حذف انتگرال و اضافه کردن توطئه‌های آمریکا


محتوای آموزشی دروس مدارس در سراسر جهان، همراه با اقتضائات زمانه و پیشرفت‌های علم و فناوری تغییر می‌کنند. این موضوع هیچ جای تعجب ندارد.

مسئله بر سر این است که درک دانشمندان از دنیای ذرات بنیادی تشکیل‌دهنده اتم، از ویروس‌ها، ژنتیک، دیرینه‌شناسی و زمین شناسی در دهه‌های گذشته با سرعت بسیاری تغییر کرده، و سرعت پیشرفت علوم در دهه‌های گذشته به قدری زیاد بوده که تغییر محتوای آموزشی را در سراسر جهان اجتناب‌ناپذیر کرده است.

این تغییرات البته طبیعتاً زیر نظر متخصصان آموزشی صورت می‌پذیرند و اصولاً تغییر محتوای آموزشی مدارس نباید ارتباطی با ایدئولوژی و مذهب هیئت‌های تدوین کتب درسی داشته باشد. در ایران اما چنین اصولی از میان رفته و مبنایی برای سیستم آموزش ابتدایی و آموزش عالی و تدوین کتب درسی وجود ندارد.

اینکه بودجه تعیین‌شده برای مرکز خدمات حوزه علمیه حدود دو برابر بیشتر از بودجه تعیین‌شده برای دانشگاه تهران است خود گویای این وضع است که برای حکومت، چیزی جز ترویج ایدئولوژی اهمیتی ندارد. تفاهم‌نامه بین وزارت آموزش و پرورش و حوزه علمیه پنج هزار حوزوی معمم را به صورت تمام وقت وارد سیستم آموزشی کشور کرده و بودجه آموزشی کشور را با اعزام ۱۹ هزار مبلغ مذهبی به مدارس هدر داده است.

در چنین شرایطی، دخالت روحانیت از کتاب‌های ادبیات و تاریخ و زبان و دینی به حیطه ریاضیات نیز کشیده شده و بر اساس اعلام حجت‌الاسلام علی ذوعلم، رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در وزارت آموزش و پرورش جمهوری اسلامی که همزمان از مقام‌های دفتر خامنه‌ای نیز هست، اینک مبحث انتگرال از کتاب‌های ریاضی حذف شده است.

ناامیدکننده‌ترین و نگران‌کننده‌ترین بخش از این خبر، اظهار نظر یک فرد معمم درباره یک موضوع علمی است و اینکه حجت‌الاسلام ذوعلم اعلام کرده دانش‌آموزان باید انتگرال را در دانشگاه یاد بگیرند. چنین اظهارنظر فاجعه باری نشان از ناآگاهی مطلق و عدم درک روحانیون از ریاضیات و اهمیت دروس حساب دیفرانسیل و انتگرال است.

برای دانشجویان رشته‌های علوم پایه و مهندسی، ناآشنایی با مبحث انتگرال چالشی بزرگ خواهد بود و یادگیری بخش بزرگی از مسائل پایه و مهندسی را با دشواری بسیار روبه‌رو خواهد کرد. آموختن حسابان و ریاضیات گسسته برای دانش آموزان همانقدر حیاتی و مهم است که جدول ضرب برای دانش آموزان ابتدایی.

حساب دیفرانسیل و انتگرال، البته موضوع بحث‌های حوزوی احکام فقهی مبطلات و مکروهات و جعاله و مُزارعه و مُساقات و مُغارسه نیست که بدون فراگیری آنها اتفاق خاصی نیفتد.

کتاب‌های درسی حسابان، کتاب‌هایی چون تحریرالوسیله و «کنز الفوائد فی حل مشکلات القواعد» حوزه نیستند که بود و نبود آنها تأثیری در آموزش و زندگی روزمره نداشته باشد. حذف انتگرال از محتوای درسی ریاضی با این توضیح که دانش آموزان «برای زندگی تربیت شوند و توانمندی علمی و اخلاقی» داشته باشند، سخنی بیهوده و خطرناک است.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی اظهار داشته که «بچه‌ها باید در دانشگاه انتگرال بخوانند نه در مدرسه» و دانش‌آموزان باید در مدرسه، مفاهیمی را بیاموزند که آنها را «برای زندگی» آماده کند. مسئله فقط بر سر حذف یک سرفصل آموزشی مهم نیست. کلیت سیستم آموزشی ایران بیش از هر زمان در معرض خطر قرار گرفته است.

سؤالات امتحانات ریاضی محتوای ایدئولوژیک به خود گرفته‌اند و موضوع سؤالات ریاضی در برخی مدارس، مسائل ایدئولوژیک است و تکرار پروپاگاندای حکومتی. اینکه دانش آموزان در مسائل ریاضی با محاسبه تعداد قربانیان رمی جمرات حادثه منا روبه‌رو شوند یا تعداد موشک‌های پرتاب شده سپاه پاسداران پس از کشته شدن قاسم سلیمانی را محاسبه کنند، یک مغزشویی سیستماتیک و خطرناک است.

ریاضیات تنها زمینه دخالت روحانیت در سیستم آموزشی نیست. پیشتر وزیر سابق آموزش و پرورش جمهوری اسلامی در سفر خود به مسکو پیشنهاد کرده بود که زبان روسی در مدارس ایران تدریس شود. حجت الاسلام ذوعلم نیز با تأکید بر شکسته شدن انحصار زبان انگلیسی، از پیشنهاد تدریس زبان چینی در مدارس ایران صحبت کرده بود و گویا قرار است درس توطئه‌های آمریکا نیز در برنامه درسی مدارس گنجانده شود.

دخالت روحانیت اینک تنها در سینما و تئاتر، موسیقی و فرهنگ، اقتصاد و بانکداری، محیط زیست و صنعت نفت نیست. آنها به حوزه ریاضیات نیز وارد شده‌اند.

انتگرال چیست و از کجا آمده است؟

از سال‌ها پیش شوخی رایجی در شبکه‌های اجتماعی وجود داشت که فراگیری انتگرال بیهوده بوده و در هیچ کجای زندگی روزمره به انتگرال‌گیری نیاز پیدا نخواهیم کرد. این حرف در ظاهر درست است. ما برای خرید روزمره و محاسبه قبض برق و تلفن نیازی به انتگرال نداریم. اما اینکه ما نیاز نداریم به معنای آن نیست که مهندس طراح خودرو یا ساختمان یا طراح تهویه مطبوع و سد نیز به آن نیازی نخواهد داشت.

انتگرال‌گیری میراث قرن‌ها آزمون و خطا و تفکر بشر برای حل مسائل است و مبنای بخش بزرگی از مهارت انسان در محاسبه را تشکیل می‌دهد. جالب است بدانیم مفاهیم حساب انتگرال از نظر تاریخی قبل از مفاهیم حساب دیفرانسیل به وجود آمده‌اند. کاملاً بر خلاف آنچه در ترتیب معمول در ارائه دروس ریاضیات، ابتدا دیفرانسیل و مشتق‌گیری و سپس انتگرال‌گیری آموزش داده می‌شود.

نظریه انتگرال در تاریخ علم، قدمتی به مراتب طولانی‌تر از عصر جدید دارد و اگر دقیق باشیم نخ اصلی آن تا دوران ارشمیدس هم کشیده می‌شود. در حدود سال ۱۴۵۰ آثار ارشمیدس و نسخه ترجمه‌ای که در قرن نهم از آن وجود داشت در قسطنطنیه پیدا شد و به اروپای غربی رسید.

یوهان کپلر را شاید بتوان از نخستین اروپایی‌هایی قرون اخیر دانست که ایده بی‌نهایت کوچک‌ها در خصوص انتگرال‌گیری به کار برد تا مساحت‌های طرح شده در قانون دوم حرکت سیارات و همچنین حجم و گنجایش بشکه‌های شراب را در رساله خود محاسبه کند.

نام انتگرال اما باز می‌گردد به یاکوب برنولی. این عنوان نخستین بار در ۱۶۹۰ میلادی در معنی و مفهوم امروزی حساب دیفرانسیل و انتگرال دیده می‌شود. گوتفرید ویلهلم لایبنیتس، حساب انتگرال خود را حساب مجموعات Calculus summatorius نامیده بود و در حدود شش سال بعد از آن، او و یوهان برنولی توافق کردند که آن را حساب انتگرال Calculus integralis نامگذاری کنند.

اینکه حسابان میراث لایبنیتس است یا نیوتن یک بحث طولانی در تاریخ علم است. لایبنیتس رقیب نیوتن در ابداع حساب دیفرانسیل و انتگرال به شمار می‌رفت. عموماً تصور بر این است که هر کدام از این دو نفر، حساب دیفرانسیل و انتگرال را مستقل از دیگری ابداع کرده اما با وجود آنکه نیوتن، زودتر به چنین کشفی نائل آمده، لایبنیتس نتایج کار خود را زودتر از نیوتن منتشر کرده است. از نظر زمانی این اتفاق چیزی بین سال‌های ۱۶۷۳ تا ۱۶۷۶ میلادی رخ داده است.

نکته بعدی اینکه علامت امروزی انتگرال ∫ که به شکل حرف S کشیده (برگرفته از اولین حرف کلمه لاتینSumma به معنای مجموع) برای نخستین بار در تاریخ ۲۹ اکتبر ۱۶۷۵ میلادی نمایش داده شده و لایبنیتس آن را به منظور نشان دادن مجموع تقسیم‌ناپذیری کاوالیری استفاده کرده بود.

نکته دیگر اینکه آیزک برو (یکی از نخستین کسانی که استعداد فوق‌العاده نیوتن را کشف و او را تأیید کرده بود) احتمالاً نخستین کسی است که معکوس بودن دو عمل مشتق‌گیری و انتگرال‌گیری را تشخیص داده بود و این کشف بسیار مهم که قضیه اساسی حساب دیفرانسیل و انتگرال است، ظاهراً در کتاب دروس آیزک برو مطرح و اثبات شده بود.

این چند سطر، صرفاً تاریخچه‌ای مختصر از ابداع ابزار باشکوهی به نام انتگرال بود. همین کافی است که نشان دهد مفهوم انتگرال یک میراث ارزشمند دانش بشری است. مشکل اینجاست که سرنوشت سیستم آموزشی کشور به دست کسانی افتاده که کمترین دانشی درباره چنین مفاهیمی نداشته و احتمالاً در تمام زندگی‌شان حتی یک بار هم با یک مسئله ریاضی انتگرال برخورد نکرده‌اند و با این وجود درباره چنین مسائلی اظهار نظر می‌کنند و تصمیم‌گیری آنها محتوای درسی میلیون‌ها دانش آموز ایرانی را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد.

بزرگترین تهدید و خطر در برابر سیستم آموزشی ایران این است که حجت الاسلام ذوعلم می‌گوید از حیث «کارشناسی» از حذف انتگرال دفاع و حمایت کردم.

آیا یادگیری انتگرال واقعاً مهم است؟

بله. این پرسش نیاز به بحث و واکاوی بیشتری ندارد و پاسخ صریح به آن فقط یک کلمه است: بله.

دروس حساب دیفرانسیل و انتگرال، پیش‌شرط فراگیری مباحث بعدی در علوم پایه و مهندسی است. بدون دانستن مبحث حد نمی‌توان پیوستگی را آموخت و بدون پیوستگی نمی‌توان مشتق‌پذیری را یاد گرفت و بدون مشتق نیز نمی‌توان انتگرال‌گیری را آموخت.

انتگرال‌گیری روشی است برای یادگیری طیف بزرگی از مسائل دانشگاهی در استاتیک و هیدرواستاتیک و دینامیک و مقاومت مصالح و مسائل فیزیک و مهندسی برق و عمران. اساساً به همین جهت است که مباحث انتگرال در سرفصل درس ریاضی دبیرستانی کشورهای دنیا گنجانده شده است.

این استدلال که دانش‌آموزان به یادگیری انتگرال نیازی ندارند چون بعدها در دانشگاه با آن آشنا خواهند شد بی‌نهایت خام و بی‌پایه است. هدف از حذف انتگرال بر اساس قرائن چیزی جز اینهاست.

به گفته حجت الاسلام و المسلمین ذوعلم که همزمان رئیس ستاد پیگیری گام دوم انقلاب اسلامی نیز نامیده شده، از زمان تصویب برنامه درسی ملی از ۱۱ حوزه یادگیری، چهار حوزه یادگیری جدید افزوده شده که سبک زندگی از این جمله است.

به عبارت دیگر مبحث انتگرال حذف شده تا جا برای محتوای آموزشی ایدئولوژیک حکومت و به تعبیر مقامات حکومتی، گام دوم انقلاب اسلامی باز شود.


عرفان کسرایی / رادیو فردا
عرفان کسرایی، پژوهشگر فلسفه در دانشگاه کاسل آلمان و مدیر بخش فلسفه و تکنولوژی مرکز ترویج جامعه باز است.

[کد مطلب: 200137] [تاريخ انتشار: بيست و يکم بهمن ۱۳۹۸ برابر با دهم فوريه ۲۰۲۰] [ نسخه مناسب چاپ ]
تقسيم با ديگران:

در زمینه‌ی انتشار نظرات کاربران گرامی رعایت چند مورد ضروری است
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید
  • «پيک ايران» مجاز به ویرایش ادبی نظرات کاربران است
  • مطالبی که حاوی کلمات رکيک، غير اخلاقی و يا توهين به ديگران باشد منتشر نميشوند
  • نظراتی که پیرامون این خبر نباشد منتشر نمیشود
  • نطرات حاوی لينک منتشر نميشوند
نام: (الزاميست)
نظرات شما (حداکثر تعداد حروف با احتساب فاصله بين حروف 1000 حرف ميباشد):

Captcha
اعدادی را که در تصویر بالا می بینید (بدون فاصله گذاشتن میان آنها) در باکس زير وارد کنید و سپس دکمه ارسال را کليک کنيد
نظرات خوانندگان
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم بهمن ۱۳۹۸ برابر با يازدهم فوريه ۲۰۲۰ ، 23:24:33 توسط Michael
One more point which I forgot to add is that the name of the Education Minister is Mr. ZOO-ELM . Don't you think that he belongs to a zoo? look at him, just look at him....sorry to disturb you Bache mashhad..Mr. Michael
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم بهمن ۱۳۹۸ برابر با يازدهم فوريه ۲۰۲۰ ، 23:19:32 توسط Michael
To (Bacheh Mashhad) my apologies for my appalling English. It seems like this website publishes comment without censorship and I bother with sending a comment or two once in a while. One more point is that experience shows those who criticise the writers of comments are normally sick people who are offended and chances are they are supporters of the corrupt regime of Iran which I hope you are not. In any case I have expressed myself and so do a lot of other people and if that is not what you wanted to hear then I am sorry. Life is not fair and at times you face a language you can't read! I look forward to your English comments in order be enlightened further. English is the second language of Iranians ,even in Iran and I am proud of that aspect of Iranian society. If my comments don't satisfy you then I suggest that you try to get a life and enjoy it. Mr. Michael !!!M
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم بهمن ۱۳۹۸ برابر با يازدهم فوريه ۲۰۲۰ ، 09:09:18 توسط بچه مشهد
آقای مایکل (ببخشید Mr Micheal ) شما اگر این مقاله را خوانده اید و جواب آنرا میدهید و میگویید محتوای ان بی معنی است پس یعنی به زبان فارسی مسلط هستید. انگلیسی تان هم که ضعیف و مغلوط است پس چه اصراری دارید که مرتبا به انگلیسی در اینجا کامنت بگذارید که بسیاری از خوانندگان از فیض درک افکار شما محروم شوند؟
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم بهمن ۱۳۹۸ برابر با يازدهم فوريه ۲۰۲۰ ، 04:10:25 توسط رد گم کنی دیگر
رد گم کنی دیگر برای به فراموش سپردن ذرت های آلوده کشتار آبان دروغگویی در زدن هواپیما با موشک دروغگویی در ندانستن گران شدن بنزین
نوشته شده در تاريخ بيست و دوم بهمن ۱۳۹۸ برابر با يازدهم فوريه ۲۰۲۰ ، 01:50:12 توسط Michael
Mr. Kasraei ,the writer has written too little about too much and has failed to give a clear picture of the concept. In this system school's caretakers change to teachers. There is no ground for responding to nonsense by writing more nonsense in order to prove that a bunch of illiterates who recently failed in sending their garbage ( satellite) to the orbit know nothing about science and its place in today's human modern life. Under the bubble in Iran, these mullas secretly think that the Earth is flat and "chicken has one leg". No amount of article writing by Radio Farda ( they get paid well) will change that . It needs a real struggle as Iranians are conducting in front of the world .This serious struggle will bear fruit not the endless articles . Others have correctly hit the nail on the head by saying that the main reason for removing integration is lack competent staff for teaching such concept. I am confident. Michael
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم بهمن ۱۳۹۸ برابر با دهم فوريه ۲۰۲۰ ، 19:58:18 توسط حسن آقا
(۳) بسیار خوب، برای «یکی شدن حوزه و دانشگاه» آموزش عربی را می‌فهمیم، ولی چه نیازی به تبلیغ زبان چینی است: مرکز پژوهش‌های مجلس در آبان ماه اعلام کرد:« پیشنهاد می‌شود که با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص آموزش زبان کشور‌های پیشرفته شرقی از یک سو و افزایش تعاملات تجاری ایران با کشور چین شورای عالی آموزش و پرورش امکان آموزش زبان چینی در مدارس را ... تصویب کند.».در بهمن ماه ذوعلم گفت: «در خصوص انحصارزدایی از زبان انگلیسی در مدارس،...کاری که انجام می‌دهیم که 3 حوزه آن، یعنی حوزه تربیت و یادگیری زبان‌های خارجه، زبان فارسی و حوزه قرآن و عربی و معارف اسلامی با زبان مرتبط باشد ... یک پیشنهاد هم ارائه دادیم که دو زبان چینی و عربی به فهرست زبان‌های مجاز برای آموزش اضافه شود.»! بله پاسخ رژیم به فرسایش دایمی نیروی تحصیل‌کرده و فرار مغزها رویکرد به سرمایه‌گذاری و متخصصان چینی در ایران و اعزام دانشجو به چین لامذهب است! همان چینی که یک میلیون مسلمان یوغور را در کمپ‌ها به اسارت گرفته! گام دوم انقلاب یعنی گنده‌لات‌های گرسنه عرب و افغانِ «مدافعان حرم»، ما را سرکوب کنند و چینی‌ها ما را غارت!
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم بهمن ۱۳۹۸ برابر با دهم فوريه ۲۰۲۰ ، 19:23:06 توسط حسن آقا
(۲) این که نظام در راهروهای وزارت آموزش دولت تدبیر (!) از حذف انتگرال از دبیرستان‌ها سخن می‌گوید فقط تبلور شکستش در پرورش کادر معلمان زبده و کافی برای خدمت در آموزش نوجوانان ایران نیست. حجت‌الاسلام ذوعلم در اوج بلاهت نقش دبیرستان را برای تدارک دانش‌آموز برای ورود ریشه‌دار به دانشگاه منکر می‌شود:« اما آیا همه مباحث ریاضی باید در دوره متوسطه مطرح شود؟ همه مقدمات بار دانشی دانشگاه را ما باید برعهده بگیریم؟» و منطقا چنین کوسالهٔ پیری باید انتگرال را از کنکور نیز حذف کند:«در واقع دیگر انتگرال در کنکور هم نباید مطرح‌ شود. از زمان تصویب برنامه درسی ملی از 11 حوزه یادگیری، 4 حوزه یادگیری جدید افزوده‌ایم که سبک زندگی از این جمله است.»(تسنیم) بله! ملای دفتر بیت دارد برای کلاس‌های «سبک زندگی» جا باز می‌کند! و این جاسازی برای تحقق بخشیدن به آرزوی خمینی جاهل است:« درحالی‌که امام راحل در اواخر عمر خود فرمودند که حوزه و دانشگاه باید در یکدیگر ذوب شوند و معنای این جمله، یکی شدن حوزه و دانشگاه است.» خوب این جانور معمم چگونه می‌خواهد برای جبران کادر تحصیل‌کرده برنامه‌ریزی کند؟ (...)
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم بهمن ۱۳۹۸ برابر با دهم فوريه ۲۰۲۰ ، 18:45:21 توسط حسن آقا
(۱) روند یک‌‌دست کردن رژیم که در پی خیزش آبان شتاب گرفت، خامنه‌ای و ملاشاهیان را بر آن داشته تا درهای طویله را کاملا باز کرده و کمبودهای ساختاری جامعه ۸۳ میلیونی را با یورشی آخوندی جبران کنند. اگر کمبود سوخت صنعتی تمیز و را با سوخت کثیف مازوت جبران می‌کنی و کمبود پزشک در دستگاه بهداشت را با «طب اسلامی»، چرا با حذف آموزش انتگرال از دبیرستان‌ها، بر از‌هم‌پاشیدگی آموزش متوسطه و کمبود معلمان علوم و ریاضی سرپوش نگذاری؟ شما اگر با سرعتی متغیر در زمانی معین فاصله دو نقطه را طی کنی، با گرفتن انتگرالِ سرعت بر زمان. مسافت طی شده را به‌دست می‌آوری. فقط اگر سرعت و یا شتاب ثابت باشد است که با استفاده از اشکال هندسی ساده (مستطیل و مثلث) است که خواهی توانست مساحت زیر منحنی را محاسبه کنی- که معادل مسافت طی شده است.آموزش انتگرال در دانشگاه بدون زمینه‌سازی و پرورش فکری در دبیرستان امری غیرممکن است! کنون که حذف کامل اصلاح‌طلبان از رژیم آغاز شده ولایتیون امید خود را به جذب و ادغام طبقه متوسط و تحصیلکرده از دست داده‌‌اند.برای لاپوشانی کمبودهای وسیع پزشک و معلم و مهندس درهای طویله باز شده! (...)
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم بهمن ۱۳۹۸ برابر با دهم فوريه ۲۰۲۰ ، 10:01:26 توسط س.ا.
آخوندها با اسلام عقبمانده شان همیشه مخالف علم و دانش بودند و این تازه گی ندارد. بجای حذف انتگرال بهتره خود ملاها را حذف کنند تا دیر نشده و ایران به افغانستان دوران طالبان تبدیل نشده وگرنه فردا لگاریتم و فیزیک و شیمی را هم حذف میکنند با کتابسوزی علم پزشکی که شروع کردند مثل آن آخوند ابله که بجایش پزشکها را شلاق زدند. ۱۴۰۰ سال دست آورد اسلام چیزی بجز عقبماندگی و واپسگرائی نبوده و نمیباشد. آخوند خرافه پرست که اندازه گاو هم نمیفهمد در همه چیز دخالت میکند و ملت هم سکوت!
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم بهمن ۱۳۹۸ برابر با دهم فوريه ۲۰۲۰ ، 09:26:09 توسط no name
هیچ فرقی ندارد!!ما از زمان و کشورهای پیشرفته ۱۰۰ سال عقب افتادیم, حالا با اینکار ۱۰۵ سال خب که چی؟؟ در رژیم قبل کلی کتک خوردیم تا ان جدول ضرب لعنتی را حفظ کنیم, تعطیلات عید مان خراب شد تا مشق "بابا آب داد -بابا نان داد" را بنویسیم وووو.در رژیم کنونی یک آخوند بیسواد از دکتر و مهندس بیشتر در آمد دارد.مدرک هیچ ارزشی آنجا ندارد. چین سالانه بیش از ۱۰۰۰۰۰ متخصص, مهندس تحویل جامعه میدهد هم سطح زندگی و هم رفاه وووو خود و تمامی دنیا را فراهم میکند, بچه های ۸-۹ ساله دبستان برنامه ریزی با کامپیوتر را یاد میگیرند. مملکت ما ۱۰۰۰۰۰ انگل (آخوند) تحویل جامعه میدهد خب تلاش آنها برای بقای خود همین عقب نگه داشتن مملکت است. آهسته ولی مطمئن دارند آنجا را به قرن ۶ میبرند......
نوشته شده در تاريخ بيست و يکم بهمن ۱۳۹۸ برابر با دهم فوريه ۲۰۲۰ ، 08:58:32 توسط افراسیاب
گام دوم انقلاب اسلامی همان کره شمالی شدن است، رژیم به این نتیجه رسیده که کره شمالی با سرکوب شدید و ایجاد اردوگاههای کار اجباری حداقل توانسته رژیم خود را حفظ کند و بمب اتمی هم تولید کند، یکدست کردن مجلس آخوندی و دستگیریهای گسترده و سانسور شدید و رهبری پدر و پسر همه از کارهای کره شمالی است. تنها با یک روش میشود زیر تحریمهای شدید و نارضایتی عمومی دوام آورد و آنهم سیستم کره شمالی که رنگ اسلامی داشته باشد، این نقشه خامنه ای و آخوندهای تندرو است. خوب میدانن اگر یک قدم عقب نشینی کنن ده قدم طرف مقابل میآید جلو و بهیچوجه نمیخواهند ذره ای از قدرت را به کسی دیگر واگذار کنن و هر کسی در مقابلشون قد علم کند اعدام خواهد شد. راه دیگری هم ندارن چون رژیمشون در حال سقوط است البته مشگلات خیلی زیادی جلو پایشان است ولی دارن سعی خودشان را میکنن چون این رژیم معتقد که اسلحه و زور حرف اول را میزند و هر روشی را که دیکته کردن مردم باید بپزیرن و اگر به قول خودشان موفق شوند لاعقل داخل کشور را توانستن سرکوب و آرام کنن.
ساير مطالب اين بخش
پربازديدهای اين بخش
بخشی از بندر بیروت محو شد/    تصاویر ماهواره ای نشان می‌دهد بخشی از بندر بیروت به شعاع ۷۰ متر، دیگر وجود خارجی ندارد و نابود شده است 
 بدل خامنه ای که کمانچه لری میزند / می گویند هرچند وقت یکبار اطلاعات به سراغش رفته و می گوید باید ریشت را بزنی
 تصویر آسانسوری که در کاخ مرمر ساخته شد! 
 اعتراف موسوی به دریافت رشوه ۶۵ میلیاردی از شهرداری 
قالیباف اکنون رییس مجلس است! + سند
 مذاکرات بین ایران و آمریکا به مراحل حساسی رسیده است/ دولت آلمان در این روند نقش میانجی را ایفا می‌کند
افت چشمگیر قیمت دلار در بازارهای آزاد ایران طی روز یکشنبه 
 زنجیره جنایتهای رژیم اسلامی بی انتهاست/ به زندانیان سیاسی چه آمپولی تزریق می‌شود؟
 واکنش احمدی نژاد به درخواست فتاح
 دبیرکل سابق حزب الله لبنان حکومت ایران را 'عامل ویرانی لبنان و انهدام بیروت' معرفی کرده است
  محمد هاشمی درمورد کاخ مرمر: استخر و جکوزی توهم است، از سرنوشت فرشها بگویید 
 توییت سمعان مدل لبنانی: راه آزادی بیروت، "تغییر رژیم" ایران است
 لحظه انفجار سکوی CNG در نکا / این حادثه سه مصدوم داشت که به بیمارستان منتقل شدند آگهی های تجارتی


پايان آگهی های تجارتی