آزمایش وجدان

ژاله وفا: آزمایش وجدان

در پی سقوط هواپیمای مسافربری خطوط هوایی اکراین ، و شهادت بیش از ۱۴۰ نفر از بهترین مغزهای متفکر حال و آینده کشور  ، و‌تعدادی از اتباع خارجی ، مشاهده کردیم که نظام ولایت فقیه و خصوصا راس آن خامنه ای تا به چه حد نگاه تبعیض  آمیزی نسبت به جان مردم ایران دارد و تا به چه اندازه نگاه  خودی و غیر خودی در کنه ماهیت نظام سراسر فساد و‌ظلم‌ولایت فقیه نهادینه شده است.

خامنه ای برای پاسداشت « سرباز ولایت خود» و مجری مقاصد سیاسی -نظامی خود در حفاظت از دیکتاتور منطقه بشار اسد ، اعلام عزای عمومی نمود ،و با ایجاد فضای امنیتی دعوت و اصرار به حضور در مراسم تشییع جنازه وی نمود اما در مقابل شهادت ۱۳۰ نفر از جوانان مردم سکوت کرد و برای اعلام عزای عمومی ( که عزای عمومی در مورد آنان به معنای واقعی کلمه صدق میکند)، سکوت اتخاذ کرد.

حال که بعد از تکذیبهای مدام و‌دروغ گوییهای آشکار،  محرز و‌معلوم شد سپاه در سرنگونی آن هواپیما و به کشتن دادن عزیزترین  آحاد ملت نقش مستقیم داشته و مقصر است و رژیم  قصد دارد آنرا به یک خطای انسانی محدود کند و دستوردهندگان شلیک به آن  هواپیما را مخفی و از تیررس اتهام خارج سازد، جای دارد که اقیانوسی از ملت ایران در اعتراض به هدر دادن خون عزیزان مظلوم خود ،توسط سپاه واسداران ،بازوی نظامی حافظ نظام‌ ولایت فقیه  به خیابانها ریخته ، تعلق آن شهیدان را به خود  و‌سوز و‌گداز خود را از این جنایات  اعلام نماید.

وجدان حکم می کند که همه ملت ایران و خصوصا آنهایی که در مراسم تشییع سلیمانی شرکت کردند ، نیز رفتار تبعیض آمیز پیشه ننمایند و وجدان خود را قاضی نموده و به خیابانها ریخته و همبستگی خود را علیه این جنایت نشان دهند. در غیر این صورت  جای ندارد که از وجدان خود این سوال ساده را بنمایند که‌ چگونه است که وقتی ما خود برای جان  فرزندان و برومندان وطن  تبعیض قاءل می شویم ،  تعجب میکنیم عمر استبداد حاکم بر وطن ما طولانی و طولانی تر شده است ؟ و  در واقع امر سهم  مستقیم ما در  دراز کردن شب استبداد مستولی بر وطن  به چه میزان است؟!

صحبت از پژمردن یک برگ نیست
وای جنگل را بیابان میکنند!
۲۰ دیماه ۹۸


[کد مطلب: 198417] [تاريخ انتشار: بيست و سوم دی ۱۳۹۸ برابر با سيزدهم ژانويه ۲۰۲۰] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم دی ۱۳۹۸ برابر با پانزدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 10:22:24 توسط مهسا
اون مردمی که رفتند برای تشییع جنازه سلیمانی، که کم هم نبودند، به زور که نرفتن!!! هر کسی حتی اگر ارگانی که توش کار میکنه تبلیغ کرده باشه برای شرکت، را نمیتوان به زور سوار ماشین کرد و‌برد!!! یا اونهایی که هنوز تو صف برای زیارت قبرش هستند را به زور وادار نکردند! خامنه ایی به نیاز اونها جواب داده ، ظاهرا تعدادشون هم کم نیست!آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی