کشته شدن بیش از پنج هزار شتر در استرالیا


تیراندازان سوار بر هلیکوپتر بیش از ۵ هزار شتر را در صحراهای جنوبی استرالیا کشتند زیرا با توجه به خشکسالی گسترده، بیم آن می‌رفت که هجوم این حیوانات به مناطق شهری، به شهروندان آسیب بزند.

به گزارش یورو نیوز، فرمانداران مناطقی از استرالیای جنوبی در کارزاری که پیش از این برای محافظت از شهروندان و محیط زیست این منطقه به راه انداختند، کشتار این شترهای وحشی و عملیاتی که اجرایش اخیرا به پایان رسید را تأیید کرده بودند.

ریچارد کینگ، سرپرست یکی از مناطق استرالیای جنوبی در این زمینه به خبرنگاران گفت:‌ «شمار شترهای غیربومی در سالهای اخیر به شکل انفجاری رشد کرده، آسیب‌های جدی به زیرساختها و پوشش گیاهی زده و خطری برای خانواده‌ها و اجتماعات شهری ایجاد کرده است.»

وی همچنین یادآور شد که شترهایی که در اثر تشنگی و گرسنگی ناتوان شده‌اند به سراغ چاه‌ها و منابع آب شهری می‌آیند و در آنها گرفتار می‌شوند و می‌میرند و جسدشان آب آشامیدنی را آلوده می‌کند.

آقای کینگ در ادامه افزود: ‌«خشکسالی کنونی که حیوانات نمی‌توانند به آسانی بر آن غلبه کنند، ترس و اضطراب زیادی را در شهروندان از رم کردن شترهای وحشی برانگیخته است.»

استعمارگران در دههٔ ۱۸۴۰ و پیش از ایجاد خط آهن استرالیا، شترهایی را برای سفرهای اکتشافی و حمل بار و بنهٔ خود به این قاره آوردند. شماری از این حیوانات به طبیعت بازگشتند و آنها را در ردهٔ «شتران رمیده» قرار می‌دهند. جمعیت این گونهٔ جانوری در سالهای اخیر رو به افزایش گذاشته است.

در اثر آتشسوزی‌های گسترده‌ای که از ماه اکتبر تا کنون در استرالیا روی داده حدود ۱۰ میلیون هکتار از مراتع و جنگل‌های این کشور سوخته است و حدود یک میلیارد از حیوانات این مناطق نیز کشته شده‌اند.

[کد مطلب: 198624] [تاريخ انتشار: بيست و پنجم دی ۱۳۹۸ برابر با پانزدهم ژانويه ۲۰۲۰] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی

سرخط اخبار پيک ايران در سايت شما

كد زير را كپى كنيد و در جاى مناسب در سايت خود قرار دهيد


Contact us: