ایران در رسانه‌های آمریکا/ سقوط هواپیمای اوکراینی چرنوبیل ایران است؛ چرنوبیل آغاز آخرین پرده فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی بود


دونالد ترامپ در تصمیمی جنجالی دستور به قتل هدفمند قاسم سلیمانی داد. بعد واکنش نرم او به حمله موشکی و انتقام نه چندان سخت سپاه پاسداران التهاب هفته نخست سال ۲۰۲۰ را فرو نشاند. اما هیچ کدام از رهبران دو کشور خبر نداشتند که یک رویداد "ناخواسته" به زودی بلوایی به راه خواهد انداخت که "مهندسی" آن دیگر در کنترل کامل کاخ‌سفید یا بیت‌رهبری نیست.

اعتراضات به دروغ‌گویی و پنهان‌کاری مقام‌های ایرانی در رابطه با منهدم کردن هواپیمای مسافربری اوکراین وارد چهارمین روز خود شده است و این بار برخلاف اعتراضات آبان ماه، رسانه‌های آمریکایی از همان روزهای اول به آن توجه نشان دادند. شاید به این علت که صدر اخبار جهان در دو هفته نخست سال ۲۰۲۰ در قبضه اخبار ایران بوده و شاید هم به این علت که بسیاری روند سریع و عمیق تحولات این دو هفته را پیش درآمد تغییرات بزرگی می‌بینند.

موشک ضدهوایی روسی "چرنوبیل ایران" را رقم زد
الیزا مکینتاش، گزارش‌گر ارشد امور بین‌الملل سی‌ان‌ان که از لندن برای این شبکه آمریکایی کار می‌کند روز سه‌شنبه، چهاردهم ژانویه، یادداشتی تحت این عنوان منتشر کرده: "آیا این لحظه چرنوبیل ایران است؟"

او یادداشت خود را این چنین آغاز کرده: "به محض این که مسئولان ایران پذیرفتند پرواز ۷۵۲ را به اشتباه هدف قرار داده‌اند، معترضان خشمگین به خیابان‌ها ریختند. اگر چه تعداد آنها خیلی نبود و حتی روز دوشنبه تعداد ماموران ضدشورش بر تعداد معترضان می‌چربید اما ناظران بسیاری از همین حالا این پرسش را پیش کشیده‌اند که آیا این می‌تواند آغازی بر پایان رژیم باشد".

"این طور که به نظر می‌رسد پذیرش واقعیت درباره علت انهدام هواپیمای مسافربری اوکراین جرقه دوباره‌ای به اعتراضات آبان ماه زده" و وحدت ملی که به تصور بسیاری در جریان تشییع جنازه پرشکوه و میلیونی قاسم سلیمانی خلق شده بود هنوز به مراسم هفتم بعد از خاکسپاری او نرسیده رنگ باخته و شعارهای "مرگ بر آمریکا" خیلی زود به "مرگ بر دیکتاتور" برگشته است.

صنم وکیل، مدیر بخش ایران اندیشکده سرشناس چتم هاوز در لندن به خبرنگار سی‌ان‌ان گفته: "از منظر غربی ما همیشه در جستجوی یک لحظه انقلابی در ایران هستیم... اگر چه میان نحوه عملکرد مقام‍‌های (شوروی سابق) به هنگام واقعه هسته‌ای چرنوبیل و نحوه رفتار مقام‌های حکومت ایران در رابطه با سانحه هواپیمای مسافربری اوکراین تشابهاتی وجود دارد اما ممکن است موضوع در حد همین چند تشابه باشد و بس."

این پژوهشگر ارشد اندیشکده چتم‌هاوز تشابهات میان عملکرد مقام‌های تهران و مسکو در جریان این دو واقعه را چنین برشمرده: "انکار مکرر؛ پنهان‌کاری؛ شواهد غیرقابل فرار از سوی منابع بین‌‍المللی و در نهایت پذیرش همراه با اکراه".

تشابه میان این دو واقعه از ان جهت مورد توجه قرار گرفته که بسیاری عملکرد دولت وقت شوروی سابق در جریان فاجعه چرنوبیل را آغاز آخرین پرده فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی سابق می‌دانند چرا که چرخه بی‌اعتمادی میان مردم و حکومت در پی این واقعه کامل شد.

برگزاری مراسم سی‌امین سالگرد انفجار درنیروگاه هسته‌ای چرنوبیل

صنم وکیل گفته: "این بی‌تردید می‌تواند چرنوبیل ایران قلمداد شود اما موضوع اینجاست که حالا مقام‌های حکومت ایران با آن چه خواهند کرد؟ بی‌تردید تنها کسی که می‌تواند در این میانه تغییری ایجاد کند رهبر ایران،  علی خامنه‌ای است. هر چند او نشان داده که با انتخاب گزینه سرکوب خشن معترضان نظیر آنچه در آبان ماه گذشته روی داد مشکلی ندارد... با این حال این بار تمام جهان رفتار ایران با معترضان را زیر نظر گرفته و حتی دونالد ترامپ به تهران درباره خشونت علیه معترضان هشدار داده و گفته جهان نظاره‌گر این وقایع است."

کریستین وایتون، مقام سابق وزارت خارجه آمریکا هم درباره همین موضوع با شبکه فاکس نیوز گفتگو کرد و گفت از نظر او هم ادامه اعتراضات در ایران می‌تواند به تغییر حکومت در این کشور بیانجامد. آقای وایتون در پاسخ مجری فاکس نیوز که از او پرسید "تغییر رژیم به خودی خود ممکن است اتفاق خوشایندی برای مردم ایران نباشد" گفت: "اولا که تصور این که رژیمی بدتر از این حکومت جایگزین آن شود دشوار است و دوما ایران مانند لیبی یا سوریه یا کشورهایی که اغلب بعد از پیامدهای جنگ جهانی دوم پدید آمدند نیست. این کشور تاریخ کهنی دارد و به نظر من به سمت وضعیتی چون سوریه و لیبی نخواهد رفت بلکه به سوی کشوری با حکومت سکولار سوق پیدا خواهد کرد."

چرا سانحه هواپیمای اوکراین از کشتن قاسم سلیمانی و حمله موشکی سپاه مهم‌تر است؟
یوری فریدمن، گزارشگر نشریه آتلانتیک از رسانه‌های آمریکایی انتقاد کرده که تا پیش از آشکار شدن علت سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین با موشک سپاه پاسداران در این رسانه‌ها به مساله مبانی قانونی کشته شدن قاسم سلیمانی و حمله موشکی سپاه بیشتر اهمیت داده می‌شده است حال این که از نظر او خبر اصلی و مهم این روزها پرواز ۷۵۲ است.

این که چه طور افزایش تنش‌ها میان ایران و آمریکا پله به پله به اینجا رسید و دقیقا در زمانی که دو طرف گمان می‌کردند با "گام‌های حساب‌شده" در حال شاخ و شونه کشیدن برای یکدیگرند ۱۷۶ شهروند قربانی این لحظات پرالتهاب شدند.

"هدف قرار دادن (غیرعمدی) هواپیمای اوکراینی یک خبر تراژیک در کنار اخبار مربوط به تنش‌های اخیر میان آمریکا و ایران نیست. بلکه این مهم‌ترین خبر مربوط به این تنش‌ است... این مبرهن‌ترین گواه بر این ادعاست که وقتی به تنش دامن می‌زنیم چه طور وقایعی این چنین خارج از کنترل ما رقم می‌خورند."

آقای فریدمن در ادامه تلاش کرده سناریوهای دیگری را ترسیم کند تا بلکه عمق فاجعه انهدام هواپیمای مسافربری اوکراین را برای خوانندگان غربی نشریه آتلانتیک ملموس‌تر کند.

"این که مطمئن باشیم در میانه بالا بردن سطح تنش همه چیز تحت کنترل ماست، یک پندار غلط و بی‌ملاحظگی است. تصور کنید این موشک‌های ضدهوایی سپاه به هواپیمایی اصابت می‌کردند که مسافران آن امریکایی بودند آن هم با حساسیتی که دونالد ترامپ پشت کشته‌شدن آمریکایی‌ها توسط ایران قرار داده است."

نویسنده آتلانتیک حتی به مصاحبه‌های روز دوشنبه سربازان و فرماندهان آمریکایی پایگاه عین الاسد عراق اشاره کرده که متفق القول گفته بودند با توجه به شدت و سهمگینی حملات موشکی از نظر آنها سپاه با هدف کشتن سربازان آمریکایی این عملیات را طراحی و اجرا کرده بود و این که کسی در جریان آن کشته نشد بیشتر شبیه یک معجزه بوده است.

به گفته یکی از فرماندهان آمریکایی این قرارگاه فاصله ۱۵ دقیقه‌ای میان دو گروه از موشک‌های شلیک شده به این نیت طراحی شده بود که بعد از دور اول سربازان را به قصد کمک یا بررسی زوایای خسارات بیرون بکشد و آن گاه موشک‌های دور دوم تعداد بیشتری از آنها را بکشد.

یادداشت آتلانتیک با جمله معروف لئون تروتسکی، نویسنده مارکسیست روسیه (۱۹۴۰ - ۱۸۷۹) به نتیجه‌گیری نزدیک می‌شود که گفته بود: "شما ممکن است سراغ جنگ (افزایش تنش) نروید اما این جنگ (تنش) است که گاهی دنبال شما می‌آید."

تاکید یوری فریدمن بر اهمیت نقش افزایش تنش‌ها میان تهران و واشنگتن بر شکل‌گیری واقعه انهدام هواپیمای مسافربری اوکراین همسو با اظهارات جاستین ترودو، نخست‌وزیر کاناداست که روز دوشنبه، سیزدهم ژانویه، در انتقادی تلویحی از دونالد ترامپ گفته بود اگر تنش‌ها بالا نگرفته بود جان باختگان پرواز ۷۵۲ اکنون در کنار خانواده خود بودند.
بی بی سی

[کد مطلب: 198576] [تاريخ انتشار: بيست و پنجم دی ۱۳۹۸ برابر با پانزدهم ژانويه ۲۰۲۰] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و هشتم دی ۱۳۹۸ برابر با هجدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 07:32:15 توسط حسن آقا
آقای خرم‌دین مهربان،سخن پسین با شما که سراسیمه در انگار رهایی مردم‌ید. آخرسر، این دو بیت را با یاد از رستم زابلی، و مردم سیلاب‌زده سیستانی و‌ بلوچ‌مان، از شاعر خیابان، به اندرز شاملوی زیبایم، «بگذاریم و بگذریم»: «ننگ ما ننگ ما، رهبرالدنگ ما ..... بَنگ ما فَنگ ما ،راهبر ‌مرگ ‌ما /// فسخ تو پیکار ما، بند تو در چنگ ما ... مردم و این هنگ ما، رستم و این رزم ما» (پشوتن)
نوشته شده در تاريخ بيست و هفتم دی ۱۳۹۸ برابر با هفدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 21:06:37 توسط خرم دین
آقی افراسیاب عزیز ، من تمام امیدم این است که با کمترین تلفات و خشونت از دست این جانیان خلاص شویم . بعد اگر فرصتی برایمان بماند به روشنگری و تبلیغ و آگاهی مردم در مورد نوع حکومت های متفاوت بپرازیم ، منظورم فرهیختگان جامعه است و مردم در فراق خاطر به پای صندوق های رائ بروند . این حکومت به بن بست بدون راه بازگشت رسیده و باید آماده هشیار باشیم که دوباره انقلاب را کرکسان ندزدند ، خیلی هوشیاری روشنفکران را میطلبد ، مردم کوچه و بازار مثل خود من خیلی زود گول حرف های قشنگ و شیک را میخوریم ، به امید روزی نزدیک که در همین ستون نظرات به یکدیگر تبریک بگوییم ، من خیلی امیدوارم ، با سپاس فراوان .
نوشته شده در تاريخ بيست و هفتم دی ۱۳۹۸ برابر با هفدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 20:58:20 توسط خرم دین
حسن آقا ممنون از توضیح روشنتان ، ترس من این است که آقای رضا پهلوی را تنها با اطرافیان فرصت طلبش به زور پول و تبلیغات بر مردم ما تحمیل کنند و بقیه گرایشات سیاسی از گود خارج بمانند و سلطنت طلبان میدان را خالی ببینند و خلا؛ ایجاد شده بعد از فروپاشی را فرصت طلبانه پر کنند . پول هنگفت حرف اول را خواهد زد . آقای رضا پهلوی به نظر من انسان ساده ولی صادقی است که اگر از او فاصله بگیریم عناصر ناپاکی به سادگی جنبش را مصادره میکنند ، بعد شرکت در نوع حکومت ایدآل بسیار دشوار میشود و خفقان و انتقام از مردم به قول آنها ، ناسپاس جای دمکراسی را خواهد گرفت ، به همین دلیل است که من فکر میکنم نزدیک شدن به او بنفع مردم ایران است تا دوری و تنها گذاشتن او ، سپاسگذارم حسن آقا .
نوشته شده در تاريخ بيست و هفتم دی ۱۳۹۸ برابر با هفدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 19:01:03 توسط حسن آقا
(۲) آقای خرم‌دین گرامی، اگر رضا پهلوی شخصیت سیاسی فرهیخته و موثری است باید در راس تشکیلاتی سیاسی به میدان آید و با فعالیت مستمر و مداخله سیاسی در وقایع جاری علیه رژیم مبارزه کند. و این سان طرفداران مسلک سیاسی خویش را جمع و جور کند.صراحت سیاسی همیشه به سود رشد سیاسی است. ولی ما چپ‌ها از هر نحله (کمونیست سوسیالیست آنارکو-سندیکالیست...) بر این باوریم که بالاترین پتانسیل را برای گسترش در جبهه مردمی داریم. اکنون صدها تشکل کارگری علیه رژیم شکل گرفته و پایه‌های مشخصی در میان دانشجویان داریم. دانشمند و پژوهشگر، نویسنده و شاعر داریم.نه بر اجنبی که بر همان مردم غارت‌شده استواریم، چرا که فلسفه سیاسی ما بر پایه‌های دیگری استوار است.و فردا بدون تردید هسته‌های پارتیزانی نیز خواهیم داشت،که این هم بخشی از سنت ماست. صبور باشیم و تاریخ را با عمر فیزیکی خود اندازه‌گیری نکنیم.رژیم در یک حرکت و با یک ضربه از یک سو بر نمی‌افتد، پس همه از هر خط و نشان برای فردایی لاییک و دمکراتیسمی ریشه‌دار بجنگیم.و از نقد خود و خردگری نهراسیم که فقط به صلابت و پر‌توانی جبهه مردمی خواهد انجامید.بار دیگر سپاس از سخنان شما.
نوشته شده در تاريخ بيست و هفتم دی ۱۳۹۸ برابر با هفدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 18:29:00 توسط حسن آقا
(۱) آقای خرم‌دین، از لطف شخصی شما سپاسگزارم. (تاریخ):توجه کنید که رژیم فاشیعه از دل تاریخی سر برآورد که در فراز آن دودمانی حکم می‌راند که برای ۵۰ سال از رشد فرهنگ دمکراتیک جلوگیری و با سرکوب آمال مشروطه زمینه را برای صعود رژیم فاشیعه، هموار کرد. جدا از هر مسلک فکری،باید با خدمت به فرهنگ سیاسی جامعه، روشنگری تاریخ کرد. تکرار مکررات نمی‌کنم. (فلسفه سیاسی): نظام پادشاهی بر مبنای مالکیت مردم توسط یک فرد و خانواده بنا شده و در بهترین حالت یادگاریست از دوران فیودالی.توهینی است بر یک ملت و بازدارنده رشد و شکوفایی آزادگی اجتماعی و مدنی آن. (منافع ملی): دودمان پهلوی تاریخا دست‌نشانده اجنبی بوده و کارنامه شرم‌اوری دارد، مانند مجاهدین زیر پوشش قدرتی‌است که چشم به غارت منابع ایران دارد. (شرایط کنونی): حمایت از رضا پهلوی آب به آسیاب رژیم فاشعیه ریختن است تا مردم جانباز را تحت عنوان جنگ علیه دیکتاتوری اجنبی‌پرست به خاک و خون کشد.رژیم در آبان ماه با دروغ سلطنت‌طلبان و مجاهدین را عامل «اغتشاش» دانست. در دی ماه، مردم با شعار «مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر» پاسخ‌شان را دادند (ادامه)
نوشته شده در تاريخ بيست و هفتم دی ۱۳۹۸ برابر با هفدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 18:09:38 توسط افراسیاب
هموطن خرمدین تمام کشورهای صنعتی غربی و اسکاندیناوی و ژاپن و کره جنوبی کاپیتالیستی هستند. اسکاندیناوی سه تاشون شاهنشاهی سرمایه داری است ولی همگی احزاب سوسیال دمکرات دارن و با چپها و محیط زیستیها اگر در انتخابات پیروز شن تشکیل دولت میدهند و اتفاق خاصی نمیافته و هنوز کشور سرمایه داری است و مالیات هم در صورت برنده شدن راستیها باز همان است و ممکنه یکی دو درصد بالا پائین بره، درصد مهاجرت مردم به خارج خیلی بالاست و بیشتر دوست دارن به کشورهای گرمسیر مهاجرت کنن. اگر در ایران تغییر رژیم رخ بده ممکنه تا پنج میلیون ایرانی برگردن کشورشون همون سال اول یک میلیون برمیگردن خیلیها را خودم میشناسم که روز شماری میکنن که برگردن، درصد خیلی زیادی نمیتونن با وجود رژیم آخوندی داعشی برگردن و دهها سال که ایران را ندیدن، این رژیم ماها را آواره کرده، خود آخوندها و مزدورانشون خوب میدانن اگر ایرانیان آواره شده برگردن چه بلای سرشون میارن و چه انتقامی خواهند گرفت.
نوشته شده در تاريخ بيست و هفتم دی ۱۳۹۸ برابر با هفدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 14:46:44 توسط خرم دین
هموطن افراسیاب ، من همانقدر که از جامعه طبقاتی دوری میکنم ، همانقدر در مقابل جامعه بی طبقه می ایستم . به نظر من هر دو از دو طرف بام سقوط کرده اند . ما انسانها چرا اینقدر باید سیاه یا سفید را برگذینیم . چرا در هیچ چیز تعادل را نمیپذیریم . در کشورهای سوسیال دمکرات این اختلاف طبقاتی مثل کشورهای کپیتالیستی فاحش و غیر انسانی و نابرابر نیست همانطور که در کشورهای کمونیستی که من در چندی از آنها در سال هشتاد و نه میلادی زندگی کردم ،رقابت و میل بهتر زیستن در جامعه از بین رفته بود و انسان ها در محیط کار بسیار کند و در واقع وقت خود را به کار نکردن در محیط کار میگذراندن ،چون امیدی به پیشرفت رفاهی بیشتر نسبت به دیگران را از دست داده بودند . حقوق یک رفتگر و یک جراح تفاوت قابل ذکری نداشت . همین امروز در کوبا حقوق یک جراح حدود بیست و چهار دلار در ماه است و حقوق یک رفتگر هجده دلار . خوب این چه انگیزه ای را برای پیشرفت و رقابت در جامعه ایجاد میکند و در کانادا با حداقل حقوق یک زوج شاغل زندگی دست کمی از بردگی ندارد و در عین حال شخص دیگری دها هزار دلار در ساعت به دارایی هایش اظافه میشود . هر دو مردود است .
نوشته شده در تاريخ بيست و هفتم دی ۱۳۹۸ برابر با هفدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 11:58:16 توسط افراسیاب
دوست عزیز خرم دین قانون شهروندی و پول سوشیال در تمام کشورهای ثروتمند صنعتی وجود دارد حتی آمریکا ولی شرایط دارد حتی معتادین و الکلیها هم میگیرن، در شهرهای کوچک مواد مخدر سخت پیدا میشه و معتادین به شهرهای بزرگ میروند و همانجا در خیابان میخوابن. برای گرفتن پول سوشیال یا بیکاری درخواست کننده باید دنبال کار باشه و اگر پیدا نکرد میفرستنش بیگاری و با همان پول ازش کار هشت ساعت در روز میکشن و اگر نره پولش را قطع میکنن. کار هم بسختی پیدا میشه و دانشجویان باید برای ادامه تحصیل پول قرض کنن و وقتی رفتن سرکار دهها هزار یورو بدهکار هستند خیلی از جوانان تحصیل کرده سرگردان و در جستجوی دائمی کار هستند و اگر خوش شانس باشه با ۱۵۰۰ یورو استخدام میشه و همه چیز هم سرسام آور گران است مثلا گوجه فرنگی کیلو چهار یورو و اجاره خانه در شهرهای بزرگ که کار هست اگر گیر بیاد پول خون باباشون رو میخوان، اکثر مردم وسط برج پول ندارن. دوا درمان و دکتر هنوز خوبه ولی سابق خیلی بهتر بود و در آینده قراره بدتر بشه چون درصد پیرها زیاد شده و مالیات دهنده ها آنقدر نیستن که جبران بشه.
نوشته شده در تاريخ بيست و هفتم دی ۱۳۹۸ برابر با هفدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 00:47:00 توسط خرم دین
آگاهی و اطلاعات بتوانید در آینده ایران تاثیر گذار باشید . بهر صورت من از قانون شهروندی کشور های سوسیال دمکراتیک شنیده ام ، مثل دانمارک ،سوئد ، ولی کو تا مردم ایران به آندرجه از آرامش برسند که به آنجا برسیم . من دوستان چپ کهن بسیاردارم ، مطلع ، آرمان خواه ، نیت پاک و برای ارتقائ مقام انسان به سمت برابری ، ولی نه تشکلی ، نه کلوپی ، نه جزمی ، حداقل چپهای کانادا چندان فعالیت جمعی ندارند و پراکنده اند ، بنا نیست آقای رضا پهلوی پادشاه شود ، ما مردم پنجاه و هفت نیستیم که دوباره گول بخوریم ، نماد گذار و همین ، خودش هم تا امروز همین را گفته ، چرا نباید به او ملحق شد ؟ می شه توضیح بدید لطفا ، روز خوش .
نوشته شده در تاريخ بيست و هفتم دی ۱۳۹۸ برابر با هفدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 00:29:05 توسط خرم دین
حسن آقا چه توضیح و انشای جامعی ، و اطلاعات ، دمت گرم ، ولی حسن آقا الان ، در این شرایط که من بسیار امیدوار شده ام که داریم نزدیک میشویم ، چطور میخواهید خلع قدرت را پر کنید ، با چه ترفندی ، پولهای عربستان و دخالت آمریکا میتواند نقش مهمی در انتخاب اجباری مردم داشته باشد ، شما چه راهی برای منسجم کردن جنبش در دست دارید ، الان که آمریکا فهمیده که رژیم به انتهای بن بست نزدیک میشود ، دوباره رضا پهلوی را جلو انداختند ، شما چطور میتوانید در مقابل پتنسیال او در تصرف گذار مقاومت کنید ؟ با چه پشتوانه ای ، پدرتان هم خدا را شکر واقعا میگویم خدا را شکر شاه نبوده ، یکی از کامنت گذاران محترم اسامی و شغل اطرافیان رضا پهلوی در پائین آورده است ، یکی از یکی قالتاق تر ، من تعجب میکنم که چرا همه گرایشات سیاسی بجای مقاومت ، نمی روند زیر چتر او و زیر بال ایشان را که دست بنقد است نمیگیرند که خدایی نکرده همان ها که دوستمان نام بردند تنها کسانی باشند که گوششان را پر کنند ، یعنی بجای فاصله گرفتن از آنها اتفاقا برای کنترل دوران گذار بچسبیم بهش ، خودش آدم بد ذاتی نیست ، کمکش کنیم که امثال افراد مثل شما با این سطح
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم دی ۱۳۹۸ برابر با شانزدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 20:22:48 توسط حسن آقا
(۵)خبرگزاری آمریکایی وکس (Vox) درباره ترور حاج قاتل و نظر ترامپ نوشت که:« ترامپ در بهار ۲۰۱۷، پس از موشک‌پرانی حوثی‌ها به پایتخت سعودی، که فقط چند ساعت پیش از ورود ترامپ به خاک عربستان رخ داد، به فکر کشتن سلیمانی بود. در آن زمان ژنرال جیم متیس (Jim Mattis) با کشتار سلیمانی مخالفت کرد و هیچ اقدامی صورت نگرفت. خبرگزاری (NBC) در ۱۳ ژانویه گزارش داد که ترامپ در ژوین ۲۰۱۹ با گذاشتن شروطی، فرمان به کشتن سلیمانی داده بود.ایران به تازگی پهباد ارتش ایالات متحده را ساقط کرده و مشاوران ارشدی چون وزیر امور خارجه مایک پمپیو و مشاور امنیت ملی جان بولتون بر حذف سلیمانی به مثابه اقدامی تلافی‌جوبانه اصرار داشتند. ترامپ بر این اقدام فرمان مثبت داد با این شرط که در صورت کشته شدن یک آمریکایی توسط ایران است که این فرمان عملی شود.» یک هفته پس از کشته شدن پیمانکار آمریکایی در ۲۷ دسامبر ۲۰۱۹ ، سلیمانی در ۳ ژانویه به هلاکت رسید و چنین بود که مردم فاشیعه‌ستیز عراق تا به امروز به رقص و پایکوبی مشغولند! (مرک بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر!)
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم دی ۱۳۹۸ برابر با شانزدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 18:30:07 توسط حسن آقا
(۴)(الف): مربوط به خبر خرده‌متن نویسیم (پیک) و (ب) اگر خبر تکمیلی یا نظر تحلیلی و روشنگرانه داریم به آن اضافه کنیم. (پ): به بخش «اطلاعیه‌ها و..» رجوع و از هویت ضد شیخ‌و‌شاهی این تارنما آگاه شویم. (ت) پس از ۴۰ سال اختناق و تبلیغات فاشیعوی جامعه تشنه آگاهی سیاسی است. با شرکت وسیع مردم در مبارزاتی طولانی است که جامعه رشد کرده دمکراتیسم ریشه خواهد دواند. پس صبور باشیم و تاریخ را با عمر فیزیلوژیکی خود اندازه‌ نگیری. (ث) اگر برای آزادی‌های بی‌حد‌و‌حصر نجنگیم شکست خواهیم خورد: زندانی سیاسی، حق بهاییان، آزادی تشکل و شوراهای خودگردان پرستاران، حقوق دراویش و...همه به یکسان حق بی‌چون‌و‌چرای مردمند. (د) برخی تفاوت تبلیغ و ترویج را نمی‌دانند، از حقوق زن به حکومت شورایی می‌رسند و...نیز مرحله رشد سیاسی جامعه را منکرند.با شعار خردزدایی می‌کنند!اگر آزرده می‌شوید متن را نخوانید و از آن بپرید. (ذ) وبرخی با ناسزا سرسپردگی خود را به اجنبی می‌پوشانند.ار آن هم بپرید! (ننگ ما ننگ ما، رهبرالدنگ ما / برده از این جان و دل، هم شَرَب و شَنگ ما//سنگ تو بر کنگ ما، ژنگی بر آژنگ ما//کارگر و پیشه‌ور، کاوه و این ورز ما)
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم دی ۱۳۹۸ برابر با شانزدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 18:18:29 توسط افراسیاب
الان که وضعیت رژیم بحرانی است مردم علاقه بیشتری به سیاست پیدا میکنن و بیشتر به سایتهای مخالف سر میزنند، من ننوشتم که حتما کاری که من میگم انجام دهید و من هم نگفتم نباید بنویسید گفتم در جای خودش بنویسید. در صفحات دیگر این سایت کلی نوشتن و هر چی دلشون خواسته برای حزبشون نوشتن درآنجا بنویسید.من هم اولین کسی نیستم که گفتم خیلیها آمدن و گفتن ولی اثر ندارد و باز ادامه دارد من نوشتم لطفا رعایت کنید، خیلی از کامنتها تکرار مکررات است و دائم همان داستان سابق ادامه دارد من فقط نظرم را گفتم و هر کابری آزاد است هر چقدر خواست مثل دفترچه خاطرات اینجا را سیاه کند و مدیران سایت خود تصمیم میگیرن کدام را منتشر کنن البته مدیران هم ملاحظه خیلی از کاربران را میکنن و نمیخواهند سانسور کنن ولی خود کابران که خود سابقه سیاسی طولانی دارن تشخیص دهند که آخه در وضعیت فعلی ایران درسته که ما بیائم از جنایات امپریالیسم صحبت کنیم، ما باید افشاگری کنیم باید دائم سرنوشت حکومتهای صدام و قذافی را برای مزدوران رژیم گوشزد کنیم رژیم باید بداند الان دیگه زمان اوباما نیست.
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم دی ۱۳۹۸ برابر با شانزدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 15:56:24 توسط سیامک ایرانمنش
جناب افراسیاب در مقامی نیستیم که برای دیگر کاربران تعیین تکلیف بکنیم که چی بنویسند یا ننویسند و این نوعی دخالت در کار سردبیر پیک ایران است که میزبان یا صاحبخانه همه کاربران است و همه ما کاربرانش هم مهمانش!خودش دوست نداشته باشد کسی را به مهمانی اش راه نمیدهد!خودم هم بارها به چند تا کمونیست توی این سایت اعتراض کردم که الان در میان دعوا با ج.ا. وقت نرخ تعیین کردن نیست چونکه اولا بازی در زمین رژیم میشود با اختلاف اندازی و در ثانی رژیم میتواند غربیها را بترساند که ببینید کمونیستها میخواهند ایران را صاحب شوند و حمایت غرب از خودش را بخواهد مثل اوایل انقلاب که آمریکا خمینی مرتجع را به جنبشهای کمونیستی آنزمان که شدیداً داشت رشد میکرد و میترسید ترجیح داد. بنابراین پیک ایران باید تصمیم بگیرد که سایتش مثل نشریه یک سازمان کمونیستی یا سلطنت طلبی یا مجاهدی و غیره بشود یا نشود؟ وگرنه من شخصا دیگر بدان مراجعه نمیکنم!البته درست میباشد که سایتهای مخالف رژیم همگی زیر ذره بین ارتش سایبری رژیم اند برای همین بایستی اطلاعاتی که رژیم میتواند ازش سود ببرد آشکارا گفته نشود! وگرنه به قیام و تلاش مردم لطمه میخورد!
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم دی ۱۳۹۸ برابر با شانزدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 12:44:37 توسط خرم دین
هموطن افراسیاب درست میگوید و آن اینکه الان در همین روزها که مردم جان بر کف در خیابان ها فریاد رهایی سر داده اند ، وظیفه کامنت گذاران در هر سایتی که نظر میگذارند ، امید و انرژی دادن به مردم است ، اگر نمتوانید حمایت کنید پس سکوت کنید و دست از پراکندن تخم ناامیدی و ضعف و ترس بردارید و الان مردم میدان آزادی احتیاجی به بحث های تخصصی دوستان ندارند و دلگرمی میخواهند . برای بحث بر سر نوع حکومت درست در وسط قیام خونین خنده دار است . مردم دلگرمی و حمایت میخواهند ، از همسنگرش، از ما ، از آمریکا و شرکا ، آنها فقط حمایت میخواهند . یادتان باشد که شما به اشتباه همه زنان در بند را رها کردید و دنبال سپیده قلیان افتادید . تمامی مردان زیر تیغ ایران را رها کردید و دنبال اسمائیل بخشی رفتید . دست از خودی و ناخودی کردن بردارید و در کنار همه مخالفین و براندازان قرار گیرید در کنار مردم و خواسته هایشان نه تحمیل خود بر آنها .
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم دی ۱۳۹۸ برابر با شانزدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 11:11:55 توسط افراسیاب
سیامک ایرانمنش ننوشتم داریم بهش خدمت میکنیم، کجا نوشتم داریم بهش خدمت میکنیم. نوشتم سران رژیم هم رسانه های خارج و کامنتها را میخوانن و حتی از مقاله نویسها هم خیلی چیزها یاد میگیرن. من کجا راجب مارکس چیزی نوشتم، من نوشتم تبلیغات حزبی نکن و اگر تبلیغات حزبی بخواهی بکنی بقیه هم میان مینویسن جاوید شاه و یا مریم رئیس جمهور ابدی و یا ما کشور میخواهیم و خیلی چیزهای دیگر. راجب مارکس و رضا شاه و مریم و غیره برو جای دیگر بنویس و ننویس حکومت آینده حتما آنچیزی است که شما دوست داری. نوشتم فقط سعی کن افشاگری کنی و رژیم را بکوبی، داستان شخصی اینجا ننویس از زندگی شخصیت و مشگلت با دولتها اروپای اینجا ننویس، قسمت نظرها خراب میشه نصف نظرهاشون را خیلی خوب مینویسن بعد یکدفعه مابقیش تبدیل میشه به شعارهای حزبی و حکومت آینده حتما باید چی باشه. اول بگذارید این رژیم سقوط کنه بعد چشم اگر مردم ایران خواستن از سوپور تا شخص اول را میدیم به کارگرها یا شاهیها یا شاید هم مریم یها. اینجا فقط از رژیم افشاگری کنید و دعواهای خودتون را بصورت مقاله در بخش دیگری به سایت پست کنید.
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم دی ۱۳۹۸ برابر با شانزدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 09:43:12 توسط سیامک ایرانمنش
افراسیاب پس طبق نظر جنابعالی با نوشتنمان مخالف رژیم داریم بهش خدمت میکنیم تا پی به اشتباهاتش ببرد؟ همانطور که میگن مارکس با برشمردن ضعفهای کاپیتالیسم بیشتر بهش خدمت کرد تا خودش را کمی اصلاح کند.ولی متاسفانه رژیم ملاشاهی احمقتر از این حرفهاست که حرفهای مخالفینش را گوش کند وگرنه چهل سالست که بر علیه رژیم دارند میگویند و مینویسند ولی چون حکومت ایدئولوژیکی مبنی بر اسلام ارتجاعی عقب مانده است ذاتا نمیتواند رفرم یا تغییر مثبت کند مثلا در زمینه حقوق برابری زنان با مردان در فقه اسلامی اجازه داده نمیشود و غیر ممکن است همینطور ساختار دمکراسی و آزادی با خون اسلام جور درنمیآید. بنابراین مردم ایران نمیتوانند هم خر بخواهند و هم خرما. هم اسلام بخواهند هم کشور متمدن پیشرفته و مدرن با حقوق بشر و عدالت و آزادی.وظیفه هر ایرانی آگاه شده است حتی با دوسطر کامنت نویسی آگاهی خودش را به ناآگاهان انتقال دهد تا حتما از ج.ا. گذر کنیم.صاحبان قدرت همیشه از قدرت قلم بیشتر وحشت داشتند و دارند تا قدرت اسلحه.چون آگاهی مردم آنها را از فریب خوردن توسط حاکمان مصون میسازد! دیکتاتوری اسلامی درست بشو نیست مگر با مرگ و سقوطش!
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم دی ۱۳۹۸ برابر با شانزدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 09:33:17 توسط افراسیاب
«۲» اپوزیسیون و رسانه های مخالف رژیم در خارج کشور بینهایت در افشاگری و تحریک مردم به اعتراضات در داخل و خارج نقش دارن و حتی میشه به جرات گفت بیشتر شکست و درماندگی رژیم و فشار بین المللی باعثش همین ایرانیان و اپوزیسیون خارج از کشور هستند. البته مشگل بزرگ همبستگی و فقدان اتحاد احزاب و مخالفین خارج از کشور است، مخالفین رژیم بهیچوجه نباید بهم حمله کنن و از جملات تحقیر آمیز نسبت بسایر اپوزیسیون استفاده کنن. مجاهد و مشروطه خواه و کمونیست و چپی نباید وقتی رژیم در وضعیت بحرانی است به هم حمله کنن و نوک حمله همیشه باید بسوی رژیم باشه و از گفتن جملاتی که هم رژیم را میزند و هم مخالف ایدولوژیک خود را بپرهیزید. از حمله به دشمنان خارجی رژیم هم پرهیز کنید، باید هزاران بار مردم ایران را به آینده امیدوار کرد اینقدر باید گفت تا جا بیافتد، آینده درخشان اقتصادی و آزادیهای سیاسی و اجتماعی که در صورت رفتن رژیم کنونی در انتظار مردم است. اصلا و بهیچ عنوان نباید صحبتهای مایوس کننده زد، بهیچ عنوان نباید تبلیغات حزبی و ایدولوژیک کرد چون بلاخره کسانی هستند که هم مخالف آن حزب هستند و هم مخالف حکومت ایران
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم دی ۱۳۹۸ برابر با شانزدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 07:47:33 توسط افراسیاب
سران رژیم از اصلاح طلب تا اصول گرا حتی خود شخص خامنه ای و سران نظامی و افسران سپاهی تا لباس شخصیها و مابقی هر شب سایتهای مخالف رژیم را میخوانند مخصوصا کامنتها و نظرهای مخالفین خودشان را، بارها ثابت شده رو تصمیمات آنها تاثیر داشته و حتی یاد هم میگیرن که چکار کنن. وقتی حکومت وضعیت بحرانی پیدا میکنه و کامنت گذاران و مقاله نویسان با استدلال منطقی ثابت میکنن که رژیم آینده روشنی نداره و بطرف سرنگونی پیش میرود در روحیه آنها خیلی تاثیر میگذارد، یک جنگ روانی خیلی خیلی بد و تاثیر بد روی سران و عوامل رژیم، نا امیدی در زندگی و نا امیدی در پیشبرد حکومت تاثیرش حتی میتونه از تظاهرات خیابانی هم بیشتر باشه، تمام ریزشها و فرار عوامل رژیم بخارج همه بخاطر ترس از آینده و نا امیدی است. در کامنتها همیشه باید از شکست رژیم صحبت کرد، از شکست اقتصادی و از تحریمهای بیشتر و از پیروزی مردم. دائم اعتراضات مردم را باید به رخ عوامل و سران رژیم کشید و باید دشمنان رژیم را بزرگ کرد. تا میتوانید از شکست رژیم صحبت کنید و چه آینده ای در انتظار آنها است باید بهشون حالی کرد که هیچ شانسی در مقابل مردم و فشار خارجی ندارن.
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم دی ۱۳۹۸ برابر با شانزدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 05:16:43 توسط حسن آقا
(۳)درباره کشتار هوایی «غیرعمدی»: سپاهی موشک‌باز حاجی‌زاده سه روز پس کشتار مردم در آسمان تهران اشاره کرد که به سیستم ضدهوایی سراسری-که در آماده‌باش نهایی قرار داشت- اطلاع داده شده بود که «موشک‌های کروز» از سوی ارتش آمریکا شلیک شده و به سمت ایران در پروازند! آیا سپاه ملاشاهیان که چند ماهی‌ست دنبال درگیری محدود جنگی‌اند (آرامکو پهباد ۱۰۰ میلیونی تجسسی آمریکا آتش‌زدن نفتکش‌ها...)، و انتظار واکنش آمریکا را می‌داشت، عامدانه پرواز ۷۵۲ را هدف قرار دادند؟ تا با آغاز درگیری ها آمریکا را به جنایتی جنگی متهم و بسیج جنگی کنند؟ آیا ریزش کامل ارزش ریال، بن‌بست تجارت خارجی، خشکیدن بودجه حق‌السکوت ۶۰ میلیون (یارانه‌ها)، فروپاشی زیست محیطی کلان‌شهرها در گاز و ریزه‌ها و شهرستان‌ها در سیل‌و‌فاضلاب و... سران فاشیعه را بر آن داشت که با تحمیل اقتصاد کوپنی-جنگی، سربازی اجباری، سرکوب گسترده به نام دفاع از میهن و....به استقبال آینده تار خویش روند؟ آیا با‌برنامه «حادثه جنگی» آفریدند؟چرا دمکرات‌های وال‌ستریت، ترامپ را هم‌چنان مقصر این فاجعه می‌دانند؟ و چرا دولت اوکراین عمدی بودن این فاجعه را ممکن می‌داند؟
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم دی ۱۳۹۸ برابر با شانزدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 01:00:11 توسط کارگر کمونیست
آزادیخواهان باید وجدان اطرافیان خود را متوجه این جنایات کنند. نباید به رادیو و تلویزیون رژیم گوش داد زیرا حقیقت را وارونه جلوه میدهند و شنونده را در دروغهای خود حل می کنند. هدف رژیم منحرف کردن جامعه از جنایاتی است که مرتکب شده. بنابر این لازم است که خود را در جریان مبارزه انقلابی با رژیم قرار داد و از هر موضوعی که موجب دور شدن از واقعیات جامعه است، دوری کرد. از دوستان و فامیل خود بخواهیم که به اعتراضات بپیوندند و اعتراضات را میلیونی کنند. شلیک ۲ موشک بدنبال هم به سوی هواپیمای مسافربری توسط نظامیان متخصص و دارای پیشرفته ترین وسایل رادار، تشخیص هواپیمای مسافربری از نظامی و دسترسی به ترافیک مستقیم پرواز در آسمان ایران، فقط می تواند حکایت از یک قتل عام نقشه مند باشد. هدف رژیم با این جنایتی که مرتکب شده، پیام دادن به دولت آمریکا و شرکاء میباشد که اگر به رژیم حمله کنند و تنش ایجاد کنند، حتی هواپیماهای مسافربری در آسمان کشورهای دیگر و حتی کشتیها و....نیز بطور تصادفی؟! نظیر همین فاجعه اخیر مورد اصابت موشکهای رژیم قرار خواهند گرفت. جمهوری اسلامی نابود باید گردد.دولت کارگران بر پا باید گردد.
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم دی ۱۳۹۸ برابر با شانزدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 00:15:42 توسط حسن آقا
(۲) پیروان ژنرال متیس معتقدند که رژیم از درون متزلزل و قروریختنی‌ست. مدعی‌یند که گریبان فاشیعیان را بحرانی هم درونی و هم منطقه‌ای فراگرفته و جنگی محدود، اختلال در تحول خیزش مردمی ایجاد کرده و نیز دست رژیم را برای سرکوب و کشتار بازتر از پیش خواهد کرد. سپاه‌روبی در منطقه با خروش در پی است. نیروهای ویژه، فاشیعه‌زدایی را صبورانه ادامه خواهند داد.(نمونه:ترور حاج قاتل و انهدام گذرکاه قایم و ابوالکمال).هم زمان، پایه‌های پسامند‌‌منش این زن‌ستیز نژادپرست در این سال انتخابات از او قول دارند که جنگ‌های تازه‌ای را با هزینه‌های هنگفت آغاز نخواهد کرد،کسی که با قول پایان «جنگ‌های بی‌پایان» انتخاب شد. خارجی‌ستیز کودک-مهاجر‌کُش اما، ممکن است به دام جنگ‌افروزی فاشیعیون افتد.بدهکار پوتین فردی‌ست نامتعادل و اکنون درنده‌ایست زخم‌خورده و چون تبهکاری خاین به دام دادگاه سنای آمریکا افتاده.در این برهه،سوسیالیست‌های دمکرات(Sanders) از جناح نیولیبرال سرمایه مالی(Biden) در حزب دمکرات پیشی گرفته‌اند! این جناخ نه دنبال کودتایی مصری که حامی دمکراسی لاییک در ایران خواهد بود.و گروگانگیر انقلاب آینده ما نخواهد بود.
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم دی ۱۳۹۸ برابر با پانزدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 23:46:44 توسط حسن آقا
(۱) نقطه‌نظرات مطرح در آمریکا از چند جایگاه متفاوت برمی‌خیزد: الف:پاره‌ای نظامیان ارشد نزدیک به بولتون مجاهد، مدعی‌یند که قصد حمله سپاه، کشتار سربازان بوده و خواهان جنگ‌ند،با این که همگان دانند که ۲ ساعت پیش از حمله، فاشیعیان از سه راه آمریکا را از حمله موشکی آگاه کرده بودند: از جمله دولت عراق (و ژاپن و فرانسه؟). ب: رسانه‌های نیولیبرال و دمکرات:در این سال انتخابات با بی‌شرمی قتل‌عام هوایی را به‌طور تلویحی بر دوش اورانگوتان نارنجی می‌اندازند که با ترور «ژنرال» و «مقام ارشد رسمی دولت ایران» تنش‌افرینی کرد واین فضا موجب کشتار بی‌گناهان جنایات سپاه شد! و اکنون که ترومپت به جرم خیانت به قانون اساسی آمریکا در سنا دادگاهی شده، جنگ‌طلبی رژیم را با سکوت برگزار کرده دزد نیویورک را به جنگ‌طلبی،به عنوان تاکتیکی حواس‌پرتانه متهم می‌کنند. -ترودوی کانادا هم که برای زمین‌باز پشیزی ارزش قایل نیست،با دمکراتها و رسانه‌ها هم‌نواست-. (پ) بخشی از جمهوریخواهان و دیگر نظامیان دوراندیش، که به درستی عامل جنایت هوایی را رژیم فاشیعه می‌دانند و ترور حاج قاتل را عملی جنگی در منطقه برمی‌شمارند.(ادامه)
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم دی ۱۳۹۸ برابر با پانزدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 19:52:29 توسط افراسیاب
به احتمال قوی سقوط هواپیمای پانام در سال ۱۹۸۸ بر روی انگلستان هم کار جمهوری اسلامی بوده، مدارکی هم بر علیه رژیم خمینی پیدا کردن ولی دست آخر بپای قذافی نوشتن چرا اینکار را کردن کسی نمیداند. هواپیمای داخلی هم که سرنشینان محیط زیستی داشت و سقوط کرد را هم باید کار این سپاه جنایتکار باشه. امکان نداره این رژیم اولین بار باشه که به هواپیمای مسافری شلیک میکنه قبلا هم چندین بار اینکار را کردن و قسر در رفتن در غیر اینصورت جرات نمیکردن همچین جنایتی بکنن.
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم دی ۱۳۹۸ برابر با پانزدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 17:33:30 توسط خرم دین
دوستان سحر بسیار نزدیک است ، خیلی نزدیک ، من اشعه آفتاب را در افق میبینم ، ۱۷۶ طلسم را شکست و دیواره سخت و بتونی سد ترک سراسری خورد . آن مسافران افغان عزیز ، آن خلبان و خدمه نازنین هواپیمای اوکراینی نامشان به نیکی در تاریخ آزادی خواهی ایران به ثبت رسیده است . روحشان شاد . باید مراقب توطئه آمریکا و انگلیس و اروپا و اسرائیل و چین و روسیه و عربستان و دیگر کرکس های آماده به ماهیگیری از آب گل آلود باشیم . درود به مردم شجاع و از جان گذشته ایران .
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم دی ۱۳۹۸ برابر با پانزدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 12:35:59 توسط لیثی حبیبی - م. تلنگر
ادامه 2 و تمام. و حالا حرف از وجود نفوذی در میان است. همین چند روز پیش در باب «خودی و غیر خودی زدگی» در نظرگاهِ همین سایت نوشتم.وقتی معیار قانون گرایی،راستگویی و پاکیزه خویی نباشد و فقط تظاهر به خودی بودن را کافی بدانند، اگر آن سیستم پر از جاسوس و نفوذی نباشد، باید تعجب کرد. من هیچ جمله ای را بی دلیل نمی نویسم. چند روز پیش که در باب «خودی و غیر خودی زدگی» نوشتم، به همین امر نظر داشتم. کوتاه: اگر هم جاسوس شلیک کرده، آن جاسوس را شما ها در سیستم جا داده اید. پس با کشف جاسوس نمی توانید فرار کنید. این نتیجه ی افکار و عملیات دیروز شماست. آن بزرگ اندیشمند جهان که اگر در دوران اخیر می زیست شاید از بزرگترین دانشمندان فیزیک می بود، چه زیبا سروده ژرف بینانه: «این جهان کوه هست فعل ما ندا، سوی ما آید ندا ها را صدا» در ضمن در سطح جهانی گاه عده ای فرصت طلبانه از جنبش حق طلبانه ی مردم ایران دفاع می کنند، در حالی که خود در جنایات حکومت مستقیم دست داشته اند و دارند. ثابت می کنم. سوال: آیا کسانی که در جنایات رژیم مستقیم دست دارند می توانند امروز همراه مردم غارت شده و عزادار ایران باشند؟ سوال مهمی ست، نه؟
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم دی ۱۳۹۸ برابر با پانزدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 12:08:19 توسط لیثی حبیبی - م. تلنگر
سال ها در باب اینکه کشتن اعتماد مردم، قبر خود کندن است، می نوشتم. هر جا توانستند به وسیله ی عوامل داخلی و خارجی خود یورش آوردند. خانواده ام را بی آنکه کوچکترین خلافی کرده باشیم، از هم پاشاندند. زدن هواپیمای مسافربری کشتن اعتماد را به اوج رساند چنان، که دیگر برگشت به عقب عملن امکان پذیر نیست. یعنی حتی اگر به این نتیجه برسند که «باید با راستگویی خود را نجات دهیم»، و واقعن هم راست بگویند،دیگر خیلی دیر شده است. آن وقت که من می نوشتم، کشتن اعتماد مردم، قبر خود کندن است، بجای اندیشیدن، بیرحمانه و سیَه دلانه یورش می آوردند. حالا چند روزی ست که می بینم روزنامه های پایتخت پشت سر هم از کشتن اعتماد مردم می نویسند! آیا این نوشتنِ بسیار بسیار دیر هنگام کمکی می کند؟ خیر، این دیرگویی و بیجاگویی نمک پاشیدن است بر زخم مردم. زیرا مردم خواهند پرسید، در این چهل سال که عده ای ایران را سر زمینی تسخیر شده می دانستند برای غارت و هنوز می دانند، کجا بودید!؟ نه فقط سکوت می کردید، بلکه در جا هایی قرار می گرفتید که به شما ها دستور یورش به دلسوزان میهن را می دادند. و اینک هر حادثه، بهانه ای ست برای فریاد و انتقام.
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم دی ۱۳۹۸ برابر با پانزدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 11:08:17 توسط سیامک ایرانمنش
وظیفه ملی و میهنی همه ما ایرانیهای مخالف رژیم اسلامفاشیستی در هرکجا که هستیم اینست که نگذاریم رژیم جنایتکار از این جنایتش جان سالم به در ببرد. به نظرم بعد از خدمت بزرگی که ترامپ با کشتن قاسم سلیمانی سردسته تروریسم برای فروپاشی رژیم فاسد کرد این جنایت موشک زدن به هواپیمای مسافربری اوکراین خدمت بزرگ دیگری بوده که رژیم ابله خودش به ما مخالفینش کرده و همان حکایت تیشه به ریشه خودش زدن. به نظرم اروپای دیرفهم و تمام دنیا هم حالا فهمیدند که این رژیم ذاتا تروریستی است و دیگر نباید به ادامه حیاتش کمک کرد.چرنوبیل یک اتفاق اتمی غیرعمدی بوده ولی این جنایت رژیم عمدی بوده تا آنرا بعدا به گردن آمریکا بیاندازد که نتوانست. به مراتب تشعشات یا تاثیرات این جنایت رژیم بیشتر از تشعشات اتمی چرنوبیل است و گریبانگیرش تا ابد است و میماند.چهره واقعی دروغگوئی رژیم اسلامی برای همه آشکارتر شد و مثل اینست رژیم در دقیقه نود آخر بازی فوتبال یک گل بخودش زده باشد و بازی را باخت.هر چند با مرگ قاسم سلیمانی کاپیتن تیمش کارت قرمز گرفت و اخراج شد ولی مربی تیمش خامنه ای قاتل هنوز است و نوبت اخراجش شده.سر مار بدجوری در تله است!
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم دی ۱۳۹۸ برابر با پانزدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 10:40:36 توسط امین
این هواپیما یا عمدی زده شده یا در کنترل گرفتن سیستم رادار توسط یک اوپراتور دوم ( حتی خود روسیه بعنوان سازنده) !
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم دی ۱۳۹۸ برابر با پانزدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 10:09:18 توسط آذر
سرانجام سرا ن رژیم را ناگزیر شدندکه به این جنایت خود اعتراف کنند. ستادکل نیروهای مسلح با صدور اطلاعیه‌ای رسما اعلام کرده که این هواپیما با موشک نیروهای نظامی رژیم سرنگون شده است. هنوز چند ساعتی از اعلام این خبر نگذشته بود که خشم مردم از این رژیم فریب، دروغ و کشتار، بار دیگر منفجر شد. دانشجویان سراسر کشور با شعارهای مرگ بر دیکتاتور، ج-ا، نابود باید گردد، تظاهرات گسترده‌ای برپا کردند. این تظاهرات به خیابانهای تعدادی از شهرها و حضور گسترده مردم انجامید. توده‌های مردم ایران با این تظاهرات باردیگر نشان دادند که توقفی بر مبارزات رادیکال آنها نیست و تا نابودی کلّیت رژیم جمهوری جهل و جنایت ادامه خواهد یافت. اما اتفاق دیگری هم در جریان تحولات اخیر رخ داد. تضاد‌های درونی طبقه حاکم تشدید شد و به نقطه‌‌ای رسید که اکنون گروهی از میان جناح موسوم به اصلاح طلب رژیم آشکارا خامنه‌ای را مورد حمله قرار داده‌ و او را فاقد صلاحیت رهبری نظام‌شان اعلام کرده‌اند. اما این نظام دیگر امکان بقا و ادامه حیات ندارد. سر تا پای آن را بحران فراگرفته است. باید برافتد و بزودی به دست توده های کار و زحمت، بر خواهد افتاد.
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم دی ۱۳۹۸ برابر با پانزدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 09:59:14 توسط ناشناس
عمر ننگین این حکومت خون ریز مرگ پرست بزودی به سر خواهد آمد. هر بدی ترامپ داشته همینکه خرخره این آخوندها را در گوشه دیوار گرفته و میفشارد تا جانشان در رود بهترین کار است.
نوشته شده در تاريخ بيست و پنجم دی ۱۳۹۸ برابر با پانزدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 09:23:51 توسط افراسیاب
اگر برای دنیا ثابت شه عمدی بوده میشه جنایت علیه بشریت، میشه آخر رژیم. عجب مغزی داره این خامنه ای، جنایاتش باور نکردنی است. دقیقا همان کوره های آدمسوزی هیتلر هواپیمای مسافربری را دستور بدی با موشک بزنن، ۱۵ بچه یک نوزاد آنهمه دانشجو و آدمها تحصیل کرده پرفسور زن و شوهر با دو تا بچه. جمهوری اسلامی خود خود داعش است.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
درباره محل زندگی فرماندهان ارشد سپاه چه می‌دانیم؟
 «چرا زود از ایران رفتم؟ دهنت را ببند این آخرین اخطاره»
پست اینستاگرامی همسر الناز نبیی از مسافران ‎هواپیمای اوکراینی و دخالت سپاه در مراسم خاکسپاری
 چند نفر در نماز جمعه خامنه‌ای شرکت کردند؟
عکس/ ماشین خوابها
کاریکاتور- طرح/ نمازجمعه آقا
دانشجوی ایرانی دیپورت شده از آمریکا «خواستار انتقام قاسم سلیمانی بود» 
فیلم/ یک رسوایی دیگر برای صدا و سیما! / خبرنگار شبکه استانی به پیرمرد میگه از جمهوری اسلامی تشکر کن و بگو چند سال برق داریم بنده خدا میگه چندین ساله برق نداریم باز دوباره راهنماییش میکنن میگه یه ساله برق داریم!
فيلم/ آزادید به چَرا مشغول باشید ولی حق ندارید بگویید چِرا..! 
عصر ایران: آیا حسن عباسی و امثال او نفوذی اسرائیل هستند؟!
فیلم/ بازگشت به قرون وسطی در حکومت آخوندی!
مراسم کتاب سوزی توسط آخوند معروف به پدر طب اسلامی
فیلم/ کولاک شدید محور تمرچین پیرانشهر را مسدود کرد/ هزاران نفر گرفتار در برف
۴۰ روز بی‌خبری از رفتگر دستگیر شده توسط سپاه
آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی

سرخط اخبار پيک ايران در سايت شما

كد زير را كپى كنيد و در جاى مناسب در سايت خود قرار دهيد


Contact us: