چهل و یک سال و «سه روز» دروغ
موضع‌گیری‌های خمینی در پاریس نامی جز «دروغ» ندارد


زیتون ـ سولماز ایکدر: جمهوری اسلامی روز گذشته (شنبه) برای اولین بار در تمامی سطوح پذیرفت که «خطا» کرده است؛ پذیرفت که به هواپیمای مسافربری اوکراین شلیک کرده و موجب مرگ ۱۷۹ نفر سرنشین آن شده است.

در کنار داغ مرگ ۱۷۹ جان٬ آنچه خاطر مردم ایران و شاید این بار جهانیان را آزرده کرد٬ سه روز دروغگویی نظام بود.

نظامی عقیدتی که در تمامی شئون  زندگی مردم با ادعای «هدایت به بهشت» دخالت می‌کرد٬ سه روز تمام در چشم‌های بازماندگان این حادثه و دیگر مردم ایران نگاه کرد٬ دست به یکی از گناهان کبیره زد و به «دروغ» گفت که نقشی در سقوط هواپیما ندارد.

این «دروغ» برای افکار عمومی به اندازه سقوط هواپیمای مسافربری دردناک‌ بود.

رسوایی نظام جمهوری اسلامی اما به همین جا خاتمه نیافت٬ نظام در نهایت اعتراف کرد که «دروغ» گفته است اما این اعتراف نه از سر صداقت بود نه انجام وظیفه.

این بار اعتراف کرد که «دروغ» گفته٬ مسئولیت خطایش را٬ هرچند با اگر و اما٬ به دوش گرفت چون تمام آنان که صدمه دیده بودند٬ ایرانی نبودند.

سرنشینان دو تابعیتی یا غیرایرانی هواپیمای مسافربری اوکراین مسبب اعتراف جمهوری اسلامی بودند. شهروندان غیر ایرانی که دولت‌هایشان پای حقوقشان ایستادند٬ پیگیری کردند و درنهایت جمهوری اسلامی را وادار کردند که مسئولیت کارش را بپذیرد.

شانسی که ملت ایران در موارد مشابه از آن برخوردار نبود.

یک آبان کشته و زندانی

شامگاه پنجشنبه ۲۴ آبان ماه سال ۹۸ پس از چندین ماه تاکید بر «دروغ» عدم افزایش قیمت بنزین به ناگهان اعلام شد که قیمت آن سه برابر شده است.

بر اساس اخباری که آن زمان منتشر شد رییس مجلس٬ قوه قضاییه و رییس جمهوری در جلسه‌ شورای عالی سران قوا تصمیم به افزایش قیمت بنزین گرفته بودند. در حالی که پس از آغاز اعتراضات مردمی، ابراهیم رئیسی٬ رییس قوه قضاییه به صورت غیر رسمی از مخالفتش با این تصمیم خبر داد.

یک هفته بعد هم رییس جمهوری گفت که از زمان اجرای این طرح بی‌خبر بوده است.

با این وجود دو روز پس از آغاز اجرای طرح افزایش قیمت بنزین، علی خامنه‌ای٬ رهبر جمهوری اسلامی٬ گفته بود که با وجود عدم صلاحیتش در این حوزه٬ از تصمیم سران قوا حمایت می‌کند.

«دروغ»های نظام در آبان ماه امسال به همین جا ختم نشد.

در طول چهار روز اعتراضات مردمی نسبت به افزایش قیمت بنزین٬ همزمان با قطع دسترسی به اینترنت نظام دست به سرکوب وسیع معترضان زد.

در نهایت پس از نزدیک به ده روز ارتباط مردم ایران با دنیا مجدد برقرار شد اما هنوز هم آماری از تعداد کشته‌شدگان و زندانی‌ها منتشر نشده است.

آماری که رویترز از تعداد جانباختگان اعتراضات آبان ماه ایران اعلام کرد٬ آخرین آمار منتشر شده است.

به نوشته این خبرگزاری «در حدود کمتر از دو هفته ناآرامی‌ها که از ۱۵ نوامبر آغاز شد، حدود ۱۵۰۰ نفر کشته شدند.»

پیش از آن٬ گزارش ۱۶ دسامبر عفو بین‌الملل اعلام کرده بود که تعداد کشته‌ها در اعتراضات آبان‌ماه در ایران دست‌کم ۳۰۴ نفر بوده است. وزارت امور خارجه آمریکا نیز در بیانیه‌ای نوشته بود که تخمین می‌زند در این اعتراضات صدها ایرانی کشته شده‌اند و گزارش‌هایی را دیده است که نشان می‌دهد این رقم می‌تواند بیش از ۱۰۰۰ نفر باشد.

آمار منتشر شده توسط رویترز توسط دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی تکذیب شد؛ اما آمار به گفته خودشان «صحیح» از تعداد کشته‌شدگان این اعتراضات را نیز تاکنون منتشر نکردند.

جمهوری اسلامی تا امروز نه تنها تعداد کشته‌شدگان را اعلام نکرده٬ حتی تعداد بازداشتی‌ها را نیز مشخص نکرده است.

یعنی حتی تعداد ورودی‌ها به زندان‌های جمهوری اسلامی پس از آغاز اعتراضات نیز اعلام نشده است و سیستم قضایی ایران حتی نمی‌تواند تعداد ورودی به زندان‌ها در شهرهای مختلف را با هم جمع بزند و اعلام کند یا به صورت تفکیک شده اعلام کنند.

همین سکوت٬ وعده‌های عمل نشده٬ تایید و تکذیب‌ها و در نهایت امتناع از انتشار آمار، موجب باور پذیر شدن آمار منتشر شده از سوی رویترز می‌شود.

محیط زیست٬ حلق آویز در زندان

فرزند کاووس سیدامامی٬ فعال حقوق بشر و استاد دانشگاه امام صادق٬ ۱۹ بهمن ماه سال ۹۶ خبر از آن داد که پدرش در زندان اوین درگذشته است.

رامین سیدامامی آن زمان گفته بود که پدرش ۴ بهمن ۱۳۹۶ دستگیر و جمعه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ خبر مرگ وی در زندان اوین را به او دادند و مدعی خودکشی او در زندان شدند.

انتشار خبر مرگ این استاد دانشگاه و مدیرعامل مؤسسه «حیات وحش میراث پارسیان» باعث شد تا مسئولان نظام برای توجیه کردن این مرگ یک سلسله «دروغ» بگویند.

اگرچه که پیام درفشان، وکیل خانواده سیدامامی که در ۲۹ فروردین ۱۳۹۶ برای پیگیری پرونده کاووس سیدامامی به دادسرا مراجعه کرده بود اعلام کرد در گزارش معاینه اولیه پزشکی قانونی «میزان کبودی‌ها در نقاط مختلف بدن، جای تزریق پوستی روی جسد و وضعیت جمود نعش که نشان می‌دهد فوت چه زمانی اتفاق افتاده‌است» مشهود بوده‌است.

وکیل سیدامامی گفت علت دقیق مرگ از سوی پزشکی قانونی اعلام نشده‌است اما در گزارش به این شکل عنوان شده که «دور گردن، آثار کبودی ناشی از فشار جسم دیده می‌شود.»

کشته‌ها و بازداشتی‌های دی ماه ۹۶

اعتراضات دی‌ماه سال ۹۶ با مطالبات اقتصادی و از شهر مشهد آغاز شد٬ اما به سرعت رنگ و بوی سیاسی گرفت و به ۹۰ شهر کشور سرایت کرد.

آن زمان دادستان وقت تهران گفته بود که این دور از اعتراضات «از زمان انقلاب تاکنون سابقه نداشته است.» دادستان وقت تهران و مقامات بالادستی او اما هیچ وقت به تعداد واقعی کشته‌شدگان و بازداشت‌شدگان اعتراضات دی ماه سال ۹۶ اشاره‌ای نکردند.

حتی پس از کشته شدن چند تن از بازداشتیان در زندان‌ها و تشکیل کمیته حقیقت یاب مجلس.

سینا قنبری٬ جوان ۲۳ ساله٬ اولین بازداشتی اعتراضات دی ماه بود که خبر مرگش در قرنطینه زندان اوین منتشر شد. پس از او وحید حیدری٬ آریا روزبهی بابادی و سارو قهرمانی از جمله افرادی بودند که در دوران بازداشت درگذشتند.

دادستان کل کشور پس از انتشار اخبار مربوط به مرگ این افراد در بازداشت به «دروغ» مدعی شد که آن ها دست به خودکشی زدند یا معتاد بودند و به این دلیل در گذشته‌اند.

دروغ ۶۳ درصدی

یکی دیگر از «دروغ»هایی که جمهوری اسلامی تا کنون گفته٬ دروغی بود که ۲۲ خرداد ماه سال ۸۸ گفته شد؛ پیش از پایان زمان رسمی اخذ رای برای انتخابات ریاست جمهوری دهم٬ خبرگزاری فارس اعلام کرد که محمود احمدی‌نژاد با ۶۳ درصد رای منتخب مردم است.

این «دروغ» عجیب موجب یک سلسه وقایعی شد که یکی پس از دیگر مقامات نظام را در گرداب هولناک‌تری فرو برد و شکاف دولت-ملت را عمیق‌تر کرد.

همان شب تعداد زیادی از فعالان سیاسی اصلاح طلب به اتهام‌های «دروغ» بازداشت شدند. پس از آن نیز مردمی که از دزدیده شدن رای‌شان به خشم آمده بودند به خیابان‌ها آمدند. طی هشت ماه اعتراضات تعداد کثیری بازداشت شدند٬ با اتهام‌های واهی محاکمه و به زندان محکوم شدند.

اما این همه ماجرا نبود٬ طی «جنبش سبز» تعداد زیادی از معترضان در بازداشت و خیابان٬ به دست نیروهای امنیتی و انتظامی کشته شدند. اما چهره‌های امنیتی٬ قضایی و رسانه‌ای نظام برای تمامی افرادی که در خیابان‌ها٬ زندان‌ها و حتی بازداشت‌گاه غیرقانونی کهریزک کشته شدند٬ داستان‌هایی به «دروغ» ساختند و حتی برخی را عضو فعال بسیج معرفی کردند.

کوی دانشگاه و یک دستگاه ریش‌تراش

شامگاه ۱۸ تیر سال ۷۶ نیروهای لباس شخصی به کوی دانشگاه تهران حمله کردند. درگیری بین دانشجویان و لباس شخصی‌ها تا ۲۳ تیرماه طول کشید. مجموعهٔ فعالان حقوق بشر در ایران معتقد است ۷ نفر در واقعه حمله به کوی دانشگاه کشته شده‌اند. تاکنون فقط هویت عزت‌الله ابراهیم‌نژاد و فرشته علیزاده روشن شده‌است. هرچند شورای متحصنین در بیانیه ۲۶ تیر مرگ تامی حامی‌فر را نیز تأیید کرد. سعید زینالی نیز از هنگام دستگیری توسط مأموران ناپدید شده‌است.

آن دور از اعتراضات دانشجویی با تظاهرات حامیان نظام که به دعوت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی پایان یافت.

۲ سال پس از این اعتراضات دادگاه مسببان این حادثه برگزار و قوه قضاییه همه نیروهای پلیس و شبه نظامیان وابسته را تبرئه کرد. تنها یک سرباز به نام اروجعلی ببرزاده به جرم سرقت یک دستگاه ماشین ریش‌تراش از خوابگاه، به «دروغ» محکوم شد. اروجعلی ببرزاده بعداً در آگاهی تهران بزرگ استخدام شد. ۱۵۹ نماینده مجلس ششم این اقدام دستگاه قضایی را محکوم کردند. در سال ۱۳۹۷ ببرزاده با درجهٔ سرهنگ تمام، رئیس کلانتری ۱۵۷ مسعودیه تهران بود.

بمب‌گذاری در حرم امام رضا به نام «مجاهدین» به کام وزارت اطلاعات

روز سی خرداد سال ۱۳۷۳ برابر با روز عاشورا در حرم امام هشتم شیعیان بمب گذاری شد.

این بمب‌گذاری در محلی واقع در قسمت بالای سر ضریح انجام و منفجر شد. بر اثر شدت انفجار که طبق نظر کارشناسان مربوطه حجم آن معادل ۱۰ پوند(۴٫۵ کیلوگرم) ماده منفجره تی.ان.تی بود، ۲۶ نفر جان داده و بیش از ۳۰۰ تن زخمی شدند.

تنها چند ساعت پس از این انفجار٬ اعلام شد که بمب‌گذاری کار «اعضای سازمان مجاهدین» بوده است؛ سازمان مجاهدین اما هرگز مسئولیت این حمله را قبول نکرد.

رسانه‌های رسمی در آن زمان به نقل از منابع رسمی و به «دروغ» سازمان مجاهدین را مسئول این بمب گذاری معرفی کرده بودند.

مصطفی تاجزاده اما سال گذشته در مناظره‌ای با زاکانی اعتراف کرد که این خبر تنها یک «سناریو» بوده است.

«پیگیری نکنید»

شنیده‌ها و گزارشات تایید نشده بعد از برملا شدن قتل‌های زنجیره‌ای حاکی از آن است که سعید امامی، معاون وقت امنیت وزارت اطلاعات، سناریوی این ترور را طراحی کرد.

او ابتدا شنود مکالمات یکی از فرماندهان طالبان، مستقر در نزدیکی مرزهای ایران در افغانستان، را به مقامات مربوطه ارائه داد که می‌گفت: «عملیات انجام شد.» آن زمان در افغانستان روزانه هزاران عملیات انجام می‌شد ولی سعید امامی مدعی شد که این شنود مربوط به انفجار حرم رضوی است و چون اعلام این خبر به تشدید اختلاف میان شیعه و سنی و جنگ احتمالی با طالبان خواهد انجامید، برای اجتناب از این تعارض باید بمب‌گذاری را به «دروغ» به مجاهدین منتسب کرد.

امپراطوری «دروغ» اگرچه در دوران زعامت خامنه‌ای گسترش یافت٬ اما پایه گذار آن رهبر پیشین جمهوری اسلامی٬ خمینی بود.

یک دهه اعدام

ده شصت شمسی دهه اعدام‌های سیاسی است؛ همزمان با آغاز جنگ و محکم شدن پایه‌های جمهوری اسلامی، اعدام مخالفان شروع شد.

طی یک دهه که البته اوج آن تابستان سال ۶۷ بود٬ تعدادی زیادی از بازداشت شدگان و حتی زندانیانی که در حال گذراندن دوران محکومیتشان بودند٬ اعدام شدند.

بهانه اعدام‌های سال ۶۷ «دروغ»ی به نام «حمایت زندانیان» از مخالفان مسلح نظام در داخل و خارج از مرزها یا سر موضع بودن زندانیان بود.

با گذشته سه دهه هنوز ابعاد این کشتار وسیع آشکار نشده و حتی مشخص نیست چند تن طی آن‌ سال‌ها اعدام شده‌اند؛ تنها گاهی سندی توسط اعضای خانواده منتظری٬ تنها چهره شاخص مخالف اعدام‌های دهه شصت منتشر می‌شود تا کمی گوشه‌پرده را بالا بزند و اندکی از حکایت را آشکار کند.

غواصان دست بسته

عملیات کربلای ۴ عملیات نظامی تهاجمی نیروهای مسلح ایران در جنگ با عراق بود که در دی‌ماه ۱۳۶۵ به فرماندهی سپاه پاسداران انجام شد. این عملیات در تاریخ ۳ دی ۱۳۶۵ در محور ابوالخصیب در جنوب عراق، به صورت گسترده و با هدف آماده‌سازی مقدمات فتح بصره، توسط نیروهای مسلح ایران آغاز شد و در پی لو رفتن طرح عملیات و با تحمل تلفات بالای انسانی در روزهای نخست، در تاریخ ۵ دی ۱۳۶۵ با عقب‌نشینی نیروهای ایرانی، پایان یافت.
فرماندهان وقت سپاه پاسداران، قبل از عملیات میزان غافلگیری نیروهای عراقی را متغیر و رو به کاهش، برآورد کرده بودند. فرمانده وقت سپاه؛ محسن رضایی، بعدها به «دروغ» گفت که این عملیات تنها «عملیات فریب» بود.

هاشمی رفسنجانی (فرمانده عالی جنگ در زمان عملیات) در یادداشت‌های روزانه‌اش در ۱۱ دی ماه می‌نویسد: «آقای شمخانی اطلاعات لازم را در خصوص نتایج عملیات شکست خوردهٔ کربلای ۴ داد. خیلی بدتر از آنچه تا به حال گفته بودند، نزدیک به ۱٫۰۰۰ شهید و ۳٫۹۰۰ مفقودالاثر داشتیم، که اکثر آن‌ها را باید شهید حساب کرد و حدود ۱۱ هزار مجروح.»

در بیانیه رسمی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، تعداد کشته‌های این عملیات به «دروغ» کمتر از ۱٫۰۰۰ نفر اعلام شده است.

سال ۱۳۹۴، پس از گذشت ۳۰ سال از عملیات کربلای ۴، کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح ایران اعلام کرد که اجساد برخی از مفقودین این عملیات را کشف کرده است. این کمیته اجساد ۱۷۵ غواص ایرانی را که با دستانِ بسته کشته شده‌اند، کشف کرده‌است. به گفته فرمانده این ستاد برخی از غواصان زنده به گور شده بودند.

عارف پاریس٬ جائر تهران

بر مجموعه وعده‌ها٬ موضع‌گیری‌ها و سخنرانی‌های خمینی در پاریس نامی جز «دروغ» نمی‌توان گذاشت.

بنیانگذار انقلاب اسلامی در پاریس به «دروغ» جمهوری اسلامی مدنظرش را حکومتی همچون حکومت فرانسه خوانده بود. او همچنین گفته بود که طلبه‌ای بیش نیست و پس از پیروزی انقلاب به قم خواهد رفت؛ این وعده نیز «دروغ» بود.

طی این چهل و یک سال جمهوری اسلامی «دروغ» گفت و مردم چاره‌ای جز شنیدن آن نداشتند چون «مردم» ایران نه شهروند که رعیت حکومتی تمامیت‌ خواه هستند. نظام آنقدر دروغ گفته است که دیگر اطمینانی به هیچ گفته‌ای وجود ندارد٬ سقوط پی‌درپی هواپیماها٬ تصادفات جاده‌ای و ریلی٬ اختلاس‌ها و دزدی‌ها٬ همگی بخشی‌های دیگری از «دروغ»‌های روزانه‌ای هستند که نظام می‌گوید و مردم چاره‌ای جز پذیرفتن یا حداقل سکوت در برابر آن ندارند.

چرا که هر اعتراضی٬ مانند اعتراضات تمامی این سال‌ها با مشت آهنین پاسخ می‌گیرد.

[کد مطلب: 198325] [تاريخ انتشار: بيست و دوم دی ۱۳۹۸ برابر با دوازدهم ژانويه ۲۰۲۰] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و نهم دی ۱۳۹۸ برابر با نوزدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 14:15:40 توسط ایرانی 0
با پوزش از خوانندگان محترم. این اشتباه تاپی بوده (ایدانی 0) بلکه باید ایرانی 0 باشد.
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم دی ۱۳۹۸ برابر با شانزدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 20:36:15 توسط خرم دین
هموطن من موضع گیری نکردم بلکه به نظرات بسیار مشکوک یک اسم جدید واکنش نشان داده ام و چند سند نیز برای اثبات گفته ام آورده ام و هنوز انتظار دارم که ایشان نیز بر حسب ادعایشان سندی مبنی بر بسیجی خواندن من بیاورند و من اینجا با کسی اخوت برادری نبسته ام و هر کس که بخواهد در مقابل خواست مردم کف خیابان های ایران بایستد و یا بخواهد که جنبش مردم را به نفع خود ملاخور کند افشا میکنم حتی اگر تشخیص دهم که خود پیک ایران در صدد ضربه به خواست مردم باشد . من هنوز متقاعد نشده ام که ایشان واقعا همان است که ادعا میکند و اگر ببینم بعد از مدتی دوباره همین طریق از لوث کردن حرکت اعتراضی مردم را شروع کند ، واکنش نشان خواهم داد ، ارتش سایبری رژیم به گفته جناب آقای سیامک ایرانمنش محترم بالغ بر میلیون ها میباشند و ترفندهای فراوانی را آموخته اند که در جلد مخالفان رژیم به آشوب خبری در سایت های مختلف دست بزنند . مسلما از دیر باز چند تایی هم به سایت پیک ایران رفت و آمد میکنند . از محتوای کامنت هایشان در مقاطع بخصوص ، مثل این چند هفته گذشته دریچه شک و تردید را باز میکنند . چرا شک و تردید ؟ از خودشان بپرسید .
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم دی ۱۳۹۸ برابر با شانزدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 14:53:40 توسط ایدانی 0
هموطنان گرامی ایا بهتر نیست در نوشتن افکارمان رعایت احترام را نسبت بهم رعایت کنیم. ما که در نوشتن نسبت بهم موضع گیری مینماییم وای بحال فردای نه چندان دور در ایران.
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم دی ۱۳۹۸ برابر با پانزدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 14:53:49 توسط سیامک ایرانمنش
خرم دین توجه کن که قرار نیست با بحث یا نزاع دو نفره حوصله پیک ایران و دیگران را سر ببریم!اولا پیک ایران از طریق مقایسه آی پی من خوب فهمیده که پشت این نام کاربری جدید من کدام کاربر قدیمی میباشد و مطمئنا مسئول بررسی کامنتها خودش به یکسری حرفهایت میخندد که مرا "مشکوک" میدانی که مخالف براندازی رژیم باشم.در ضمن سند هست که بعد از ترور قاسم سلیمانی ناراحت شدی و اینکار ترامپ را اشتباه بزرگ خواندی و بقیه چرندیات دیگرت که ارزش ندارد دوباره بالا بیاوریم.طوری حرف میزنی که مردم ایران فقط گوش بفرمان من نشستند و مانع میشوم رژیم را براندازند!ممنون از اینکه نقش دو سطر نوشته ناقابلم را مهم میدانی!تا زمانیکه لیست کشته شدگان این هواپیما توسط بازرسان کانادائی یا اوکراینی یا بیطرف بررسی نشده شاید این اسامی اعلام شده توسط رژیم ملایان هم جعلی باشند؟ سند از خودت:نوشته شده در تاريخ يازدهم شهريور ۱۳۹۸برابر با دوم سپتامبر ۲۰۱۹- 13:49:55توسط خرم دین-"رهبریت مورد قبول مردم ایران هنوز بوجود نیامده است.ایرانی ها کار تیمی یا جمعی را یاد نگرفته اند و در فرهنگشان تک رو بودن جای افتاده.."نمونه ای از گیجی سیاسی و بادی ات!
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم دی ۱۳۹۸ برابر با پانزدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 11:38:18 توسط خرم دین
(يازدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 09:50:33 توسط سیامک ایرانمنشهر) ( طرفدار رژیم اسلامی حتی دانشمندش که با مغز اسلامی نمیشود در این سانحه کشته شد مایه خوشحالیست چونکه این بسیجیها را خلاصه ما یکروزی به درک میفرستیم ولی حالا خود رژیم با دست خودش کرد چه بهتر! ),,,,, این برخورد مشکوک شما ، اول در سعی شما و همان همفکران شما که در یکی از کامت هایتان اسم هم از یکی از آنها بردید و بعد از آن ناگهان غیب شدند ، بله سعی شما برای بسیجی جلوه دادن ۶۳ دانشجوی نخبه شریف و امیر کبیر حداقل برای من جای بسیار شک و سوال گذاشته است ، و کامنت اول شما در همین پایین و قصد ترساندن مردم خشمگین ایران که از این جنایت باور نکردنی رژیم به اوج خود رسیده است و نوید براندازی را در دلهای ایرانیان روشن کرده است و برای اولین بار در سی سال گذشته افکار جهانی را به دلیل این فاجعه غم انگیز و باور نکردنی در پشتیبانی جنبش رهایی خواهی مردم قرار داده است ، چرا شما در مرحله نخست اینقدر اصرار به بسیجی بودن دانشجویان و در مرحله دوم به بی نتیجه بودن و بیفایده بودن حرکت بنیان برافکن میکنید . چقدر آدم را به یاد کوشش های ارتش سایبری رژیم میاندازد .
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم دی ۱۳۹۸ برابر با پانزدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 11:37:16 توسط خرم دین
(مدیر وقیح روزنامه جوان(سپاه): ایران در ماجرای سقوط هواپيماى اكراينی باید به خاطر جان باختگان جمعی از نخبگانش در جایگاه مدعی و طلبکار باشد نه انفعال و پاسخگویی به غرب) ( ژانويه ۲۰۲۰ ، 14:55:58 توسط سیامک ایرانمنش نخبگانش؟ همان برادران و خواهران بسیجی که با سهمیه خانواده شهید و کوفت و زهر مار به دانشگاه مجانی برایشان راه یافتند تا به رژیم ضد مردمی و ضد ایرانی ملاها خدمت کنند) ( کد خبر  عصر ایران asriran 708074/عکس-یادگاری-زوج-جان-باخته-در-هواپیمای-اوکراینی-با-حاج-قاسم-سلیمانی ) (دیشب گزارشی در تلویزیون آلمان دیدم از محل سکونت این ایرانیهای کشته شده مقیم کانادا که همگی با حجاب اسلامی و عزاداری اسلامی که باورم نمیشد اینهمه طرفداران حکومت در کانادا باشند. ) ( نخبگان همان تخمگان مسئولین جنایتکار رژیمند )
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم دی ۱۳۹۸ برابر با چهاردهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 23:28:31 توسط سیامک ایرانمنش
کامنت دو قسمتی.۱) جواب به خرم دین. نمیدانم با دروغپراکنی به چه چیزی میخواهی برسی؟ در عصر گوگل چیزی گم نمیشود. در گوگل سرچ بنویس: سیامک ایرانمنش پیک ایران. همه تیتر خبرهای پیک ایران که من زیرشان کامنتش نوشتم میآید همینطور این نوشته با تیتر" ادعای وقیحانه ..." که نوشتم طبق سند عصر ایران دو نفرشان در عکسی که با قاسم سلیمانی تروریست گرفتند....! من خودم باور نمیکنم و قبول ندارم که همگی بسیجی بودند. ولی اعتراف هم میکنم از مرگ هر بسیجی سرکوبگر مزدور رژیم ناراحت هم نمشم. به نظرم مرا با کسی دیگر که گفته همه بسیجی بودند اشتباه گرفتی چونکه من بدون سند و مدرک شکمی حرف نمیزنم.تمام! ۲) قبلا توضیح دادم چطور میشود بر دیکتاتوری غلبه کرد؟ رژیم با رعب و وحشت و ترساندن مردم با زور اسلحه حکومت میکند. اولین قدم برای ریختن ترس مردم باید از مبارزه تک فردی به دستجمعی و اتحاد عمل تبدیل شود در چارچوب حزبی یا سازمان و گروهی با برنامه آلترناتیو خودشان تا مردم متقاعد بشوند و به صفشان بپیوندند و گروههای کوچک به بزرگ غیر قابل شکست و سرکوب شدن تبدیل بشوند. همان راه مبارزه و شیوه انقلاب کلاسیک! منافع مردم در چیست؟
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم دی ۱۳۹۸ برابر با چهاردهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 20:09:42 توسط خرم دین
جناب آقای سیامک ایرانمنش محترم اگر من سند بیاورم که شما محترما فرمودید که اینها همه بسیجی بودند و اگر سپاه نمیزد خودتان میکشتیدشان ( البته در اسناد مربوطه بسیار بیشتر از اینها نسبت به آن جوانان لطف فرموده اید ) بعد چه میشود ؟ بعد آن اسناد را در کنار این کامنت پایین تان قرار میدهم و قضاوت را به گُرده هموطنان میگذارم .با سپاس فراوان .
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم دی ۱۳۹۸ برابر با چهاردهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 18:57:00 توسط سیامک ایرانمنش
2)در ادامه قبلی: بارها گفتم طبق تحقیقاتی که محققین آلمانی از تاریخ گذشته آلمان در دوران بقدرت رسیدن نازیها و فاشیستها و رهبری هیتلر نتیجه گیری میکنند که هروقت مردم کشوری از حاکمیت بترسند و معترض نباشند به دیکتاتوری میرسند یا باعث تداومش میشوند. مشکل بدتر ما ایرانیها اینست که خیلی سریع از دیکتاتوری شاهی فورا به دیکتاتوری بدتر که فاشیسم یا استبداد مذهبی شیعی باشد رسیدیم به رهبری یک آخوند مرتجع خمینی جلاد!در مرحله گذار از دیکتاتوری شاهی به استبداد آخوندی اصلا شانس حتی یک لحظه نفس کشیدن در آزادی و دمکراسی را نداشتیم!ای کاش مردم شریف ایران خصوصا بپا خاسته ها که دارند به رژیم نه میگویند و واقعا شجاعتشان قابل تحسین من و کل جهان هم هست موفق شوند از روی نعش این حکومت فاسد ضد ایرانی بگذرند و آنرا برای همیشه به زباله دانی تاریخ بیاندازند.ولی سوال اینجاست که اکثریت کمسواد یا بیسواد مسلمان ناآگاه ایرانی صدای آزادیخواهی طبقه تحصیلکرده خودش را که جدائی دین از سیاست را خواستارند حاضرند قبول کنند؟شرایط انقلاب و گذار از ج.ا. فراهم شده؟شناختشان تا چه حد واقع بینانه از جامعه است؟شانس پیروزیشان بدون رهبر؟
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم دی ۱۳۹۸ برابر با چهاردهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 18:56:36 توسط سیامک ایرانمنش
1)در جواب به خرم دین! اولا شرط ادب است وقتیکه به من قبلاً چند بار تهمت مزدوری برای رژیم ملایان زدی ولی بعدا شاید فهمیدی که چنین انگ زدنی باطل است ابتدا عذرخواهی بکنی و بعدا جواب سوال بخواهی!کامنت اولی ات در زیر کامنت کاربر ایرانی قبلا بوده که برداشته شد و باز یکسری تهمتهای دیگری هم زده بودی! حالا از دشنام هایت بگذرم. اولا علیرغم نه علارقم! دوما ًسند بیار که نوشته باشم همه سرنشینان ایرانی این هواپیمای اوکراینی بسیجی بودند؟ مرگ سرنشینان ایرانی اش که غیر بسیجی یا طرفدران ج.ا. اسلامی نبودند همانقدر برای من ناراحت کننده است مثل میلیونها ایرانی انساندوست دیگر! خصوصا در بینشان آدمهای تحصیل کرده هم بودند ولی توسط چند پاسدار بیسواد ابله کشته شدند! سوما من عددی نیستم که توی آلمان پشت گود نشسته برای معترضین تعیین تکلیف بکنم که چه بکنند یا چه نکنند. فقط طبق تجارب سرکوب شدنهای اعتراضات گذشته معتقدم بیگدار نباید به آب زد و جان معترضین را قدر دانست و نگذاشت گوشت دم توپ رژیم خونخوار ملائی شوند!اگر معترضین با دست خالی و مشت گره کرده بر رژیم فاشیستی ملاها موفق شدند یا شوند چه بهتر! حتی بدون خونریزی!
نوشته شده در تاريخ بيست و چهارم دی ۱۳۹۸ برابر با چهاردهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 13:27:32 توسط خرم دین
با عرض ادب و درود ، من سوالی از جناب آقای سیامک ایرانمنش محترم دارم و آن اینکه در زمانی که رژیم اعتراف به ساقط کردن هواپیما کرد و خشم و نفرت مردم ایران به نهایت و اوج خود رسید و جنبش آماده انفجار شد ، چرا شماشروع به اصرار بسیار مبنی بر بسیجی بودن دانشجویان نخبه دانشگاه شریف و امیرکبیر کردید ؟ چون این کارتان موجب شد که مردم برافروخته آماده قیام، تصور کنند که خوب بسیجی بودند دیگه و همان بهتر که مردند؟ ولی ظاهرا مردم استدلال شما را نپذیرفتند و به دادخواهی خون این بسیجیان و بقیه مسافران به خیابان های ایران سرازیر شدند و حالا در این کامنت و اصرار شما را در اینکه مردم باید بترسند و رژیم صدها هزار مامور تا دندان مسلح برای کشتار معترضان در اختیار دارد و تظاهرات مردم بیفایده است و همه را خواهند کشت و از این نوع نصایح خیرخواهانتان. مردم دوباره استدلال جدید شما را نپذیرفتند و بدون ترس حتی شبانه برای آن بسیجیانی که فرمودید در خیابان ها با چشمان و بدن خون آلود اشک میریزند و فریاد میزنند. به نظر شما چرا علارقم دلسووزی های صادقانه شما مردم ناامید نشدند و جان خود را در کف گرفتند و کابوس رژیم شده اند ؟
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم دی ۱۳۹۸ برابر با سيزدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 19:51:26 توسط حسن آقا
(۳) با کشتار مردمان در آسمان و دروغ متعاقب، فاشیعیان تحریم بزرک دیگری را بر سر خود فرو‌د آوردند: خلا دستگاهی-مدیریتی در فضای کشور افشا شد و جهانیان از عدم ادغام و بی‌خبری وجوه مدنی و نظامی پرواز،که خلاف ابتدایی‌ترین مفاد قراردادهای جهانی (ICAO) است باخبر شدند.تجارت جهانی رژیم ضربه بس مهلک دیگری خورد، که این بار به شکرانه بی‌کفایتی حاجی‌زاده جلاد،گنده‌لات موشک‌باز، تاثیراتی بس آنی و مهیب دارد: عضو اتاق بازرگانی دیروز گفت:« تاکنون ما در کشتیرانی، تردد کامیون‌ها، حضور در سامانه‌های خارجی و بنادر دچار مشکل تحریم بودیم، اگر در بحث هوایی هم تحریم شویم مشکلات جندجانبه می‌شود و سرمایه‌گذاری، قرارهای تجاری، مراودات و امکان ورود به یک کشور دیگر دچار چالش می‌شود.»خرده‌درآمدها هم دارد می‌خشکد:« اولین تاثیر آن برداشته شدن ترافیک و ترانزیت هوایی از آسمان ایران است که به معنای حذف یک درآمد اقتصادی است... ۷۰٪ تورهای خارجی به ایران را هم لغو کرده‌اند که درآمد هتلینگ و توریسم را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد». این دروغی جهانی بود که همه برکات ترور حاج قاتل قصاب را برای امت فاشیعه نقض‌و‌فسخ کرد!
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم دی ۱۳۹۸ برابر با سيزدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 18:53:35 توسط حسن آقا
(۲) اکنون پیشرو و چپ‌ترین جناح‌های جنبشی که طبقه متوسط بر آن غالب است در تلاش‌اند تا جنبش آبان و خیزش کنونی را پیوند دهند.فرودستان و کارگران اگر به این خیزش بپیوندند دیگر سرکوب اعتراضات بسی سخت‌تر و جنبش ابعادی نجومی به خود خواهد گرفت.دروغ موشکی هواپیما را به خالی‌بندی «انتقام سخت» پیوند داده و با کشتار آبان به تراز می‌کشند. روشنفکران، دانشجویان و دانشگاه‌یان در این امر مهم پیشتازی می‌کنند،خطاب به حضرت آقا:«واکنش شورای امنیت به حمله آمریکا در ۱۳ دی هیچ شباهتی به دستور مستقیم شما در ۲۶ آبان ماه در بیت رهبری که منجر کشتار آبان ماه دز سراسر ایران شد ندارند! چرا در مقابل آمریکا نرمش قهرمانانه کردید وقتی چشم و چراغ شما را ترور کرد؟» (اساتید دانشگاه ۲۲ دی).و از عدالت‌خواهی و برابری‌جویی آبان می‌گویند:«مردم خواستار آزادی و برابری هستند و این را به بهترین نحو در آبان ماه به گوش همگان رساندند...امنیت تهی‌دستان و محرومان ایرانی سی سال است به یغما رفته. سیاستهای اقتصادی در کنار طبقه رانتی و فاسد کوهی از طردشدگان را بجا گذاشته».چنانچه آبان به دی بپیوندد ،بهمن ماه مهیبی در انتظار فاشیعیان است!
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم دی ۱۳۹۸ برابر با سيزدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 17:28:55 توسط ايرانى 0
سرورم آقاى no nameمجبورم فرموديت كه مجددا عرض ادب نمايم. در درجه اول فقط يك نام دارم و آنهم ايرانى ميبود كه آنرا فقط بخاطر شما به ايرانى 0 ارتقاعش دادم به اين دليل كه به هموطنانى چون شما بگويم اگر ديگران عددى هستند بنده آنهم نيستم. اما سئوال كمترين اين است تا به كى مردم بايد هدف گلوله قرار گيرند و جوابى نداشته باشند بدهند، ايا جواب گلوله شاخه زيتون ميباشد؟ به موقع خودش ! ! ! ! شايد ياسر عرفات ديگرى پيدا شود و اسلحه يا براى باز كردن اسلحه خانه ها به ايران بيايد. اما اين توظيح هم ضرورى ميباشد، براى درج نامهاى مختلف بايد چندين كامپيوتر و چندين خط اينترنت داشته باشيد وگر نه مچ شما را پيك ايران ميگيرد. با احترام به شما سروران
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم دی ۱۳۹۸ برابر با سيزدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 15:56:17 توسط پیک ایران
پیک ایران: در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است....: (این در بالای بخش نطرات آمده است)

...
...
نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم دی ۱۳۹۸ برابر با سيزدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 14:39:54 توسط no name
به کامنت گذار "ایرانی" اینجا را مثل دیوار مهربانی ببین, اگه نظری داری؟(در مورد موضوع)بذار و برو ,اگه نداری؟برو (یا نظرات دیگران را بخون و برو) .همه میدونند تو با چندین اسم هر دفعه توهین به پیک ایران و بقیه میکنی و بعضی وقتها هم با نظرات خودت موافق میشی!!!اما در مورد پیشنهاد آخری گلوله مقابل گلوله , لطفا بیشتر شرح بده این گلوله ها را مردم از کجا بیارند تا با رژیمی که تا بیخ دندان مسلح است بجنگند؟؟ کآمرات پوتین به مردم کلاشینکف نمیفروشد, ایا تو جا و کسی دیگری را سراغ داری؟؟
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم دی ۱۳۹۸ برابر با سيزدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 13:59:22 توسط خرم دین
(برسد به دست آقا) آقا اعتراف کن میگویند خیلی مهربانی،می دانم. برای همین است که در این سالها دلت نیامد همه واقعیت ها را بگویی، می دانم. هواپیمای اوکراینی را دستور دادی نگویند کار خودتان بوده تا غممان مضاعف نشود میدانم. حالا که گفتی، بقیه اش را هم بگو . نگران ما نباش، بی حس شده ایم دیگر، تمام انداممان سر شده، حس ندارد، اشکی هم در چشمهایمان باقی نمانده. آقا، بگو. سینما رکس را بگو، قتل عام سال ۶۷ را اعتراف کن، کشته ها و مفقودین کوی دانشگاه را هم بگو، معترضین انتخابات سال ۸۸ را بگو،. کشته های ۹۶ را، هواپیمای یاسوج که حامل فعالین محیط زیست بود را بگو، کشتار آبان ماه را و ... بگو دیگر آقا. می دانی که صبور شده ایم. چهل سال است تمرین صبر کرده ایم. قول میدهم اشک نریزم . چون اشکی ندارم، فریاد هم نمیزنم چون صدایم در گلو خفه شده. قول میدهم پلک هم نزنم حتی. فقط نگاهت میکنم، مات و مبهوت، بهت زده خیره می شوم. جز بهت هیچ نمانده برایم آقا. مژده خ.محمدی ژانویه ۲۰۲۰، تورنتو
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم دی ۱۳۹۸ برابر با سيزدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 13:00:58 توسط خرم دین
همانطور که دیدیم آخرین اعتراظات در آبان مثل سی سال گذشته از حمایت آمریکا ،اروپا ، روسیه ، چین ، اسرائیل و همه کشور هایی که نفعشان در وجود این رژیم نکبت است ،عاری بود و ترامپ در مقابل دوربین ها گفت از مردم ایران حمایت نمیکند . ولی امروز ورق کاملا به نفع مردم ایران برگشته است و با شلیک خامنه ای به هواپیما ، افکار عمومی دنیا جریحه دار شده است و مردم و رهبران دنیا در بهت و ناباوری و انزجار از رژیم ایران فرو رفته اند و دیگر قیام آزادی خواهی مردم ایران را نمیتوانند نادیده بگیرند . به همین دلیل قیام دی ماه از انرژی و پشتیبانی متفاوتی برخوردار شده که تا بحال سابقه نداشته . این ۱۷۶ جان بیگناه بی هدف گرفته نشده و این غنچه های پرپر شده هدیه ای آسمانی به هشتاد میلیون مردم یتیم و دربند ایران بوده است . جان این نازنینان با تاریخ فروپاشی این رژیم اهریمنی اجین شده است و مرگ دردناکشان نقطه عطفی در تاریخ مبارزات آزادی خواهی ایران به ثبت رسیده است. سقوط این هواپیما را همچون هدیه ای بسیار با ارزش در آغوش میکشیم و آرزوی شادی روح آن عزیزانِ تاریخ سازان را داریم . پیروزی از آن مردم عزادار ایران است ، نزدیکیم
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم دی ۱۳۹۸ برابر با سيزدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 08:26:56 توسط نکته سنج
خمینی پایه گذار دروغگوئی بود وآنچه امروز دامن این ملت را گرفته افکار مالیخولیائی او و وعده های دروغین او بود که در طول این دوره و ولایت منحوس فقاهتی کشور را به درجه ورشکستگی رساند. خامنه ای از او هم مزور تر و دروغگوتر و تشنه تر به قدرت بوده و هست. یکی از بهترین شعارهای مبارزین امروز "آخوند باید گم بشه " است که دروغ پردازی و فریب ریشه آخوندیسم است. نگاهی به گفته های آن ملای مصباح یزدی که هنوز هم سخن پرلکنی میکند بیندازید و ببینید که اینها تا چه حد فریبکار و دروغگو هستند. چگونه هنوز از کارت امام ته چاه دست نمیکشند؟ امامی که مثلا فرزند یک مرد عقیم بوده و قرار است بیاید و ریشه آدم را از زمین بردارد!
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم دی ۱۳۹۸ برابر با سيزدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 07:48:04 توسط افراسیاب
مردم همینطوری ادامه بدهند رژیم سقوط میکنه، خود رژیم هم با اعمالش باعث شده اعتراضات اینطور پشت سر هم باشه. ایندفعه زنها خیلی زیاد بودن، نود درصد نیروهای رژیم بطرف مردم شلیک نخواهند کرد. فقط طوری بشه که یک اعتراض چند میلیونی درست بشه و عکسش را دنیا ببینه آنوقت خداحافظ حکومت اسلامی، خیلی خیلی ضعیف و بیپول شدن و بعد از سقوط هواپیمای اوکراینی اروپا هم رفت، خطهای هوای متوقف شده فقط ایرفلوت و ترکیش ایرلاین و قطرایرویز ایران میره آنهم با ترانزیت ۲۰ ساعته. هواپیماها بطرف ایران متوقف بشوند سی چهل درصد هر چیزی که در داخل ایران وجود دارد نیست میشود خیلی از میوه ها وغذاها و قطعات ماشین یا صنعتی، شرکتها زمین میخورن مملکت که فلج شده فلجتر میشه، رفت و آمد میلیونها مختل میشه و ضرر میلیارد دلاری داره. دلار ممکنه بشه پنجاه هزار تومان.
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم دی ۱۳۹۸ برابر با سيزدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 06:33:32 توسط پیک ایران
از هموطنان تقاضا داریم بدون خشونت زبانی با آرامش و احترام به نطرات دیگران(با توجه به اینکه ما در این سایت نظرات طرفداران رژیم را منتشر نمیکنیم) نظرات خود را ارسال کنند. پیشاپیش از شما سپاسگزاریم
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم دی ۱۳۹۸ برابر با سيزدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 04:36:14 توسط حسن آقا
با اقرار به سقوط هواپیما، رژیم فاشیعه این امپراتوری ترَک دیگری خورد.مانند پایه‌های اجتماعیِ دروغ‌گوی نارنجی،که تا به حال ۱۵ هزار و ۴۱۳ بار چاخان کرده (واشنگتن پست)،پایه‌های فاشیعه، گرچه از ترور حاج قاتل روحیه باخته‌اند،از رژیم نکندیده‌ به انفعال کشانده نشده‌اند. هستی آنها بر ناراستی و نادرستی بنیان گرفته.در سطح اجتماعی: کنون حلقه‌هایی از طبقات متوسط که در آبان ماه نظاره‌گر بودند به فرودستان پیوسته‌اند:«خامنه ای به هوش باش ما ملتیم نه اوباش».ترکیب اجتماعی قربانبان هوایی در این ریزش بی‌اثر نبود. در سطح سیاسی: آنچه در آبان نمودار شد در دی‌ماه به قطعیت رسید: اصلاح‌طلبی، که ۹۰ نماینده کنونی‌شان رد صلاحیت شدند!،کاملا از صحنه سیاسی خارج شده‌اند. تاج‌زاده دیروز با جیک‌جیک از رژیم استعفا داد! مبارزه‌ای دراز پیش روست و مرحله‌ای دیگر بیاغازیده. هر چه طولانی‌تر، امکان تشکل از پایین در کارخانه‌ها دانشگاه‌ها محلات...بیشتر خواهد شد.و این دمکراتیسمی ریشه‌دار در گستره جامعه نوید خواهد داد.به مرحله بعدی رشد سیاسی بیندیشیم، سرنگونی مثل سیبی رسیده خواهد افتاد. بچرخ تا بچرخیم «بجنگ تا بجنگیم».
نوشته شده در تاريخ بيست و سوم دی ۱۳۹۸ برابر با سيزدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 02:55:05 توسط ايرانى
كامنت ها چه قدر روح حقيقت دارند؟ بهنظر من پس از گزافه گوئى هاى زياد فقط با ايرانمنش ميتوانم همراه باشم، چرا چونكه حقيقتى شفاف و بى برو برگردى را برشته تحرير در آورده، بدون كم و زياد. جواب گلوله بايد گلوله باشد نه شاخه گل.
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم دی ۱۳۹۸ برابر با دوازدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 20:40:59 توسط افراسیاب
نمیتونن میلیونها بکشن بعضی لباس شخصیها تیراندازی میکنن و درصد نیروهای دیگر هم که به مردم شلیک کنن زیاد نیست، رژیم بزودی ساقط میشه، فقط دوازده روز از سال جدید میلادی گذشته و هر روز یک بحران جدید بوجود میاد همینطور باشه در عرض چند ماه چیزی از این رژیم باقی نمیمونه. مخالفین تعدادشون خیلی زیاده.
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم دی ۱۳۹۸ برابر با دوازدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 19:31:42 توسط no name
چرا ما نمیتوانیم با این دین و این انگلها در بیوفتیم؟؟چون جزع جدا نشدنی از فرهنگ ما شده مثل عضوی از بدن ولی عضو فلج کننده(یا همان زنجیر و وزنه) , باید با پدر و مادر و همسایه وووو درگیر شویم چون هنوز اکثرا ایمان و باور دارند اسلام واقعی چیز دیگریست و بهتر, و خدایی هست که زمانی به داد ما میرسد. و همین دین و این انگلها بهترین وسیله ای شده که ما را در همان قرن ۶ نگه دارند و تا میتوانند مملکت ما را غارت کنند تا زمانی که همه چیز نابود و ویران شد که باید گدایی کنیم. در این ۴۱ سال با دروغ و عوام فریبی به ما حکومت کردند و تا این دین هست ادامه دارد...
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم دی ۱۳۹۸ برابر با دوازدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 19:08:34 توسط no name
بنظر من بسیاری از ایرانیها هنوز نمیدانند که در چه باتلاقی گیر کرده اند, نمیدانند اگر در ان هر چقدر دست و پا بزنی بیشتر فرو میروی و زودتر هلاک میشوی . لایه اصلی و عمیق و لجنزار این مرداب این دین است که بیش از ۱۴۰۰ !!؟؟ سال است که مثل وزنه و زنجیریست که به دست و پای ما بسته شده که به این راحتی باز شدنی نیست (تقریبا غیر ممکن) بیش از یک قرن که انگلیسیها این نفت لعنتی را پیدا کردند بر ما مسلط هستند و تا ان و در آمد ان هست, آزادما ن نمیکنند. (نه ما بلکه تمامی کشورهای اسلامی منطقه). بعد از بقدرت رساندن این آخوندهای انگل هم که میبینید مملکت از روز اول رو به ویرانی,عقب گرد,افزایش بدون کنترل جمیعت که با ان فقر ,بدبختی,بیسوادی,بیکاری,وووو صدمات جبران ناپذیر که قرنها زمان لازم است تا بحال اول برگردد که بازهم ۱۰۰ سالی از زمان عقب تر خواهیم بود ....
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم دی ۱۳۹۸ برابر با دوازدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 16:35:30 توسط سیامک ایرانمنش
به کسانیکه معتقدند سرنگونی رژیم اسلامفاشیستی ملاها بایستی تنها با مقاومت و قیام داخلی مردم ایران رخ دهد یا ساده انگارند یا میخواهند با جان مردم بازی کنند؟ رژیم با در اختیار داشتن میلیونها مزدور اسلحه بدست حاضر است تا لحظه نفس آخرش از کشتار مخالفینش دست برندارد و برای حفظ نظام فاسدش حتی دریای خون در ایران راه بیاندازد و مشروعیتش را هم برای حفظ اسلام با آیات قرانی توجیه شرعی میکند! مردم ایران تا بحال چند خیزش اعتراضی بر علیه رژیم داشتند که همگی با وحشیانه ترین شکل سرکوب شدند! همانطور که غیر ممکن بوده ساختار فاشیستی هیتلر نازی بدون دخالت خارجی و تهاجم نظامی به پایان برسد به نظرم بعید است مردم ایران با دستان خالی بر این نظام ددمنش فاشیستی مذهبی پیروز شوند؟ مردم ایران اگر اکثریت به این درجه از آگاهی رسیده باشند که دین به هرنحوی شده از سیاست باید جدا باشد شرط اول گرفتن قدرت از دست ملاهای خونخوار ایران است. جهان باید به این نتیجه رسیده باشد که شکست فاشیزم اسلامی ایران به نفع همه است و متحدا مثل علیه فاشیزم هیتلری بر علیه رژیم ملاها اقدام کنند حتی شده با تهاجم نظامی! داوطلبانه نمیروند!!
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم دی ۱۳۹۸ برابر با دوازدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 13:48:31 توسط آذر
سران رژیم سرانجام به جنایت هول‏ناک اعتراف کردند. درجریان این حادثه نیز یک‏بار دیگر پرده از ماهیت کثیف، ریاکار، ضد مردمی و جنایت‏کار جمهوری نکبت اسلامی و سران شارلاتان آن برداشته شد. توده های زحمتکش مردم ایران نیز یک بار دیگر به ضرورت تعیین تکلیف نهایی با رژیم ستمگروجنایتکاری که عمرآن به پایان رسیده است پی برده و به اعتراض برخاستند.“سپاه جنایت میکند- رهبرحمایت میکند”، ” به من نگو فتنه گر- فتنه تویی ستمگر”، ” مرگ بر دروغگو” ” مرگ بردیکتاتور”، ” دروغگو حیا کن- مملکت رورهاکن”، ” استعفا کافی نیست – محاکمه لازم است” ازجمله شعارهای اعتراض کنندگان بوده است. شعارهای رادیکالتر و شفاف تر از قبل، برغم حمله نیروهای سرکوب و شلیک گاز اشک آور، تظاهرات توده ای درخیابانهای مختلف ادامه یافت. جمهوری نکبت اسلامی در بن بست کامل قرار گرفته و به پایان خط رسیده است. با این وجود این رژیم خود بخود سرنگون نخواهد شد. باید اعتصابات و مبارزات خود را گسترش دهیم. باید دست بدست هم دهیم و با تشدید و گسترش مبارزه، رژیم ارتجاعی و نکبت‏بار ج-ا، را براندازیم، حکومت شورائی را مستقر سازیم و سرنوشت خویش را، خود بدست گیریم.
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم دی ۱۳۹۸ برابر با دوازدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 11:39:40 توسط لیثی حبیبی - م. تلنگر
ملا اصلی دارد به نام «تَقیَّه» و هر وقت گیر کرد به آن پناه می بَرَد. و آن پناه بردن را پیروی از قانون خود می داند. ریا و تَقیَّه در ایران بسیار سال است که بیداد می کند؛ زیرا در بسیاری از موارد، دیگر حتی همان توجیه مذهبی را نیز ندارد؛ در مواردی حتی صدای اعتراض مذهبی های داخل حکومت را بلند کرده. زیرا فقط برای سودجویی و حقه بازی است. این امر ویرانگر حالا در بخش اقتصادی نیز بسیار فعال و همه جانبه عمل می کند چنان، که از اندک حقوق کارگران نیمه گرسنه و گاه گرسنه نیز نمی گذرد. و اما واکاوی خود «دروغ» که امری جهانی ست. تا زمانی که ما نتوانیم در سطح جهان دروغگو های حرفه ای را یکسان افشا نماییم، تمامی زحمت های یک جانبه ی افشا، به مرور و گاه به تمامی و درجا و در یک لحظه در پیچ های تاریخ، نیست می شود. چگونه؟ بدین صورت که بعد از افشای بخش افشا نشده ی دروغ های بزرگ و گاه ترسناک، افشاگر سَمتدار قبلی،افشاگری هایش در حد فرمانبری از اربابان و شارلاتانیزم معرفی می گردد. این جملاتی که من دارم می نویسم انشا نیست،علم اجتماعی و تاریخی ست و برای هر یک می توان توضیحات مفصل علمی و منطقی نوشت و شواهد تاریخی آورد.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
 کالبد شکافی تکاپوی قوه قضائیه برای توجیه "اعدام" نوید افکاری
 همانی که در روز عاشورا در تورنتو قربون آقاش می‌رفت فعلا از محل کار اخراج شده و منتظر تشکیل دادگاه!
مردم بر سر آرامگاه نوید افکاری 
مصاحبه احمدی نژاد با رادیو فردا / احمدی نژاد همان احمدی نژاد سابق است (فیلم کامل)
گلباران مزار قهرمان ملی ایران نوید افکاری/ امروز پنجشنبه
روستای سنگر زادگاه نوید افکاری امروز گلباران شد
   اهواز
  مقام زن در نظام خیلی مقدس جمهوری اسلامی
 چند و چون خرابکاری در تاسیسات هسته‌ای
حراستِ نیروگاه نطنز عامل انفجار بود
محکومیت پسربچه ۱۳ ساله به ده سال زندان به جرم "کفرگویی" 
 اینترنت ماهواره‌ای استارلینک؛ ایرانیان اینترنت بدون فیلتر را تجربه می‌کنند؟
وزیر فلسطینی: پنج کشور اسلامی در نوبت عادی‌سازی روابط با اسرائیلند  آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی