تعیین طول عمر انسان در زیستگاه طبیعی


دانشمندان استرالیایی طول عمر انسان در زیستگاه طبیعی را تعیین نمودند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از Scientific Reports، دانشمندان سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی همسود استرالیا (CSIRO) به این نتیجه رسیدند که طول عمر انسان در زیستگاه طبیعی 38 سال است.

دانشمندان یک مدل ژنتیکی تهیه کرده‌اند که می تواند حداکثر طول عمر مهره داران مختلف، از جمله هر دو گونه زنده و منقرض را تخمین بزند. دانشمندان این سازمان بیش از 250 گونه از حیوانات با طول عمر شناخته شده را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند تا 42 ژن شناسایی شود که می تواند محققان را در تعیین طول عمر سایر گونه ها کمک کند.

نتایج این مطالعات نشان دادند که یک نهنگ قطبی می‌تواند تا 268 سال، تقریبا 60 سال بیشتر از آنچه قبلاً تصور می‌شد، زندگی کند. محققان با استفاده از ژنوم انسان دریافتند كه طول عمر طبیعی انسانها حداكثر 38 سال است. به گفته دانشمندان ، مردم عمر طولانی خود را مدیون پیشرفت علم و پزشکی هستند.

[کد مطلب: 196569] [تاريخ انتشار: بيست و چهارم آذر ۱۳۹۸ برابر با پانزدهم دسامبر ۲۰۱۹] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ يکم دی ۱۳۹۸ برابر با بيست و دوم دسامبر ۲۰۱۹ ، 13:01:37 توسط خرم دین
هموطن فرشید ، شما از چه تاریخ وجود بشر صحبت میکنید ؟ به من بگویید بشر ده هزار سال پیش که اولین نشانه های تمدن و شهر سازی را بروز داده است ، میانگین عمرش یا به زبان ساده تر چند سال عمر میکرده است ؟ تا جواب شما را دقیقا عرض کنم . صحبت دانشمندان بر حول پدربزرگ ها و مادر بزرگ های ما نیست بلکه صحبت از زیستگاه طبیعی انسان است ، انسان اولیه تا همین چند هزار سال پیش و میانگین طول عمر است . پنجاه سال پیش وقتی شخصی به مرز ۶۰ سالگی میرسید ، مرگش طبیعی مینمود ولی امروز میگوییم : چه زود مرد و تا هشتاد سالش نشود اصلا به مرگ او فکر هم نمی کنیم .این خود بیست سال تفاوت طول عمر کاملا غیر روال طبیعی است که فقط در پنجاه سال گذشته اتفاق افتاده است ، بله کسانی نیز در هزاره گذشته زیسته اند که حتی از صدسال نیز بیشتر عمر کرده اند . صحبت از زیستگاه طبیعی انسان ، منظور قبل از تمدن است . ما مدارکی در دست داریم که علم پزشکی به صورت بسیار ساده اش از هزاران سال قبل در بین انسان ها ظهور کرده است و نه ازصد سال پیش .
نوشته شده در تاريخ يکم دی ۱۳۹۸ برابر با بيست و دوم دسامبر ۲۰۱۹ ، 03:36:21 توسط فرشید
میشه بفرمایین پس اونایی که قبل از پیشرفت علم و پزشکی مدرن،، صدسال به بالا عمر میکردن و نسبط به امروز سالم تر هم بودن،، مدیون چه چیزی بودن؟؟؟
نوشته شده در تاريخ سی ام آذر ۱۳۹۸ برابر با بيست و يکم دسامبر ۲۰۱۹ ، 17:45:51 توسط اشکان
این 38 سال که گفته متوسط عمر انسان ها رو گفته نه اینکه حداکثر طول عمر رو گفته باشه و کاملا هم درست هست چون حدود نیمی از جمعیت جهان قبل از رسیدن به بلوغ میمردن. یعنی تو خانواده ای که چهار بچه داشت و دو تاش در کودکی میمرد و دو تاش 70 ساله هم میشد باز هم میانگین حدود 40 میشد. ربطی هم به توهم توطعه و مارکسیسم و این تفکرات چپی یا ضد فاشیستی نداره.
نوشته شده در تاريخ سی ام آذر ۱۳۹۸ برابر با بيست و يکم دسامبر ۲۰۱۹ ، 05:11:24 توسط نمایش
عمر انسانهای نخستین بالا بوده البته اون انسان های مه اجتماعی سالم و بدون خشونت داشته اند بعضی از اجتماع عصر قدیم آنچنان سالم زمدگی میکردن که توانستن تمدن بسازن چرا عمر بشری که اولیه بر اساس موازینی بیشتر از ۴۰ سال نبوده
نوشته شده در تاريخ بيست و نهم آذر ۱۳۹۸ برابر با بيستم دسامبر ۲۰۱۹ ، 21:53:20 توسط جواد
به نظر من درسته و معقول هم هست بد نیست سری هم به کتاب homo sapiens یول نوح هراری بزنید تا ببینید ۳۸ سال ارزشش بیشتر بوده یا ۸۰ ۹۰ سال کنونی در ضمن منظور اززیستگاه طبیعی زمین ۴۰۰۰۰سال پیش بوده نمیدونم چرا اینقدر یه عده ناراحت میشوند وقتی می فهمند عمر طبیعی انسان چقدر بوده خب مگه چیه بعد من نمیفهمم مگه اینترنت ,الکترونیک و... که برخی اساتید در حال استفاده از اون هستند توسط مولای مستضعفان لنین علیه السلام ابداع شده اگر آدمهای طبقات ستمگر بدند تکنولوژی! و علمشان هم بد است بی زحمت وارد اینترنت نشوید مبادا آلوده به ویروس سرمایه داری شوید.
نوشته شده در تاريخ بيست و نهم آذر ۱۳۹۸ برابر با بيستم دسامبر ۲۰۱۹ ، 20:33:02 توسط یاسیییی
وااااااا پس قدیمیا که هم تو جنگل و دشت و جاهای طبیعی زندگی میکردنو هم پزشکی چنان پیشرفتی نداشت و هم بالای ۱۰۰ سال عمر میکردن چی. این چرتو پرتا چیههههه
نوشته شده در تاريخ بيست و نهم آذر ۱۳۹۸ برابر با بيستم دسامبر ۲۰۱۹ ، 18:20:00 توسط یک بی خدا
و اینگونه بود که جهان سوم شکل گرفت. ملتی غریب با دانش که دانشمند نمی شناسند حالا می گویند که زر مفت زده اند عمر انسان 900 سال بوده و دانشمند جماعت غلط می کند عمر انسان را مدیون خودش بداند!
نوشته شده در تاريخ بيست و هفتم آذر ۱۳۹۸ برابر با هجدهم دسامبر ۲۰۱۹ ، 13:47:44 توسط کارگر کمونیست
لنین آموزگار کبیر استثمارشدگان میگوید: "مادام که افراد فرا نگیرند در پس هر یک از جملات، اظهارات و وعده و وعید های اخلاقی، دینی، سیاسی و اجتماعی (و علمی - من) منافع طبقات مختلف را جستجو کنند، در سیاست همواره قربانی سفیهانه فریب و خود فریبی بوده و خواهند بود". کسی منکر این نیست که علوم باعث طولانی تر شدن عمر انسان شده اما اینکه بگویی عمر انسان 38 سال بیشتر نیست و این را در کنار آمار UN که حکایت از مرگ میلیونها انسان بخاطر سوء تغذیه بگذاری، زمینه را برای امحاء میلیونی انسانها با جنگ افروزی، با بهره کشی وحشیانه کارگران و گسترش فقر و تنگدستی و تحمیل سوء تغذیه، بیماری و مرگ زود رس آغاز میشود و نژادپرستان فاشیست و مزدوران خود فروخته نیز خوشحال خواهند شد که تعداد جمعیت بخصوص در آفریقا، هند، پاکستان، چین و خاور میانه که به زعم آنها "غیر خودی،جهان سومی، عقب مانده با آی کیو زیر 60" هستند! اینگونه کاهش پیدا کند. راهکار ازدیاد جمعیت نه با اعلام این قبیل خزعبلات"دانشمندان" که تنها با انقلاب کمونیستی و نابودی نظام طبقاتی میسر است که آموزش برای جلوگیری از ازدیاد جمعیت بطور موٍثر به پیش می برد.
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم آذر ۱۳۹۸ برابر با هفدهم دسامبر ۲۰۱۹ ، 10:57:44 توسط خرم دین
اینهمه غیر وقال برای چه هست ، این که دیگه نمیخواد دانشمند و محقق و عقل کل باشی که بفهمی طول عمر انسان با پیشرفت تکنولوژی و بهداشت و پزشکی همینطور غیر روال طبیعی در حال طولانی تر شدن است ، فکر میکنید چرا جمعیت زمین ناگهان بعد از انقلاب صنعتی در عرض دویست سال به هشت میلیارد نفر رسیده همین جمعیت در سال ۱۳۰۰ میلادی کلا ۷۵ میلیون نفر گذارش شده است به این معنی است که از زمان دختر بچه ای به نام لوسی که چهار میلیون سال پیش میزیسته تا همین چند صد سال پیش که واکسن و بهداشتی وجود نداشته جمعیت بشر نمیتوانسته انگونه انفجاری و غیر طبیعی رشد کند که گوه بزند به کل کره زمین ، البته اگر نگوئیم که محققان زر مفت زده اند . تا همین صد سال پیش از شش تا بچه یک خانواده چهارتاش میمردند، حتی تو نیویورک و اسکاتلند و پاریس. امروز انسان ها اگر واکسن بزنند و دست های صاب مرده شان را حداقل روزی یک بار با صابون بشویند و غذای معمولی پانصد سال پیش را هم بخورند ، به راحتی تا هشتاد سال را عمر میکنند. من هنوز نفهمیدم که چرا بعضی از هموطنان و بعضی از فقط فارسی زبان ها در اینجا از گذارش محققان اینطور یکدفعه برافروخته شدند؟
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم آذر ۱۳۹۸ برابر با هفدهم دسامبر ۲۰۱۹ ، 09:59:10 توسط فاطیما
این چرت و پرتا چیه از خودشون درآوردن عمر انسان اولیه تا 900 سال هم بوده... حالا یه عده به ظاهر دانشمند یه مشت اراجیف به خورد مردم میدن...
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم آذر ۱۳۹۸ برابر با هفدهم دسامبر ۲۰۱۹ ، 03:27:35 توسط Kh.a
دانشمندان خیلی گه خوردن که مارو مدیون خودشون میدونن.یکی نی بگه تویی که دانشمند شدی خدا باعث شده وگرنه هیچ پخی نمیشدی.یعنی آدم عصبی میشه زمانی که بخوان هرجیزی رو به اسم خودشون بزنن یه دفعه بگین دنیارو هم شما بوجود اوردین دیگه.خدا ببین کیارو کردی دانشمند بعد راجع به تو هم اینجوری میگن در صورتی که ما تا یکی میمیره میگیم خواست خدا بوده
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم آذر ۱۳۹۸ برابر با شانزدهم دسامبر ۲۰۱۹ ، 16:16:33 توسط امین
دانشمند استرالیایی .... و شعر گفت مگه پدران ومادران ما طبیعی زندگی نکردند بدون هیچ قرص و شریتی خرکدوم هم بالایه 100سال عمر کرد دکتر کجا بود هرچی ادم زودتر میمیره دکترا میکشنشون
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم آذر ۱۳۹۸ برابر با شانزدهم دسامبر ۲۰۱۹ ، 14:47:03 توسط کارگر کمونیست
دانشمندان استرالیایی خیلی غلط کردند که نظریه های ضد بشری صادر می کنند. یعنی از 38 سال به بعد اضافه بر سازمان زندگی می کنیم؟ این نظریه ها و امثالهم سراپا غیر انسانی است. آنانی که اضافه بر سازمان عمر ننگین خود را ادامه میدهند، امپریالیستهای گندیده ضد بشری جنگ افروز ویرانگر و رژیمهای فاشیست جنایتکار نظیر جمهوری اسلامی، عربستان، ترکیه و امثالهم میباشد. این جیره خواران سرمایه با دریافت پول مزدوری، یک روز این خزعبلات را عرعر می کند و روز دیگر ادعا می کنند که آی کیوی انسان آفریقایی پایین تر از بقیه است. ننگ بر این خود فروختگان دانشمند نمای راسیست.
آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی

سرخط اخبار پيک ايران در سايت شما

كد زير را كپى كنيد و در جاى مناسب در سايت خود قرار دهيد


Contact us: