا خوب نیست و فقط گریه می‌کند. خانواده ما اوضاع مناسبی ندارند. واقعا برای ما ناباورانه است خیلی سخت است برای ما. ما به به خاطر این کشور و به خاطر نظام جنگیدیم عمر و جوانی‌مان را سر این گذاشتیم. پدر من رزمنده عملیات خرمشهر بود ما پایه گذار بسیج محله‌مان بودیم. ما چی بگوییم الان؟ ما اصلا از این دولت راضی نیستیم دولت روحانی که کاری نکرد و فقط دروغ گفت. این اتفاقات هم که افتاده نمی‌دانیم چه بکنیم چه بگوییم؟ واقعا برای ما خیلی سخت است تصمیم گرفتن و حرف زدن. نظامی که به خاطرش جنگیدیم خون دادیم. برادران خانم من یکی شهید شده یکی جانباز ۷۰ درصد است ما چیزی دیگر نداریم که بدهیم. الان همه خانواده ما مشکل روحی پیدا کردند من نه داداش دارم و دو خواهر. همه حالمان خراب است دوازدهم تالار عروسی برادرم بود که عروسی ما را هم عزا کردند. ما حتما شکایت می‌کنیم و از دستگاه قضایی ایران پی‌گیری می‌کنیم و اگر به نتیجه نرسیدیم فکر دیگری می‌کنیم. بالاخره باید بگویند که بچه ما را چه کسی کشته؟ چرا کشته؟ بچه ما که اصلا کاری به کسی نداشت.»

عرفان فائقی؛ تهدید کرده‌اند اگر اطلاع‌رسانی کنید نبش قبر می‌کنیم

یکی از بستگان عرفان فائقی که یکشنبه، ۲۶ آبان بر اثر اصابت گلوله جان باخت در مصاحبه با کمپین حقوق بشر در ایران گفت که گلوله بر قلب او اصابت کرده و بیمارستان جنازه‌اش را تحویل نیروهای امنیتی داده است.

به گفته او، خانواده عرفان فائقی را تهدید کرده‌اند که در صورت اطلاع رسانی، نبش قبر کرده و جنازه فرزندشان را خواهند برد.

عرفان فائقی ۲۱ سال داشت و در هنگام بازگشت از محل کار مورد اصابت گلوله قرار گرفته است. یکی از بستگانش که نسبت به جزییات وقایع آگاه است به کمپین گفت: «عرفان جوشکار بود، نان آور خانواده بود و  از سر کار برمی‌گشت. او جزو معترضان نبود و در ماشین با برادر و دوستانش بود که در چهاردانگه می‌بینند شلوغ است حدودا ساعت ۸ و ۴۵ دقیقه شب یک لحظه از ماشین پیاده می‌شوند ببینند چه خبر است و همان یک لحظه هم گلوله بر قلب‌اش می‌نشیند.»

چهاردانگه در جنوب غربی تهران قرار دارد و محل کار عرفان فائقی در این منطقه است همچنین محل سکونت او نزدیک به این منطقه است. یکی از بستگان او به کمپین گفت: «عرفان که گلوله خورد دوستانش بلافاصله سوار ماشین کرده و برده‌اند بیمارستان و الان به شدت پشیمان هستند که ای کاش نمی‌بردیم بیمارستان و می‌بردیم خانه. چون بیمارستان تحویل گرفته و تحویل نیروهای امنیتی داده بود. در حالیکه گلوله که به قلب خورده بود عرفان تمام کرده بود فقط یک لحظه به برادر ۱۲ ساله‌اش گفته بود که مراقب مامان باش و تمام.»


[کد مطلب: 195830] [تاريخ انتشار: دوازدهم آذر ۱۳۹۸ برابر با سوم دسامبر ۲۰۱۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
عکس/ شعار نویسی: مرگ بر خامنه ای
عکس/ وقتی حکومت حتی از یک آرم تاریخی می ترسد
محسن لرستانی 'به مدیریت گروه اینستاگرامی ترنس‌ها متهم شده'
تب تهیه اسلحه در ایران بالا گرفته است
فیلم/ رگبار بستن معترضان در نیزار جراحی در شهر  ماهشهر / آبان 98
کاریکاتور/ خامنه ای و سرکوب خونین خیزش آبان 98 مردم
کاریکاتور/ فرمانده سپاه: نمی گذاریم جز لبخند چیزی بر لبان ملت نقش ببندد
فیلم/ استقبال مردم گناوه از آخوند فاسد عبدالحمید خدری نمایندە بی کفایت گناوە در مجلس علی خامنه ای : دروغگو، دروغگو
فیلم/ حمله گارد ویژه با سنگ به ساکنان یک خانه
 علي مطهري :دولت مخالف طرح گرانی بنزین بود؛ رهبر اصرار داشت بنزین گران شود
"اعتراف فرماندار قلعه‌ حسن‌خان قابل پیگرد است"
شرکت سعید ملایی در مسابقات جودوی تل‌آویو اسرائیل
آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی

سرخط اخبار پيک ايران در سايت شما

كد زير را كپى كنيد و در جاى مناسب در سايت خود قرار دهيد


Contact us: