" لباس رسمی"ها، ارگان اراذل و اوباش حکومتی


مسعود نقره کار

1
خبراین است: حکومت اسلامی می خواهد عده ای از اراذل و اوباش زندانی، که به جرم قتل و چاقوکشی در حبس هستند را در زندان ها به جان زندانیان خیزش مردمی آبان ماه بیاندازد، و نیز بنا دارد در خیزش های آتی نیزهزاران جاهل و لات متدین ، واراذل و اوباش  حکومتی را با سلاح سرد و گرم برای سرکوب مردم و ایجاد رعب و وحشت در خیابان ها ول کند.
این خبر تازه نیست، چهل سالی ست عمردارد.! حکومت اسلامی دراین 4 دهه گهگاه و فقط شکل ظاهری، یعنی لباس این جاهل ها و لات های متدین، و اراذل و اوباش را تغییر داده است.

2

حکومت اسلامی ، حکومتی ست ترکیب شده ازدو گروه یا لایه اجتماعی: آخوندیسم و جاهلیسم.
تحلیل های طبقاتی و فراطبقاتی و " کاستی"، و بحث از حکومت توتالیترِ شیعی  و دولت نیمچه مدرن و نسبت ها و صفت های دیگر به این حکومت و دولت اسلامی دادن ، جواب گو نبوده و نیست. جنس های این کشکول حکومتی علاوه بر روحانیون معمم و مُکلا، تحصیلکردگان جنایتکار، جاهل ها و لات های متدین، اراذل و اوباش حکومتی و انواع و اقسام ریزقوله هائی هستند که سریشم تشیع ، قدرت، پول و پائین تنه، چسب این اجناس اند.

3

در تاریخ میهنمان جاهل ها و لات ها، و اراذل و اوباش  طی قرن گذشته ابزارسرکوب حکومتی، پیشبرد و تحقق سیاست ها و خواست ها حکومت ها و روحانیون ، و در سطح محدوی نیز اپوزیسیون حکومت ها، بوده اند. (1)
در حکومت اسلامی اما تفاوت هائی با حکومت ها و رژیم های درگذشته می توان دید:
الف: جاهل و لات های متدین درحکومت اسلامی یک پای حکومت هستند، یعنی نیروی بیرون حکومتی نیستند، بخش مهمی ازحکومت هستند. در رژیم های گذشته جاهل ها و لات ها بیرون حکومت بودند و فقط در موارد ضرور و مورد نیازحکومت ها نقش وسیله و ابزار بازی می کردند. در رابطه با روحانیون، جاهل ها و لات های متدین که کلید حیات شان را بیشتر مدیون فدائیان اسلام هستند، همیشه در درون لایه و گروه اجتماعی روحانیون، یعنی بین آخوندها و یا خود آخوندها بوده اند.
نگاه کنید، حضور محسوس جاهل ها و لات های متدین حکومتی به سهولت در بیت رهبری ولی فقیه، مجلس، قوه قضائیه، دولت، رسانه ها به ویژه صدا و سیمای حکومت اسلامی  و لایه های مختلف نیروهای نظامی و امنیتی و اطلاعاتی قابل رؤیت هستند.
ب: حکومت اسلامی همزمان از جاهل ها و لات ها، و اراذل و اوباش بیرون حکومتی نیز به عنوان ابزار پیشبرد سیاست ها و خواست های اش ، در موارد مورد نیاز استفاده کرده و می کند. در واقع حکومت اسلامی نیروی مازاد براحتیاج اش از میانِ  اراذل و اوباش، را به عنوان نیروی ذخیره سازماندهی کرده است تا در شرایطی که سرکوب و کشتار گسترده تری نیاز هست آن ها را به خیابان بیاورد و به جان مردم بیاندازند.

4

درلایه های متعدد نیروهای سرکوبگر حکومت اسلامی ، نیروهای " لباس شخصی" که هدایت و رهبری آنان به دست جاهل ها و لات های متدین بوده است ، و عمله های کار هم که غالبا از میان اراذل و اوباش هستند، فعالانه  به سرکوب و جنایت مشغول اند. پدیده تازه در این حکومت، نیروهای " لباس رسمی" حکومت هستند که در خیزش 96 وآبانماه 98 شاهد حضور فعال آن ها در سرکوب و کشتار بوده ایم، نیروهائی آموزش دیده  که علاوه بر سرکوب و کشتار، دست به غارت و تخریب می برند. تردیدی نیست غارت و تخریب و سرکوب و کشتار درملاعام و در برابر دیده گان مردم ایران و جهان به دستور رهبران حکومت اسلامی انجام می شود، اما حرکت ها و رفتاراین موجودات، علیرغم دنگ و فنگ های آویخته به خودشان، همان حرکات و رفتار لتوت ولشوش واجامر و اوباش است، و "لباس های مثلا" مشروعیت بخش" نتوانسته اند حجابی بر رفتار آنان باشند.

5

" جاهلیسم" در حکومت اسلامی ویژگی ایدئولوژیک، سیاسی، اجتماعی، رفتاری و شخصیتی ای پیدا کرده است که ما درطول تاریخ مان، حتی در سطح منطقه وجهان، مشابه این گروه و یا لایه اجتماعی نخواهیم یافت. شکل گیری، و یا شاید بهتر که گفته شود " دگردیسی" این گروه اجتماعی در این 40 سال یکی از دستاوردهای شوم و نکبتِ  حکومتِ اسلامی، حکومت" نکبت المحافل" است.  


*****
1- من درکتاب " زنگی های گودِ قدرت"، "نقش سیاسی و اجتماعی جاهل ها ولات ها در تاریخ معاصر"، به تفصیل و تفسیر به اسلاف و پیشینیان " جاهل ها و لات ها" پرداخته ام  و تفاوت های میان " جاهل ها و لات ها" و " اراذل و اوباش" را برشمردم.

[کد مطلب: 195857] [تاريخ انتشار: دوازدهم آذر ۱۳۹۸ برابر با سوم دسامبر ۲۰۱۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ سيزدهم آذر ۱۳۹۸ برابر با چهارم دسامبر ۲۰۱۹ ، 01:02:50 توسط Michael
Those who keep writing and writing especially about louts and hooligans over and over again are creating smoke. The louts are all the same and the product of Pahlavi's regime and its education system where no student had the right of asking a question. There was no justice and the king was everything! . F
نوشته شده در تاريخ دوازدهم آذر ۱۳۹۸ برابر با سوم دسامبر ۲۰۱۹ ، 22:28:23 توسط حسن آقا
آقای نقره‌کار می‌داند که میان دو جنگ جهانی بحران اقتصادی در اروپا موجب جذب خیل عظیمی از فرودستان و بیکاران (لمپن پرولتاریا) به صفوف فاشیسم و نازیسم و دیگر ایدیولوژی‌های خشونت‌زا و جنگ‌طلب، توسعه‌طلب و در عین حال خردگریز و ساده‌فکرانه شد. دستاوردهای چند‌ صد‌ ساله روشنگری تو دو دهه شد باد هوا! البته انبوهی گنده‌لات واوباش عقده‌ایِ روانی،‌بچه‌باز، سادیست و قصاب در بدنه و رهبری اس‌اس و دیگر نهادهای سرکوب در رومانی، مجارستان، آلمان، ایتالیا، اوکراین، لیتوانی.... جذب رژیمها شدند.هولوکاست کار مریض‌هایی مثل رفیق‌دوست و شمخانی و سلیمانی بود. این نیروهای خارج از طبقات بنیادین را فقط با تحلیل طبقاتی می‌شه شناسایی کرد!! در ایران دودمان پهلوی بدون برنامه‌ریزی با رشد جمعیت مواجه شد. مردم رو کند از روستا و آورد چپوند ور دست آخوند سیاسی! آنها با خیانت به آمال دمکراتیک مشروطه جلوی تحول رادیکالی‌که لازمه مدرنیته بود، ایستادند. حالا شما با گذشته نادمانه اکثزیتی-توده‌ایبدآموخته‌ای، تحلیل طبقاتی رو بذار واسه ما مارکسیست‌ها و آنارشیست‌ها! شما روانشناسی. دست از سر اقتصاد-سیاسی ماکس بردار!
آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی

سرخط اخبار پيک ايران در سايت شما

كد زير را كپى كنيد و در جاى مناسب در سايت خود قرار دهيد


Contact us: