اسلام تمام شد، نوبت ایران رسیده است! 


آرمان امیری

اگر یک موقعیت باشد که تمام رژیم‌ها، ولو شوروی کمونیستی با آرمان انترناسیونال، دست به دامان ناسیونالیسم و احساسات میهن‌پرستانه شوند، در هنگامه یک جنگ نابرابر خواهد بود. حکومت برآمده از دل «انقلاب اسلامی» اما، دست‌کم در نخستین مواجهه با حمله نظامی رژیم بعث، چنان چنته‌اش از شور مذهبی پر بود که برای بسیج توده‌ای کفایت می‌کرد و ترجیح داد چندان به رقیب ملی‌گرای خود عرصه ندهد. پس چه شد که چند دهه بعد از آن جنگ، کلیدواژه‌های ملی‌گرایانه به این وسعت به تریبون تبلیغاتی نظام وارد شد؟

تقابل حکومت اسلامی جدید با هرگونه گرایش به ملی‌گرایی، صرفا یک واکنش به باستان‌گرایی افراطی پهلوی نبود. بغض و کینه اسلام‌گرایان انقلابی حتی ملی‌گرایانی نظیر مصدق را نیز هدف می‌گرفت، چرا که رویای «امت اسلامی» از همان زمان در سر حاکمان جدید وجود داشت. همان رویایی که باعث شد «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» هرگز پسوند «ایران» به خود نگیرد تا پیشاپیش اعلام شود: مرزهای اسلام‌گرایی شیعی قرار نیست به این کشور محدود بماند.

سال‌ها بعد، آنان که فریاد می‌زدند «نواده روح‌الله، سیدحسن نصراله»، صرفا پیاده نظام یک جراحی سیاسی در داخل نبودند. حقیقتی از پیش تقریر شده را عریان می‌کردند که: مالکان و وارثان رژیم جدید، فصل مشترکی غیر از «ایرانی بودن» دارند. حقیقتی که به سادگی در لابه‌لای سطور قانون اساسی نیز به چشم می‌آمد، اما به مصداق حکایت لباس پادشاه، ما نمی‌خواستیم آنچه را که می‌بینیم باور کنیم: «ایرانی بودن» در قانون اساسی ما جزو شروط ولی فقیه به حساب نمی‌آید!

در رویای تشکیل «هلال شیعی» بر بستر «محور مقاومت»، ایران صرفا به عنوان «ام‌القرای جهان شیعی» معنا می‌یاید. رویایی که با سرعت پیش رفت، مرزهایش از عراق و سوریه و لبنان گذشت و حتی به شمال آفریقا و جنوب شبه‌جزیره عربستان نیز کشیده شد، اما خب، زه‌وار کار از جای دیگری در رفت!

ده‌ها میلیارد دلار هزینه امپراطوری شیعی، شیره جان ایران را دوشید و کف‌گیر به ته دیگ خورد. کشورگشایی‌های شبه‌نظامیان شیعی نیز بالاخره با واکنش قدرت‌های منطقه‌ای و جهانی مواجه شد. عربستان و اسرائیل پیش و بیش از هرکسی احساس خطر کردند. آمریکایی‌ها نگران دو هم‌پیمان خود در منطقه شدند؛ ترکیه هم روی خوشی به قدرت‌گیری رقیب سنتی‌اش نشان نداد. در نهایت، شراره‌های احساسات ضدایرانی به خرمن بخشی از شیعیان منطقه نیز افتاد. طغیان مردم عراق این باز از استان‌های شیعه‌نشین آغاز شد تا نشان دهد رویای امپراطوری با ملاط مذهبی چه شیرازه سستی دارد.

شکست‌ها که شروع شد، پرسش‌ها نیز شکل انتقادی به خود گرفتند. حاکمیت به لاک دفاعی رفت اما این بار چاه «احساسات مذهبی»، از پس چند دهه فشار اقتصادی و سرکوب‌های اجتماعی و اختناق سیاسی چنان خشک شده بود که حتی بدنه وفادار را هم راضی نمی‌کرد. پس آنانکه زمانی برای دفاع از مرزهای کشور نیز فقط از شعارهای اسلامی مایه می‌گذاشتند، مجبور شدند حتی برای توجیه ابرپروژه «هلال شیعی» هم دست به دامن ناسیونالیسم شوند. حالا دیگر حتی سردارِ آن سپاهی که در اسم‌اش هم نامی از ایران به چشم نمی‌خورد و در حین سفر از سوریه به عراق ترور شده باید به صورت «سردار ملی» به مردم معرفی شود.

کف‌گیر احساسات مذهبی که به ته دیگ خورد، پروداگاندای حکومتی هر بحرانی را به یک «مساله ملی» قلب کرد. کلیدواژه‌ها حالا تغییر پیدا کرده‌اند: امنیت ملی، تمامیت ارزی، خطر تجزیه، سوریه‌ای شدن و در یک کلام: همه ساکت، چرا که دشمنان «ایران» پشت دروازه هستند. سناریویی که در لحظاتی هم بارقه‌هایی از اثرگذاری در آن دیده شد و دست‌کم در سطح یک دسته‌ی عزاداری توانست اقشاری از جامعه را همراه سازد.

تردیدی نیست که کشور ما در معرض خطرات جدی امنیتی قرار گرفته، اما این خطر از همان روزی آغاز شد که گروهی تصمیم گرفتند ایران را به پای رویای «امت شیعه» ذبح کنند. ما همان زمانی در مسیر سوریه‌ای شدن گام برداشتیم که پول مالیات ایرانیان را صرف تشکیل لشکریان چند ملیتی کردیم تا بی‌حساب و کتاب از مرزهای کشور عبور کنند و «سوریه‌ای شدن با چراغ خاموش» را رقم بزنند.

امروز دیگر قاطعانه می‌توان گفت رویاپردازی فرامرزی اسلام‌گرایان شیعی به شکست انجامیده است. حکومتی که تمام برگ‌های خودش را صرف یک قمار منطقه‌ای کرد، حالا در ورای مرزهای ایران شکست خورده و «چون برف آب خواهد شد». در این میان اما، جای نگرانی اگر باشد، در نابودی احساسات میهن‌دوستانه ایرانیان است. فریادهای «دشمن ما همینجاست، الکی می‌گن آمریکاست» فقط یک هشدار است. میهن‌پرستان واقعی اگر بیش از این تعلل کنند، بر سر عرق ملی و میهنی این مردم نیز همان می‌آید که بر سر احساسات مذهبی‌شان آمد.

منبع: مجمع دیوانگان


[کد مطلب: 198643] [تاريخ انتشار: بيست و ششم دی ۱۳۹۸ برابر با شانزدهم ژانويه ۲۰۲۰] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و نهم دی ۱۳۹۸ برابر با نوزدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 19:19:16 توسط ماله کش اعظم
همانگونه که کاربر «آذر »گفت:این است جایگاه دین در حکومت شورایی و این است رویکرد کمونیستها، کارگران و توده های استثمار شونده به مقوله دین و مذهب در جامعه و حکومت شورایی. من هم موافقم با آذر تا کشورم مثل کشورهای کمونیستی مانند کوبا و ونزوئلا و کره شمالی شود و مذهب ایدئؤلوژی در آن نقشی نداشته باشد.زنده باد کشور شورایی کمونیستی کارگری.
نوشته شده در تاريخ بيست و نهم دی ۱۳۹۸ برابر با نوزدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 15:17:20 توسط هالو
من خوشحالم, این دستآورد بدی نیست که اصلاحطلبِ اصلاحطلبان الان هشدار عرق ملی و میهنی میدهد! پس پاینده ایران و فرهنگ ایرانی!
نوشته شده در تاريخ بيست و هفتم دی ۱۳۹۸ برابر با هفدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 13:34:37 توسط Azad
راه عملی به ثمر رسیدن مبارزات بر حق ایرانیان چه در درون و چه در خارج فقط در یک کلمه خلاصه می شود و آن کلمه اتحاد است.ما باید قادر به تعریف ومعنا کردن این کلمه بشویم یعنی توان ایجاد تحمل هر ایرانی با هر ایدئولوژی و این تقلب ما را در جهت یک سیستم سیاسی دموکراتیک لاییک سوق خواهد داد.خوشبختانه این درک و تفاهم و مقبولیت در درون ایران در حال شکل گرفتن در میان همه فعالین سیاسی و انقلابی می‌باشد و متاسفانه این حرکت در خارج هنوز بعداز ۴۰ سال در حال در جا زدن است.لذا این عقب افتادگی تنها به حرکت تند تر مبارزات مردم خدشه وارد می‌کند .باید کینه ورزی بی ثمر سیاسی را به خاطر سیطره ایدیولوژی خویش کنار گذاشت و فقط با قبول یکدیگر ایرانمان را پس بگیریم .
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم دی ۱۳۹۸ برابر با شانزدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 16:47:03 توسط آذر
مذهب ابزار سرکوب نظامهای طبقاتی است. زمان آن فرا رسیده است که با سرنگونی ج-ا، و استقرار حکومت شورایی کارگران و زحمتکشان، دین ازعرش به فرش بنشیند تا دین باوران و آتئیست ها در یک شرایط کاملا برابر روبروی هم قرار گیرند. در حکومت شورایی، سلاح زنگ زده تکفیر و شمشیر برهنه الحاد، جایی برای ابراز وجود در جامعه نخواهد داشت. به جای تهدید، ارعاب و مرگ منتقدین مذهب، باید آزادی بیان، سلاح قلم و مبارزه ایدئولوژیک در جامعه تثبیت و جاری گردد. به همان میزان که دین باوران مجاز هستند با استفاده از آزادی بیان و سلاح قلم، خود و حقانیت دین را اثبات کنند، نیروهای چپ، سازمانهای کمونیست، کارگران و زحمتکشان نیز مجاز هستند با سلاح قلم و مبارزه ایدئولوژیک، به مبارزه با خرافات دینی برخیزند و نقش افیونی دین را در استثمار و بهره کشی کارگران در معرض قضاوت همه آحاد جامعه بگذارند. این مهم میسر نیست، مگر با تحقق جدایی کامل دین از دولت و تبدیل دین به امری خصوصی در زندگی افراد جامعه. این است جایگاه دین در حکومت شورایی و این است رویکرد کمونیستها، کارگران و توده های استثمار شونده به مقوله دین و مذهب در جامعه و حکومت شورایی.
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم دی ۱۳۹۸ برابر با شانزدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 11:34:54 توسط علی
بیش از چهل سال است، که خون صدها هزار ایرانی برای "بیضه اسلام" قربانی شده ، و گویا قرار است که این بار از طریق ناسیونالیست ها و شونیستها خون میلیونها ایرانی و غیر ایرانی ، "شجره " ملی را آبیاری کند . به درست مردم ایران فریاد می زنند "دشمن ما همین جاست" نگاه کنید در طول تاریخ اکثر جریانات ملی گرا و اسلام گرا نه تنها دشمنی با غروب شرق نداشتند، بلکه پدر خوانده آنها همان دشمنان نمایشی بود .گاه امریکا یا انگلیس گاه روسیه و شوروی و... . درست کردن دشمن خارجی به قیمت منحرف کردن افکار عمومی از دشمن داخلی است.
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم دی ۱۳۹۸ برابر با شانزدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 10:11:35 توسط سیامک ایرانمنش
اسلام بخاطر اینکه یک دین فاشیستی برتری طلب است مجبور است در ذاتش خشن و خونریز باشد و غیر خودی را تحمل نمیکند و دستور قتلش در قرآن آمده همانطور که شیوه برخورد رژیم اسلافاشیستی ملاها در طول چهل سال حکومتشان بوده و دیدیم و میبینیم. از همه مسخره تر آنست که خامنه ای ملعون کارنامه حکومتش کاملا سیاه و ننگین است و مدل جامعه اسلامی اش برای اکثریت مردم خود ایران هم قابل قبول و پذیرش نیست آنوقت با کدام ارزشها و شاهکار درخشان حکومت اسلامی اش حالا میخواهد اسلام نابش را صادر کند؟ کل اگر طبیب بودی سر خود دوا نمودی! تو آخوند ابله اگر سازنده بودی ایرانت اوضاعش اینقدر درب داغان و ویران نبود.شما نمیتوانید یک زمینه اقتصادی، اجتماعی و آموزشی یا کشاورزی و اخلاقی و غیره پیدا بکنید یا مثال بزنید که کار این حکومت اسلامی درست بوده یا میباشد؟مگر دیکتاتوری اسلامی سراسر وابسته اقتصادی به درآمد نفت و واردات کالاهای خارجی ایران را بهشت ساخته تا مردمان دیگر آنرا الگوی خودشان قرار بدهند؟ ترامپ فقط با یک امضا زیر برگ کاغذی خانه کاغذی رژیم ملاشاهی را بهم ریخت. پول باده آورد نفت بوده که ملاها را مست کرده با اسلامشان!
نوشته شده در تاريخ بيست و ششم دی ۱۳۹۸ برابر با شانزدهم ژانويه ۲۰۲۰ ، 08:02:17 توسط Narenj
کوناه سخن ، مذهب و ناسیونالیسم با هم بده بستان ، دیرینه دارند و استفاده و سو استفاده از همدیگر یکی از پروسه های کاری جوامع دین خو و مذهب و دین باور است .. میهن پرست واقعی اگر هم وجود می داشت ، با سلطه و کشتار و زور چپانی هزار و چهار صد ساله دین اسلام و به پشتوانه بعدی شیعه گری ، دیگر فقط حرف و کلمه شده و نمود واقعی ندارد و در این کازار بسیار پیچیده و نابرابر می شود دین زدایی را با کنار گذاشتن نماینده های دین از دولت و سیاست پیش برد وبا شعار و عمل رادیکالتر ، اسلام باید له بشه ، اخوند باید گم بشه ، می شود تمام سوکولار ها و لاییک ها و ازادیخواه ها واقعی را سامان و سازمان داد ..
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
درباره محل زندگی فرماندهان ارشد سپاه چه می‌دانیم؟
 «چرا زود از ایران رفتم؟ دهنت را ببند این آخرین اخطاره»
پست اینستاگرامی همسر الناز نبیی از مسافران ‎هواپیمای اوکراینی و دخالت سپاه در مراسم خاکسپاری
 چند نفر در نماز جمعه خامنه‌ای شرکت کردند؟
عکس/ ماشین خوابها
کاریکاتور- طرح/ نمازجمعه آقا
دانشجوی ایرانی دیپورت شده از آمریکا «خواستار انتقام قاسم سلیمانی بود» 
فیلم/ یک رسوایی دیگر برای صدا و سیما! / خبرنگار شبکه استانی به پیرمرد میگه از جمهوری اسلامی تشکر کن و بگو چند سال برق داریم بنده خدا میگه چندین ساله برق نداریم باز دوباره راهنماییش میکنن میگه یه ساله برق داریم!
فيلم/ آزادید به چَرا مشغول باشید ولی حق ندارید بگویید چِرا..! 
عصر ایران: آیا حسن عباسی و امثال او نفوذی اسرائیل هستند؟!
فیلم/ بازگشت به قرون وسطی در حکومت آخوندی!
مراسم کتاب سوزی توسط آخوند معروف به پدر طب اسلامی
فیلم/ کولاک شدید محور تمرچین پیرانشهر را مسدود کرد/ هزاران نفر گرفتار در برف
۴۰ روز بی‌خبری از رفتگر دستگیر شده توسط سپاه
آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی

سرخط اخبار پيک ايران در سايت شما

كد زير را كپى كنيد و در جاى مناسب در سايت خود قرار دهيد


Contact us: